Autor Wątek: ZASADY 6 EDYCJI + UPDATE CODEXÓW  (Przeczytany 9242 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kelvan

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 163
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm not a nerd. I'm just smarter than you.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2012, 12:39:17 pm wysłana przez Kelvan »
Necrons, Catachans, Eldars, Dark Eldars, SM Raptors

Offline afruniu

Odp: ZASADY 6 EDYCJI + UPDATE CODEXÓW
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 11, 2012, 01:08:14 pm »
Kelvan, Ty lepiej powiedź co Ci powiedzieli o kolejnych dexach  :wink:
pozdro!
"There must be some kind of way out of here..."

Offline karlvant

Odp: ZASADY 6 EDYCJI + UPDATE CODEXÓW
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 11, 2012, 01:31:37 pm »
Na ile wiarygodne jest źródło?

Offline Kelvan

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 163
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm not a nerd. I'm just smarter than you.
Odp: ZASADY 6 EDYCJI + UPDATE CODEXÓW
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 11, 2012, 02:30:13 pm »
Afruniu
Przykro mi ale o następnych kodexach nic nie wiem bo przestałem się interesować po Necronach.

Karlvant
Na źródło daje 95%. Wyszło od beta-testera. Możliwe, że to świadomy myk GW by po ocenie publiki jeszcze coś w ostatniej chwili poprawić (jak np. dreadknighta).


« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2012, 05:27:13 pm wysłana przez Kelvan »
Necrons, Catachans, Eldars, Dark Eldars, SM Raptors

Offline gilthanas

Odp: ZASADY 6 EDYCJI + UPDATE CODEXÓW
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 11, 2012, 03:51:28 pm »
Calkiem mozliwe, testerom trzeba placic i wszystkiego nie wylapia. Publiczne beta testy sa skuteczniejsze i za darmo :smile:
Troce pokrecone te zasady, ale wyjdzie w praktyce co z tego bedzie. Na pewno wszystko sie wywroci do gory nogami. Ciekawe, ze motory maja dawac bonus do T tylko w strzelaniu, ale za to liczy sie to do instantow. Dodatkowo przyspieszenie i trudniejsze trafianie moga sprawic, ze bedzie sens wystawiac motory. Musze powoli podbierac dziecku motory, ktore mu do zabaw wczesniej dalem  :evil:
A ninja knows no fear.

Offline Jezo

Odp: ZASADY 6 EDYCJI + UPDATE CODEXÓW
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 11, 2012, 04:46:46 pm »
Na razie sprawdziłem tylko jedną rzecz i jeżeli to co mam przed oczyma to prawda to TAK, WELCOME BACK DEATH COMPANY!!!
Ludzi z X w opisie traktuje jak hakerów - to oni przypuścili zbiorowy atak na stronę ligową XD

Offline PaulShin

Odp: ZASADY 6 EDYCJI + UPDATE CODEXÓW
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 11, 2012, 05:35:18 pm »
Jest tego tak dużo, że zastanawiam się czy w ogóle jest sens to czytać. >.>

Offline Kelvan

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 163
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm not a nerd. I'm just smarter than you.
Odp: ZASADY 6 EDYCJI + UPDATE CODEXÓW
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 11, 2012, 05:39:16 pm »
To zależy KIEDY chcesz się nauczyć nowych zasad i pod nowe zasady kupować figsy.
Necrons, Catachans, Eldars, Dark Eldars, SM Raptors

Offline metalfan

Odp: ZASADY 6 EDYCJI + UPDATE CODEXÓW
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 11, 2012, 07:14:46 pm »
Wolałbym tych potwierdzonych na 100%, czyli najlepiej w wersji papierowej. Co poniektórzy pewnie uczą się tych zasad od czasów pierwszych plotek sprzed 2 lat i za wiele z tego chyba nie wynika :biggrin:


Wszystko i tak wyjdzie na papierze jak się nasze osobiste przemyślenia skonfrontuje z przemyśleniami przeciwnika z dodatkiem turlanych po stole kostek :wink:


Chyba zajrzę z ciekawości - pierwsze wieści, które być może są tego warte...
SW / GK / BA

Offline the best of IG

Odp: ZASADY 6 EDYCJI + UPDATE CODEXÓW
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 11, 2012, 07:31:27 pm »
Poczytałem tak wstępnie i może być ciekawie. Ale już wiem, ze niektóre rzeczy niekoniecznie mi się spodobają jak zostaną tak jak jest w tym PDF-ie :
Evasion - premiuje mobilność - za bardzo  :razz: . Z drugiej strony jak można uzyskać ev większą niż 5 ? Bazowo zawsze jest 3, +1 za ruch i jinx-a to 5, a tabelka przewiduje do 10  :lol: . No i nic to nie daje w walce krótkodystansowej, bo do 12" i tak wróg ignoruje kary do trafienia za ev.
Zasady pojazdów - nieco przekombinowane IMHO ( chociaż szwadrony czegoś cięższego wreszcie mogą mieć sens  :biggrin: ). Na tyle na ile się wczytałem wychodzi mi dość duże ścięcie ilości broni jakich pojazd może użyć.
+1 atak za bronie assoultowe - tak, bo szaraki potrzebują wzmocnienia  :roll: .
Stopniowane zasad - obejmuje nieco za dużo pozycji jak dla mnie. W batlu stopniowaniu podgalają 2, może 3 zasady, tutaj mam wrażenie ze co druga  :razz: .
Ale też kilka rzeczy które zapisał bym in plus :
Nie ma killpointów  :biggrin: .
Straggemy - bardzo fajna idea, jeśli rzeczywiście jest 1 pkt na każde 1K to te najbardziej gięte stają się dostępne dopiero na naprawdę kosmiczne pkt.
My little Space Marine
 I used to wonder what battle could be
 My little Space Marine
 Until you shared your bolter with me
 Big Tanks, tons of guns, a beautiful armor faithful and strong
 Sharing honor, it's an easy feat and the Emperor makes it all complete!
 Oh my little Space Marine
 Don't you know you are my very best battle brother!

Offline Eman

Odp: ZASADY 6 EDYCJI + UPDATE CODEXÓW
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 11, 2012, 08:24:33 pm »
Na moje oko - to fake jest.
Mocno skomplikowane i podobne do orginalnych fake'owe rzeczy juz widzielismy - chocby praktycznie kompletny kodeks do BA, ktory okazal sie byc wielkim zartem jakiegos ziomala.
A nie chce mi sie wierzyc, ze ma to cokolwiek wspolnego z 6ED, bo stopien skomplikowania tych zasad przypomina bardziej 2ED, czyli bylby zwrotem o 180 stopni w polityce GW. A ta polityka ma za zadanie zarabiac im kase ...
Taki stopien skomplikowania po pierwsze od razu podnioslby docelowy wiek gracza (mniej kasy), do tego rozgrywka przedluzylaby sie - wiec sila rzeczy trzeba by grac na mniejsze punkty, zeby to mialo jakikolwiek sens (mniej kasy). I oczywiscie - skomplikowane zasady powoduja, ze trudniej wejsc komus nowemu w ta zabawe - again, mniej kasy.
Podsumowujac - fake.
Cze !!!
Strzelanie jest dla ciot. Psychotroke granaty są dla zboków. Liczba Fistów musi być wielokrotnością liczby Rhinosów, tako rzecze święta księga.

Offline karlvant

Odp: ZASADY 6 EDYCJI + UPDATE CODEXÓW
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 11, 2012, 09:13:51 pm »
Twoja argumentacja jest dobra, ale jednak to koszmarnie duży dokument jest. Nieporównywalnie wiekszy od tamtego kodeksu BA.
Jakby wywalić niektóre z elementów, to system nie jest już taki skomplikowany. To mogłaby być wczesna beta.
No i na pierwszy rzut oka interesująco boostuje eldrarów, że chciałoby się, by to było bliskie prawdy.

Offline mlodyrs

Odp: ZASADY 6 EDYCJI + UPDATE CODEXÓW
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 11, 2012, 09:16:58 pm »
Ja poczekam na nowy rule book. Nie mam czasu na zajmowanie się potencjalną podpuchą.

Offline Yedli

Odp: ZASADY 6 EDYCJI + UPDATE CODEXÓW
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 11, 2012, 09:19:35 pm »
Fake czy nie-fake, finalne zasady to nie są, a diabeł i tak tkwi w szczegółach. Mi na czytanie tego szkoda czasu.
Teatrzyk Różowy Juggernaut
I could hear nothing unusual, although that brought little comfort. In my experience, it's what you don't notice that kills you. ‐ Ciaphas Cain

Offline Eman

Odp: ZASADY 6 EDYCJI + UPDATE CODEXÓW
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 11, 2012, 09:22:57 pm »
Tak BTW, to mam jeszcze dwa argumenty, na poparcie tezy, ze jest to fake:
- GW NIGDY nie robilo beta-testow poza studiem. Wszystkie poprzednie przecieki, nie byly od testerow, tego jestem pewny na 100%; Nie sadze wiec, ze nagle wpadli na to, ze mozna by testowanie zlecic komus z zewnatrz;
- polityka GW dotyczaca przeciekow ulegla ostatnio powaznemu zaostrzeniu - i jest to zaostrzenie w skali - wczesniej byla Holandia z hashbarami, a obecnie Korea Pn. a hashbary zamieniono na obozy pracy. Powod maja dosyc oczywisty - maaaasa kasy. Wedlug roznych plotek, dostali licencje na Hobbita, maja dostac/juz dostali materialy (tak, aby gra ukazala sie razem z filmem - again maaaaaaasa kasy) z filmu, pod warunkiem, ze pokaza, ze stac ich na dochowanie tajemnicy. Wiec nagly wyciek 6ED jest ekstremalnie malo prawdopodobny.
IMHO of course.
Cze !!!
Strzelanie jest dla ciot. Psychotroke granaty są dla zboków. Liczba Fistów musi być wielokrotnością liczby Rhinosów, tako rzecze święta księga.