trawa

Autor Wątek: polskie akcenty  (Przeczytany 12043 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

N.N.

  • Gość
polskie akcenty
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 02, 2007, 10:54:42 pm »

Offline zychu

polskie akcenty
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 02, 2007, 11:23:41 pm »
We Francji kupiłem sobie komiks Toppiego pt "Mietzko" wydawnictwa Mosquito Na okładce husarz. Fabułę nie bardzo rozumiem bo francuskiego nie znam, ale akcja się toczy w Galicji (gdzieś chyba w okolicach Krakowa) w 1915 roku,w okopach Iwojny Swiatowej.Zołnierze opowiadają sobie jakąś legendę o husarzu, chłopie i tatarach (turkach?)..a na końcu wielkie bum..:D

Offline Robweiller

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 640
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pan Pirat
    • Kolorowe Zeszyty
polskie akcenty
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 02, 2007, 11:38:56 pm »
http://en.wikipedia.org/wiki/Sasquatch_%28comics%29

A w "Violent Cases" Gaimana i McKeana masażysta Ala Capone jest najprawdopodobniej polskim Żydem z Łodzi. O.

Offline Julius Corentin A.

polskie akcenty
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 02, 2007, 11:47:42 pm »
Cytat: "turucorp"
No to dzisiaj cos co mnie osobiscie rozwalilo, czyli urodzony w Lublinie amerykanski artysta Si Lewen i jego "graphic stories" The Parade


o kurcze, świetne rzeczy wrzuciłeś.

kojarzy mi sie z melancholijną narracją paza boiry i martinem t. dieckiem.
(bardzo lubie takie... 'niekomiksowe' - jakby niektorzy powiedzieli - klimaty)


a z polskich akcentow. pamietam wielkie zdziwienie, gdy w zagranicznej antologii natknąłem sie na prace andrzeja klimowskiego, w polsce od strony komiksowej raczej malo znanego, hm?

Offline Archie

polskie akcenty
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 07, 2007, 11:34:37 am »
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline Archie

polskie akcenty
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 15, 2007, 11:41:44 am »
Brian Calusky a.k.a. Piledriver:
http://www.marvel.com/universe/Piledriver_(Brian_Calusky)

Briana i resztę Wrecking Crew będziemy mogli zobaczyć w kwietniowym Omega Flight ;-).
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."