Autor Wątek: Wojna Światów 2k12, 24-25 marca  (Przeczytany 45008 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nazroth

Odp: Wojna Światów 2k12, 24-25 marca
« Odpowiedź #315 dnia: Marzec 28, 2012, 09:27:43 am »
Haha Rudzik - z grubej rury:) Coś w tym jest, że ludzie powinni malować przed turniejem, a nie dosłownie 'przed', czyli na turnieju:)

Nie mogę się zgodzić z dyskryminacją (planowaną) ludzi, którzy zapłacili za wymalowanie armii. To tak samo jak ktoś kupi model z F - takiego Contemptor Dredzika, weźmie jego korpus, przyklei do nóg, rąk itd. zwykłego Dreda, żeby używać jako zajebistej konwersji Dreadnoughta i nie dostanie punktów za konwersję "bo za to zapłacił". We wszystkich aspektach życia są ludzie, którzy mają kasę i są tacy, którzy jej nie mają. Żeby nocować w Sheratonie TEŻ trzeba mieć kasę. Hobby to hobby - ale kurwości losu jak ktoś chce w Aspen na nartach pojeździć, to musi wybulić nie tylko na narty:)
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline Perzan

  • Młodszy Terminator
  • **
  • Wiadomości: 119
  • Total likes: 0
  • Wściekły. Perzan.
    • Hortwerth.com
Odp: Wojna Światów 2k12, 24-25 marca
« Odpowiedź #316 dnia: Marzec 28, 2012, 09:31:10 am »
Pracujemy nad alternatywą która usatysfakcjonuje wszystkich na Herezję: forum spider  :lol:


Poland: owning bitches since 966.

Offline sHEPT

Odp: Wojna Światów 2k12, 24-25 marca
« Odpowiedź #317 dnia: Marzec 28, 2012, 09:34:26 am »
Za malowanie dostałem 10 punktów, jeśli wybuliłbym kilka tysi za malowanie dostałbym 15-16, czyli zakończyłbym turniej 4-5 miejsc wyżej. Uważam to za problem. Bo ocena malowania ma zachęcać do malowania, a nie zmuszać do wydawania mnóstwa pieniędzy, żeby mieć kilka punktów więcej. Ale to tylko IMHO oczywiście.
tylko czy to ma jakieś znaczenie? wbiłbyś się do topu czy jak? Otóż z krótkiej analizy pierwszych miejsc wynika, że że malowanie nie odbija się aż tak na wynikach. Pierwszy jest vlad z emanem, vlad maluje sam (i IHMO do MAS brakuje tej armii sporo) eman płaci ale ale nie aż tak słono znowu, a miejsce mają bo wymiatają na stole a nie w modelarce. drugi Kruker miał broblem by przejść dopuszczenie więc w modelarce nie poszalał, o szopenie nic nie wiem (ajk chodzi o wygląd jego ludków). Na czwartym zły z kontrowersyjnymi dredami i chimerą domalowywaną na szybko. Potem thurion i nataniel, armie ładne ale znowy nie jakieś tam kosmosy. ITD.
Więc top radzi sobie bez MAS, a czy to różnica że jesteś (nie wiem gdzie skończyłeś tylko tak rzucam) na 20 czy na 17!? Poza kawałkiem ego wiele pewnie nie ucierpisz.
No i jest sztandarowy argument że to jest turniej gry hobbystyczenj a nie szachów.
Pomimo tego że mnie na tej ocenie mocno pojechano uważam, że WS ma jedno z najlepszych w kraju podejść do tego tematu. W dużej części za sprawą michłku, (choć iron hands osieki nie zasługiwały na gorzkie komentarze).
7" cali to ja się ruszam z kolegami
8" jak szanuje przeciwka
9" jak dopuszczam się świadomego wała
6" jak przeciwnik za bardzo spina poślady

Bo geny dzielą się na szybkie i martwe.

Offline Nathaniel

Odp: Wojna Światów 2k12, 24-25 marca
« Odpowiedź #318 dnia: Marzec 28, 2012, 09:41:32 am »
Za malowanie dostałem 10 punktów, jeśli wybuliłbym kilka tysi za malowanie dostałbym 15-16, czyli zakończyłbym turniej 4-5 miejsc wyżej. Uważam to za problem. Bo ocena malowania ma zachęcać do malowania, a nie zmuszać do wydawania mnóstwa pieniędzy, żeby mieć kilka punktów więcej. Ale to tylko IMHO oczywiście.

Nie.
Mialbys moooooze 2-3 pkt wiecej max.
Nathaniel

In dedicato imperatum ultra articulo mortis
- For the Emperor Beyond the Point of Death

As defenders we stand
... as brothers we fall

Offline Gamon

Odp: Wojna Światów 2k12, 24-25 marca
« Odpowiedź #319 dnia: Marzec 28, 2012, 09:42:38 am »
Zamiast tutaj pisać ja na waszym miejscu zaczął malować figurki na kolejny turniej :wink: Trochę strata czasu na take marudzenie po turnieju, przed turniejem regulamin ( a szczególnie ocena modelarki) była widoczna i można było nad nią podyskutować, a teraz kilka osób które twierdzą że zostały skrzywdzone, płacze po forac i blogach jaka ta ocena była niesprawiedliwa. Ocena była tak skonstruowana że oceniający miał dla siebie tylko 2 wolne punktu (dla armii która mu się wybitnie podobała, lub było w niej coś ciekawego). Reszta to był klucz w który albo się wpasowałeś albo nie.
Całkowicie się zgadzam z Rudzikiem, sam na dwa tygodnie przed turniejem usiadłem na dupie i pomalowałem wszystko tak ze dostałem Maxa poza tymi dodatkowymi pkt. wiec się k..wa da, a sam nie nalezę do wybitnych malarzy. a jak ktoś mi powie ze nie ma czasu to go wyśmieje bo sam zap..dalam na 3/2 etatu wiec czasu na malowanie nie miałem za dużo !!!

Offline Jezo

Odp: Wojna Światów 2k12, 24-25 marca
« Odpowiedź #320 dnia: Marzec 28, 2012, 09:45:16 am »
Pragnę przypomnieć, że kilka lat temu na WŚ ocena malowania była osobno i było to totalne nieporozumienie bo niektórzy mieli totalnie wywalone na wygląd armii, to tak w ramach głosów "turniej malarski osobno"
Natomiast co do Iron Handsów to mimo iż Maciej nie pamięta to ja pamiętam bo siedziałem obok i nie rozchodziło się o całą armię, tylko o jeden z pojazdów, nie pamiętam dokładnie czy to był rhino/razor/pred, natomiast było tam w sumie 3/4 pojazdy i 2/3 były faktycznie wycieniowane jakimś ciemniejszym szarym z pomalowanymi elementami z FW, a ostatni pojazd nie był cieniowany i w nim tkwił problem, bo był mniej więcej na poziomie chimery Złego tzn. czarny podkład i pomalowane elementy z FW
Dodatkowo to, że Michałku nie był w formie w sobotę biorę na siebie :wink:
Ludzi z X w opisie traktuje jak hakerów - to oni przypuścili zbiorowy atak na stronę ligową XD

Offline ederus

Odp: Wojna Światów 2k12, 24-25 marca
« Odpowiedź #321 dnia: Marzec 28, 2012, 09:48:16 am »
Cytuj
Potem thurion i nataniel, armie ładne ale znowy nie jakieś tam kosmosy


Akurat Nathaniel mial pajako-MASo-chaos :wink:
106 miles to Chicago, we've got a full tank of gas half a pack of cigarettes, its dark and we're wearing sunglasses.

Hit it!

Offline rroghl

Odp: Wojna Światów 2k12, 24-25 marca
« Odpowiedź #322 dnia: Marzec 28, 2012, 09:48:22 am »
tylko czy to ma jakieś znaczenie? wbiłbyś się do topu czy jak?
No kaman, trochę absurd - nie mam szansy na topkę, więc nie ma znaczenie, które mam miejsce? To może zróbmy tak, że są tylko 3 pierwsze miejsca, a cała reszta ex aequo ma miejsce czwarte?
I jeśli Vladdi, Zły czy Kruker dają radę mimo, że nie maja maxa za modelarkę, to chwała im za to.
Pomyśleć o ile lepiej, by im szło, o ile bardziej turniej sprawdzała by ich skilla (jak i skilla wszystkich innych), gdyby oceny modelarskiej w ogóle nie było. A konkurs malarski można przeprowadzić w tym samym czasie, tylko niezależnie od turnieju. I wówczas obydwie strony naszego wspaniałego hobby zostałyby obsłużone.

Offline ederus

Odp: Wojna Światów 2k12, 24-25 marca
« Odpowiedź #323 dnia: Marzec 28, 2012, 09:50:29 am »
Ten temat zawsze jak sie pojawia zawsze daje tyle samo funu z czytania :razz:
106 miles to Chicago, we've got a full tank of gas half a pack of cigarettes, its dark and we're wearing sunglasses.

Hit it!

Offline Hem'Ahn

Odp: Wojna Światów 2k12, 24-25 marca
« Odpowiedź #324 dnia: Marzec 28, 2012, 09:54:40 am »
Ten temat zawsze jak sie pojawia zawsze daje tyle samo funu z czytania :razz:
I każdorazowo nie dochodzimy do żadnych nowych wniosków. Że co niektórym się nadal chce :D
Michałku
PKGB Sztab

Offline Baniak

Odp: Wojna Światów 2k12, 24-25 marca
« Odpowiedź #325 dnia: Marzec 28, 2012, 09:57:28 am »
no dobra nie umiem malować jak Perzan - mam kase, płace i mam tyle z modelarki co Perzan
nie umiem grac jak Vladdi - mam kase, chce zapłacic i nie ma komu
czemu ograniczac moc pieniądza tylko do malowania!!  :badgrin:


ps. bez spinania posladow - ton jest zartobliwy

Offline Nathaniel

Odp: Wojna Światów 2k12, 24-25 marca
« Odpowiedź #326 dnia: Marzec 28, 2012, 09:59:04 am »
I każdorazowo nie dochodzimy do żadnych nowych wniosków. Że co niektórym się nadal chce :D

To kwestia percepcji i uczestnictwa w zyciu okolo-turniejowym.
Kolega przegapil kilka ostatnich dyskusji i teraz buduje Wawel od poczatku. :wink:
Nathaniel

In dedicato imperatum ultra articulo mortis
- For the Emperor Beyond the Point of Death

As defenders we stand
... as brothers we fall

Offline Eman

Odp: Wojna Światów 2k12, 24-25 marca
« Odpowiedź #327 dnia: Marzec 28, 2012, 10:01:13 am »
Pomyśleć o ile lepiej, by im szło, o ile bardziej turniej sprawdzała by ich skilla (jak i skilla wszystkich innych), gdyby oceny modelarskiej w ogóle nie było. A konkurs malarski można przeprowadzić w tym samym czasie, tylko niezależnie od turnieju. I wówczas obydwie strony naszego wspaniałego hobby zostałyby obsłużone.
Sorry, ale wolę jednak, żeby ludzie mieli motywacje do przygotowywania swojej armii do turnieju.
Jak to już Jasiu napisał - jak ocena malowania nie wlicza się do ogólnej, to zdecydowana większość osób ma wylane na to, jak wygląda ich armia (sam miałem wtedy kompletnie na to wylane - nie było domalowywania odprysków, czy dopasowywania numerów squadów - generalnie epic fail).
IMHO sama koncepcja oceny armii na WŚ jest tip-top. To, że Michałku nie był do końca w formie (czytaj - trochę dawał doopy), to już całkiem inna historia  :cool:
Cze !!!
Strzelanie jest dla ciot. Psychotroke granaty są dla zboków. Liczba Fistów musi być wielokrotnością liczby Rhinosów, tako rzecze święta księga.

Offline ederus

Odp: Wojna Światów 2k12, 24-25 marca
« Odpowiedź #328 dnia: Marzec 28, 2012, 10:03:23 am »
Cytuj
nie umiem grac jak Vladdi - mam kase, chce zapłacic i nie ma komu


I don't get it :razz:  Ja kiedys na arenie oficjalnie przy zapisach wreczylem koperte wypelnionoa szeklami (gdzies w warpie czyt. ARRRdianowych szafach pewnie krazy zdjecie) :smile:
106 miles to Chicago, we've got a full tank of gas half a pack of cigarettes, its dark and we're wearing sunglasses.

Hit it!

Offline Hem'Ahn

Odp: Wojna Światów 2k12, 24-25 marca
« Odpowiedź #329 dnia: Marzec 28, 2012, 10:06:17 am »
(czytaj - trochę dawał doopy), to już całkiem inna historia
Zazdrosne Krakusy znowu się czepiają :D do tego zasabotowali nam sędziówkę żeby obsuwa była :D
Michałku
PKGB Sztab

 

anything