Gildia Gier Bitewnych (www.bitewniaki.gildia.pl) > WFB

Kilka pytań nowicjusza

(1/1)

Luthoruc:
Witam wszystkich
Jestem nowym użytkownikiem w związku z czym prosiłbym na początku o dozę cierpliwości i wyrozumiałości względem mojej osoby. Potrzebuję trochę pomocy i jednocześnie istotnych dla mnie wskazówek związanych z wdrożeniem do tego systemu bitewnego.


Przejdę jednak do rzeczy....Zorientowałem się na rynku i z tego co się dowiedziałem, to na chwilę obecną ukazał się rulebook do 8 edycji Warhammera, natomiast army booki w większości to 7 edycje. W związku z tym mam pytanie, czy (są już) 8 edycyjne army booki, a jeśli nie, czy jest sens w tej chwili kupować te które są w sprzedaży? Czy GW szykuje w tym roku (w najbliższym czasie) wydanie army booków do 8 edycji?


Czy jeśli obowiązują zasady 8 edycyjne, to jak to się ma do przepisów poszczególnych armii z 7 edycji? Czy są jakieś sprzeczności? Jak to wygląda?


Konkretniej powyższe pytania dot. przede wszystkim armii: Imperium i Bretonnia. Akurat te najbardziej mi wpadły w oko i na dzień dzisiejszy zastanawiam się nad ich zbieraniem i zabawą.


Z racji tego, że jestem początkujący zdecydowałem, że "na start" zaopatrzę się w rulebook, żeby tymczasowo zgłębić większość zasad systemu, następnie zakupienie army booka i rozpoczęcie kupowania figurek. Pytanie czy również widzicie w tym logikę i systematykę? Czy przypadkiem nic mi nie umknęło?


Kolejne pytanie... Jestem mieszkańcem Malborka. Czy na forum jest ktoś właśnie z tego miasta lub okolic?
Czy znalazł by się ktoś, kto doradziłby w kwestiach dot. zasad i reguł gry?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelką pomoc.


Rafał

Toneyeryn:
It is a very good content and beneficial to all of you.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej