Autor Wątek: Komiksowa Warszawa 2012  (Przeczytany 24050 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline BOUNCER

Odp: Komiksowa Warszawa 2012
« Odpowiedź #105 dnia: Maj 16, 2012, 06:27:55 pm »
Bezsensowne - wg mnie  - szukanie problemu z tymi kolejkami.
Czymkolwiek byśmy się nie interesowali, czy to muzyką czy filmem,  zawsze tak było, że gwiazdy dużego formatu cieszyły się zainteresowaniem fanów. Tu mieliśmy gwiazdy formatu światowego -  zatem logicznym jest, że ludzie czekali na nich wcześniej.
To tak jakby dziwić się , że na koncert "Metalliki" fani przyszli 5-7 godzin wcześniej przed jego rozpoczęciem.
Mnie np zdziwił fakt braku chętnych np do Pana Raczkiewicza - szok, przyszedłem a tu nikogo - i tak zdobyłem mój pierwszy rysunek tego autora :)
Zatem kolejkowe problemy uważam za mało istotne.
Co do samych spotkań komiksowej Warszawy, pierwszy raz byłem na festiwalu i forma jaka zastałem bardzo mi sie podobała.
Wprawdzie z samych spotkań korzystałem mało, ale to głównie ze względu duży zakres informacji w necie oraz  na ogromne targi książki toczące sie równocześnie.
I to własnie połączenie uważam za rewelacyjne rozwiązanie.
Duża publika , wielu zwiedzających, regularne informacje o toczącym sie festiwalu komiksowym nadawane z głosników - były czymś co uważam sukces.
Troszkę się obkupiłem - ale też bez przesady.
A teraz minusy:
Brak giełdy staroci - kolekcjonerskiej (no może poza stoiskiem komikslandii). Dość niewygodne miejsca dla gwiazd dających autografy (usłyszałem to od jednego rysownika).
Reasumując:
Spotkania Komiksowej Warszawy uważam za udane i z pewnością będę stałym ich bywalcem. Będę zachęcał również wielu znajomych do odwiedzenia w przyszłości stoisk komiksowych.
Oby tak dalej bo uważam, że impreza była naprawde na poziomie.

Offline graves

Odp: Komiksowa Warszawa 2012
« Odpowiedź #106 dnia: Maj 16, 2012, 07:25:32 pm »
Mnie np zdziwił fakt braku chętnych np do Pana Raczkiewicza - szok, przyszedłem a tu nikogo - i tak zdobyłem mój pierwszy rysunek tego autora :)
Nie, żeby nikt. Ja naturalnie skorzystałem z tego. Do Raczkiewicza czekało kilka osób i jak tylko wybiła odpowiednia godzina - zaczął wrysowywać swoje rysuneczki. Ja mam swój obrazek z dedykacja na "Synonimie zła" (czyli Tajfunie 5-6). Całkiem udany komiks. Zdobyłem jeszcze rysunek od Mateusza, Piotrka, Krzysztofa i Romana. :)

Jesli chodzi o spotkania to zajrzałem na 3 (byłem tylko 6 godzin w sobotę). Do Rosińskiego - ale wiało straszną nudą więc zmyłem się na obejrzenia całości targów. Potem u Surżenko - świetne spotkanie. I na koniec u Bollanda.
Jak dla mnie było dużo lepiej niż rok temu.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline freshmaker

Odp: Komiksowa Warszawa 2012
« Odpowiedź #107 dnia: Maj 19, 2012, 02:34:38 pm »
czy pamiętacie może kiedy do dystrybucji mają trafić figurki kajko i kokosz? po głowie chodzi mi sierpień.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Strefa Komiksu

Odp: Komiksowa Warszawa 2012
« Odpowiedź #108 dnia: Maj 19, 2012, 04:56:26 pm »
W przyszłym roku trzeba zmienić nazwę festiwalu na "KOLEJKOWA WARSZAWA 2013" i wszystko będzie o'k.

Offline krakers

Odp: Komiksowa Warszawa 2012
« Odpowiedź #109 dnia: Maj 19, 2012, 07:01:40 pm »
W przyszłym roku trzeba zmienić nazwę festiwalu na "KOLEJKOWA WARSZAWA 2013" i wszystko będzie o'k.
No ale o co kaman? Kolejki były po autografy na KOMIKSACH. Spędziłem mnóstwo czasu w tych kolejkach i nie żałuję ,i pewnie większość ze stojących też nie.Myślę że bardzo poważnie trzeba rozważyć formułę festiwali jaką przedstawił Turucorp na przykładzie francuskiego Strasbulles.

Offline BOUNCER

Odp: Komiksowa Warszawa 2012
« Odpowiedź #110 dnia: Maj 19, 2012, 09:54:05 pm »
Znów bezsensowne bicie piany z tymi kolejkami.

Co do figurek Kajka i Kokosza, to na stoisku producenta mówili o lipcu.
A właśnie  - zaopatrzyłem się także w komplet figurek Tytusa  :) - szkoda, że nie mieli w jakiś fajnych pudełkach , na zasadzie  kolekcjonerskiej, aby fajnie na półeczkę postawić  :)

Offline graves

Odp: Komiksowa Warszawa 2012
« Odpowiedź #111 dnia: Maj 19, 2012, 10:48:16 pm »
Znów bezsensowne bicie piany z tymi kolejkami.

Co do figurek Kajka i Kokosza, to na stoisku producenta mówili o lipcu.
A właśnie  - zaopatrzyłem się także w komplet figurek Tytusa  :) - szkoda, że nie mieli w jakiś fajnych pudełkach , na zasadzie  kolekcjonerskiej, aby fajnie na półeczkę postawić  :)
Tak, widziałem te figurki. W sumie chwila z modeliną w ręku i można osiągnąć ciekawsze efekty i hop do pieca :) To nie takie trudne.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Strefa Komiksu

Odp: Komiksowa Warszawa 2012
« Odpowiedź #112 dnia: Maj 20, 2012, 09:29:58 am »
Cytuj
No ale o co kaman?
Ależ o nic. Chodzi tylko o to, aby dać właściwe rzeczy słowo ;)

 

anything