Autor Wątek: Mass Effect 3  (Przeczytany 31593 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nite

  • Redaktor GGK
  • Zbrojmistrz bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 155
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Precz z Komuną!
    • Gildia.pl
Mass Effect 3
« dnia: Luty 08, 2012, 08:57:00 pm »
Już za miesiąc pojawi się trzecia odsłona Mass Effect. Jakie są wasze oczekiwania? Bo ja już nie mogę się doczekać i mam nadzieje, że BioWare spełni moje oczekiwania.

Offline Hang Man

Odp: Mass Effect 3
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 10, 2012, 08:28:03 am »
Patrząc po TOR-rze oraz DA2 jestem nastawiony sceptycznie, mimo iż ME obok Gearsów jest moją ulubioną trylogią tej generacji :)
Freedom is the freedom to say that two plus two make four. If that is granted, all else follows.

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Mass Effect 3
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 15, 2012, 08:39:29 am »
Okej. Fajnie, że w temacie o konsolach ;s Demko przecież też na PC wyszło i to bodajże PCtowcy (posiadacze BF3) mieli opcję zabawy w multi wcześniej.

Wnioski z wersji na PC:
1. Bioware już nawet portów nie umie robić. Gra kaleczy oczy pikselami nawet przy 1080p. Poza tym silnik jest STARY i to widać.
2. Akcja, akcja, akcja. Ew. wstawka filmowa. Trzy dialogi na krzyż z dwiema opcjami do wyboru w każdym (w sumie jakieś 5 czy 6 opcji decyzyjnych). Przeszedłem demko na wszystkie sposoby. Różniły się tylko dwie odzywki Sheparda ;s Żałość.
3. Multi. WOW! Myślałem, że nie da się tego skopać. Jakże się myliłem. Walki toczą się w zasadzie na przestrzeni dwóch pomieszczeń średnich rozmiarów, a i to przy dużym szczęściu.
4. Na koniec zostawiłem sobie największy smaczek, czyli... nieścisłości fabularne. Ja rozumiem, że to demo. Ba! Rozumiem, że wykorzystali fragment rozgrywki widziane i dostępne jakiś czas temu. Tylko dlaczego aż roi się w nim od luk fabularnych i w ogóle logicznych? Przykłady? Służę uprzejmie:
a) Żniwiarze atakują! Och, ach, o nie! Tylko dlaczego strzelają do mały taksówek zamiast do Normandii, która zawisła nad wodą i się im przygląda?
b) Łap nieśmiertelnik i walcz za ludzkość chociaż się na ciebie wypięliśmy, jak wszystkie inne rasy i Rada!
c) Shepard, który został wyrzucony z floty Przymierza, oczywiście stacjonuje tuż obok pomieszczeń Rady Przymierza. Cud po prostu! Już nie mówiąc o tym, że czas potrzebny Shepardowi na przejście dwóch korytarzy pozwala Żniwiarzom dotrzeć do Księżyca, natomiast wypowiedzenie zdania to czas inwazji.
d) Po co jest scenka z chłopcem? Chyba sztuka dla sztuki i przy okazji wzruszenia ;o
5. System rozwoju i drzewka umiejętności. Naprawdę? Przynajmniej się pośmiałem widząc "drzewka".

Podczas prologu towarzyszył mi uśmiech politowania, w dalszej części dema ów uśmiech przeradzał się najpierw w niepokój, następnie w niesmak i obrzydzenie, by zakończyć to niesamowitym wręcz podziwem dla kunsztu Bioware. Chociaż właściwym słowem byłoby określenie PRu Bioware - po raz kolejny sprzedadzą niedzisiejszy produkt (vide: DA2, SWTOR), który będzie posiadać luki fabularne (vide: DA2 i SWTOR) i jeszcze będą szczycić się, jaka ta gra jest doskonała (vide: DA2 i SWTOR).

Plusem tej sytuacji jest to, że wreszcie się przeliczą i ogarną, że nie tędy droga. O klasie demka niech świadczy fakt, że kilka godzin po jego premierze na Origin pojawiła się oferta pre-order, gdzie każdy zamawiający ME3 dostanie gratis... BF3! Brzmi rozpaczliwie, c`nie? ;s

Offline Ibrahim_ibn_Erales

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 162
  • Total likes: 0
  • twitter.com/iberales
Odp: Mass Effect 3
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 15, 2012, 11:46:51 am »
Czyli w zasadzie dokładnie to co w dwójce?
Tak się bałem właśnie. Dwójka była świetną grą pod względem filmowości fabuły, budowy dialogów, interakcji z drużyną i psychologicznego rozwoju postaci,
ale
posysała pod każdym innym względem - cy to budowa poziomów (korytarz), rozwój umiejętności (doświadczenie to ułuda, drzewko rozwoju też), system walki (od początku do końca gry robiło się dokładnie to samo) czy ekwipunku (wybór niewielki a wpływ na grę znikomy).

Innymi słowy - to był świetny film interaktywny i beznadziejna gra.
Ponieważ jestem prawdopodobnie jedyną osobą na świecie, która się ze mną zgadza, nie miałem wątpliwości, że po tak ciepłym przyjęciu jakie dostało ME2, trójka będzie jeszcze gorszą grą (choć dalej świetnym filmem interaktywnym).

A ponieważ i tak się świetnie sprzeda, zdefiniuje to, czego naprawdę chcą gracze pecetowi na długie lata.
:(
God hates figs [Mk 11, 12-14]


I pledge allegiance to my Flag,
and to the Republic for which it stands:
one Nation indivisible,
With Liberty and Justice for all.

Offline Qraq

Odp: Mass Effect 3
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 15, 2012, 12:04:36 pm »
a ja się jaram. Może wezme urlop, bo premiera w czwartek :biggrin:

Offline Nite

  • Redaktor GGK
  • Zbrojmistrz bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 155
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Precz z Komuną!
    • Gildia.pl
Odp: Mass Effect 3
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 16, 2012, 06:38:43 pm »
Sam się sobie dziwię, ale w 100% zgadzam się z Coenem. Demko jest rozczarowujące, aż do bólu i dodałbym jeszcze, że twórcy poszli tak na łatwiznę, iż w momencie gdy możemy już kontrolować Sheparda i popatrzymy na uciekających ludzi, to zamiast trójwymiarowych modeli zobaczymy kiepskiej jakości sprite'y.

Żal...

Offline Qraq

Odp: Mass Effect 3
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 16, 2012, 07:41:57 pm »
A ja tam nie narzekam. Trochę już kuleje animacja i mimika, ale nie wymagam cudów od starego juz silnika. Clint Mansell może zapewnić nam niesamowity ost.


Dalej czekam niecierpliwie

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Mass Effect 3
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 17, 2012, 08:29:44 am »
Zmartwiłeś mnie, Coenie. ME 3 to jedyna gra, na którą obecnie czekam : (

Offline Qraq

Odp: Mass Effect 3
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 17, 2012, 09:01:17 am »
i dobrze, może miło się zaskoczysz.
Trójka to po prostu usprawniona dwójka. Dalej nie jest to erpeg, statystyk nie ma, skile uboższe niż w ostatnim Deus ex. Dalej jest filmowo i bardziej efektownie. Mi to pasuje, tego oczekuje. Fabuła, postacie i muzyk ma wymiatać. Nic więcej. Jak dadzą coś więcej, to zejdę ze szczęscia.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Mass Effect 3
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 17, 2012, 09:05:03 am »
Jeżeli zrobią fabułę z odpowiednim rozmachem to nie będę miał nic przeciwko takiej odświeżonej dwójce. Mnie tam dobrze się w nią grało : )

Offline Ibrahim_ibn_Erales

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 162
  • Total likes: 0
  • twitter.com/iberales
Odp: Mass Effect 3
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 17, 2012, 12:25:04 pm »
Pono demo nie jest reprezentatywne pod dwoma względami:
- tekstury zostały wycięte, żeby zmieścić się w dwugigowym limicie dema na xboxa, więc jest szansa, że pełna wersja będzie wyglądać lepiej (przynajmniej na piecyku)
- podobnież dialogi zostały pocięte aby nie było spoilerów i w pełnej wersji dialogi będą znacznie bardziej rozbudowane (nie widzę w tym wielkiego sensu, bo dobry spoiler w demie nie jest zły, ale tak się tłumaczą)

Więc chyba z ostateczną oceną trzeba poczekać.
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2012, 12:28:30 pm wysłana przez Ibrahim_ibn_Erales »
God hates figs [Mk 11, 12-14]


I pledge allegiance to my Flag,
and to the Republic for which it stands:
one Nation indivisible,
With Liberty and Justice for all.

Offline Krova

Odp: Mass Effect 3
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 19, 2012, 08:32:49 pm »
To demo to chyba jakiś żart. Te tragiczne animacje, te dwusekundowe odstępy między wypowiedziami, ta nuda - biegaj po parapecie przez 10 minut, zastrzel 3 zombiaki, znowu parapet, wyłączyłem demo. Smutna sprawa, to pewnie nostalgia googles, ale grafika w jedynce i dwójce trzymała poziom, tutaj wygląda dręęętwoo.
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Grish

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 309
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • asleep and well hidden
    • Gildia Gier Komputerowych
Odp: Mass Effect 3
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 20, 2012, 09:42:53 am »

    

Offline Nite

  • Redaktor GGK
  • Zbrojmistrz bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 155
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Precz z Komuną!
    • Gildia.pl
Odp: Mass Effect 3
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 21, 2012, 08:15:22 pm »
Pono demo nie jest reprezentatywne pod dwoma względami:
- tekstury zostały wycięte, żeby zmieścić się w dwugigowym limicie dema na xboxa, więc jest szansa, że pełna wersja będzie wyglądać lepiej (przynajmniej na piecyku)
- podobnież dialogi zostały pocięte aby nie było spoilerów i w pełnej wersji dialogi będą znacznie bardziej rozbudowane (nie widzę w tym wielkiego sensu, bo dobry spoiler w demie nie jest zły, ale tak się tłumaczą)

Więc chyba z ostateczną oceną trzeba poczekać.

Mam nadzieje, że faktycznie tak jest, gdyż specjalnie przechodzę ME1, potem ME2 dla super save'a i trochę bym się zawiódł, jeżeli ME3 będzie prezentować się równie średnio, jak demo.

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Mass Effect 3
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 27, 2012, 08:59:23 am »
Wypowiedź jednego z devów odnośnie tekstur high-res w wersji PC Mass Effect 3. Jak widać w demie zaprezentowano bardzo dokładnie wygląd gry na komputery osobiste :)

Cytuj
Nothing is off the table. I don't have specific information on that though, but if it happens, you'll hear about it :)

Robi się coraz ciekawiej. Najpierw info o DLC day 0 z Proteaninem i jego ceną (7-10 funtów?), a teraz takie smaczki.

 

anything