trawa

Autor Wątek: "Yorgi" (Dariusz Rzontkowski / Jerzy Ozga)  (Przeczytany 41723 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adro

Odp: "Yorgi" (Dariusz Rzontkowski / Jerzy Ozga)
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 14, 2015, 07:40:09 am »
Super, ze beda kolejne tomy Yorgiego, HURRRA :biggrin:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline vision2001

Odp: "Yorgi" (Dariusz Rzontkowski / Jerzy Ozga)
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 14, 2015, 10:33:17 am »
Super, ze beda kolejne tomy Yorgiego, HURRRA :biggrin:
Też się cieszę :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline clarence

Odp: "Yorgi" (Dariusz Rzontkowski / Jerzy Ozga)
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 11, 2015, 09:42:14 am »
Całkiem niedawno nabyłem "Yorgi"#1, a i przeczytałem kilka dni później. Lektura poszła szybko i w miarę płynnie. Tylko, że po jej zakończeniu nie do końca wiem czy czuć się zawiedzionym czy też. Jeżeli zabieg stylizacji całości na Sci-Fi lat 60 i 70 jest celowy, wtedy nie mam nic do zarzucenia temu komiksowi. Uproszczone tła, design statków kosmicznych, broni i innego sprzętu plus teksty o hodowlanych planetach i sile która trzyma wszystkie planetarne elektrony w jednym miejscu wskazuje na to, że komiks ten z rozmysłem nawiązuje do takich klasyków gatunku jak "Zakazana planeta". I w tej kategorii komiks się jak najbardziej broni, czyta się na tyle dobrze, że chętnie kupię następne części.
Jeżeli jednak efekt ten jest uzyskany nieświadomie, to ja, jako wielki fan HardSF mogę się tylko lekko uśmiechnąć pod nosem. W dyskusji z 2012, Turu wspomina takie nazwiska jak Watts, Stross, Dukaj czy Stephenson mówiąc o dzisiejszej SF. I ja się pod tym podpisuję dwiema ręcyma. Dzisiejsze HardSF to totalne cuda na patyku, w których pisarze pełnymi garściami czerpią z odkryć najnowszej fizyki. Scenarzyści komiksowi mają duże pole do popisu w tej dziedzinie. Dorównać dzisiejszym pisarzom będzie niezmiernie trudno. A czasu jednak było sporo - już w 1986 Lem zaczynał erę naukowego SF pisząc epickie "Fiasko".
Swoją drogą to chciałbym zobaczyć komiks SF do scenariusza Dukaja. To by było coś. Ba, chętnie bym to narysował :)

Offline DarekŻory

Odp: "Yorgi" (Dariusz Rzontkowski / Jerzy Ozga)
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 28, 2015, 12:13:17 am »
To, kiedy ten kolejny Yorgi będzie??

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: "Yorgi" (Dariusz Rzontkowski / Jerzy Ozga)
« Odpowiedź #64 dnia: Lipiec 15, 2015, 11:42:05 am »
Ciekawostka. Kultura Gniewu  na fb zaprezentowała okładkę Yorgiego 4.


https://www.facebook.com/kulturagniewu/photos/a.270920876367476.63858.269708499822047/732673126858913/?type=1&theater


Ciekawe kiedy część trzeci się pojawi? Ten wpis "szybciej niż się spodziewacie" może sugerować, że istnieje możliwość wydania 3 i 4 części w krótkim odstępie czasowym.



"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline horror

Odp: "Yorgi" (Dariusz Rzontkowski / Jerzy Ozga)
« Odpowiedź #65 dnia: Lipiec 15, 2015, 11:49:06 am »
a przypadkiem 3 i 4 nie wyjda jednoczesnie?

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: "Yorgi" (Dariusz Rzontkowski / Jerzy Ozga)
« Odpowiedź #66 dnia: Lipiec 15, 2015, 12:26:06 pm »
a przypadkiem 3 i 4 nie wyjda jednoczesnie?


Rzeczywiście w zapowiedziach jest podane, że tom 3 i 4 pojawi się we wrześniu 2015.
Miło by było gdyby rzeczywiście komiksy pojawiły się w tym terminie.


http://www.sklep.gildia.pl/szukaj/seria/yorgi


Czy nie nastąpiła zmiana tytułu tomu trzeciego?
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline absolutnie

Odp: "Yorgi" (Dariusz Rzontkowski / Jerzy Ozga)
« Odpowiedź #67 dnia: Lipiec 15, 2015, 12:30:50 pm »




Czy nie nastąpiła zmiana tytułu tomu trzeciego?


Zwróć uwagę, że na okładce obecnego tomu trzeciego, zatytułowanego "Komiks, którego nie było", jest czlowiek, który czyta komiks z dawną okładką tomu trzeciego (jego tytułu na rysunku nie widać).
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Archie

Odp: "Yorgi" (Dariusz Rzontkowski / Jerzy Ozga)
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 24, 2015, 09:50:24 am »
Przeczytałem właśnie albumy 3 i 4. Dobrze, że oba wyszły jednocześnie, w trzecim akcja to jedno wielkie "WTF?" natomiast w czwartym dostajemy odpowiedzi, wszystko ładnie się łączy z pierwszymi dwoma tomami i zaostrza apetyt na tom 5. Pierwsze dwa tomy są ok, natomiast po przeczytaniu czterech krystalizuje się obraz ambitnej serii odwołującej się do twórczości Lema i P. K. Dicka oraz minionych lat (klimat sci-fi z lat 70 i PRL-u). Rozłożył mnie na łopatki kadr w którym kobieta mająca telepatyczne umiejętności strzela z pistoletu do czterech morderczych pralek wyłaniających się ze Stara stojącego na tle plakatu reklamującego odkurzacze Zelmera przez Jerzego Połomskiego. To powinno trawić na koszulki.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline adam and arluk

Odp: "Yorgi" (Dariusz Rzontkowski / Jerzy Ozga)
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 24, 2015, 10:59:46 am »
4 tom jest ostatnim tomem cyklu?????

Offline Archie

Odp: "Yorgi" (Dariusz Rzontkowski / Jerzy Ozga)
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 24, 2015, 11:07:07 am »
Nie. Z tyłu 4-tego jest zapowiedź 5-tego pt. JJ Ozzi znowu nadaje!.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

KukiOktopus

  • Gość
Odp: "Yorgi" (Dariusz Rzontkowski / Jerzy Ozga)
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 24, 2015, 11:13:38 am »
[...]  Pierwsze dwa tomy są ok, natomiast po przeczytaniu czterech krystalizuje się obraz ambitnej serii odwołującej się do twórczości Lema i P. K. Dicka oraz minionych lat (klimat sci-fi z lat 70 i PRL-u). Rozłożył mnie na łopatki kadr w którym kobieta mająca telepatyczne umiejętności strzela z pistoletu do czterech morderczych pralek wyłaniających się ze Stara stojącego na tle plakatu reklamującego odkurzacze Zelmera przez Jerzego Połomskiego. To powinno trawić na koszulki.
Hehehe, jeszcze nie czytałem, ale brzmi interesująco. Zamieszczony przez Ciebie opis przywodzi mi na myśl niepowtarzalny klimat, najlepszej na świecie, fantastyki rosyjskiej, w szczególności twórczość Kira Bułyczowa z jego Wielkim Guslarem.

Tak zupełnie na marginesie, gdyby Dick zobaczył, że zestawiono go z Lemem, to pewnie w przerażeniu wyskoczyłby z grobu z krzykiem: "Czerwone macki dopadną cię nawet po śmierci!!!". Dick bowiem był święcie przekonany, że żaden taki pisarz jak Lem, w rzeczywistości nie istnieje, tylko to jest nazwa komunistycznej agencji wywiadowczej mającej za zadanie infiltrację środowiska SF, o czym zresztą nie omieszkał zawiadamiać FBI. Nie ulega wątpliwości, że jego podejrzenia były całkowicie uzasadnione, bowiem jaki normalny człowiek, i to jeszcze podający się za pisarza SF z bloku komunistycznego, nazywałby się naprawdę Lunar Exploration Machine :smile:

EDIT: Powyżej zrobiłem błąd w rozwinięciu LEMa - prawidłowo powinno być Lunar Excursion Module.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2015, 11:22:00 am wysłana przez KukiOktopus »

Offline Archie

Odp: "Yorgi" (Dariusz Rzontkowski / Jerzy Ozga)
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 24, 2015, 11:22:47 am »
Wiem jakie miał podejście Dick do Lema. Obaj pojawiają się również w Yorgim, ale więcej nie zdradzę.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline Sokratesik

Odp: "Yorgi" (Dariusz Rzontkowski / Jerzy Ozga)
« Odpowiedź #73 dnia: Październik 20, 2015, 12:06:30 am »
Świetne pomysły, dobra historia, więcej pytań niż odpowiedzi... jednak czegoś mi brakowało. Koloru. Są komiksy świetnie wypadające w czerni i bieli, jak chociażby Szninkiel, jednak tu palety barw właśnie mi było brak. Wiem - cena, polski komiks - sprawa nie jest prosta. Ale cóż - takie moje odczucie, że ten komiks w kolorze zyskałby wiele.

Offline NuoLab

Odp: "Yorgi" (Dariusz Rzontkowski / Jerzy Ozga)
« Odpowiedź #74 dnia: Październik 20, 2015, 07:54:32 am »
A moim zdaniem komiks zyskałby po zmniejszeniu do B5. W obecnym formacie kreska wydaje mi się zbyt gruba i mało szczegółowa.