trawa

Autor Wątek: Battle Royale  (Przeczytany 13973 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline koziorozec1979

Odp: Battle Royale
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 14, 2013, 03:37:03 pm »
Obok Resident Evil (a właściwie nawet przed Residentem) jedna z najlepszych mang jakie czytałem... 8 tomów jeszcze zostanie do wydania, więc 2 lata zbierania... Damn...  :doubt:
zgadzam się, że battle royale prezentuje się bardzo interesująco choć oczywiście (dla mnie) nie dotrzymuje kroku takim perłom jak Akira, Pluto czy Eden.
Resident evil faktycznie jest aż tak dobry?
Jak dla mnie, Battle Royale to duże rozczarowanie. Przerwałem po 4 tomie. Spodziewałem się fajnego komiksu a dostałem kiepską papkę, z zbiorem jednowymiarowych postaci. Do tego niepotrzebnie wulgarną i w  żaden sposób nie trzymającą w napięciu. Plusem są rysunki, które jednak po pewnym momencie również nużą. Może kiedyś uzbieram komplet ale póki co odpuszczam i przyczyniam się zmniejszenia tempa wydawania.

Przy tak małym wyborze mang dla dorosłego czytelnika, nawet rzecz tak przejaskrawiona jak BR zyskuje kilka dodatkowych punktów w mojej ocenie już za samą obecność na polskim rynku. Przyznaję że kilkukrotnie krzywiłem się przy lekturze - zwłaszcza tomu 3 - ale czytam dalej i nie zamierzam odpuszczać gdyż ciągle interesuje mnie co będzie dalej. A tu trzeba będzie nagle czekać na kolejny tom o miesiąc dłużej.

Z powodu słabej sprzedaży kolejne tomy niestety będą się ukazywały w trybie trzymiesięcznym: :doubt:
Trzeba jednak przyznać, że takiego podejścia (nieprzerywania rozpoczętych serii) co do niezbyt opłacalnych publikacji powinni nauczyć się też niektórzy inni nasi wydawcy. Na Swamp Thinga Moore'a czekałbym i 2 lata byle doczekać...

Offline amsterdream

Odp: Battle Royale
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 14, 2013, 04:54:41 pm »
Resident evil faktycznie jest aż tak dobry?

Moim zdanie nie. Za bardzo jedzie na schematach.
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2013, 05:32:09 pm wysłana przez amsterdream »

Offline vision2001

Odp: Battle Royale
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 14, 2013, 05:13:50 pm »
Resident evil faktycznie jest aż tak dobry?
Zależy kto co lubi. Osobiście w grę nie grałem, filmy widziałem i średnio mi się podobały, ale manga jak dla mnie wypada świetnie.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Battle Royale
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 14, 2013, 05:25:59 pm »
"Resident Evil" to jedna z najmniej wyrazistych mang na polskim rynku (stwierdzam to po lekturze dwóch pierwszych tomów). Mało jej brakuje do komiksowej wydmuszki...

Offline peta18

Odp: Battle Royale
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 14, 2013, 05:28:23 pm »
Resident evil faktycznie jest aż tak dobry?
Spotkalem sie ze skrajnymi opiniami na temat tego komiksu wsrod ludzi w roznym wieku. Jak dla mnie to sredni komiks dla nastolatkow (czyt. mozna poczytac ale szalu nie robi).
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline koziorozec1979

Odp: Battle Royale
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 14, 2013, 07:13:14 pm »
"Resident Evil" to jedna z najmniej wyrazistych mang na polskim rynku (stwierdzam to po lekturze dwóch pierwszych tomów). Mało jej brakuje do komiksowej wydmuszki...
czyli chyba raczej można sobie na razie odpuścić i (nie)spokojnie czekać na nowe BR
Jak dla mnie to <"Resident Evil"> sredni komiks dla nastolatkow
czegoś takiego o BR już by jednak powiedzieć się chyba nie dało. Chyba, że z naszą polską młodzieżą jest gorzej niż się może wydawać. No może dla tej młodzieży 30-letniej :lol:

Offline peta18

Odp: Battle Royale
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 14, 2013, 07:19:19 pm »
czegoś takiego o BR już by jednak powiedzieć się chyba nie dało. Chyba, że z naszą polską młodzieżą jest gorzej niż się może wydawać. No może dla tej młodzieży 30-letniej :lol:
Przeciez dialogi w tym komiksie sa na poziomie gimnazjalisty, a konstrukcja historii banalna.

EDIT: doczytalem, ze chodzilo Ci o BR :) a ja dalej o RE :)
No z BR to fakt raczej dla 20+, choc historia (i historie poszczegolnych bohaterow) tez jest (sa) banalna(ne).
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Dembol_

Odp: Battle Royale
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 14, 2013, 08:17:51 pm »
No z BR to fakt raczej dla 20+, choc historia (i historie poszczegolnych bohaterow) tez jest (sa) banalna(ne).
Chociaż czytałem już spory kawał czasu temu, więc nie wiem na ile to co napiszę jest zbieżne z prawdą, a nie jest jedynie moją konfabulacją na ten temat, z tego co pamiętam prawie każda historia porusza problemy japońskiego społeczeństwa, nastolatków i szkolnictwa. Np. znane z naszych szkół "głupie" dokuczanie outsiderom czy odmieńcom tam czasem ma formę pełnego ostracyzmu z grupy rówieśniczej. To z kolei może prowadzić do depresji, samobójstw czy zostania hikikomori (ostry zespół wycofania ze społeczeństwa). Oczywiście manga to wyolbrzymia i czasami zniekształca, ale gdy się w to głębiej wczytać można otrzymać jakieś informacje nt. patologii we współczesnej Japonii.

Offline koziorozec1979

Odp: Battle Royale
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 15, 2013, 07:55:05 am »
Przeciez dialogi w tym komiksie sa na poziomie gimnazjalisty, a konstrukcja historii banalna.

EDIT: doczytalem, ze chodzilo Ci o BR :smile: a ja dalej o RE :smile:
no, w sumie to przecież temat o BR to zdecydowałem się już może skończyć ten offtop :wink: i powrócić płynnie do BR. Ale może zrobiłem to nawet zbyt płynnie :smile:
historia (i historie poszczegolnych bohaterow) tez jest (sa) banalna(ne).
fakt, że opowiastki może nie są jakoś specjalnie skomplikowane ale i tak czyta je się raczej dobrze gdyż przynajmniej autor stara się cokolwiek poważniejszego w nich przemycić - tu zgadzam się z Dembolem_

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Battle Royale
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 02, 2014, 06:13:28 pm »
Czy jakaś dobra dusza oświeci mnie - bez zdradzania szczegółów - czy zakończenie mangi jest takie samo jak reżyserska wersja filmu?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope