trawa

Autor Wątek: Battle Royale  (Przeczytany 13934 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline spidey

Battle Royale
« dnia: Luty 15, 2012, 09:24:51 pm »
obwoluta pierwszego tomu



Premiera na początku marca. Manga będzie miała większy format (135 na 195 milimetrów) a kosztowała będzie standardową cenę (19,99).

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Battle Royale
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 15, 2012, 10:14:34 pm »
czekam niecierpliwie :)

Offline adro

Odp: Battle Royale
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 12, 2012, 01:26:04 am »
Czy wiadomo kiedy BR trafi do regularnej sprzedazy?. Na allu komiks jest juz do kupienia.
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

bidubi

  • Gość
Odp: Battle Royale
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 12, 2012, 06:54:05 am »
w empiku juz jest

Offline cich

Odp: Battle Royale
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 12, 2012, 05:17:14 pm »
Mam mieszane uczucia. Dość dawno oglądałem film "Battle Royale", ale pamiętam że piekielnie mi się podobał. Także, z jednej strony cieszy mnie, że fabuła komiksu trzyma się dość blisko tego co wydarzyło się w filmie. Z drugiej jednak strony, tamto odbierałem jaką przecudowną czarna komedię, a manga chyba próbuje być poważna.

Komiks jest uwięziony gdzieś pomiędzy ekstremalną przemocą i mangowymi kliszami. Wszyscy ładni chłopcy są silni i dzielni. Wszystkie postaci kobiece to albo *uki albo potulne baranki idące na rzeź. Główny czarny charakter ma tak narysowaną twarz żeby nikt nie miał najmniejszych wątpliwości, że to obleśny psychopata, co jeszcze należało podkreślić tym, że gwałciciel. Przemoc w komiksie to też japoński hardkor, niejedna gałka oczna zostaje wybita i niejedna czaszka rozbita w trakcie tych dwustu stron. Dialogi również mnie jakoś nie kręciły, albo za dużo przekleństw, albo mania scenarzysty, żeby ciągle wyzywać się od świń/wieprzy. Przynajmniej zrozumiałem dlaczego TokyoPop sobie zatrudniło Keitha Giffena, żeby ożywił trochę warstwę tekstową tej mangi. To była absolutna konieczność.

No ale koniec końców to taka stylistyka... Jeszcze mnie toto nie odrzuciło do tego stopnia, żebym przestał czytać. Komiks jednak wciąga, a do wydania Waneko nie można się przyczepić. Będę kupował dalej, ponieważ gdzieś pod tym wszystkim nadal jest to ta świetna historia o grupce licealistów rzuconych na bezludną wyspę, gdzie muszą się wzajemnie zabijać, żeby przeżyć.
All your life you live so close to truth it becomes a permanent blur in the corner of your eye. And when something nudges it into outline, it's like being ambushed by a grotesque.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Battle Royale
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 12, 2012, 05:19:05 pm »
Czy wiadomo kiedy BR trafi do regularnej sprzedazy?. Na allu komiks jest juz do kupienia.
pzdr
No przecież u nas możesz już dawno zamawiać: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/battle-royale/1
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline adro

Odp: Battle Royale
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 23, 2012, 09:33:37 am »
Jestem po lekturze pierwszego tomu BR i IMO jest to naprawde mocna, dobra, ciekawa, wciagajaca manga. Na dodatek komiks jest swietnie zilustrowany. Juz nie moge doczekac sie nastepnych tomow BR, ktorych ponoc jest 15(sporo).Oby tylko manga ukazywala sie regularnie i w miare szybko(przynajmniej cykl dwumiesieczny). BTW Igrzyska smierci to IMO jest chyba jakis plagiat BR. Na tyle na ile zapoznalem sie z fabula Igrzysk, to jest ona bardzo podobna, do tego co sie dzieje w BR.....
Nie wiem jak tu zadzialaja tak slynne prawa autorskie lansowane przez Jankesow apropos nieslawnej ustawy acta. Pewnie zadziala tu slynne przyslowie jak kali ukrasc itd
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Dembol_

Odp: Battle Royale
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 23, 2012, 05:48:01 pm »
BTW Igrzyska smierci to IMO jest chyba jakis plagiat BR. Na tyle na ile zapoznalem sie z fabula Igrzysk, to jest ona bardzo podobna, do tego co sie dzieje w BR.....
To jest dość ograny motyw. Przed Igrzyskami Śmierci i Battle Royale był The Running Man z Arnoldem i kilka innych podobnych filmów o zabójczych grach w TV.

Offline adro

Odp: Battle Royale
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 26, 2012, 02:35:20 pm »
Czy ja wiem, RM to jednak troszke co innego. Bardziej pasuje mi tu Wielki marsz Kinga czy wlasnie BR. BTW ostatnio w tv lecial wyscig smierci ze stathamem i w tym filmie tez byl podobny motyw do tego zaprezentowanego w Igrzyskach. Ogolnie filmowcom zaczyna chyba bardzo brakowac swiezych pomyslow.
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline spidey

Odp: Battle Royale
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 20, 2012, 01:30:20 am »
W końcu wpadł mi w ręce pierwszy tom. Kreska jest naprawdę dobra, fabularnie widać że całość dopiero się rozkręca, ale z rozdziału na rozdział wciąga coraz bardziej. Jakość wydania jest zaskakująco dobra - za 20zł dostajemy mangę która praktycznie nie ustępuję tytułom od Hanami. Co prawda format jest trochę mniejszy, ale w zamian otrzymujemy matową obwolutę.

Offline m010ch

Odp: Battle Royale
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 20, 2012, 10:33:22 pm »
BTW ostatnio w tv lecial wyscig smierci ze stathamem i w tym filmie tez byl podobny motyw do tego zaprezentowanego w Igrzyskach. Ogolnie filmowcom zaczyna chyba bardzo brakowac swiezych pomyslow.

Tu akurat pudło, bo Death Race ze Stathamem to dość słaby remake klasyka ze Stallone w roli głównej (Death Race 2000) z 1975 r. - BR zostało opublikowane prawie 25 lat później, więc ciężko tu mówić o jakiejś insiracji :wink:

Offline amsterdream

Odp: Battle Royale
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 05, 2013, 03:31:48 pm »
Z powodu słabej sprzedaży kolejne tomy niestety będą się ukazywały w trybie trzymiesięcznym:
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=545792655441344&set=a.193029660717647.42227.137837729570174&type=1&theater
 :doubt:

Offline vision2001

Odp: Battle Royale
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 05, 2013, 04:07:45 pm »
Z powodu słabej sprzedaży kolejne tomy niestety będą się ukazywały w trybie trzymiesięcznym.
Obok Resident Evil (a właściwie nawet przed Residentem) jedna z najlepszych mang jakie czytałem... 8 tomów jeszcze zostanie do wydania, więc 2 lata zbierania... Damn...  :doubt:
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline peta18

Odp: Battle Royale
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 05, 2013, 05:52:38 pm »
Z powodu słabej sprzedaży kolejne tomy niestety będą się ukazywały w trybie trzymiesięcznym:
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=545792655441344&set=a.193029660717647.42227.137837729570174&type=1&theater
 :doubt:
ech, kiszka troche, z jednej strony fajnie bo wiecej kasy na inne komiksy :) a z drugiej - do konca kurde jeszcze daleko i to nie jest fajne.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline helsing

Odp: Battle Royale
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 05, 2013, 09:02:18 pm »
Jak dla mnie, Battle Royale to duże rozczarowanie. Przerwałem po 4 tomie. Spodziewałem się fajnego komiksu a dostałem kiepską papkę, z zbiorem jednowymiarowych postaci. Do tego niepotrzebnie wulgarną i w  żaden sposób nie trzymającą w napięciu. Plusem są rysunki, które jednak po pewnym momencie również nużą. Może kiedyś uzbieram komplet ale póki co odpuszczam i przyczyniam się zmniejszenia tempa wydawania.
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain