Autor Wątek: Drużynowe Mistrzostwa Polski 2012 Warhammera 40.000  (Przeczytany 35740 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gamon

Odp: Drużynowe Mistrzostwa Polski 2012 Warhammera 40.000
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 27, 2012, 01:02:37 pm »
Ha ha chyba WS i nowa armia odnowily zapal do gry ;)

Jakoś tak się nakręciłem, i ciągle kminie nowe ciekawe rzeczy :D

Offline metalfan

Odp: Drużynowe Mistrzostwa Polski 2012 Warhammera 40.000
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 28, 2012, 04:25:03 am »
Ostatnie kosmetyczne zmiany w regulaminie i potwierdzony sędzia główny, tzn. Yedli :)
[/size]
Zmiany dotyczą formy zgłoszeń (czyli co ma się w nim znaleźć), systemów parowania i punktacji oraz wszystkiego co się z nim wiąże (czyli punkty za walkower, zgłoszenia itd.). Teraz już wszystko powinno być uwzględnione.
@Sławek: Napisałem już na GV, uderzaj do graczy z Bielska bo im się Gwardzista niemal na pewno wysypie. Necron to nie jest zła wymiana ;-) Nie wiem czy w bardziej cisnących teamach są jeszcze jakieś miejsca, możesz ewent. Krakowa dopytać bo mają 4 drużyny zgłoszone, które na 99% będą na głównej liście zgłoszeń.
SW / GK / BA

Offline Czaj-nik

Odp: Drużynowe Mistrzostwa Polski 2012 Warhammera 40.000
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 28, 2012, 10:09:24 pm »
Tak mnie trafiło:
W przypadku takich np. Wolf Guardów wpisujemy ich osobno jako slot elite, a nie już przyłączonych do GH czy tam innego badziewia.
A to jak są uzbrojeni powinno wyglądać mniej-więcej tak:
Elite1: 5 Wolf Guard: 3xcombi-melta+power fist, 1x bp+ccw, 1x terminator: cyklon, fist - 220pkt

Oczywiście jak ktoś sobie w rozpisce wpisze
Troop4: 5 Grey Hunters- flamer- 75 pts (148 z wolf guardem), żeby się nie męczyć z liczeniem, to też się nie obrażę, ważne tylko, żeby bazowy koszt był :P
"Explanation: It's just that... you have all these squishy parts, master. And all that water! How the constant sloshing doesn't drive you mad, I have no idea..."

Offline sHEPT

Odp: Drużynowe Mistrzostwa Polski 2012 Warhammera 40.000
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 31, 2012, 06:01:47 pm »
Kilka mam pytanek które mi się nasunęły czytając regulamin.
-pierwsze to jak już się wylosuje kto pierwszy wybiera stół (mamy już połączone dwie pary szczęśliwców i losujemy kto pierwszy) to czy stół może wybierać armia dostawiana (wylosowało naszą drużynę i wybieramy stół i teraz czy może wybrać nasz gracz dostawiany czy musi wybierać wystawiany)?
-w zgłoszeniach można wysyłać je do jutro (niedzieli) a w punktach pisze że dodatki mają ci co do dziś (soboty) przeleją i prześlą rozpy, rozumiem że to przeoczenie i wszystkie terminy są do jutra?
7" cali to ja się ruszam z kolegami
8" jak szanuje przeciwka
9" jak dopuszczam się świadomego wała
6" jak przeciwnik za bardzo spina poślady

Bo geny dzielą się na szybkie i martwe.

Offline metalfan

Odp: Drużynowe Mistrzostwa Polski 2012 Warhammera 40.000
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 31, 2012, 06:18:51 pm »
Do jutra całość, wg mnie to bez różnicy, bo i tak w weekend przelewy nie są księgowane. Ja na FB wstawilem 01.04 wszędzie. Miły pewnie jutro zrobi ostatnią aktualizację jeśli będzie miał jak się do kompa z netem dostać. Ewent. można potwierdzenie dołączyć dla pewności.


O wybór stołu zapytam zanim udzielę odpowiedzi.



SW / GK / BA

Offline gilthanas

Odp: Drużynowe Mistrzostwa Polski 2012 Warhammera 40.000
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 31, 2012, 06:30:58 pm »
Tylko wystawieni wybieraja stol
A ninja knows no fear.

Offline thurion

Odp: Drużynowe Mistrzostwa Polski 2012 Warhammera 40.000
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 31, 2012, 06:58:07 pm »
a co bedzie publikowane?
wykaz graczy?
wykaz graczy + armia?
wykasz graczy + armia + rozpiska?

Offline metalfan

Odp: Drużynowe Mistrzostwa Polski 2012 Warhammera 40.000
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 31, 2012, 07:01:35 pm »
W formacie rozpiski jest napisane, że na samym początku jest gracz, więc opublikowanie rozpisek powoduje:

wykaz graczy + armia + rozpiska

Czajnik po prostu wrzuci te załączniki do jednego RARa i na jakiś serwer albo żywcem ctr+c ctrl+v na forum. 
SW / GK / BA

Offline metalfan

Odp: Drużynowe Mistrzostwa Polski 2012 Warhammera 40.000
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 01, 2012, 12:41:10 am »
Podam przykładową rozpiskę, bo jutro nie będę siedzieć przed komputerem i udzielać informacji na ten temat. Mniej-więcej tak ma to wyglądać:


Gracz: Adaś "przeczytałem regulamin" Bystry


HQ1: Archon (Agoniser, Combat Drugs, Ghostplate Armour, Haywire Grenades, Shadowfield, Soultrap) [145]
HQ2: Haemonculus (Liquifier Gun) [60]
HQ3: Haemonculus (Liquifier Gun) [60]


Elite1: 3 Kabalite Trueborn (3x Blaster @Transport1) [81]
Elite2: 3 Kabalite Trueborn (3x Blaster @Transport2) [81]
Elite3: 3 Kabalite Trueborn (3x Blaster @Transport3) [81]


Troop1: 5 Kabalite Warriors (Blaster @Transport4) [60 pts]
Troop2: 5 Kabalite Warriors (Blaster @Transport5) [60 pts]
Troop3: 5 Kabalite Warriors (Blaster @Transport6) [60 pts]
Troop4: 8 Wyches (Hydra Gauntlets, Hekatrix, Agoniser, Haywire grenades @Transport7) [136]
Troop5: 9 Wyches (Hydra Gauntlets, Hekatrix, Agoniser, Haywire grenades @Transport8) [148]


HS1: Ravager (3x Dark Lance, Flickerfield) [115 pts]
HS2: Ravager (3x Dark Lance, Flickerfield) [115 pts]
HS3: Ravager (3x Dark Lance, Flickerfield) [115 pts]


Transport1: Venom (Splinter Cannon #Elite1) [65]
Transport2: Venom (Splinter Cannon #Elite2) [65]
Transport3: Venom (Splinter Cannon #Elite3) [65]
Transport4: Venom (Splinter Cannon #Troop1) [65]
Transport5: Venom (Splinter Cannon #Troop2) [65]
Transport6: Venom (Splinter Cannon #Troop3) [65]
Transport7: Raider (Dark Lance, Flickerfield #Troop4) [70]
Transport8: Raider (Dark Lance, Flickerfield #Troop5) [70]


TOTAL [1847pts]
KP: 22
Modele: 55





Detale (typu przecinki, kropki, myśliniki, średniki czy nawiasy) są pomijalne, odwołanie do transportu może też być np. na końcu. Tak samo jeśli chodzi o np. konfigurację 10 Paladynów, gdzie każdy jest inny. Można napisać tak:


Troop1: 10 Paladin Squad (4x Psycannon,  Apothecary, Brotherhood Banner, Nemesis Warding Stave, 6x Nemesis Force Halberd, 2x Nemesis Daemon Hammer, 2x Master-Crafted) [760]


a ewent. gdzieś na końcu rozpisać konfigurację każdego modelu, bez pisania o storm bolterach. Miecze itp. w tego typu oddziałach można wskazać, mimo że są na bazowym wyposażeniu - w tym przypadku może być to bardziej czytelne.


To chyba tyle, wydaje mi się, że przeczytanie (nie rzucenie okiem) jednego punktu regulaminu, zrobienie rozpisek z pomocą tego przykładu i sprawdzenie maila przed wysłaniem (czy jest załącznik chociażby) to nie jest dużo pracy.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2012, 12:44:28 am wysłana przez metalfan »
SW / GK / BA

Offline Romek222

Odp: Drużynowe Mistrzostwa Polski 2012 Warhammera 40.000
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 01, 2012, 04:02:48 pm »
A kiedy mozna sie spodziewac opublikowania rozp?

Offline metalfan

Odp: Drużynowe Mistrzostwa Polski 2012 Warhammera 40.000
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 01, 2012, 04:11:02 pm »
Na razie część ma problem z czytaniem itp., więc to w sumie od Was zależy. Po weekendzie, ale nie będziemy tego robić na raty, dlatego czekamy na wszystkie zgłoszenia.

Na razie jest 11 prawidłowo zgłoszonych teamów z rozpiskami i wpłatami w terminie. Anglicy zapomnieli o załączniku, jeden team wysłał go w .docx, trzeci w ogóle nie ogarnia (w sumie to tak jak Wołek  :wink:  ). Nie mam siły do Was  :razz:

Jutro Miły po 12 robi ostatni update wpłat - niby tych co poszły między piątkiem a niedzielą i będą dopiero w poniedziałek zaksięgowane.

Tak czy inaczej na święta na pewno to dostaniecie.



Nie wiem co w tym jest trudnego do zrozumienia, ale niektórym sprawia to problem:

  • W tytule wiadomości NAZWA DRUŻYNY(tylko i wyłącznie!)
  • W treści: gracze (imię, ksywka, nazwisko - armia) z wyraźnym zaznaczeniem funkcji kapitana oraz jego nick na forum wh40k.pl i kontaktowy adres e-mail
  • W załączniku: rozpiski wg jedynego słusznego obowiązującego wzoru (1 plik tekstowy nazwany tak jak drużyna), ewent. potwierdzenie przelewu przedpłaty
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2012, 04:18:25 pm wysłana przez metalfan »
SW / GK / BA

Offline sHEPT

Odp: Drużynowe Mistrzostwa Polski 2012 Warhammera 40.000
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 01, 2012, 04:26:11 pm »
A jaki ma być tytuł @ jeśli chcemy zmeinić nazwę temu!? bo z pierwotnego składu to nic nie zostało
7" cali to ja się ruszam z kolegami
8" jak szanuje przeciwka
9" jak dopuszczam się świadomego wała
6" jak przeciwnik za bardzo spina poślady

Bo geny dzielą się na szybkie i martwe.

Offline metalfan

Odp: Drużynowe Mistrzostwa Polski 2012 Warhammera 40.000
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 01, 2012, 04:34:46 pm »
Podaj nową nazwę w załączniku i tytule, a na początku napisz jak się wcześniej nazywaliście.


Edit: Ja niebawem znikam i update robię koło północy albo po północy, więc nie będzie komu Was poprawiać. Wszystkie zgłoszenia wysłane po północy będą niepunktowane, a te wysłane w złym formacie albo bez załącznika trafią na rezerwę do czasu aż to ogarniecie o ile będą jeszcze miejsca.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2012, 05:25:47 pm wysłana przez metalfan »
SW / GK / BA

Offline metalfan

Odp: Drużynowe Mistrzostwa Polski 2012 Warhammera 40.000
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 02, 2012, 12:59:43 am »
Taadaaaaam!

Historię zaczniemy od końca. Pozwoliłem sobie dla porządku usunąć z tabeli drużyny, które nie przesłały ani rozpisek ani przedpłaty:

Młodzi Wilcy
CKM Team
Najemnicy
Legion 2

(od Pie***ęcie Team mam info z pierwszej ręki, że wpłacili kasę, ale team im się posypał, więc zostają na końcu listy)

Od niektórych miałem wcześniej sygnały, że mają problemy personalne, po niektórych widzę, że część graczy przeszła do innych drużyn, od reszty ani be ani me :wink: Jeżeli któryś team czuje się poszkodowany z tego powodu, to proszę o kontakt.


Pole przedpłata zawiera TAK jeśli team wpłacił kasę lub przesłał w terminie potwierdzenie. Miły ok. 12 robi update wpłat, nie wiem co zdecyduje w sprawie teamów, od których nie było kasy na koncie w sobotę a nie przesłały potwierdzenia. Jeśli czyjaś wpłata/potwierdzenie zostały pominięte, to proszę o informację (wyjątkiem jest team z Poznania - drużyny z dalszej rezerwy w międzyczasie dostały info żeby nie wpłacać kasy żebyśmy nie musieli się bawić w zwroty).

Rozpiski sprawdzi Czajnik albo sami to zrobicie po opublikowaniu :wink: Jeśli będą błędy, to nie będzie bonusu za rozpiskę.

Mam nadzieję, że nikomu nie stała się niezamierzona krzywda.




Zostaje 1 wolne miejsce, dobrze żeby ktoś z niego skorzystał - na pewno są jeszcze gracze, którzy chcieliby zagrać - i mam nadzieję, że wszyscy dotrą bezpiecznie na miejsce :smile:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2012, 01:19:51 am wysłana przez metalfan »
SW / GK / BA

Offline Dropsik

  • Młodszy Terminator
  • **
  • Wiadomości: 137
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • For the Emperor!
Odp: Drużynowe Mistrzostwa Polski 2012 Warhammera 40.000
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 02, 2012, 08:57:44 am »
Siemka,


Myślę, że zabieranie punktów za błędną rozpę to trochę za ostro. To w końcu jest hobby i zabawa a nie sport olimpijski. Może wrzućcie rozpy i dajcie 2 dni na poprawienie ewentualnych błędów? Każdy szybko wyłapie gdzie się walnął i będzie po sprawie, a nie będzie marudzenia.


pozdro
- Zapiałes?
- z rozbiciem...

 

anything