Autor Wątek: Oscary 2012  (Przeczytany 6309 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Oscary 2012
« dnia: Luty 18, 2012, 10:25:56 pm »
Byłem dziś na dwóch "oscarowych" filmach. I wiem jedno: będę absolutnie trzymał kciuki za "Spadkobierców". Jak dla mnie - arcydzieło. No i George Clooney jest genialny w swojej roli.
Natomiast rozczarował mnie "Artysta" - film bez duszy. Kompletnie nie rozumiem zachwytu co poniektórych. Nawet formalnie nie jest tak błyskotliwy, jak się sugeruje. Znakomicie wypada jedynie Uggie, ale on niestety nominacji nie dostał. :)

Offline Trisz

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Total likes: 0
  • zmuszani do przekraczania własnych granic...
Odp: Oscary 2012
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 20, 2012, 09:59:21 am »
Mnie Artysta zachwycił... Chciało mi się tańczyć jak chyba nigdy w kinie. Kiedy trzeba wzruszał i bawił :)


Spadkobierców w tym tygodniu zamierzam zobaczyć :D



Świetne były Służące, choć to juz tak dawno... Viola Davis -kunszt!
Mój Tydzień z Marilyn też niezły, a o Północy w Paryżu jeden z najlepszych filmów Allena moim skromnym zdaniem...
Każdy jest nadzwyczajny.

Offline Pierniczek

Odp: Oscary 2012
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 20, 2012, 11:17:41 am »
Spadkobiercy Cię zachwycili? Hmmm obejrzałam, film ok, ale znam lepsze. Ta samo miała z Moneyball. Nie czuję się powalona na kolana. Za to Artystą tak, zupełnie niesamowite, jak samą muzyką można oddziaływać na emocje, tak że niepotrzebne są słowa. I aktorzy, zachwyciła mnie ekspresja, opanowanie sposobu gry dziś już przecież nie stosowanego. Dlatego jestem za Oscarem, jest to jakaś nowa jakość, a Spadkobiercy to dla mnie dobry ale kolejny film o problemach rodzinnych. Jeśli idzie o dzieła Clooneya to o wiele większe wrażenie zrobiły na mnie Idy marcowe.

Ciekawa jestem też filmów nominowanych w kategorii nieanglojęzyczne, słyszałam już, że Rozstanie jest świetne i obawiam się, że nasze W ciemności może mnie nie zachwycić (zwłaszcza w porównaniu ze świetną Różą o zbliżonej tematyce).

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Oscary 2012
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 20, 2012, 05:03:19 pm »
Co do "Artysty", to za dużo naoglądałem się filmów z czasów kina niemego, żebym teraz zachwycił się taką "podróbką", i to w sytuacji, kiedy sama opowieść też średnio się broni.

"Spadkobiercy" z kolei są filmem tak cudownie wyważonym, że to dzieło wręcz wzorcowe.

Ciekawa jestem też filmów nominowanych w kategorii nieanglojęzyczne, słyszałam już, że Rozstanie jest świetne i obawiam się, że nasze W ciemności może mnie nie zachwycić (zwłaszcza w porównaniu ze świetną Różą o zbliżonej tematyce).
To prawda, "Rozstanie" jest lepsze od "W ciemności", ale bez względu na to, jaki poziom reprezentuje ten film oraz trzy pozostałe, których nie widziałem, fajnie by było, gdyby Oscara dostali nasi. :)

Mój Tydzień z Marilyn też niezły
Bardzo przyjemnie oglądało mi się ten film i bawiąc się dalej w przedoscarowe typowanie, mam nadzieję, że Kenneth Branagh dostanie statuetkę za rolę drugoplanową, natomiast - z drugiej strony - byłaby to wielka niesprawiedliwość, gdyby Michelle Williams pokonała Meryl Streep, która w "Żelaznej Damie" zagrała genialnie.

Offline pisii35

Odp: Oscary 2012
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 20, 2012, 07:16:00 pm »
A ja właśnie wybieram się na Spadkobierców - właśnie dlatego chcę obejrzeć, że budzi tak różne opinie :)

Offline Trisz

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Total likes: 0
  • zmuszani do przekraczania własnych granic...
Odp: Oscary 2012
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 24, 2012, 01:23:28 pm »
Najlepeij -samemu sprawdzić ;)
Ja polecam, ale zgadzam się,że widziałam lepsze ;)
Ktoś mi podrzucił Money ball na dvd, więc pewnie w weekend obejrzę i zobaczymy...
Każdy jest nadzwyczajny.

Offline Pierniczek

Odp: Oscary 2012
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 01, 2012, 12:51:11 pm »
No i Artysta zgarnął 5 statuetek, zgodnie z moimi preferencjami z resztą. ;) I Uggie pięknie się prezentował na czerwonym dywanie. ;)



Jeszcze Hugo by pasowało obejrzeć, też sporo dostał, głównie takich za efekty itp.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Oscary 2012
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 01, 2012, 08:33:16 pm »
Blamaż członków Akademii. Już pomijając działalność "szarej eminencji" Harveya Weinsteina, byłbym w stanie zrozumieć, że głosujący chcieli nostalgicznie uczcić początki kina, ale dlaczego dając Oscara filmowi zaledwie przeciętnemu? Tymczasem "Spadkobiercy" - tutaj abstrahując od innych zalet tego filmu - pokazują, jak kino hollywoodzkie świetnie się rozwija, pozostawiając daleko w tyle sentymentalizm i patos, o które kiedyś przy podobnej tematyce było tak łatwo w mainstreamie płynącym z Fabryki Snów.

Offline Pierniczek

Odp: Oscary 2012
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 02, 2012, 08:25:52 am »
Przypominam, że Twoja opinia jest jak na razie dość odosobniona, moja jak i ludzi, z którymi o tym rozmawiałam skłania się raczej ku opinii Akademii, że to Artysta jest filmem wybitnym, a Spadkobiercy co najwyżej dobrym, ale niczego nowego nie wnoszą. Tobie podoba się co innego niż mnie i ok, ale nie tworzyłabym teorii spiskowych, dlaczego dano nagrodę filmowi, którym tak wiele osób jest zachwyconych.

Offline Twardowsky

Odp: Oscary 2012
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 02, 2012, 05:09:17 pm »
O Khorne...  :roll:
Pogromca wdów i sierot

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Oscary 2012
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 02, 2012, 05:41:42 pm »
Przypominam, że Twoja opinia jest jak na razie dość odosobniona, moja jak i ludzi, z którymi o tym rozmawiałam skłania się raczej ku opinii Akademii, że to Artysta jest filmem wybitnym, a Spadkobiercy co najwyżej dobrym, ale niczego nowego nie wnoszą. Tobie podoba się co innego niż mnie i ok, ale nie tworzyłabym teorii spiskowych, dlaczego dano nagrodę filmowi, którym tak wiele osób jest zachwyconych.
Ani nie tworzę teorii spiskowych, ani nie zabraniam nikomu należeć do większości, która się myli. Pierniczki zaś wręcz lubię, ale muszą być świeżutkie i kruchutkie. Pozdrawiam! :D

Offline hans

Odp: Oscary 2012
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 02, 2012, 06:24:52 pm »
Dariuszu, czyżbyś obawiał się, że nasz forumowy Pierniczek jest czerstwym próchnem? :wink:

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Oscary 2012
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 02, 2012, 10:57:02 pm »
No gdzież tam! Odwrotnie przecież! Po cichu liczę nawet na polewę czekoladową. :)

Offline Twardowsky

Odp: Oscary 2012
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 03, 2012, 01:48:23 am »
No gdzież tam! Odwrotnie przecież! Po cichu liczę nawet na polewę czekoladową. :)

Oby była tak gęsta i obfita by zakleiła usta...
Pogromca wdów i sierot

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Oscary 2012
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 03, 2012, 08:06:20 am »
Oby była tak gęsta i obfita by zakleiła usta...
Oj! Stać się niemym jak "Artysta"?! Nigdy!

 

anything