trawa

Autor Wątek: Czy GK są przegięci i dlaczego nie ;)  (Przeczytany 27975 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline thurion

Odp: Czy GK są przegięci i dlaczego nie.
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 03, 2012, 07:43:15 pm »
moim zdaniem nie trzeba siegac az do 3 edycji

z nowo wydanych kodeksow wystarczy popatrzec na Necronów, bardzo solidny army list z duza iloscia opcji
oczywiscie jest kilka obvious choicow, ale jest tez kilka jednostek rzadko lub w chwili obecnej w ogole nie wykorzystywanych majacych naprawde spory potencjal

z takich nieco starszych mega wporzadku sa BA, przy pewnym buildzie sa gieci ale placisz za to punktami, do tego cala masa opcji - standardowo przytlumiona przez syndrom rozpiskowego 'kopi pasta'

trzeba sie przyzwyczaic do tego ze raz na jakis czas GW zdarza sie kompletnie poplynac, ale trzeba miec troche wyrozumialosci, nie po to robili tyle nowych form do nowych plastikowych figurek zeby nie sprzedawac ich w mnogiej ilosci :smile:

oby tylko owe poplyniecie nie wygladalo tak jak z przejsciem z 7 na 8 ed WFB... oczywiscie system nie upadl, ma sie bardzo dobrze, scena turniejowa nie upadla itp itd ale jak patrze na wyniki duzych ogolnopolskich turow to z 3/4 ludzi juz nie kojarze a z WFB zrezygnowalem raptem 1,5 roku temu...

pzdr

Offline ederus

Odp: Czy GK są przegięci i dlaczego nie.
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 03, 2012, 07:49:30 pm »
No nie, necroni czy BA nawet nie sa bliskie temu co dawal graczowi stary codex chaosu :smile:  To byl 1 z nielicznych codexow gdzie nawet zlozenie LEGALNEJ rozpiski bylo pewnym wyzwaniem, ach, to byly czasy :biggrin:
106 miles to Chicago, we've got a full tank of gas half a pack of cigarettes, its dark and we're wearing sunglasses.

Hit it!

Offline afruniu

Odp: Czy GK są przegięci i dlaczego nie.
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 03, 2012, 07:51:20 pm »
przecież Ty jesteś Edzina za młody, by pamiętać ;)
inna sprawa, że niektórzy z powodu starczej demencji już mogą nie pamiętać ;)
pozdro!
"There must be some kind of way out of here..."

Offline Undermine

Odp: Czy GK są przegięci i dlaczego nie.
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 03, 2012, 07:51:54 pm »
Typhus i Ederus dwóch grających tym kodeksem go broni :P .
Ja myślę o pograniu sobie GK od czasu do czasu, ale raczej funowo(3 stormraveny+Purifierzy w środku).
A twierdzenie, że IG jest bardziej przegięta jest niedorzeczne.


Offline ederus

Odp: Czy GK są przegięci i dlaczego nie.
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 03, 2012, 08:03:19 pm »
Moj pierwszy master byl na starym codexie chaosu, wiec wiem o czym mowie :wink:  Mialem tego demona za 267pts z 5 minorami, maly szeryf na motorze, plagusi w infiltracji, to byla mega armia :smile:


Undermine, zagralem DMW gk, jednego lokala i 3/5 wojny swiatow :wink:  Daleko mi do gracza gk :wink:  Duzo wiecej bitew gralem przeciwko GK niz grajac samymi GK. Sam tez grales na DMW GK 20 termosami, wiec text o graniu funowo jest troche slaby.
106 miles to Chicago, we've got a full tank of gas half a pack of cigarettes, its dark and we're wearing sunglasses.

Hit it!

Offline oseas

Odp: Czy GK są przegięci i dlaczego nie.
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 03, 2012, 08:05:02 pm »
Jako gracz BT i DE powiem tylko tyle, że wolę w obydwu przypadkach grać z GK niż z IG.

Offline typhus1

Odp: Czy GK są przegięci i dlaczego nie.
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 03, 2012, 08:40:34 pm »
Typhus i Ederus dwóch grających tym kodeksem go broni :P .
Ja myślę o pograniu sobie GK od czasu do czasu, ale raczej funowo(3 stormraveny+Purifierzy w środku).
A twierdzenie, że IG jest bardziej przegięta jest niedorzeczne.


Jakbyś nie zauważył grałem też IG i wiem co mówię :| . Ktoś może się nie zgadzać i nie mam zamiaru go przekonywać.


@Eman:
Nie nie grałem z tym z prostego powodu - takie rozpy widziałem tylko na ETC i nigdzie indziej. Może jakbym na to trafił to bym zmienił zdanie, ale po prostu nie lubię też mówić o rzeczach, których sam nie doświadczyłem lub chociaż nie zobaczyłem na stole obok(w takich wypadkach na ogół słyszysz wszystkie wyrazy nieadekwatne do usłyszenia dla dzieci wycelowane w daną armię :biggrin: ).


Nie mam ochoty flejmować - za stary na to jestem :wink: .

Offline Mistrz wałków :)

Odp: Czy GK są przegięci i dlaczego nie.
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 03, 2012, 09:16:05 pm »
Z jednym sie nie zgodze.
Panowie Nowe blaszaki są nudne jak flaki z olejem.. Finezja tej armi odeszła w niepamięć razem z poprzednim dexem.
I nie czarujemy sie jest to armia jednej rozpiski.. Zerowy progres..
Dlatego ją sprzedałem :/
Kamil. (miszczu)

Offline Undermine

Odp: Czy GK są przegięci i dlaczego nie.
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 04, 2012, 06:45:10 am »
Undermine, zagralem DMW gk, jednego lokala i 3/5 wojny swiatow :wink:  Daleko mi do gracza gk :wink:  Duzo wiecej bitew gralem przeciwko GK niz grajac samymi GK. Sam tez grales na DMW GK 20 termosami, wiec text o graniu funowo jest troche slaby.

Oj to było takie żartobliwe z tym graczem GK ;) A na DMW grałem w zastępstwie za Grzenia, na rozpę itp nie miałem wpływu. Gdybym miał to bym zabrał Gwardię :) .

  Dlatego ją sprzedałem :/
 

A czym teraz grasz?


Offline Mistrz wałków :)

Odp: Czy GK są przegięci i dlaczego nie.
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 04, 2012, 08:40:19 am »
Wszystkim innym  :cool: .
Głównie testując prono dexy GK,SW,BA,IG wystawiąc nietypowe buildy.
Co mnie tylko przekonuje że jest jeszcze wiele miłych smaczków w tych dexach, z których gracze nie kożystaa leniwie robiąć kopiuj wklej. A szkoda.
Bo przykładowych BA można złożyć na blisko milion sposobów (zresztą uważam że jest to najlepiej napisany dex GW)
Kamil. (miszczu)

Offline jachu_ka

Odp: Czy GK są przegięci i dlaczego nie.
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 04, 2012, 09:11:30 am »
Zrobiłem zestawienie armii z ETC 2011, HNE 2011 (wyspiarskie pre-ETC) i DMP 2012 i moim zdaniem różnorodność DMP nie wygląda źle.

HNE jest najmniej miarodajnym eventem bo tylko 6 teamów i nie było jeszcze nowego dexu GK. Z drugiej strony pokazuje ekstremalny brak różnorodności - 100% teamów miało BA, DE czy robale, żadna armia nie ma nawet w przybliżeniu takiej reprezentacji na DMP.
ETC jest najciekawsze - 100% teamów miało SW, ponad 90% IG, BA i Orków, 83% GK.
A teraz DMP - mimo mniejszych pięcioosobowych teamów, najbardziej popularna armia pojawia się w 75% teamów. Nie 100, nie 91, nawet nie 83%. CSM mieli prawie taki sam odsetek popularności na ETC co GK na DMP.
A wszystko to przy pięcioosobowych zespołach, które teoretycznie promują mniejszą różnorodność - w ośmioosobowej ekipie jeśli zapchasz obowiązkowe sloty SW, GK, BA i IG to masz pewną dowolność, w pięcioosobowej niespecjalnie.
 
EDIT: coś tabelka się skurczyła, link tu: http://i41.tinypic.com/34sq7ma.jpg

mąka krupczatka
<- ikona prawdziwego kasztaniarza.

Offline Vladdi

Odp: Czy GK są przegięci i dlaczego nie.
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 04, 2012, 09:52:06 am »
Z jednym sie nie zgodze.
Panowie Nowe blaszaki są nudne jak flaki z olejem.. Finezja tej armi odeszła w niepamięć razem z poprzednim dexem.
I nie czarujemy sie jest to armia jednej rozpiski.. Zerowy progres..
Dlatego ją sprzedałem :/

Predzej z Ciebie gracz jednej rozpiski. Nekronow mozna zrobic na kilka sposobow, choc do niektorych potrzeba speciala. To ze sam poszedles za najprostsza opcja nie oznacza, ze nie ma innych w dexie. Dla dodania wiarygodnosci moim slowom dodam ze na zachodzie najbardziej popularnym buildem nekronow jest "scarab farm", którym u nas na razie nikt nie gra. Sa tez tacy zlosliwcy ktorzy twierdza ze armie sprzedales, bo powiedzmy, wyniki osiagane Cie nie satysfakcjonowaly.

vladdi
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline Nathaniel

Odp: Czy GK są przegięci i dlaczego nie.
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 04, 2012, 10:01:21 am »
Scaraby to ZUO.
Nathaniel

In dedicato imperatum ultra articulo mortis
- For the Emperor Beyond the Point of Death

As defenders we stand
... as brothers we fall

Offline Nathaniel

Odp: Czy GK są przegięci i dlaczego nie.
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 04, 2012, 10:11:42 am »
HNE jest najmniej miarodajnym eventem bo tylko 6 teamów i nie było jeszcze nowego dexu GK. Z drugiej strony pokazuje ekstremalny brak różnorodności - 100% teamów miało BA, DE czy robale, żadna armia nie ma nawet w przybliżeniu takiej reprezentacji na DMP.
ETC jest najciekawsze - 100% teamów miało SW, ponad 90% IG, BA i Orków, 83% GK.
A teraz DMP - mimo mniejszych pięcioosobowych teamów, najbardziej popularna armia pojawia się w 75% teamów. Nie 100, nie 91, nawet nie 83%. CSM mieli prawie taki sam odsetek popularności na ETC co GK na DMP.
A wszystko to przy pięcioosobowych zespołach, które teoretycznie promują mniejszą różnorodność - w ośmioosobowej ekipie jeśli zapchasz obowiązkowe sloty SW, GK, BA i IG to masz pewną dowolność, w pięcioosobowej niespecjalnie.

Ale misiu porownywanie danych z zeszlego roku z danymi z tego mija sie z celem. Podobnie jak ETC z DMP - chocby dlatego ze jest inny sposob rekrutacji, zasieg terytorialny i selekcja armii. I na bank w repie GK beda pomimo ze ma je "tylko" 75% teamow.
OFC pominmy fakt ze te 25% teamow po prostu nie mialo dostepu do osoby z odpowiednimi modelami :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2012, 10:21:53 am wysłana przez Nathaniel »
Nathaniel

In dedicato imperatum ultra articulo mortis
- For the Emperor Beyond the Point of Death

As defenders we stand
... as brothers we fall

Offline trej

Odp: Czy GK są przegięci i dlaczego nie.
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 04, 2012, 10:12:58 am »
Mi też się wydaje, że choć może BA nie są to ten deks generuje coś więcej niż jedną rozpiskę.

 

anything