Autor Wątek: ETC 2012  (Przeczytany 44791 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nathaniel

Odp: ETC 2012
« Odpowiedź #255 dnia: Sierpień 23, 2012, 01:26:16 pm »
mi ligowe dzis sie wcale nie otwiera, jak kilku innym userom
Nathaniel

In dedicato imperatum ultra articulo mortis
- For the Emperor Beyond the Point of Death

As defenders we stand
... as brothers we fall

Offline Vladdi

Odp: ETC 2012
« Odpowiedź #256 dnia: Sierpień 23, 2012, 01:39:34 pm »
O wlasnie a ten element bym zmienil, nich kapitanem bedzie osoba wybrana przez top5 sposrod siebie w glosowaniu a nie z automatu pierwszy gracz w lidze, niestety nie wszyscy maja odpowiednie umiejetnosci, zdolnosc podejmowania trudnych decyzji czy poprostu czas by byc kapitanem
Wiec niech kapitanem bedzie osoba najlepiej sie do tego nadajac a nie ktora najlepiej pocisnela w lidze

+1
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline Marios

Odp: ETC 2012
« Odpowiedź #257 dnia: Sierpień 23, 2012, 03:26:45 pm »
Mariusz "Marios" Krakowczyk
INKWIZYTOR W-wa

Kampania przeciw "Wujkowi dobrej radzie"
Typowa wypowiedź "WDR'a": "...wywal to i tamto bo się nie opłaca a wrzuć to i to bo tak się gra..." - szerzenie schematu...

Offline thurion

Odp: ETC 2012
« Odpowiedź #258 dnia: Sierpień 23, 2012, 03:34:16 pm »
a nie boicie sie ze TOP 5 sie skonczy 3 necronami na 7 nightscythetach  :doubt: ?
dla mnie jest to najwieksza wada obecnego systemu...

moim zdaniem system autorytarnego wyboru Vladdi + zwyciezca ligi (jak bedzie to Vladdi to drugi w lidze) jest jak najbardziej ok
kapitan z wyboru calej druzyny wybierany w kwietniu
nadal liczy sie zwyciestwo w lidze, jest rywalizacja o punkciki
do tego moze wkoncu topowcy zaczna jezdzic czyms innym niz GK a w 6ed Necroni

dla mnie system kapitansko-coachowski jest naprawde dobry jesli chodzi o zwyciestwo ETC, owszem troche kuleje jesli chodzi o marginalizowanie ligi, ale dla mnie jest to element ktory mozna poswiecic
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2012, 03:38:59 pm wysłana przez thurion »

Offline _Jankiel_

Odp: ETC 2012
« Odpowiedź #259 dnia: Sierpień 23, 2012, 05:48:00 pm »
Tu już się sami musicie zdecydować, czy traktujecie wyjazd na ETC głównie jako nagrodę za ligę, czy jako zupełnie osobną rzecz, którą trzeba wygrać. Nam się pierwszy system nie sprawdził.

Offline Crazyman

Odp: ETC 2012
« Odpowiedź #260 dnia: Sierpień 23, 2012, 09:51:51 pm »
Ja może powiem tak -  Vladdi jako kapitan byłoby najlepszą opcją z racji jego przekmin i decyzji.
w TOP 5 nie będzie nekcronów z 7 kosami nocy, bo to nie działa. Tak samo Doomscythe zostanie znerfiony z nowymi faqami, więc ja bym się wstrzymał z tym, że w top 5 będą same necrony. Mnie w tym roku na ETC zawiodła rozpiska nekrońska. Była zbyt pod 4 edycje bądź pod 6 prędzej z tymi deskami.
Najlepiej jakby średnia topowych miejsc danego gracza na wszystkich turniejach była najważniejsza, a raczej ze wszystkich chelków i masterów.

Offline Marios

Odp: ETC 2012
« Odpowiedź #261 dnia: Sierpień 24, 2012, 07:19:01 am »
Ja może powiem tak -  Vladdi jako kapitan byłoby najlepszą opcją z racji jego przekmin i decyzji.
w TOP 5 nie będzie nekcronów z 7 kosami nocy, bo to nie działa. Tak samo Doomscythe zostanie znerfiony z nowymi faqami, więc ja bym się wstrzymał z tym, że w top 5 będą same necrony. Mnie w tym roku na ETC zawiodła rozpiska nekrońska. Była zbyt pod 4 edycje bądź pod 6 prędzej z tymi deskami.
Najlepiej jakby średnia topowych miejsc danego gracza na wszystkich turniejach była najważniejsza, a raczej ze wszystkich chelków i masterów.
Jeśli nie zmienią lataczek necrońskich faqami to nie mamy co liczyć, że rozpa na 6-9 lataczkach nie będzie działała. W necronach dwóch lordów na barkach to już problem a co dopiero jak dostaną jeszcze te 6-9 lataczek.
Oczywiście jest jakaś szansa, że je znerfią jak już ich sporo sprzedadzą, ale na sam np w ogóle się jeszcze nie przymierzam do 6ed bo jest po prostu głupia przez zasady flyerów, całkowitej losowości ich strącania, sojuszników, magii, losowej szarży itd.
Co do ligi i powtórzenia się rozp w top 5, to mówi się trudno. Nie można narzucać komuś, żeby nie grał najmocniejszą armią bo to fe i niedobrze. Może, żeby zminimalizować opcję ewentualnych przypadkowych ludzi w top ligi można limit zmniejszyć do top3 wchodzących do repry.
Co by nie było i jaki system doboru nie zostałby wymyślony (choć wg mnie może zostać stary) trzeba grać jak najwięcej na zasady ETC (punkty, ograniczenia, misje, faqi).
Mariusz "Marios" Krakowczyk
INKWIZYTOR W-wa

Kampania przeciw "Wujkowi dobrej radzie"
Typowa wypowiedź "WDR'a": "...wywal to i tamto bo się nie opłaca a wrzuć to i to bo tak się gra..." - szerzenie schematu...

Offline PaulShin

Odp: ETC 2012
« Odpowiedź #262 dnia: Sierpień 24, 2012, 07:58:39 am »
Spoko, wyjda nowe dexy, pojawi sie wiecej broni Skyfire, i lataczki beda spadac tak jak w V ed. Ile to juz mielismy w przeszlosci takich niepokonanych rozp, ktore po wyjsciu kolejnych 2-3 dexow stawaly sie zaledwie niezle?

A ja sie tak tylko wypowiem z kanapy. Na turniejach grywalem malo, a teraz w ogole nie bede, ale jesli wiekszosc turniejow bedzie na ETC nie bedzie to troche nudne? Ja wiem ze repra wazna i w ogole, ale czy liga nie jest tez dla innych graczy? Mi by sie nei chcialo jezdzic na 3-4 turnieje pod rzad, ktore maja identyczne zasady i limity punktowe...

Offline pajak

Odp: ETC 2012
« Odpowiedź #263 dnia: Sierpień 24, 2012, 08:13:17 am »
to jeszcze ja się wypowiem bo mocno mnie wkurzyły-zabolały niektórych wypowiedzi...

nie będę się jednak skupiać na bezsensownym cytowaniu tylko skupię na konkretach:
- bezdyskusyjnie 5te miejsce jest zdecydowanie poniżej oczekiwań całej reprezentacji i można uznać je za porażkę, sam z uśmiechem na ustach pokazywałem okładkę faktu. Niemniej jednak nie róbmy nie wiadomo jakiej tragedii, zawodników mamy wciąż bardzo dobrych i "profesjonalnych", niestety tym razem zabrakło odpowiednich narzędzi do zabijania
- nie wywracajmy od razu całego systemu do góry nogami bo nie o to chodzi!! gdybyśmy zdobyli 2 pkt więcej w grze z Anglikami bylibyśmy na bodajże 3 miejscu. Zabrakło nam 2-3 odpowiednich rozp. W dużej mierze przede wszystkim jednego killera, ogrania na zasadach ETC i rozeznania przedrozpiskowego - DOKŁADNIE jak pisał Vladi. Jednak nic tu nie dadzą sztuczne drużynówki na 6-8 osób z kiepskim poziomem i trudnością ze składami. Wystarczy zagrać odpowiednią ilość gier singlowych w formacie EURO i tyle. Do tego warto przejechać się raz do Anglii czy Niemiec. Anglicy mieli z 3 kopie naszych rozpisek z DMP właśnie dzięki temu.
Jeszcze na temat ich CUDOWNYCH rozpisek - każdą z ich rozpisek można grać SPOKOJNIE na singlu i nie musimy zmieniać naszej ligi w okres przygotowań reprezentacyjnych. Ich DE wcale nie jest czymś nowym.. pisze się o nim na forach od dawna - mi jednak na papierze nie wydawało się aż tak kilerskie i przełomowe. Chciałem zagrać na baronie ale żal mi było kasy na 20 helionów i ich malowanie skoro można tym zagrać na 2-3 turniejach. I jest to NAJBARDZIEJ uniwersalna forma darków dzięki temu właśnie idealna na singla. Dlatego nie przesadzajmy z tymi drużynówkami.
Zauważcie jeszcze, że dopóki nie było kolosalnych zmian w regulaminie (speciali wszędzie itd) naprawdę radziliśmy sobie. Po prostu trzeba wszędzie wszystko dopuszczać i grać format ETC
- ciężko się tłumaczyć z porażki - sam od razu po grze z Niemcami mówiłem, że najbardziej boli to, że oni po prostu byli LEPSI. Parowania były spoko, duch po pierwszym dniu ekstra, gry ograne. Niestety oni zagrali to lepiej i dodatkowo nie mieliśmy w grach z nimi za dużo szczęścia. Nie zmienia to jednak faktu, że mieliśmy najtrudniejszych przeciwników z całego ETC i tego, że do pudła brakowało niewiele. Nie mam zamiaru mówić, że PRAWIE mieliśmy pudło i w ogóle mogło być super bo coś tam.. ale gdybyśmy rok i 2 lata temu zremisowali jakiś przypadkowy mecz wynik byłby identyczny.. nie dramatyzujmy tylko pomyślmy co zrobić lepiej.
- kapitan i winni - kurcze sam nie uważam, żebym był dobrym "coachem" przed etc. Miałem mało czasu i pisałem o tym chłopakom, żeby mnie nawet zmienili na kogoś innego. Najwięcej zabrakło na etapie przed wysłaniem rozpisek. Nie było wspólnej jednolitej wizji całości zespołu. ALE kurcze do cholery jasnej.. przecież to nie jest tak, że Skark jest za wszystko bezwzględnie samotnie odpowiedzialny. NIKT inny łącznie z Vladem nie miał wizji rozp, Eman - miał cały czas dostęp do forum i NIC sensownego nie napisał. Ludzie kurcze tu chodzi o wspólne dobro a nie złoty medal na plecach Skarka. Skark dał plamy z przygotowanie rozp i możliwe, że powinien bardziej podzieli obowiązki ale naprawdę nie pomagaliśmy mu i nie miał naszego wsparcia. 8miu wymiataczy tylko narzekało - "Skark jaką mam zrobić rozpę?????". Przecież on też był pierwszy raz kapitanem.
- W nawiązaniu do powyższego - już wracając z Racą stwierdziliśmy, że kapitan powinien być wybierany spośród automatycznie zakwalifikowanych. Co by było gdyby przez przypadek wygrał ligę Afro, Piszczu, Seta czy ja (mam nadzieję, że wy się akurat nie obrazicie za wasz przykład). Przecież bezsensowne by było, żebyśmy byli kapitanami odpowiedzialnymi za wszystko. Dodatkowo ja osobiście uważam, że przy coraz większym braku balansu można pomyśleć o automatycznej jedynie trójce. Nie ważne jakimi będą grali armiami - pierwsza trójka w lidze da radę na euro
- system wyboru naprawdę nie jest zły i dajcie spokój z dożywotnią rolą Vlada trenera. Jest w tym najlepszy, sam to powiem każdemu ale nawet jemu powinęła się w zeszły roku noga. Dodatkowo osoby takie jak Raca i Marios nie miały jeszcze okazji spróbować się w tej roli. Trzeba jednak pamiętać, że kapitan to kapitan i nic więcej - nie jest jedynym selekcjonerem, trenerem, taktykiem i wizjonerem. Jesteśmy drużyną a niestety podziały w tym roku PRZED zgrupowaniem były dosyć spore. Warto też, żeby nowemu kapitanowi przekazać wiedzę już nabytą. Na pewno nie można powiedzieć, że Vlad nie starał się pomagać Skarkowi ale osobiście uważam, że mogli współpracować lepiej i Vlad mógł więcej mu pomóc.


no.. trochę mi lżej..

na koniec ku przestrodze.. naprawdę najgorszy nie jest wynik ale to, że przestali pokazywać sie nowi naprawdę zdolni gracze. Wciąż na turniejach wygrywa stara ekipa i to coraz mniejszym wysiłkiem. Skończyły się wieczne rozkminy a zaczęły głupawe armie z netu. Najlepszym graczem DE jest oldboy Brajtman, poza Skarkiem w tej chwili nikt nie gra IG, nawet gracze wilkowi nagle stali się bardziej szarzy... to jest też temat do przemyślenia bo poziom reprezentacji może aż tak bardzo nie spadł ale już środowiska w mojej opinii TAK
What is your fear?
My fear is to fall

KLUB SPIDER!!!!


Offline Marios

Odp: ETC 2012
« Odpowiedź #264 dnia: Sierpień 24, 2012, 08:41:58 am »
Bardzo dobrze napisane Pajączku.
Nie wywracajmy na razie wszystkiego do góry nogami, po prostu skupmy się, żeby format ETC nie był grany na pojedyńczych lokalach tuż przed ETC tylko, żeby na stałe zagościł na niektórych edycjach większych turniejów.
Ci co mają jakiś wpływ na wygląd ETC proszę o to, żeby jak najszybciej ustalili format ETC, żebyśmy już za parę miesięcy byli go pewni na 100%. Forsujcie brak alliesów i np jakieś podstawowe fortyfikacje do obrony przeciwlotniczej, czy co tam uznacie za stosowne, ale, żeby było jak najszybciej wiadome.
Jak na kilku turniejach pojawi się format ETC to jestem pewien, że kilku killerów-kminiatorów kanapowych wymyśli takie comba (np MarcinB, któremu sam bardzo dziękuję, że odkąd ustalony byl skład w repie co tydzień do mnie przyjeżdżał testować rozpę), że nam kapcie pospadają i reprezentacja będzie miała lepsze spojrzenie na to, jakie rozpy mogą się pojawić.
Mi osobiście na wyniku w lidze aż tak nie zależy i mogę kminić rozpy i comba na ETC niekoniecznie nawet kwalifikując się to repry. Może pojawi się jakiś offspring, który pokaże większą klasę na polu bitwy.
Mariusz "Marios" Krakowczyk
INKWIZYTOR W-wa

Kampania przeciw "Wujkowi dobrej radzie"
Typowa wypowiedź "WDR'a": "...wywal to i tamto bo się nie opłaca a wrzuć to i to bo tak się gra..." - szerzenie schematu...

Offline Eman

Odp: ETC 2012
« Odpowiedź #265 dnia: Sierpień 24, 2012, 08:44:59 am »
Pająk, mylisz się w paru kwestiach.
M.in. w sprawie DE - ja osobiście grałem z Baronem na paru Grunwaldach, bo u nas gra się na specjalach już od roku albo i trochę dłużej, do tego Kali (grający albo na Baronie albo na Lady Malis) był sporo wyżej w lidze niż Brajtman. A to tylko udowadnia, że obecny system wyboru reprezentacji ssie i tyle, skoro nikt nawet nie rozważał wzięcie takiej armii ...
Co więcej mylisz się również co do uniwersalności tej rozpy z Baronem - niestety z pestkującymi GK ma dosyć pod górę, więc u nas na turniejach 5ED, gdzie "co druga" armia to GK raczej miała małe szanse, żeby poszaleć (i wiem to z pierwszej ręki, bo TO WIDZIAŁEM na turnieju)...
Co do forum to też się mylisz - dostałem dostęp dopiero po tym, jak armie zostały już wybrane, więc co ja tam mogłem mądrego napisać ...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2012, 08:52:12 am wysłana przez Eman »
Strzelanie jest dla ciot. Psychotroke granaty są dla zboków. Liczba Fistów musi być wielokrotnością liczby Rhinosów, tako rzecze święta księga.

Offline pajak

Odp: ETC 2012
« Odpowiedź #266 dnia: Sierpień 24, 2012, 08:57:47 am »
aj Eman..

nawet sam w rozmowie proponowałem DE ale ustaliliśmy, że jest zbyt ryzykowne. Z GK ZAWSZE DE mają pod górkę i co z tego? Rozpy były złe i tyle. To już wiemy i trzeba to zmienić.

Z twoim dostępem do forum to sorki rzuciłem przy okazji i mam nadzieję, że nie będziesz miał mi tego za złe.

Reszty nie zmieniam.
What is your fear?
My fear is to fall

KLUB SPIDER!!!!


Offline Vladdi

Odp: ETC 2012
« Odpowiedź #267 dnia: Sierpień 24, 2012, 09:14:35 am »
Na kapitnakism ustalono ze poczekamy jakis miesiac na kilka turnieju w roznych krajach zeby podjac decyzje co do roznych tematow, na razie wyglada to tak

Alliesi beda, ale na restrykcjach ETC, czyli jedna armia na turniej (jak masz IG, to nikt nie moze miec IG ally, jak masz SW ally, nie mozna miec SW army). To niestety mocno utrudnia zasady na singla, zwlaszcza ze imo alliesy to dobry wyrównywacz balansu wobec naporu flyerow, ale
 
Limit na flayery - padła juz propozycja żeby ograniczyć max. liczbe flyerów na armie. Nie wiem czy to przejedzie u nas, skoro sa ludzie ktorzu kupili juz 6+3. Na razie glosowanie nad tym ma odbyc sie wlasnie za miesiac gdy ludzie ograja na turniejach szostke.
 
Speciale oczywiscie zostaja na stałe, więc - uwaga epokowa wypowiedz ;);P;) - powinniśmjy dopuszczać speciale na kazdym bez wyjatkow turnieju.
 
Fortyfikacje - jest na razie pół na pół. Ja bede cisnal zeby nie bylo ich wogole.
 
FW - w związku z absurdalnością flayerow jest pomysl ze grac z FW, przynajmniej z tym dodatkiem dotyczacym latatczy i AA (bes rzeczy z structure pointami), pomysl ten na razie zbiera sporo supportu, póki co sam sie zaczynam przychylac.
 
vladdi
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline Eman

Odp: ETC 2012
« Odpowiedź #268 dnia: Sierpień 24, 2012, 09:18:04 am »
Na prawdę nie koomam dlaczego my nigdy nie możemy uczyć się od kogoś, kto przeszedł już tą drogę.
Niemcy mają wyniki - Niemcy grają drużynówki. Ale nieeeee, nam wystarczy pare singli na format ETC,w końcu jesteśmy tak zajebisci, że drużynówki nam nie potrzebne.
Batlowcy zrobili rewolucję, w sytuacji bardzo zbliżonej do naszej. Mają selekcjonerów, graczy skupiających się na danej armii przez cały sezon - bo nie muszą cisnąc, żeby się zmieścić w Top5). Ale nieeee, u nas system jest ok, a zabrakło tak niewiele przecież ...
Tylko Pajak mam nadzieje, że nie zapomniałeś jak niewiele zabrakło, żebyśmy zremisowali (tudzież nawet przegrali) z Danią i gdzie wtedy byśmy skończyli. I mam nadzieję, że wiesz, jaką przewagę przed ostatnią bitwą nad drugim zespołem mieli nasi Batlowcy ...
Strzelanie jest dla ciot. Psychotroke granaty są dla zboków. Liczba Fistów musi być wielokrotnością liczby Rhinosów, tako rzecze święta księga.

Offline Eman

Odp: ETC 2012
« Odpowiedź #269 dnia: Sierpień 24, 2012, 09:22:10 am »
Na kapitnakism ustalono ze poczekamy jakis miesiac na kilka turnieju w roznych krajach zeby podjac decyzje co do roznych tematow, na razie wyglada to tak
Według oficjalnych źródeł, na jesień (nie pamiętam - chyba w październiku), ma się pojawić sporo nowych FAQ, które - ponoć - mają również wprowadzać zmiany w kodeksach.
Może można by się wstrzymać z podejmowaniem jakiś decyzji ich wyjścia?
Strzelanie jest dla ciot. Psychotroke granaty są dla zboków. Liczba Fistów musi być wielokrotnością liczby Rhinosów, tako rzecze święta księga.

 

anything