Autor Wątek: "Wyjście z getta" Sebastiana Frąckiewicza  (Przeczytany 2484 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Julek_

"Wyjście z getta" Sebastiana Frąckiewicza
« dnia: Czerwiec 12, 2012, 11:05:58 pm »
Pewnie znowu mi się dostanie za zakładanie tematu, w którym będę promował Kolorowe Zeszyty, ale co tam. Wydaje mi się, że akurat książce autorstwa Sebastian Frąckiewicza warto poświęcić kilka bitów.


Uważam, że "Wyjście z getta" to książka w jakiś sposób ważna, bo zapraszająca do dyskusji. Nie o folijkach, nie o literówkach czy o brakującej książeczce do "From Hell", ale o sytuacji naszego rynku komiksowego. I to w sposób daleki od tego, reprezentowanego przez sieciowych trolli, którzy wręcz fanatycznie trzymają się swoich dogmatów w stylu "ocalą nas tylko zeszytówki!" albo "ocalą nas tylko zeszytów z Marvela i DC".


Frąckiewicz ma inne zdanie i nie traktuje go jako niepodważalnego dogmatu, tylko jako punkt wyjścia. Poszukiwań. Rozmów. Refleksji. I warto poświęcić kilka chwil na zapoznanie się z tym, co ma do zaproponowania.


Dla mnie najciekawsze rozmowy to te z Moniką Powalisz (mówi dużo i mądrze), i Jerzym Szyłakiem (z którym cholernie trudno się jest nie zgadzać).Słabo wyszedł wywiad ze Śledziem.
Acha, zapomniałem się zareklamować  :???: ??:


A więc wywiad z Frąckiewiczem jest tukej:

http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2012/06/1055-nie-chce-byc-punkowcem-wywiad-z.html
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2012, 11:43:04 pm wysłana przez Julek_ »