Autor Wątek: 1 MARATON KOMIKSOWY (WRZESIEŃ) - konkurs  (Przeczytany 6464 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nexus6

Odp: 1 MARATON KOMIKSOWY (WRZESIEŃ) - konkurs
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 05, 2012, 05:45:12 pm »
Mój komentarz do trzeciej planszy Weak inkera.


Do tej planszy chyba mam najwięcej zastrzeżeń.


Kadr 2 - postać biegnąca na samym końcu jest chyba za bardzo wyprostowana w stosunku do dynamiki biegu, który sugerują wysoko podciągnięte kolana. No i wymach rąk się tutaj nie zgadza. Te podciągnięte kolana też są moim zdaniem za wysoko u obu postaci - trochę wyglądają, zwłaszcza tylnia postać, jakby ćwiczyli podnoszenie kolan. Lepiej chyba przedstawiać biegnącą postać gdy opiera się na przedniej nodze, a tylnia jest wyrzucona do tyłu - jest bardziej naturalnie. Taki sposób jaki jest tu przedstawiony  bardziej pasuje do przedstawienia osoby, która startuje do biegu, a nie już biegnie.


Kadr 4 - Niepotrzebna przestrzeń po obu stron oczu, która dziwnie wygląda. Ja bym to wykadrował inaczej, albo ciut większe zbliżenie, albo odwrotnie ciut większe oddalenie, tak aby było widać uszy.


Kadr 5 - postać zbyt spokojnie stoi jak na rozpaczliwą sytuację w jakiej się znalazła. Ja bym przedstawił sylwetkę w większej dynamice - na lekko podgiętych i rozstawionych nogach, z rozchylonymi na boki rękami i rozglądającą się na bok głową.


Mój komentarz do planszy 4 Weak inkera


W zasadzie nie mam  do czego się przyczepić. No, może pewien lekki zgrzyt odczuwam przy kadrach 2 i 3.
W kadrze 2 postać jest z profilu, w kadrze 3 widziana pod kątem od przodu. Razem to sprawia wrażenie, jakby bohater odwrócił główę i mówił do swoich prześladowców, tak jakby byli teraz w innym miejscu. Ja bym prawdopodobnie zdecydował się w 3 kadrze przedstawić postać także z profilu albo kadry 2 i 3 przedstawić od frontu (trudno mi na sucho oceniać czy to by się jednak sprawdziło).



« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2012, 03:23:51 pm wysłana przez nexus6 »

Offline Koalar

Odp: 1 MARATON KOMIKSOWY (WRZESIEŃ) - konkurs
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 05, 2012, 10:26:37 pm »
Jakieś oceny chyba wystawię na koniec (no ładnie Polska grała pierwszą połowę z Grecją, no ale "nic się nie stało").

Jedna tylko rzecz, która mnie ubodła (tzn. na różnych planszach można się do paru rzeczy przyczepić, ale tu sobie pozwolę skomentować) - pierwsza plansza i pierwszy kadr Nesumiego, te dzieci i kot. Wyglądają strasznie płasko, idealny rzut z boku (może bardziej by pasował, gdyby siedzieli w centrum). Poza tym chłopak kuca na pasku, co daje dziwne wrażenie. Ale najmniej mi się podobają proporcje dzieci - skoro są bliżej obserwatora niż jedzący ryż, to na jego linii byłyby jeszcze mniejsze. Byłyby tak małe, że musiałyby być bardzo młode (a nie wyglądają, m.in. mają za małe głowy).

No, krytykować to każden jeden głupi umie, a rysować to nie ma komu. Nie bierz tego za bardzo do siebie i jedź dalej z tym koksem.

Wszystkim gratuluję zapału!
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Koalar

Odp: 1 MARATON KOMIKSOWY (WRZESIEŃ) - konkurs
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 21, 2012, 09:41:31 pm »
O, konkurs się skończył i można głosować. Nie oceniam nieskończonych prac.

5 pkt - Weak Inker. Trochę błędów, które w większości już wytknięto. Dość prosta i krótka historia, ale czytelnie przedstawiona. Zakończenie coś wniosło i za to 1. miejsce.
4 pkt - nesumi. Fajny klimat i dobre rysunki z paroma minusami (m.in. zwykle rysujesz twarze z boku albo z przodu, nic pod kątem - trochę wygląda jak pójście na łatwiznę). Kulminacyjnym punktem jest walka, a niestety nie rozumiem za bardzo jej przebiegu, nieco dziwne rozmieszczenie kadrów utrudnia odbiór. Czegoś mi tu zabrakło (gość przychodzi, zabija i odchodzi). Acz rysunkowo jest lepiej niż u Weak Inkera.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline nexus6

Odp: 1 MARATON KOMIKSOWY (WRZESIEŃ) - konkurs
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 22, 2012, 08:26:44 am »
5 pkt. Nesumi
4 pkt. Weak inker




Zgadzam się z przedmówcą co do nadmiernego stosowania przez Nesumiego widoku z na wprost lub z profilu. U Weak inkera jest tego mniej, ale też  moim zdaniem za dużo.
Przebieg walki na 4 planszy też jest dla mnie mało czytelny. Weak inker  góruje w prowadzeniu czytelnej narracji.