Autor Wątek: 3city Heresy  (Przeczytany 31978 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marios

Odp: 3city Heresy
« Odpowiedź #120 dnia: Sierpień 27, 2012, 09:22:24 am »
Ok, ma
A to graj na VP podrecznikowe. Przy 9 rogalach w troopsach jest bloto i trawa (na te punkty), jak przyglebisz na znaczniku to bedzie mu ciezko to zdjac, wide ostatnia bitwa Racy, i kilka innych przykladow.
Jak pokazala Herezja, taka armie da sie wymanewrowac, jest ryzykowana bo moze nie byc 6 tury itp itd.
Gram na takie zasady jakie są na turniejach, wiele do powiedzienia nie mam.
Troopsy w Necronach są naprawdę dobre i nawet taki za ~~100 pkt może być bardzo mocny. 5 Warriorów z kolesiem z hajłajerowym-lonczerem to bodajże coś koło tego a po wysiadce z rogala zabijają niemal każdy naziemny pojazd.
Do tego rogaliki bardzo skutecznie rozwalają każdy lekki pojazd czy piechotę.
Mariusz "Marios" Krakowczyk
INKWIZYTOR W-wa

Kampania przeciw "Wujkowi dobrej radzie"
Typowa wypowiedź "WDR'a": "...wywal to i tamto bo się nie opłaca a wrzuć to i to bo tak się gra..." - szerzenie schematu...

Offline metalfan

Odp: 3city Heresy
« Odpowiedź #121 dnia: Sierpień 27, 2012, 09:32:14 am »
byłem na 10 min i jedyne co zapamiętałem to WSZĘDZIE lataczki.. w każdej armii były jakieś niezależnie czy z danej armii czy z alajsów
Było sporo bez - ja trafiłem na 1 armię z lataczami. Bardzo możliwe, że te latające krążyły jedynie po wyższych stołach, ale to nadal jedynie połowa.

W Top10 6-7 armii było bez lataczy, z czego 2 zajęły miejsce na pudle.


Niedawno mieliśmy podobną ilość GK i teraz już jest pod tym względem dobrze, więc ogólnie 6ed. wprowadziła trochę balansu, zróżnicowania armii itd. Nie świrujmy jeszcze  :smile:


Za 35 punktów masz missilkę, która re-roluje hity na latacze, może strzelać w modele naziemne, ma 6 Tafa, 2 woundy i 3+ save. Dla porównania wiezyczka z IG, która ma 7 tafa, kosztuje już 70 punktów o ile się nie mylę. Jak dla mnie, trochę niedokosztowana, ale oczywiście nie jest to jakaś tragedia. Chodziło mi o to, że pozostałe jednostki wydają się być bardzo rozsądnie wycenione - a SMowa wieżyczka jest wyjątkiem. Czyli fpyte rewelacyjnie jak na standardy Forge'a.
 
Ale nadal walą w jeden cel i np. takiego Storm Ravena są w stanie zdjąć tylko na farcie. Jedna wieżyczka nic nie robi, trzeba kupić 3-4, czyli wydać więcej punktów niż na Long Fangi z 3-4 wyrzutniami skyfire (wg plot). Oczywiście mają lepsze statystyki, ale ogólnie wymuszają na przeciwniku wzięcie ich pod uwagę podczas konstruowania rozpiski - musi postawić coś na stole żeby się nimi zająć, nie może zagrać totalnie na pałę. W kolejnych turach będzie tych wieżyczek na stole coraz mniej (jeżeli w ogóle nie wyparują) i na pewno nie będą strącać 1 latacza na turę. Tak więc biorąc pod uwagę całokształt wydaje mi się, że to dobra jednostka, a czy będzie kosztować 35 czy 45 punktów (to IMHO jest max) nie robi aż takiej różnicy. Dla porównania Vendetta powinna kosztować przynajmniej ze 170.

Można by pomyśleć nad wprowadzeniem możliwości wyboru między ally LUB 0-1 z Aeronautiki LUB fortyfikacji, bo quad gun i hyperiosy już mogą robić przeciąg.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2012, 10:52:36 am wysłana przez metalfan »
SW / GK / BA

Offline Nathaniel

Odp: 3city Heresy
« Odpowiedź #122 dnia: Sierpień 27, 2012, 09:34:14 am »
Zmienia sie meta i trzeba z tym zyc, 6 randomowa tura moze zmienic wynik meczu o 80%, musisz myslec o napieraniu na cele juz od 2 tury na przyklad, mocny troops to zaleta bo w razie 6 tury trzeba na nim wystac.
Tak naprawde trzeba jeszcze pgrac edycje i zobaczyc w jakim kierunku to wyjdzie.

@Marios tak BTW nie musisz mi pisac co robia tacy goscie to tak sie sklada ze moje pierwsze bitwy na 6ed wlasnie z taka armia, tylko dethmarki jeszcze miala.

@Metalfan - co nie zmiania faktu iz na 4 pierwszych stolach zawsze byly lataczki.
Nathaniel

In dedicato imperatum ultra articulo mortis
- For the Emperor Beyond the Point of Death

As defenders we stand
... as brothers we fall

Offline Raca

Odp: 3city Heresy
« Odpowiedź #123 dnia: Sierpień 27, 2012, 09:47:42 am »
Moje pare wnioskow i mini relacja na ligowej skoro mielismy ja promowac   http://liga40k.pl/viewtopic.php?p=17855#17855


Lataczki lataczkami, to chyba dobrze ze sa, nowy rodzaj jednostki, w 5ed ich prawie nie bylo ;)


Kumam ze taki cyrk latajacych necronow jest dla niektorych tragiczny ale mysle ze w 90% armi da sie dostosowac do tego rozpe
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2012, 09:50:53 am wysłana przez Raca »

Offline rroghl

Odp: 3city Heresy
« Odpowiedź #124 dnia: Sierpień 27, 2012, 09:51:51 am »
A to graj na VP podrecznikowe. Przy 9 rogalach w troopsach jest bloto i trawa (na te punkty), jak przyglebisz na znaczniku to bedzie mu ciezko to zdjac, wide ostatnia bitwa Racy, i kilka innych przykladow.
Jak pokazala Herezja, taka armie da sie wymanewrowac, jest ryzykowana bo moze nie byc 6 tury itp itd.
Zdecydowanie się zgadzam, VP podręcznikowe naprawdę się sprawdzają, szczególnie przeciwko wynalazkom typu same lataczki.

Offline jachu_ka

Odp: 3city Heresy
« Odpowiedź #125 dnia: Sierpień 27, 2012, 10:11:23 am »
Lataczki lataczkami, to chyba dobrze ze sa, nowy rodzaj jednostki, w 5ed ich prawie nie bylo :wink:

Waht?  :shock:  Od momentu wyjścia nowego deksu zagrałem dokładnie jedną bitwę z blaszakami, które nie miały 5+ fruwajek. No i nie pamiętam kiedy ostatni raz widziałem IG bez minimum jednej vendki.  :razz:

mąka krupczatka
<- ikona prawdziwego kasztaniarza.

Offline SuHaR

Odp: 3city Heresy
« Odpowiedź #126 dnia: Sierpień 27, 2012, 10:19:36 am »
Wielkie dzięki wszystkim za turniej. Ludzie pro, rozkminki pro, sędziowie pro, regulamin pro. Nowy sposób naliczania punktów jest imho bardzo dobry, jedyne co troche boli to random, osobiście zrobiłbym 6 tur i 7 na 5+. Tak pozatym nie mam najmniejszych zastrzeżeń i do zobaczenia na następnym turnieju.
Pzdr
Hmmm....

Offline Nazroth

Odp: 3city Heresy
« Odpowiedź #127 dnia: Sierpień 27, 2012, 10:32:02 am »
Chłopaki... Nie panikujcie. Latacze przegiete nie są o czym świadczy rozrzut zajętych przez nie miejsc. Granie na system przeliczania objectivów na 20/0 jest awesome! Tu wielkie gratki za rozkmine dla organizatorów. Misje byly zajebiste dla tych, którzy mieli w rozpiskach odpowiedzi na wszystko i tyle... Relikt jest może zdoopy, ale precle zagłady na pewno uwali podobnież jak nieruchome bunkry itd...
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline Vladdi

Odp: 3city Heresy
« Odpowiedź #128 dnia: Sierpień 27, 2012, 10:56:28 am »
Zdecydowanie się zgadzam, VP podręcznikowe naprawdę się sprawdzają, szczególnie przeciwko wynalazkom typu same lataczki.

No super sie sprawdzaja:/ Na armie ktorej troopsy nie wysadzaja sie we wraku tylko wracaja do rezerw zeby zajac znaczniki przy krawedzi. I na takie ktore moga zdisembarkowac troopsa po ruchu 36". Akurat na znaczniki cyrk rogalow jest dosc mocny. Ja wciaz uwazam ze stare VP sa najlepsze, ale ale odswiezajace bylo zagrac na jakisninny system. Choc slay the warlord, linebreaker i zwłaszcza first to głupie cele.

Ja bym poczekal do faq. Aeronautica tez ma kilka bzdur, nie mowiac o tym, ze najwiecej kopa dostaje armia ktora i tak ma rewelacyjne flyery- IG.

Gralem jedna bitwe z cyrkiem rogalow i straciłem jedynie 3, ale bitwe moglem na 14-6 wygrac w 5 turze, albo zremisowac w 7. Niestety Nath to łoś z lasu i rzucił dwa razy dokładnie tak jak nie powinien. AZ TAK tragicznie nie jest, ALE to jest armia dla drożdży jak wczesniej gwardia, byle betonowy słup wygra tym z dobrym graczem bo ma taka a nie inna armie.

A lataczek nie było tak duzo w top, bo biły się na pierwszych stołach ze soba, a tam kto zaczyna przegrał gre.

Aha a Co do interpretacji Emana to ja sie oczywiscie zgadzam - z reszta tak chyba było na turnieju? Polowa troopsow z rogalow musi zaczac na stole. Chyba ze tak jak Baniak bierzesz lorda na barce i 3 jednoosobowe oddzialy bieków nekronskich to wszystko inne moze zaczac w rezerwie.

All in all podtrzymuje swoje zdanie, ze jesli faq nic nie zmieni musi byc ograniczenie na flyery. Plus imo powinno byc ograniczenie 25% punktow na alliesy, bo imo bzdura sa armie typu gwardia na 600 pkt z alliesem  GK 1000pkt.

vladdi
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2012, 10:59:52 am wysłana przez Vladdi »
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline Marios

Odp: 3city Heresy
« Odpowiedź #129 dnia: Sierpień 27, 2012, 11:03:18 am »
@Vladzioch: +1 ;)
Mariusz "Marios" Krakowczyk
INKWIZYTOR W-wa

Kampania przeciw "Wujkowi dobrej radzie"
Typowa wypowiedź "WDR'a": "...wywal to i tamto bo się nie opłaca a wrzuć to i to bo tak się gra..." - szerzenie schematu...

Offline Eman

Odp: 3city Heresy
« Odpowiedź #130 dnia: Sierpień 27, 2012, 11:08:51 am »
All in all podtrzymuje swoje zdanie, ze jesli faq nic nie zmieni musi byc ograniczenie na flyery. Plus imo powinno byc ograniczenie 25% punktow na alliesy, bo imo bzdura sa armie typu gwardia na 600 pkt z alliesem  GK 1000pkt.

vladdi
+pićset
Znaczy się, zgadzam się w całej rozciagłości.
Zobaczmy co się pojawi w tych nowych FAQ, a jak nie będzie tam nic sensownego, to siekiera do ręki i tyle. Plus oczywiście trzeba będzie wtedy na maksa lobbować na forum ETC, żebyśmy grali na najbardziej zbliżone zasady.
Strzelanie jest dla ciot. Psychotroke granaty są dla zboków. Liczba Fistów musi być wielokrotnością liczby Rhinosów, tako rzecze święta księga.

Offline metalfan

Odp: 3city Heresy
« Odpowiedź #131 dnia: Sierpień 27, 2012, 11:20:20 am »
Ale nie uważasz Vlad, że Twoja armia miała za mało argumentów przeciwko takiej rozpisce? Nie wiem czy Nazroth na to trafił, ale grał SMami bez AA i flyerów i jest na 3. miejscu. Tyranidzi ogólnie są lekko w D od jakiegoś czasu i tym razem może nawet Twój geniusz nie był w stanie tego przeskoczyć  :smile:


Oczywiście nie twierdzę, że nie potrafisz ocenić realnie sytuacji, ale przed jakimikolwiek cięciami poczekałbym jeszcze trochę aż ludzie się ogarną i wyciągając wnioski po Herezji złożą inaczej swoje armie. Mam nadzieję, że nie będzie to oznaczać, że na Arenie pojawi się pizdylion rozpisek a la Głodomorra :wink:
SW / GK / BA

Offline Baniak

Odp: 3city Heresy
« Odpowiedź #132 dnia: Sierpień 27, 2012, 11:35:39 am »
Większy raport jakoś wieczorem. Rozumiem zdenerwowanie niektórych osób ale większości whinerów nawet nie było na tym turnieju ale juz chcą banować ograniczać i ciąć. Nazroth na papierze miał bardzo słabą rozpiskę na 6 edycję i ugrał podium grając z flyerami. Dajcie sie ograć ludziom i przyzwyczaić do nowej mety. Większość armii nie było przygotowanych na flyery. 2-3 piątki marinsów z fistą to juz przeszłość - jakbym trafil na 6x10 gołych marinsów stojących na znacznikach to bym gówno ugrał bo nie dam rady tego wystrzelać w realne 3 tury strzelania (więcej sie nie da manewrując flyerami i wychodzac z rezerw). I te 60 marinsów to dopiero 900 punktów więc zostaje jeszcze sporo na autodredy itp.

Offline Ketchup

Odp: 3city Heresy
« Odpowiedź #133 dnia: Sierpień 27, 2012, 11:36:31 am »
Mój raporcik już na ligówce.
Panowie przenosimy się :P.
ANWIL MISTRZ!!! In the grim darkness of the future, there is only ... Ketchup.

Offline Nathaniel

Odp: 3city Heresy
« Odpowiedź #134 dnia: Sierpień 27, 2012, 11:57:06 am »
Większość armii nie było przygotowanych na flyery. 2-3 piątki marinsów z fistą to juz przeszłość - jakbym trafil na 6x10 gołych marinsów stojących na znacznikach to bym gówno ugrał bo nie dam rady tego wystrzelać w realne 3 tury strzelania (więcej sie nie da manewrując flyerami i wychodzac z rezerw).

No dokladnie, przeciez caly czas to pisze.
Nathaniel

In dedicato imperatum ultra articulo mortis
- For the Emperor Beyond the Point of Death

As defenders we stand
... as brothers we fall