trawa

Autor Wątek: "Bez końca" Lipczyńskiego i Garwola  (Przeczytany 3871 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
"Bez końca" Lipczyńskiego i Garwola
« dnia: Sierpień 08, 2012, 01:50:57 pm »
Jestem zdumiony! Komiks ukazał się na początku roku, a na forum w ogóle się o nim nie mówi.
Z mojej strony oświadczenie wygląda następująco: to jeden z najlepszych polskich komiksów, z jakimi miałem do czynienia. Rysunki Pawła Garwola są bezbłędne i klimatyczne, scenariusze Romana Lipczyńskiego - pomysłowe i nieprzewidywalne. Generalnie rzecz jest pozytywnie szalona, mądra w przekazie i artystycznie dojrzała. A przecież panowie chyba nie mieli do tej pory zbyt wielu doświadczeń z komiksem... W każdym razie gratuluję! No i mam nadzieję, że to faktycznie nie koniec, bo chcę więcej... :) 

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: "Bez końca" Lipczyńskiego i Garwola
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 09, 2012, 09:47:06 am »
No ja sie wypowiedzialem w recenzji, wiec juz nie dodawalem nic na forum: http://kzet.pl/2012/02/bez-konca.html

Napisze, ze podzielam czesciowo ten entuzjazm, ale jednak hehe nie do konca :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: "Bez końca" Lipczyńskiego i Garwola
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 09, 2012, 01:08:01 pm »
Wydaje mi się, że trochę skrzywdziłeś "Bez końca", najpierw zakładając jakieś tezy, a potem pod te tezy oceniając komiks.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: "Bez końca" Lipczyńskiego i Garwola
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 10, 2012, 06:55:55 am »
byc moze, ciezko mi byc obiektywnym, ale faktem jest ze nadal z tego komiksu nic nie pamietam :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: "Bez końca" Lipczyńskiego i Garwola
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 10, 2012, 09:23:55 am »
U mnie wręcz przeciwnie - historie z komiksu bardzo wyraziście odłożyły się w mojej pamięci. Szczególnie "Kruca fiks", "Linia życia" i "Pokos".

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: "Bez końca" Lipczyńskiego i Garwola
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 26, 2013, 03:26:47 pm »
Nie spodziewałem się, że tak szybko doczekam się kolejnego albumu. Brawo dla wydawnictwa, a przede wszystkim dla autorów, bo "Chwila jak płomień" to ponownie znakomity zbiór komiksowych opowieści. Pochłonąłem je dziś napięty jak struna, starając się, aby nic mi nie umknęło, i to w żadnej sferze odbioru. Obecnie panowie są po prostu najlepsi na naszym rynku komiksowym, a kiedy dodam do tego wydane w tym roku świetne rzeczy Dennisa Wojdy i Katarzyny Kaczor oraz nie pozostające daleko w tyle - Mateusza Skutnika i spółki Sztybor/Nowacki, to myślę sobie, że to może być bardzo udany rok dla polskich komiksiarzy... A przecież wielu tytułów nie czytałem. Przegapiłem na przykład "Maczużnika", o którym ostatnio tak głośno na forum. 

Offline vivaadeal

Odp: "Bez końca" Lipczyńskiego i Garwola
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 26, 2013, 03:54:47 pm »
Koniecznie nadrób "Maczużnika". Warto. Bardzo dojrzała i przemyślana historia. W moim odczuciu połączenie "Wesela" i "Domu złego" Smarzowskiego, tylko przełożone na język komiksu. A jako że jestem wielbicielem twórczości pana Wojtka..

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: "Bez końca" Lipczyńskiego i Garwola
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 26, 2013, 04:22:41 pm »
Koniecznie nadrób "Maczużnika". Warto. Bardzo dojrzała i przemyślana historia. W moim odczuciu połączenie "Wesela" i "Domu złego" Smarzowskiego, tylko przełożone na język komiksu. A jako że jestem wielbicielem twórczości pana Wojtka..
Hm, przyznam, że zabiłeś mi małego ćwieka, bo nie widziałem jeszcze żadnego filmu Smarzowskiego, podskórnie czując, że jego twórczość wywoła we mnie jakiś rodzaj buntu. Wiem, niemądre to, co piszę, i tak naprawdę chyba dojrzałem już do tego, żeby zmierzyć się z tymi filmami.
W każdym razie "Maczużnika" przeczytam. 

Offline vivaadeal

Odp: "Bez końca" Lipczyńskiego i Garwola
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 26, 2013, 06:37:40 pm »
(nie wiem czy mody zaakceptują offtop, ale zaryzykuję)

Smarzowski to specyficzne kino, bez dwóch zdań. Z reguły spotykam się ze skrajnymi opiniami (krótko mówiąc albo się go wielbi, albo nienawidzi). Nawet jeśli nie podejdzie Ci Dom zły, czy Wesele, to daj szansę Róży. To zupełnie inny Smarzowski, a przy okazji bardzo rzadko poruszany w kinie temat. Drogówki jeszcze nie widziałem, choć mam egzemplarz z wyborczej. Czekam na wolny wieczór:)

(koniec offtopu, proszę o wyrozumiałość)

N.N.

  • Gość
Odp: "Bez końca" Lipczyńskiego i Garwola
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 26, 2013, 09:57:15 pm »
Hm, przyznam, że zabiłeś mi małego ćwieka, bo nie widziałem jeszcze żadnego filmu Smarzowskiego, podskórnie czując, że jego twórczość wywoła we mnie jakiś rodzaj buntu. Wiem, niemądre to, co piszę, i tak naprawdę chyba dojrzałem już do tego, żeby zmierzyć się z tymi filmami.
Masz rację, Dariuszu. Wywoła, jak nic.

Offline burberry

Odp: "Bez końca" Lipczyńskiego i Garwola
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 22, 2014, 05:47:52 pm »
Dopiero teraz nabyłem i przeczytałem ten komiks. Jestem absolutnie zachwycony. Świetne wydanie, piękne, czarno-białe rysunki. W komiksie bardzo podobało mi się również kadrowanie. Każda z 8 historii, przedstawionych w albumie, jest bądź to zabawna, bądź zaskakująca, a kilka z nich (które, to już zależy od czytelnika) na pewno utkwią w głowie na dłużej. Oszczędność w słowach wychodzi "Bez końca" na dobre - każdy tekst jest wyraźnie przemyślany, chociaż z pozoru są to najzwyklejsze zdania, bez żadnych lirycznych fajerwerków (w przeciwieństwie do np. w "Przygodach na bezludnej wyspie" Sieńczyka). Jeśli to był debiut duetu autorskiego, to wypada pogratulować - zajebisty komiks.
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2014, 06:30:07 pm wysłana przez Filarecki »
Bóg Cię kocha

 

anything