trawa

Autor Wątek: Saimoe 2012 - dyskusja  (Przeczytany 32036 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Skrzydlaty

Odp: Saimoe 2012 - dyskusja
« Odpowiedź #120 dnia: Październik 24, 2012, 11:31:36 am »
W zasadzie teraz spojrzałem w 2009 i 2010 i postacie z Saki też dostały się wtedy do półfinałów. Tylko skąd ta znacząca dominacja akurat teraz? Po nieudanej, moim zdaniem, kontynuacji? Chyba, że to po prostu jakaś zorganizowana akcja na ichniejszych boardach.

Znalazłem też dobry komentarz na tweeterze odnośnie ćwierćfinałów - Saki vs Kugumiya Rie.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Saimoe 2012 - dyskusja
« Odpowiedź #121 dnia: Październik 24, 2012, 12:14:11 pm »
Gdzieś widziałem fajne określenie na całą edycję - SaiSaki 2012 : )

Offline Hunter Killer

Odp: Saimoe 2012 - dyskusja
« Odpowiedź #122 dnia: Październik 24, 2012, 12:40:41 pm »
Ja to wiedziałem od początku, tamte Saimoe były i są ustawiane, pewnie wydawca Saki płaci organizatorom to i Saki wygrywają.
Poczytałem to Saki, ale prawdę mówiąc jakoś wielce wybitne to to nie jest. Dziewczyny pocinają w "madźonga", gdzie jest masa opisów ruchów i taktyk. Ale takie coś to można nawet do bierków dopasować a widziałem już ciekawsze mangi z tego typu. Po za tym same dziewczyny też nie są jakoś wybitnie opisane, czy kreska też nie jest niczym wyjątkowym.

Wyjątkową kreskę to miały Majtki z Pończochami, hyhy :D
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline wyspa

Odp: Saimoe 2012 - dyskusja
« Odpowiedź #123 dnia: Październik 26, 2012, 03:03:06 pm »
Wygrac może tylko jedna:
KURISUTINA

Offline Skrzydlaty

Odp: Saimoe 2012 - dyskusja
« Odpowiedź #124 dnia: Październik 26, 2012, 03:25:09 pm »
Tsumiki i tak nie chciała znaleźć się w półfinale.



Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Saimoe 2012 - dyskusja
« Odpowiedź #125 dnia: Październik 26, 2012, 03:38:44 pm »
Jedyne, czego chce Tsumiki, to złapanie i przytulenie Io:
Acchi Kocchi - The only reason to play the game for Tsumiki

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Saimoe 2012 - dyskusja
« Odpowiedź #126 dnia: Październik 30, 2012, 05:00:16 am »
Saki w nagrodę za wyniki w Saisaki 2012 dostaje nowe anime:
http://www.animenewsnetwork.com/news/2012-10-28/saki-national-tournament-arc-gets-tv-anime

Offline Jackal

Odp: Saimoe 2012 - dyskusja
« Odpowiedź #127 dnia: Listopad 03, 2012, 07:24:17 pm »
Patrząc na obecny pojedynek i dokąd on zmierza to po prostu nie wierze.  Jak tak dalej pójdzie to obejrzę to i jeśli ta niebieska pyza wygra. I jeśli okaże się, że  jest lipne to na co wygląda to nie wiem.

Offline Sir_Ace

Odp: Saimoe 2012 - dyskusja
« Odpowiedź #128 dnia: Listopad 03, 2012, 07:40:48 pm »
Ja tam od początku nie miałem złudzeń co do przebiegu konkursu. Wieżę w brak gustu tu obecnych i dziwi mnie jedynie wysoka pozycja postaci z Bakemonogatari :p
I'd like to be a tree

Offline Hollow

Odp: Saimoe 2012 - dyskusja
« Odpowiedź #129 dnia: Listopad 03, 2012, 07:51:52 pm »
Mnie najbardziej cieszy, że szybko odpadły wszystkie postacie z Saki. Jednak ilość to nie to samo co jakość. Ktokolwiek teraz wygra i tak jest dobrze.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Saimoe 2012 - dyskusja
« Odpowiedź #130 dnia: Listopad 03, 2012, 09:13:09 pm »
Patrząc na obecny pojedynek i dokąd on zmierza to po prostu nie wierze.  Jak tak dalej pójdzie to obejrzę to i jeśli ta niebieska pyza wygra. I jeśli okaże się, że  jest lipne to na co wygląda to nie wiem.

To jest najlepszy i najsympatyczniejszy heartwarmer jaki istnieje. Jeżeli tego szukasz, to to znajdziesz. Jak szukasz czegoś innego, to się zawiedziesz. Proste.

Offline Jackal

Odp: Saimoe 2012 - dyskusja
« Odpowiedź #131 dnia: Listopad 03, 2012, 09:22:53 pm »
To jest najlepszy i najsympatyczniejszy heartwarmer jaki istnieje. Jeżeli tego szukasz, to to znajdziesz. Jak szukasz czegoś innego, to się zawiedziesz. Proste.
Nie takie proste. Pewnie ta postać zyskuje u ciebie przez pryzmat serii. Ja patrząc aby na obrazek mnie odrzuca, ale jeśli twoje słowa się potwierdzą: "To jest najlepszy i najsympatyczniejszy heartwarmer jaki istnieje." - wtedy zrozumiem, a póki co musowo muszę sprawdzić to.

Ja tam od początku nie miałem złudzeń co do przebiegu konkursu. Wieżę w brak gustu tu obecnych i dziwi mnie jedynie wysoka pozycja postaci z Bakemonogatari :p
O ty... :)



WYNIKI FINAŁU

Zwyciężczynią Gildiowej edycji Saimoe 2012 jest Tsumiki Miniwa
Koniec świata. Nie ma dla nas ratunku :P
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2012, 09:38:17 am wysłana przez Jackal »

Offline Skrzydlaty

Odp: Saimoe 2012 - dyskusja
« Odpowiedź #132 dnia: Listopad 04, 2012, 11:25:59 am »
Śmiesznie potoczyła się ta edycja, przyznam, że się tego nie spodziewałem. W tym popularności Tsumiki :3. Zagraniczne Saimoe oczywiście zdominowane już od ćwierćfinałów stuprocentowo przez Saki, Toki Onjouji u nich jako zwyciężczyni. W zasadzie postać jako taka całkiem sympatyczna, mogło być gorzej.

Moje faworytki dość szybko poodpadały, ale chyba mogłem się tego spodziewać. Teraz pozostanie nadrobić niektóre pozycje, jak Strike Witches, by ogarnąć skąd popularność niektórych zawodniczek.

Wielkie podziękowania dla Wilka Stepowego i zastępującego go Hunter Killera za wytrwałe prowadzenie walk! Poranki i wiążący się z nimi minimalny wysiłek estetyczno-intelektualny już nigdy nie będą takie same. Ja się bawiłem świetnie.

No i wielkie hura dla Tsumiki! x3





Offline Jackal

Odp: Saimoe 2012 - dyskusja
« Odpowiedź #133 dnia: Listopad 04, 2012, 11:55:20 am »
Zagraniczne Saimoe oczywiście zdominowane już od ćwierćfinałów stuprocentowo przez Saki,

W przypadku naszej zwyciężczyni jest szansa, że po obejrzeniu się przekonam do niej, ale dla mnie absurdalne jest własnie postacie Saki i ich ilość. Przecież ani postaci ani seria nie była wybitna czy nawet bardzo dobra.

Prawda też, że postaci z Strike Witches zachęciły mnie do obejrzenia samej serii.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Saimoe 2012 - dyskusja
« Odpowiedź #134 dnia: Listopad 04, 2012, 11:59:06 am »
Mnie trochę szkoda dziewczyn z IdolMastera - to naprawdę fajne i ciekawe postacie, a i anime imo jest bardzo dobre.