Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA  (Przeczytany 463036 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lipaz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1200 dnia: Styczeń 07, 2013, 12:45:21 pm »
jest druga część pytania, do której matematykiem nie trzeba być? czy ktoś z Was słyszał żeby ta lista tam się zmieniła po np. wielkim ataku fanów/kupujących/czytelników? i proszę o odpowiedź na temat...

Offline xShen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1201 dnia: Styczeń 07, 2013, 01:32:21 pm »
Na wszelki wypadek jeszcze raz napisałem do nich w sprawie wymiany 4 tomu, może kogoś to zainteresuje  :smile:

Cytuj
Tak, ten egzemplarz zostanie do Pana przesłany jak tylko otrzymamy tom 4 na magazyn. Proszę odesłać nr 4 dopiero po otrzymaniu prawidłowego egzemplarza.

Ciekawe co by zrobili gdybym nie odesłał Avengersów ;p

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1202 dnia: Styczeń 07, 2013, 02:17:52 pm »
jest druga część pytania, do której matematykiem nie trzeba być? czy ktoś z Was słyszał żeby ta lista tam się zmieniła po np. wielkim ataku fanów/kupujących/czytelników? i proszę o odpowiedź na temat...


Lista by się nie zmieniła zapewne ale kolejność wydawania jak najbardziej. Oni pewnie nie znają się na komiksach za dobrze, łykają to co im mówią kontrahenci z zachodu a co gorsze pewnie Mucha comics. A ja się pytam kto może znać się lepiej niż użytkownicy tego forum. Ale nic się nie zdziała z paroma takimi pieniaczami na forum, którzy od razu zakładają, że każdy będzie chciał co innego nic się nie da zrobić trzeba zamknąć morde i kupować .  "A i tak jest wspaniale bo od Muchy czy innego wydawnictwa z cenami z kosmosu kupiliśmy wszyscy czterej w kraju już Marvels za 90zł". Pojawiają się głosy, że jest już też dość późno żeby robić taka liste i to jest niestety prawda. Także z moim pomysłem listy shitów i hitów trzeba sobie jednak dać spokój.
Ale braku opakowania na komiksach w prenumeracie darować nie można  :!: Z tym trzeba ich cisnąć. Nie jest to tania sprawa i musi być jakoś zabezpieczona.


Kończąc jeszcze temat tytułów i ich ewentualnej kolejności - przeglądałem tytuły z listy wiki i jest dość dobrze. W sumie tylko te 2 tytuły (ultimate i ghost road to damnation) co bym na pewno nie kupił.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2013, 02:24:51 pm wysłana przez Dreadnought »
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline dudi1212

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1203 dnia: Styczeń 07, 2013, 02:23:11 pm »
Co do krajów, gdzie kolekcja się ukazuje - Francja.
 
Widziałem kilka numerów na stacjach benzynowych we Francji. Jednak były w miękkich okładkach.
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

endriu84

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1204 dnia: Styczeń 07, 2013, 02:25:44 pm »
Pod koniec miesiąca mają być znane większe szczegóły odnośnie tytułów kolekcji - informacja z infolinii ;]

Offline vision2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1205 dnia: Styczeń 07, 2013, 02:38:36 pm »

Ale nic się nie zdziała z paroma takimi pieniaczami na forum, którzy od razu zakładają, że każdy będzie chciał co innego nic się nie da zrobić trzeba zamknąć morde i kupować . [...]
Ale braku opakowania na komiksach w prenumeracie darować nie można  :!: Z tym trzeba ich cisnąć. Nie jest to tania sprawa i musi być jakoś zabezpieczona.

Czyli ja też jestem pieniaczem (bo uważam, że robienie takiej "listy życzeń" jest wielce bez sensu). Z drugiej strony odesłałem ankietę i ciekawe czy wielce szanowne Hachette uwzględni moje prośby i wyda co mnie się podoba, a co mnie się nie podoba to ominie. Więc może jednak jestem gdzieś po środku...
Znów poruszany temat "taniości". Wg mnie komiksy w tej kolekcji są tanie. Co do sposobu opakowania i chęci otrzymania produktu w 100% zgodnym ze stanem opuszczenia jego z drukarni oczywiście się zgadzam. Pisać i dzwonić do Hachette można :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1206 dnia: Styczeń 07, 2013, 02:50:52 pm »
Pod koniec miesiąca mają być znane większe szczegóły odnośnie tytułów kolekcji - informacja z infolinii ;]
Wypas :) i oto chodzi, a pozniej bedziemy mogli sobie marudzic i sie obrzucac miechem :P
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline vision2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1207 dnia: Styczeń 07, 2013, 03:39:17 pm »
Drogie są. Dwudziestoletnia polska tradycja narodowa nakazuje, aby komiksy o superbohaterach były w Polsce po dziewięć dziewięćdziesiąt. Po tyle kupował je mój ojciec, moja matka je po tyle kupowała, nawet mój starszy brat i po tyle ja też powinienem je kupować.

Hańba!!!!!!!!!!!!!!!!
AAAAAAAAAA!!! No to teraz rozumiem dlaczego te komiksy nie wydają mi się drogie. Mamusia ani tatuś komiksów nie kupowali to skąd mam wiedzieć, że powinienem za nie płacić 9,90 pln!!! (bo o tej walucie mówimy? czy może jakiejś zagramanicznej?)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1208 dnia: Styczeń 07, 2013, 03:47:41 pm »
EDIT :
{sarcasm mode on}
Drogie są. Dwudziestoletnia polska tradycja narodowa nakazuje, aby komiksy o superbohaterach były w Polsce po dziewięć dziewięćdziesiąt. Po tyle kupował je mój ojciec, moja matka je po tyle kupowała, nawet mój starszy brat i po tyle ja też powinienem je kupować.

Hańba!!!!!!!!!!!!!!!!
{sarcasm mode off}

{procede in serious mode}
A jeszcze jako że będąc wywołanym do odpowiedzi jako pieniacz powiem, że   wydawnictwo, które zgodziłoby się wydać najpierw fajne pozycje   niechciane zostawiając na koniec powinno serialnie przemyśleć zmianę   zarządu/ kadry kierowniczej z głupków na menadżerów.
{end of edit. fade black}
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2013, 03:52:01 pm wysłana przez fragsel »

Offline nayroth

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1209 dnia: Styczeń 07, 2013, 04:11:07 pm »
jest druga część pytania, do której matematykiem nie trzeba być? czy ktoś z Was słyszał żeby ta lista tam się zmieniła po np. wielkim ataku fanów/kupujących/czytelników? i proszę o odpowiedź na temat...

Tak, słyszeliśmy z - jak sadze - wiarygodnego źródła że lista z wikipedii nie pokryje się w 100% z tym co planuje wydać w Polsce Hatchette. Źródłem owym jest Mucha (chwała im za to) natomiast, co oczywiste, nie mogą podać żadnych szczegółów.

Po drugie, gdyby Hatchette chciało poznać zdanie czytelników, np. co by chcieli bardziej/mniej/wcześniej/później, to albo uruchomiliby na stronie odpowiednią ankietę (JPF tak robił zdaje sie), albo dali profil na facebooku (np. KG ma), albo na portalu typu Aleja odpowidaliby na pytania (jak swego czasu Egmont), itd itp. Zmierzam do tego, że żadne oddolne listy nie mają sensu skoro wydawnictwo nie jest zainteresowane takim feedbackiem. Zrobili papierową ankietę na początku i to im widać wystarczy... Troche się dziwie, bo przy tej częstotliwości wydawania i zainteresowaniu środowiska aż prosi się o jakąś platformę komunikacji (poza chlubną infolinią), żeby na bieżaco zbierać opinie i ew. chociaż niekoniecznie reagować na głosy czytelników. Może nie mają na to czasu, kasy, albo ludzi, albo po prostu nie czują potrzeby, ich prawo.

Offline Shinue

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1210 dnia: Styczeń 07, 2013, 04:59:46 pm »
ktoś wspominał o wydaniu francuskim w miękkiej okładce. ciekawe jak u żabojadów?

Offline dudi1212

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1211 dnia: Styczeń 07, 2013, 05:04:22 pm »
Nie wiem jak jest. Na stacji były przecenione z 9,90 euro na 6,90 i leżało kilka różnych wydań.
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

knypcio

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1212 dnia: Styczeń 07, 2013, 06:10:51 pm »
Co do krajów, gdzie kolekcja się ukazuje - Francja.
 
Widziałem kilka numerów na stacjach benzynowych we Francji. Jednak były w miękkich okładkach.


Coś więcej na temat? Przejrzałam frankofońską ćwierć internetu i nigdzie ani słowa na temat.
edit: Kolega odpisał, że to raczej nie było Hachette (nie ma jej na stronach Siekiery) i nie kojarzy tej kolekcji u nich, ale może chodzi c o serię Panini "Les Incontournables". Chyba że jeszcze coś innego było.

edit 2: były komiksy wydane w ramach Hachette Jeunesse, ale jako normalny tryb wydawania, nie kolekcja.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2013, 06:37:43 pm wysłana przez knypcio »

Offline Andy13

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1213 dnia: Styczeń 07, 2013, 08:09:52 pm »
Ale nic się nie zdziała z paroma takimi pieniaczami na forum, którzy od razu zakładają, że każdy będzie chciał co innego nic się nie da zrobić trzeba zamknąć morde i kupować .
ogarnij się, po to dali ankietę. jeszcze listę trzeba zrobić, a potem audiotele. i ciekawe co powiesz, jak biorąc pod uwagę ankietę zrezygnują z wszystkiego tego co wydała Mucha Comics, a wydadzą więcej klasyków z TM-Semica oraz drugi i trzeci tom Ultimate Spider-Mana.

"A i tak jest wspaniale bo od Muchy   czy innego wydawnictwa z cenami z kosmosu kupiliśmy wszyscy czterej w   kraju już Marvels za 90zł".
http://www.komiks.gildia.pl/toplista/2009/podsumowanie-roku
taa, a druga pozycja sprzedała się w ilości sztuk 3. trzecia 2, a czwarta 1. miejsca od 5 do 20 wybrane losowo.

Kończąc   jeszcze temat tytułów i ich ewentualnej kolejności - przeglądałem   tytuły z listy wiki i jest dość dobrze. W sumie tylko te 2 tytuły   (ultimate i ghost road to damnation) co bym na pewno nie kupił.
czekam na te dwa tytuły. mam nadzieję, że wyjdą jak najszybciej.

Offline dudi1212

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1214 dnia: Styczeń 08, 2013, 10:57:23 am »

Coś więcej na temat? Przejrzałam frankofońską ćwierć internetu i nigdzie ani słowa na temat.

edit 2: były komiksy wydane w ramach Hachette Jeunesse, ale jako normalny tryb wydawania, nie kolekcja.

Nie wiem czy były wydane jako kolekcja.
 
Wyglądały jak wydania na Polskę czy UK, jednak były w miękkich okładkach. Leżało kilka przecenionych numerów.
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/