Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA  (Przeczytany 459423 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Julek_

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1260 dnia: Styczeń 12, 2013, 10:21:50 pm »
Sezonowcy, Jaszczu. Sezonowcy. Tak długo z nami pozostaną, jak jesienne liście na drzewach :/

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1261 dnia: Styczeń 13, 2013, 07:09:39 am »
Kolekcja Marvela robi robotę. Takiego przypływu świeżaków, to forko nie widziało od 1410 :biggrin:
No fakt, ale niektorzy czytaja forum od lat, tylko sie nie rejestrowali i nie udzielali :) Znam takie przypadki dwa, lacznie ze mna :) Nawet bylem kiedys zarejestrowany (chyba w 2006 roku), ale to bylo dawno i nieprawda i dostepu do konta dawno zapomnialem :P
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline postie

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1262 dnia: Styczeń 13, 2013, 07:34:11 am »
Sezonowcy, czy nie czas pokaże :) Ja z komiksami nie miałem długo kontaktu. A od momentu kiedy w wakacje zaprenumerowałem WKKM, skompletowałem całe polskie wydanie Żywych trupów + Białego Orła. Bo nie mogłem się doczekać komiksów od hachette :/ Także wirusa już chyba złapałem na dobre ;)

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1263 dnia: Styczeń 13, 2013, 09:07:56 am »
Sezonowcy, Jaszczu. Sezonowcy. Tak długo z nami pozostaną, jak jesienne liście na drzewach :/


Wielu z nas ma do czynienia z komiksami od 1990 roku i wcześniej. Pewnie niejeden miał ochote wrócić wcześniej ale chodziło o ceny, które są zaminowaną barierą z drutu kolczastego. Cena kolekcji jest znośna (o ile będzie mało albumów poniżej 130 stron) i dałem się skusić.
Może akurat WKKM rozpropaguje ponownie komiks w kraju, pojawi się jakieś nowe wydawnictwo wydawające w "nieklubowych" nakładach a tym samym ceny spadną. Choćby egmont wrócił do starych cen.
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1264 dnia: Styczeń 13, 2013, 10:36:09 am »

Wielu z nas ma do czynienia z komiksami od 1990 roku i wcześniej. Pewnie niejeden miał ochote wrócić wcześniej ale chodziło o ceny, które są zaminowaną barierą z drutu kolczastego. Cena kolekcji jest znośna (o ile będzie mało albumów poniżej 130 stron) i dałem się skusić.
Może akurat WKKM rozpropaguje ponownie komiks w kraju, pojawi się jakieś nowe wydawnictwo wydawające w "nieklubowych" nakładach a tym samym ceny spadną. Choćby egmont wrócił do starych cen.
Nie przesadzajmy z tymi cenami, gdy Egmont wystartowal z Klubem Swiata Komiksu, a bylo to dosc dawno temu, ceny nie byly az tak duze, tytulow bylo zdecydownaie mniej i mozna bylo od czasu do czasu pozwolic sobie na jakis komiks za ok. 16 zl. Pozniej mielismy wysyp zeszytowek od Mandragory (5-8 zl) i Dobry Komiks. W tamtych czasach nie mialem za bardzo pieniedzy, ale od czasu do czasu moglem sobie pozwolic na komiks za pare zlotych i uzbieralo sie tego dosc sporo...
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1265 dnia: Styczeń 13, 2013, 11:40:41 am »
Nie przesadzajmy z tymi cenami, gdy Egmont wystartowal z Klubem Swiata Komiksu, a bylo to dosc dawno temu, ceny nie byly az tak duze, tytulow bylo zdecydownaie mniej i mozna bylo od czasu do czasu pozwolic sobie na jakis komiks za ok. 16 zl. Pozniej mielismy wysyp zeszytowek od Mandragory (5-8 zl) i Dobry Komiks. W tamtych czasach nie mialem za bardzo pieniedzy, ale od czasu do czasu moglem sobie pozwolic na komiks za pare zlotych i uzbieralo sie tego dosc sporo...


Właśnie mówie żeby Egmont zbliżył się do starych cen. Od 2004 ceny artykułów wzrosły o ile ? 25 % ? A np. Usagi Yojimbo ? Wtedy 16.90 w detalu a dziś ? 34.90  :lol:  Ponad 100% podwyżka. Straszne szkody zrobiły sie w rynku komiksowym od powiedzmy 2006 roku, widze to choćby po empikach.
WKKM może to choć troche odwrócić.

Part man, part machine - all cybercommando.

Offline turucorp

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1266 dnia: Styczeń 13, 2013, 12:04:54 pm »
widze to choćby po empikach.

no rzeczywiscie, empik jako punkt odniesienia do czegokolwiek na krajowym rynku publikacji komiksowych... gratuluje pomyslu  :roll:

WKKM może to choć troche odwrócić.

bez komentarza  :neutral:

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1267 dnia: Styczeń 13, 2013, 02:32:02 pm »

Może akurat WKKM rozpropaguje ponownie komiks w kraju, pojawi się jakieś nowe wydawnictwo wydawające w "nieklubowych" nakładach a tym samym ceny spadną. Choćby egmont wrócił do starych cen.

A ja też (choć nie kupuję) wierzę, że WKKM może przywrócić ludzi do czytania komiksów. Sam miałem przerwę w kupowaniu między 2001 a 2006 czy 2007 a przywróciłem się dzięki Kapitanowi Klossowi dodawanemu do Super Expresu. Nikt nie jest w stanie przewidzieć, co może się stać zapalnikiem.
Ale żeby od razu spadek cen? I to w Egmoncie?

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1268 dnia: Styczeń 13, 2013, 03:57:00 pm »

Właśnie mówie żeby Egmont zbliżył się do starych cen. Od 2004 ceny artykułów wzrosły o ile ? 25 % ? A np. Usagi Yojimbo ? Wtedy 16.90 w detalu a dziś ? 34.90  :lol:  Ponad 100% podwyżka. Straszne szkody zrobiły sie w rynku komiksowym od powiedzmy 2006 roku, widze to choćby po empikach.
WKKM może to choć troche odwrócić.
Jasne, ze ceny komiksow poszly w gore, a spowodowalo to pewnie wiele czynnikow.
Pisales tez o tym, ze wiele osob nie wrocilo do czytania komiksow od 90 roku bo ceny byly zaporowe, a przeciez nie byly.
Jasne ze jak bedziemy porownywac ceny zeszytowek TM-Semic do cen komiksow Egmontu z poczatkow jego dzialaności jako KŚK to podwyzke cen bedziemy mieli bardzo bardzo duza. Tylko czy jest sens robic takie porownania?
Fakt, ze komiksy dzisiaj do tanich nie naleza, zwlaszcza kolorowe, ale nie zgodze sie natomiast, ze dla tych, ktorzy kiedys czytali komiksy nie bylo mozliwosci wzglednie tanio kupic jakis komiks.
A czy WKKM zwiekszy czytelnictwo komiksow w Polsce? Dobrze by bylo - wiecej czytelnikow, wieksze naklady, mniejsza cena. Pozyjemy, zobaczymy.
Buk, Hodor i Dziczyzna

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1269 dnia: Styczeń 13, 2013, 05:12:03 pm »

Jasne ze jak bedziemy porownywac ceny zeszytowek TM-Semic do cen komiksow Egmontu z poczatkow jego dzialaności jako KŚK to podwyzke cen bedziemy mieli bardzo bardzo duza. Tylko czy jest sens robic takie porownania?
Dlaczego nikt tutaj nie wspomina Dobrego Komiksu? Pojawiło się to na rynku później niż TM Semic, ceny miało niskie, a w ofercie były - między innymi - rzeczy, które teraz są drukowane w WKKM.
W 2004 roku bez żadnej promocji można było sobie za 15 złotych kupić w trzech zeszytach to, co Hachette wydało jako pierwszy tom kolekcji, a za następne pięć zeszyt, w którym ta historia zostaje sensownie dokończona. Tamta oferta nie wypałiła, mimo że była dużo atrakcyjniejsza od obecnej.

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1270 dnia: Styczeń 13, 2013, 05:27:53 pm »
Dlaczego nikt tutaj nie wspomina Dobrego Komiksu? Pojawiło się to na rynku później niż TM Semic, ceny miało niskie, a w ofercie były - między innymi - rzeczy, które teraz są drukowane w WKKM.
W 2004 roku bez żadnej promocji można było sobie za 15 złotych kupić w trzech zeszytach to, co Hachette wydało jako pierwszy tom kolekcji, a za następne pięć zeszyt, w którym ta historia zostaje sensownie dokończona. Tamta oferta nie wypałiła, mimo że była dużo atrakcyjniejsza od obecnej.
Jak to? Ja wspominailem kilka postow wyzej i wydaje mi sie, ze na poczatku tego watku DK tez byl wspominany, wlasnie przy okazji Spider-man: Powrot do domu i jego kontynuacji.

Niestety z komiksow DK nie mam za wiele (ze 4 zeszyty). W tamtych czasach groszem nie smierdzialem i jak juz mialem jakies pieniadze to wolalem kupic cos z oferty Egmontu :(
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2013, 05:31:04 pm wysłana przez peta18 »
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline xShen

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1271 dnia: Styczeń 14, 2013, 08:53:00 am »
Kiedy dostajecie paczki z prenumeratą? W dzień premiery komiksu w kiosku? Czekam na tego Wolverine'a co mają mi wymienić i nie wiem kiedy się kuriera spodziewać.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1272 dnia: Styczeń 15, 2013, 09:41:39 am »
Mam dziwne wrażenie, że strona kolekcji będzie aktualizowana raz na ruski rok. Mogliby już puścić okładki kilku kolejnych numerów, zwłaszcza, że co najmniej 3 są już zaplanowane. Ale nie, będą nas kusić tym głupkowatym "więcej już wkrótce"  :doubt:

endriu84

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1273 dnia: Styczeń 15, 2013, 10:11:48 am »
Raczej wcale nie będzie aktualizowana.
Strona kolekcji w j. angielskim do dziś nie doczekala się zadnego update'u, wiec malo prawdodobne by u nas mialo byc inaczej.

Offline lipaz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1274 dnia: Styczeń 16, 2013, 07:35:11 am »
mam Wolviego, niestety nie ma zapowiedzi nowych numerów kończy się na Dark Phoenix, szkoda.... szkoda że muszę końca pracy czekać by go przeczytać;)