Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA  (Przeczytany 464423 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1305 dnia: Styczeń 21, 2013, 03:07:23 pm »
W UK Hachette wystartowało z kolejną kolekcją o nazwie Marvel's Mightiest Heroes Graphic Novel Collection:
http://www.mightiestcollection.com/index.html
Jak WKKM odniesie sukces to może i tego doczekamy się kiedyś u nas :biggrin:

Ajajaj, smaki  :???:
DeAgostini mogłoby sie na to pokusić :) Niby czemu Hachette ma miec dominująca role na polskim poletku.
WKKM już odniosła ogromny sukces w REpopularyzacji komiksu w kraju, czekając na przedłużająca sie prenumerate już wydałem ... 367 zł na komiksy w styczniu.
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1306 dnia: Styczeń 21, 2013, 04:23:59 pm »
WKKM już odniosła ogromny sukces w REpopularyzacji komiksu w kraju, czekając na przedłużająca sie prenumerate już wydałem ... 367 zł na komiksy w styczniu.
Ej, no się nie wygłupiajcie! Jeszcze nam się tu zrobi komiksowe eldorado i nie będzie mnie stać na to, żeby kupić wszystko, czym byłbym zainteresowany! :evil:

Offline Damian xyz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1307 dnia: Styczeń 21, 2013, 04:37:21 pm »
Z tym sukcesem to bym poczekał jeszcze trochę. Najlepiej do zakończenia kolekcji:)

Offline dudi1212

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1308 dnia: Styczeń 21, 2013, 04:52:52 pm »
Przecież w UK zwykła kolekcja jeszcze się nie skończyła.

Chyba że tak nie jest to mnie poinformujcie, bo mogę się mylić, ale chyba mają tam ok. 40 wydanych numerów.
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline barry8500

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1309 dnia: Styczeń 21, 2013, 05:12:36 pm »
Wygląda na to, że będą wydawać dwie kolekcje jednocześnie.

Offline Koalar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1310 dnia: Styczeń 21, 2013, 06:00:30 pm »
Moim zdaniem nasz ryneczek nie wytrzymałby tych 2 kolekcji jednocześnie. Co za dużo, to niezdrowo i kończy się w sklepach z tanią książką. 2. kolekcja byłaby też kolejnym konkurentem Muchy, która mogłaby nie pokończyć swoich rozpoczętych serii. Oby więc pojawiła się ona u nas jak najpóźniej (jeśli w ogóle miałaby się pojawić).

A zresztą jest jeszcze do kupienia trochę polskich wydań komiksów superbohaterskich. Jedyny ich minus to to, że są zwykle droższe niż te w kolekcji...
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline irisen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1311 dnia: Styczeń 22, 2013, 09:31:11 am »
Moim zdaniem nasz ryneczek nie wytrzymałby tych 2 kolekcji jednocześnie. Co za dużo, to niezdrowo i kończy się w sklepach z tanią książką. 2. kolekcja byłaby też kolejnym konkurentem Muchy, która mogłaby nie pokończyć swoich rozpoczętych serii. Oby więc pojawiła się ona u nas jak najpóźniej (jeśli w ogóle miałaby się pojawić).

A zresztą jest jeszcze do kupienia trochę polskich wydań komiksów superbohaterskich. Jedyny ich minus to to, że są zwykle droższe niż te w kolekcji...


Zgadzam się z tobą, przeciętny budżet Polaka różni się diametralnie od przeciętnego budżetu  Brytyjczyka. aktualnie mamy 2 wydania WKKM miesięcznie tj koszt rzędu 80 PLN gdyby ruszyła następna kolekcja robi się nam 160 PLN, ciut sporo... Natomiast jest to świetna alternatywa po zakończeniu WKKM dla fanów komiksów marvela i ja chętnie się piszę na jej kontynuowanie w Polsce.  Mam do was pytanie, czy ktoś próbował kontaktować się z osobą odpowiedzialną (nie mówię już o sławetnej "Pani z infolini") tylko o kimś kto ma konkretną wiedzę ?, chodzi mi o to czy można się dowiedzieć jak wygląda sprzedaż WKKM czy dane są satysfakcjonujące i czy hachette będzie kontynuować tego typu projekty w PL ?
 
 

Offline veritius

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1312 dnia: Styczeń 22, 2013, 09:57:08 am »
Witam wszystkich jako nowy użytkownik.

Wydaje mi się że kolekcja ma spore szanse nie paść. Jest na nią zainteresowanie, gdyż komiksy są w naprawdę dobrej jakości i w niezłej cenie w dodatku wydaje ją duża firma kolekcjonerska. Teraz po oświadczeniu Muchy nie mająca już nawet konkurencji. Ciekawe ile sklepów komiksowych zamówiło serie na sprzedaż ale nie na zasadzie kolportacji by oddawać ja po miesiącu zalegania ale jako normalną prenumeratę, bo w kilku sklepach komiksowych w Warszawie tak własnie kolekcje widziałem. Jestem dobrej myśli. Niestety wciąż czekam na 3,4 i 5 numer :(

Offline Nawimar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1313 dnia: Styczeń 22, 2013, 09:58:26 am »
Irisen
 
Obawiam się, że takich danych raczej Ci nie udostępnią. Ponadto chyba jest jeszcze za wcześnie na wyciąganie wniosków ogólnych. Kolekcja dopiero się "rozkręca".

Offline Koalar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1314 dnia: Styczeń 22, 2013, 10:07:48 am »

chodzi mi o to czy można się dowiedzieć jak wygląda sprzedaż WKKM czy dane są satysfakcjonujące i czy hachette będzie kontynuować tego typu projekty w PL ?

Podobnie jak Nawimar sądzę, że nikt tego nie ujawni (no może gdyby sprzedawali ok. 20 tys. sztuk miesięcznie, to by odtrąbili sukces  :wink: ).

Ale niektórzy z prenumeratorów pisali tu o karteczkach z numerem w przesyłce z komiksami. Ja mam zamiar zamówić prenumeratę pod koniec miesiąca (do końca miesiąca jest ta promocja na gadżety i 1 darmowy numer). Zobaczymy, czy i jaki numer będzie miała moja karteczka (to może być przybliżona liczba prenumerat).
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline acidos

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1315 dnia: Styczeń 22, 2013, 01:47:55 pm »
W UK Hachette wystartowało z kolejną kolekcją o nazwie Marvel's Mightiest Heroes Graphic Novel Collection:
http://www.mightiestcollection.com/index.html
Jak WKKM odniesie sukces to może i tego doczekamy się kiedyś u nas :biggrin:
Dla mnie to świetna wiadomość ; ] Jeżeli zdecydowaliby się w Polsce wydawać ową kolekcje to piszę się na nią o ile będą liczyć się z Polskimi realiami i komiks będzie kosztował jakieś 30 zł; ) ale póki co zobaczymy jakie zejście będą miały późniejsze tytuły WKKM.
Ma tylko jedno pytanie do was:
Czy obie kolekcje będą się jakoś wielce od siebie różnić ?Nie prościej by było zrobić część 2 kolekcji jeżeli komiksy będą z tego samego gatunku ?

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1316 dnia: Styczeń 22, 2013, 01:57:06 pm »
z tego co wyczytałem w linku, nowa kolekcja będzie się chyba nieco różnić od obecnej - to nie będą niejako najlepsze historie od Marvela, tylko każdy tom poświęcony ma być jednemu bohaterowi. i prawdopodobnie może zawierać kilka różnych (krótszych) historii.

anyway - i tak fajna sprawa. ale nie ma co się podniecać, dopiero co dostaliśmy WKKM, zbierzmy, dajmy się rozwinąć, wtedy ewentualnie wywalimy jęzory i będziemy się ślinić o coś nowego :P

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1317 dnia: Styczeń 22, 2013, 02:06:09 pm »
W INCALu można już zamawiać piątkę, jak ktoś jest zainteresowany

http://www.incal.com.pl/the-amazing-spider-man-narodziny-venoma.html
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1318 dnia: Styczeń 22, 2013, 02:43:14 pm »
Ej, no się nie wygłupiajcie! Jeszcze nam się tu zrobi komiksowe eldorado i nie będzie mnie stać na to, żeby kupić wszystko, czym byłbym zainteresowany! :evil:


O to nam chyba wszystkim chodzi. Ja wróciłem ostro do hobby. Ludzie będą kupować, nakłady przestaną być trzycyfrowe to ceny polecą wyraźnie w dół. W ogóle potrzebujemy nowych dużych wydawnictw na rynku komiksowym, tylko takie wynegocjują sobie dobre warunki i będą gotowe na walke cenową. Zresztą pracowałem w drukarni, jakie rabaty można uzyskać jak po prostu sie dużo zamawia !!
Ale jak na razie to widze 2gi numer WKKM po 29.99  zalegający...  :biggrin:
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1319 dnia: Styczeń 22, 2013, 04:02:33 pm »
Ale jak na razie to widze 2gi numer WKKM po 29.99  zalegający...  :biggrin:
Co ja ci powiem? Kolekcja książek historycznych od Hachette dociągnęła do (ok.) 70 numeru, a w obecnej chwili większość tomów można znaleźć u handlujących tanią książką za 40% ceny (nawet pierwszy numer!). Więc nie zdziwię się jeżeli kolekcja dojedzie do końca, a i tak niesprzedane egzemplarze będzie się dało potem kupić taniej.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

 

anything