trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA  (Przeczytany 465204 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mr.lovecraft

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #135 dnia: Sierpień 24, 2012, 01:29:46 pm »
Witam. W Hrubieszowie znalazlem w saloniku Ruchu.

Offline Minal

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #136 dnia: Sierpień 24, 2012, 02:44:48 pm »
wg zumi to tylko 8h drogi samochodem ode mnie. Ruszam!

czy komukolwiek gdziekolwiek na śląsku udało się dorwać chociażby sztukę? bo wszędzie słyszę że niczego takiego nie było nawet.


Offline Cheshire Cat

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #137 dnia: Sierpień 24, 2012, 02:48:27 pm »
Powiem tylko jedno: k**wa MAĆ. Anulowałem swoje zamówienie na pierwszy numer, bo...uwaga,uwaga...KOSZTUJE 39,90 +6 zł przesyłka a nie 21 zł już z przesyłką.

:/ Też mnie to wkurzyło choć zgrzało może trochę mniej...

Przy okazji pozdrawiam Wszystkich. Nie było mnie to chyba z 70 lat.
"Oh, you can't help that, we're all mad here. I'm mad. You're mad."

Offline el greco

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #138 dnia: Sierpień 24, 2012, 04:11:31 pm »
Powiem tylko jedno: k**wa MAĆ. Anulowałem swoje zamówienie na pierwszy numer, bo...uwaga,uwaga...KOSZTUJE 39,90 +6 zł przesyłka a nie 21 zł już z przesyłką. I musiałem się o tym dowiedzieć z przypadkowego komentarza pana dzwoniącego do wydawnictwa Hachette Kolekcja pod moim postem na fb o dostępność produktu w moim mieście. Nie raczyła pani łaskawie mi powiedzieć że kosztuje to 45 zł a nie 21?! Oszuści zasrani. I tym sposobem nie dostanę 1 tomu kolekcji w ogóle. Także od teraz uważać na nich, bym się zdziwił jak by mi listonosz paczkę przyniósł.

Cudownie...

Czy ktoś z Szanownych Kolegów Forumowiczów byłby na tyle miły i widząc w kiosku tego już prawie że białego kruka polskiego rynku komiksu, czyli Spiderman - Powrót do domu z kolekcji Hachette zakupiłby go dla mnie i wysłał pocztą? Deklaruję przedpłatę na konto - zwrot kosztu zakupu i przesyłki - oczywiście w granicach rozsądku ;)
Jeśli ktoś się zdecyduje, to serdeczne dzięki z góry!!! I proszę o wiadomość na priva!

Offline Vesol

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #139 dnia: Sierpień 24, 2012, 04:47:16 pm »
jakby ktoś szukał z Lublina to widziałem dzisiaj w... sklepie spożywczym na Lipowej obok siłowni Samson na lodówce leży 1 egzemplarz :biggrin:

Offline radzio78

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #140 dnia: Sierpień 24, 2012, 05:17:49 pm »
Mógłby ktoś dla mnie zakupić i wysłać pocztą? Zwrot zakupu i zwrot przesyłki (w granicach rozsądku) oczywiście. Proszę o kontakt na priv. W granicach Kalisza/Ostrowa nawet odbiór osobisty.

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #141 dnia: Sierpień 24, 2012, 06:34:19 pm »
Nie ma to jak wprowadzać kolekcje testowe w XXI wieku w dobie wszechobecnego internetu. Zobaczyli, że jest wzięcie i próbują na szybko zwiększać dystrybucję od drugiego numeru, na infolinii mydlą oczy, cała kampania reklamowa też ruszy z opóźnieniem jak już nigdzie nie będzie można dostać pierwszego numeru. Chociaż łudzę się cały czas, że przy premierze tomu drugiego, tom pierwszy będzie wprowadzany do kiosków jeszcze raz. Jestem jednak dobrej myśli i wierze, że całość na kanwie popularności filmów o superbohaterach dociągnie do tego 60 numeru.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2012, 07:45:20 pm wysłana przez amsterdream »

Offline radzio78

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #142 dnia: Sierpień 24, 2012, 06:58:05 pm »
Tylko że problem z dostępnością był dużo wcześniej niż internetowy szum. Już zaraz po pierwszych plotkach ok. 16.08. Nawet pasjonaci komiksowi, których nie ma przecież dużo nie mogli tego dostać z tego co tu i na innych forach widzę. A internetowy szum pojawił się wg ciebie pewnie wraz z pojawieniem się kwejka a owy kwejk się pojawił przedwczoraj jeśli dobrze pamiętam. I po prostu fatalna jest postawa Hachette, który wypuszcza produkt widmo i jeszcze oszukuje na przesyłce od nich bezpośrednio.

Offline Komediant

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #143 dnia: Sierpień 24, 2012, 07:09:46 pm »
Cytat: Piniooo
W razie niedokończenia kolekcji pozostaje dokupienie brakujących numerów w języku angielskim.
Zawsze to jakieś rozwiązanie, a kolekcja na półce będzie się dobrze prezentować. 
 


Biorąc pod uwage że po angielsku jest inna kolejność niż w Polsce, to nawet bardzo ciekawie prezentowałoby się to na półce :badgrin: .
Ale jak Hachette już ruszy na poważnie to powinno pociągnąć kolekcje do końca, chyba że już w ogóle nie będzie chętnych. Przy okazji pochwale jakość - kupiłem ostatnio (w UK kosztuje 9,99 funta, w sklepach komiksowych można to dostać bez problemu) "Captain Britain" Moore'a i Davisa, i jakość papieru i druku jest na świetnym poziomie, wyższym niż niejedno wydanie deluxe z takiego DC chociażby.

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #144 dnia: Sierpień 24, 2012, 07:25:44 pm »
Ale jak Hachette już ruszy na poważnie to powinno pociągnąć kolekcje do końca, chyba że już w ogóle nie będzie chętnych.

Na jakimś forum czytałem, że jeśli Hatchette rusza z czymś na poważnie i dana kolekcja pojawia się na ich stronie, to ciągną to już do końca niezależnie od sprzedaży. Może stąd to ostrożne podejście i całe to testowanie. Więc teraz tylko wyczekiwać dnia gdy Marvel pojawi się na ich stronie :biggrin:

Offline Julek_

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #145 dnia: Sierpień 24, 2012, 07:28:14 pm »
Podzwoniłem trochę, podpytałem i trochę informacji o Kolekcji od Hachette i Muchy udało mi się zdobyć. Klikajcie i czytajcie.

http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2012/08/1117-powrot-komiksow-do-kiosku.html

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #146 dnia: Sierpień 24, 2012, 07:43:07 pm »
Z tekstu wynika, że faktycznie na razie jest to "testowanie" rynku a wszystko będzie zależeć głównie od ilości złożonych prenumerat. W poniedziałek przyłożę do powodzenia tego projektu swoją cegiełkę i też zamówię prenumeratę.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2012, 07:49:05 pm wysłana przez amsterdream »

Offline Shinue

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #147 dnia: Sierpień 24, 2012, 08:11:18 pm »
'testowanie' zapewne polega na tym, że hechette rzuciło cały nakład do kilku województw w tym do lubelskiego (lublin, zamość, hrubieszów, szczebrzeszyn), gdzie 'spiderman' zalega niemal w każdej dziurze, by następnie ze zwrotów wysłać go do 'telefonicznych prenumeratorów' i stąd owo 30 dniowe opóźnienie. drugi numer (premiera bodajże 30 sierpnia) będzie już dostępny w większej ilości województw, by w końcu (o ile sprzedaż nie spadnie) być dostępnym w całej Polsce. taki jest imho wariant optymistyczny. o pesymistycznym wolę nie myśleć.

ps. kupiłbym wam te 'spidermany', ale już wróciłem z lubelskiego.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2012, 08:15:09 pm wysłana przez Shinue »

Offline Marius Magnus

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #148 dnia: Sierpień 24, 2012, 08:48:15 pm »
Testowanie dotyczy wielu (jeśli nie wszystkich) kolekcji Hachette - pierwszy numer "Dowódców" kupiłem na początku maja w Olsztynie i dziwiłem się, że po tym jednorazowym wydaniu słuch o serii zaginął (choć szczególnie się tym nie interesowałem, bo ten pierwszy numer zakończył moje zainteresowanie serią) a tu właśnie teraz zaczyna się kampania reklamowa na całego.
Słabi i nieudani niech sczezną; pierwsza zasada naszej miłości dla ludzi. I pomóc należy im jeszcze do tego.

Coś mi pękło, robię ogląd/ A to pękł mi światopogląd

Offline Quithe

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #149 dnia: Sierpień 24, 2012, 09:24:14 pm »
Do dupy takie testowanie ;/

W Kaliszu też nie ma. Panie w kiosku Ruchu mówiły, że jestem czwartą osobą pytającą o to, i że do miasta jeszcze nie dotarło. Może w Wawie kumple znajdzie, jeśli nie, to pomyślę o znajomych w innych miastach xD

Swoją drogą, info o dostępności w spożywczaku - bezcenne :D