trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA  (Przeczytany 464145 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1440 dnia: Styczeń 26, 2013, 02:06:53 pm »
Może już dajcie spokój. Fragsel niezłe nawiązanie ale nie wszyscy co kończą podstawówkę, ba nawet szkołę średnią, "ba" nr 2 nawet studia wyższe, muszą znać twórczość Brechta (bądź jej wycinki). Sam uważam się za osobę wykształconą, a nie znałem oryginalnego tekstu, który potraktowałeś parafrazą. Niemniej człowiek uczy się przez całe życie... także czytając fora.

Masz rację. Ja też poznałem Brechta na studiach, więc przesadziłem. Ale zanim nazwę jakieś rymy częstochowskimi najpierw je googluję, żeby się przypadkiem nie ośmieszyć (zresztą wogóle poezji nie komentuję, bo to nie moja branża - jestem matematykiem). I z tego chciałem się śmiać, ale masz rację - nie wyszło mi (i tu pół forum dodaje "jak zwykle")

Offline hans

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1441 dnia: Styczeń 26, 2013, 02:32:55 pm »
Dobry offtop nie jest zły, ale zły offtop już jest ;) A powyższy przypomina mi ten o licytowaniu się, kim jest komiksowy Ważniak. "A ja myślę tak i tak!", "No i co z tego? Ja myślę inaczej i tak jest słusznie" - podobny poziom argumentów. Z tego, co pamiętam, fragsel, w nim też brałeś udział.

Offline Julek_

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1442 dnia: Styczeń 26, 2013, 03:47:45 pm »
W momencie kiedy ukazał się X-Men Jima Lee i Spider-Man McFarlane'a rozpoczął się boom na różne warianty okładek. Drul był dzielony z poczatku na tyle ile było okladek, później zdecydowano na ratio 1:10, 1:25, 1:50, 1:100 itd, itd.
Kiedy wejdziesz do sklepu z komiksami w UK (jak Forbidden Planet, Orbital albo Gosh!) zauważysz, że druku tzw. Standardowych okladek np. Supt Spider-Man jest od groma, za to warianty Ramosa i Quesady z racji tego, że rzadsze zniknęły z półek w momencie, bo przy dacie wydania sklepy maja je taniej niż później są dostępne na eBayu.
Wiec tylko dlatego, że wyniki sprzedaży są słabe, nie oznaczacto, że rynek kolekcjonerski nie jest ożywiony.
Dla przykładu podam, że w/w Superior Spider-Man #1 wariant Quesady w moim lokalnym sklepie przyszedł jeden egzemplarz w cenie £59.95...
Sprawdz teraz cene na eBayu.
Bartzzz, wciąż czekam na odpowiedz (albo jej nie zauważyłem). mam nadzieje, żenasz dywagacje mieszczą się w ramach off-topu.

Offline zielone_biurko

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1443 dnia: Styczeń 26, 2013, 04:21:07 pm »
— Hey, Wolverine...
— What?
— I have drawn your leg.
— Oh, cool bro.



Oryginalnie noga była zasłonięta przez kod kreskowy, jednak po prawej stronie znaku, przy ziemi widać zarys zgiętej nogi Logana. Nawet Ja Twoim wrzucie widać pionowo w górę idącą kreskę. Widać, że ktoś sobie odłożył robotę na później i o niej zapomniał ;)



Offline Piotruposz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1444 dnia: Styczeń 26, 2013, 05:46:37 pm »
Tak, wiem.
Mimo wszystko irytujące jest, że komuś ewidentnie się nie chciało porządnie przygotować okładki do przedruku...

Offline Dembol_

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1445 dnia: Styczeń 26, 2013, 07:40:58 pm »
Wracając do tego boomu komiksowego o którym ktoś wcześniej wspominał i o potędze rynku kolekcjonerskiego.
Dokładnie przez to komiksy umierają i przegrywają z innymi rozrywkami. Przemysł zamiast starać się dotrzeć do szerszego grona ludzi zamyka się coraz bardziej w sobie i stosuje te same zagrywki, które już raz doprowadziły go na skraj upadku. Wg mnie ktoś płacący za zeszyt 60 funtów jest idiotą i wcale się nie przyczynia do rozwoju rynku bo sprawia, że wydawca (i sprzedawcy detaliczni) wolą bawić się w warianty niż próbować rozszerzyć grupę docelową. W sumie nie dziwie im się. Łatwiej sprzedać jeden zeszyt za wielokrotnie wyższą cenę niż 10-20 pojedynczych. Dopóki dalej będzie się dogadzać wąskiej grupie kolekcjonerów i jedynemu kanałowi dystrybucji dopóty w komiksach rodem z USA nie będzie dobrze. A prawdziwe pieniądze zarabia się i tak na filmach i zabawkach, a nie na komiksach.

Offline dudi1212

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1446 dnia: Styczeń 26, 2013, 08:39:06 pm »
Byłem dziś w empiku. Wyłożyli na półkę ponad 10 sztuk pierwszego numeru. Szału więc chyba nie ma jeśli chodzi o sprzedaż.

Ja byłem dzisiaj w Plazie w Sosnowcu. W Empiku "Spiderów" było ok. 15 sztuk. W Inmedio około dziesięciu;) Tydzień temu nie były wyłożone. Co więcej - te w Empiku poodpadały od tekturek;)
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1447 dnia: Styczeń 26, 2013, 09:11:47 pm »
Ja byłem dzisiaj w Plazie w Sosnowcu. W Empiku "Spiderów" było ok. 15 sztuk. W Inmedio około dziesięciu;) Tydzień temu nie były wyłożone. Co więcej - te w Empiku poodpadały od tekturek;)
Tak duża ilość niesprzedanych sztuk świadczy chyba o słabej akcji promocyjnej, o braku nagłośnienia WKKM. Wystarczy spojrzeć na allegro gdzie pierwszy numer schodzi nawet po 4 dychy, bo ktoś napisał że jest już niedostępny. Tymczasem można go kupić po 14,90 ale coś mi się wydaje że niektórzy nie są po prostu odpowiednio poinformowani. Dla mnie są to absurdalne sytuacje.

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1448 dnia: Styczeń 26, 2013, 09:34:13 pm »
Tak duża ilość niesprzedanych sztuk świadczy chyba o słabej akcji promocyjnej, o braku nagłośnienia WKKM. Wystarczy spojrzeć na allegro gdzie pierwszy numer schodzi nawet po 4 dychy, bo ktoś napisał że jest już niedostępny. Tymczasem można go kupić po 14,90 ale coś mi się wydaje że niektórzy nie są po prostu odpowiednio poinformowani. Dla mnie są to absurdalne sytuacje.
Aż z ciekawości zerknąłem na allegro, i z tego co widzę to jest nawet i za 50zł tylko nikt tego nie kupuje. Nie uważam też aby promocja WKKM była słaba, było w tv, oraz w reklamach google (sam na tą kolekcję w ten sposób trafiłem). Jak na realia komiksowe to promocja dość bogata.
A ta duża ilość tomu 1 w sklepach to może po prostu ponowny rzut wydania 1.


Offline Bartzzz87

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1449 dnia: Styczeń 26, 2013, 09:56:12 pm »
Różne warianty okładek są warte dużo, znacznie więcej niż cena na okładce. Ilość druku jest limitowana, więc aby sprzedawca dostał wariant, powiedzmy 1:100 musi zamówić szczególną ilość kopii, które później leżą długie miesiące na półkach. Ale warianty znikają w przeciagu 2 - 3 dni. Komiksy amerykańskie jako inwestycja, jest pomysle totalnie poronionym, jako, że coś co jest warte teraz £75 czy $, za pare lat bedzie warte 10 - 15. Co nie zmienia faktu, że rzadszy wariant zawsze będzie wiecej warty, niż standardowa okładka.
Również stan komiksu jest bardzo ważny (zainteresowani powinni poczytac o CGC i wzroście wartości komiksów profesjonalnie ocenionych, za duzo o tym jest i nie chce mi sie pisac o tym na telefonie).
Czy komiksy mają wartość pieniężną? Tak!
Czy niektóre tytuły kosztują fortunę? Tak!
Czy ze względu na wartość kolekcjonerską warto jest wydać tę fortunę? Nie.
Za komiks płacisz tyle ile uważasz, że warto jest za niego dać.
Rynek kolekcjonerski jest silny... W Stanach! Gdzie ludzie mają na to $$$, w Europie nie jest i nigdy nie będzie. Bo w Stanach komiksy to część ich historii. Kolekcjoner płacący 1milion $ za action comics #1, płaci nie za komiks, ale za kawałek amerykańskiej historii. Ich rynek kolekcjonerski to nie "mam całą serię, jestem kolekcjonerem", tylko "mam najważniejsze komiksy z kluczowymi wydarzeniami, pierwszymi przedstawieniami poszczególnych postacii, pierwsze druki i najrzadsze warianty, jestem kolekcjonerem". Tak to wygląda. I zeby mieć jeden z powyższych trzeba , zapłacić sporo grosza. Ale tam tak robią, nie wszyscy, ale tak jest.
A ja i paru znajomych w Anglii dodajemy cos do naszych kolekcji poprzez poszukiwanie okazji.
Sorry za przydlugawy tekst.
Jeżeli ktoś ma inne zdanie proszę walić szczerze.

Offline misio141

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1450 dnia: Styczeń 26, 2013, 10:07:52 pm »
Różne warianty okładek są warte dużo, znacznie więcej niż cena na okładce. Ilość druku jest limitowana, więc aby sprzedawca dostał wariant, powiedzmy 1:100 musi zamówić szczególną ilość kopii, które później leżą długie miesiące na półkach. Ale warianty znikają w przeciagu 2 - 3 dni. Komiksy amerykańskie jako inwestycja, jest pomysle totalnie poronionym, jako, że coś co jest warte teraz £75 czy $, za pare lat bedzie warte 10 - 15. Co nie zmienia faktu, że rzadszy wariant zawsze będzie wiecej warty, niż standardowa okładka.
Również stan komiksu jest bardzo ważny (zainteresowani powinni poczytac o CGC i wzroście wartości komiksów profesjonalnie ocenionych, za duzo o tym jest i nie chce mi sie pisac o tym na telefonie).
Czy komiksy mają wartość pieniężną? Tak!
Czy niektóre tytuły kosztują fortunę? Tak!
Czy ze względu na wartość kolekcjonerską warto jest wydać tę fortunę? Nie.
Za komiks płacisz tyle ile uważasz, że warto jest za niego dać.
Rynek kolekcjonerski jest silny... W Stanach! Gdzie ludzie mają na to $$$, w Europie nie jest i nigdy nie będzie. Bo w Stanach komiksy to część ich historii. Kolekcjoner płacący 1milion $ za action comics #1, płaci nie za komiks, ale za kawałek amerykańskiej historii. Ich rynek kolekcjonerski to nie "mam całą serię, jestem kolekcjonerem", tylko "mam najważniejsze komiksy z kluczowymi wydarzeniami, pierwszymi przedstawieniami poszczególnych postacii, pierwsze druki i najrzadsze warianty, jestem kolekcjonerem". Tak to wygląda. I zeby mieć jeden z powyższych trzeba , zapłacić sporo grosza. Ale tam tak robią, nie wszyscy, ale tak jest.
A ja i paru znajomych w Anglii dodajemy cos do naszych kolekcji poprzez poszukiwanie okazji.
Sorry za przydlugawy tekst.
Jeżeli ktoś ma inne zdanie proszę walić szczerze.
mam podobne podejście do kolekcjonerstwa komiksów, tzn pierwsze wydania co ważniejszych komiksów. Nie rozumiem za to podejścia jakie prezentuje Maximumcarnage, tymbardziej wobec niczym nie wyróżniających się przedruków jakim jest WKKM.
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline turucorp

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1451 dnia: Styczeń 26, 2013, 10:12:05 pm »
Jeżeli ktoś ma inne zdanie proszę walić szczerze.

mam krancowo inne zdanie, ale nic nie bede tutaj "walil"  :roll:
 
mam podobne podejście do kolekcjonerstwa komiksów, tzn pierwsze wydania co ważniejszych komiksów.

"co wazniejszych komiksow"?
mozna wiedziec jak to ustalasz?
jak wyglada system okreslania "waznosci" komiksow?
jest jakas komisja czy decyduja notowania gieldowe?  :shock:

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1452 dnia: Styczeń 26, 2013, 10:16:34 pm »
mam podobne podejście do kolekcjonerstwa komiksów, tzn pierwsze wydania co ważniejszych komiksów. Nie rozumiem za to podejścia jakie prezentuje Maximumcarnage, tymbardziej wobec niczym nie wyróżniających się przedruków jakim jest WKKM.
To bardzo proste. Ja nie chcę na tym zarabiać. Po prostu chcę mieć po 2 sztuki danego numeru.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1453 dnia: Styczeń 26, 2013, 10:22:10 pm »
Witam serdecznie, czytam was od dłuższego czasu, ale dopiero teraz postanowiłem coś napisać.
Czytam narzekania o tym, że tu będzie obcięta grafika, a że  80 zł to dużo i rzadko trafiam na komentarz kogoś , kto po prostu jak ja jest szczerze wzruszony możliwością zakupu komiksów po takiej cenie. Z podekscytowaniem czekam na przesyłkę wraz z numerem 3,4,5. Odliczam dni i się cieszę że stać mnie na taki wydatek, chociaż wymagał on pewnych z zmian w hierarchii zakupów, uważam poza tym  że cena jest korzystna i samo wydanie również prezentuje się wyśmienicie. Jestem wdzięczny Hachette za tą kolekcję i liczę na uzbieranie całej. Nawet kiedy trafi się mi coś zdublować to z chęcią podaruję komuś z bliskich w prezencie.
Uważam także, jak ktoś z poprzednich komentarzach, że niektórzy widocznie nie dorośli do tego, by traktować ich jak poważnych konsumentów, skoro zamiast rozmowy konstruktywnej szerzy się dysputa o winach, żonach itp.
A wracając do kolekcji póki co czytałem 1 i 2 numer i byłem wdzięczny losowi , że mogłem sobie wrócić do chwil dzieciństwa i tm-semic, wdzięczny za każdą kartkę.
Kocham komiksy i kibicuję całym sercem hachette.
pozdrawiam

p.s. szczególnie ciekaw jestem "marvel zombies" oraz"punishera"


Mam dokładnie takie same uczucia. Chciałby się pogadać o wrażeniach z komiksów, z serii, z oczekiwań itp, a dysputy toczą się tu takie, że większości postów nie chce się czytać. Może należałoby rozbić ten wątek na dwa - jeden o sprawach dookoła WKKM (czyli żony, wina, boom komiksowy itp) i drugi stricte o samych komiksach w tej kolekcji.

Oes, ja też się szalenie cieszę, że ta kolekcja się ukaże. Aż sam się sobie dziwię, że mając ponad 30 lat na karku cieszę się jak dziecko z nadchodzących komiksów i nie mogę się doczekać listonosza :smile: Normalnie Birth of Venom śni mi się już co drugą noc, a te 3 dni do najbliższej środy wydają się wiecznością :smile:

Jeśli chodzi o duble, to ja mam zaledwie 3 nr Spidera z TM-Semic i 1 nr X-Men. W czasach kiedy ukazywały się TM-Semic, to kumpel kupował regularnie Spidery, a czytaliśmy na zmianę. Ja miałem kupować X-Meny i mieliśmy sobie pożyczać na tej samej zasadzie, ale jakoś później zapał upadł. Od tamtej pory nic nie kupowałem i czytałem, więc cokolwiek się ukaże w WKKM będzie dla mnie nowością, bo od zawsze chciałem wrócić do tych historii. Tak więc jestem niezmiernie rad, że mam wspaniałą szansę, bo wydania są przednie.

Chętnie bym podyskutował o tych komiksach, ale tu się chyba nie da - mój post o Mystique i Deadpoolu utonął bez odpowiedzi, a post o oczekiwaniach wobec kolekcji z topicu o najbardziej oczekiwanych komiksach został przesunięty tu i... też utonął. Więc może serio - założyć topic tylko o komiksach WKKM, bez jałowych dyskusji jak kilka ostatnich stron? 

Offline turucorp

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1454 dnia: Styczeń 26, 2013, 10:34:46 pm »
Chętnie bym podyskutował o tych komiksach, ale tu się chyba nie da - mój post o Mystique i Deadpoolu utonął bez odpowiedzi, a post o oczekiwaniach wobec kolekcji z topicu o najbardziej oczekiwanych komiksach został przesunięty tu i... też utonął. Więc może serio - założyć topic tylko o komiksach WKKM, bez jałowych dyskusji jak kilka ostatnich stron? 

Chlopie, jestes na forum komiksowym, ktore istnieje od wielu lat, masz tutaj tematy praktycznie o kazdej postaci i serii wydawanej obecnie w ramach WKKM. Po jaka ... chcesz zakladac nowe/romawiac o nich akurat w tym temacie?

 

anything