Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA  (Przeczytany 465254 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1455 dnia: Styczeń 26, 2013, 10:50:02 pm »
Chlopie, jestes na forum komiksowym, ktore istnieje od wielu lat, masz tutaj tematy praktycznie o kazdej postaci i serii wydawanej obecnie w ramach WKKM. Po jaka ... chcesz zakladac nowe/romawiac o nich akurat w tym temacie?

Przede wszystkim chciałem rozmawiać o kolekcji i komiksach w niej ujętych, a nie przekopywać się przez tony postów o winach, żonach i innych duperelach średnio lub w ogóle nie związanych kolekcją, przetykanych wzajemnymi docinkami i uszczypliwościami. Nie wszystkie komiksy, które będą w WKKM mają swoje tematy tutaj.   

Offline turucorp

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1456 dnia: Styczeń 26, 2013, 10:55:26 pm »
Nie wszystkie komiksy, które będą w WKKM mają swoje tematy tutaj.   

to sobie zaloz jak ci ktoregos brakuje, na tym polega forum, a nie na pisaniu o kioskach/infolinii/okladkach/winie/komiksach... w jednym temacie.
do kazdego wznowienia chcesz miec cale forum od nowa zakladane?

Offline misio141

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1457 dnia: Styczeń 26, 2013, 11:06:45 pm »

mam krancowo inne zdanie, ale nic nie bede tutaj "walil"  :roll: 
 
ale możesz powiedzieć swoje zdanie, w końcu od tego jest forum
"co wazniejszych komiksow"?
mozna wiedziec jak to ustalasz?
jak wyglada system okreslania "waznosci" komiksow?
jest jakas komisja czy decyduja notowania gieldowe?  :shock:
co "ważniejsze" dla mnie :smile: Uznaję je za takie jeżeli lubię szczególnie jakąś historię lub postać i uważam że jest na tyle udana.
A o żadnej komisji nie słyszałem.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2013, 11:18:56 pm wysłana przez misio141 »
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline Piotruposz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1458 dnia: Styczeń 26, 2013, 11:26:30 pm »
Ja tez uważam, że tematy na forum są często zbyt ogólne. Nie widać np. wątków o konkretnych tytułach. Zamiast tego jest temat "Batman" i 6284734893 stron, albo "Spider-man" i tam 8743848754893. Na szczycie oczywiście temat o WKKM. Nikt nie kusi się o założenie tematu o danym komiksie, bo najwyraźniej takie są tutejsze zwyczaje. Propozycja osobnych tematów o konkretnych tytułach z kolekcji zaowocowała ironiczną odpowiedzią dotyczącą tego żeby założyć również osobny wątek o samych kolorach w komiksach. Cóż... zamiast przejrzenia kilku stron w danym temacie pozostaje przekopywanie 100 w innym w poszukiwaniu czy ktoś już pisał o nurtującej nas sprawie.

No dalej: ironizujcie, piszcie, że forum jest przejrzyste i czepiajcie się czego zdołacie.
____

Co do Narodzin Venoma. Orientuje się ktoś dobrze, czy ta historia rzeczywiście jest tak fatalnie zebrana i pozbawiona spójności? Czy np. ktoś nieznający Venoma w ogóle (o ile istnieje) będzie zadowolony z lektury zeszytów wybranych do tego zbioru przez H?

Offline turucorp

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1459 dnia: Styczeń 26, 2013, 11:35:49 pm »
Ja tez uważam, że tematy na forum są często zbyt ogólne. Nie widać np. wątków o konkretnych tytułach. Zamiast tego jest temat "Batman" i 6284734893 stron, albo "Spider-man" i tam 8743848754893. Na szczycie oczywiście temat o WKKM. Nikt nie kusi się o założenie tematu o danym komiksie, bo najwyraźniej takie są tutejsze zwyczaje. Propozycja osobnych tematów o konkretnych tytułach z kolekcji zaowocowała ironiczną odpowiedzią dotyczącą tego żeby założyć również osobny wątek o samych kolorach w komiksach.

o kolorach w komiksach mamy odrebne watki "techniczne"
tematy typu "Spider-man" sa wystarczajace, bo, zupelnie serio, jestem naprawde ciekaw ile mozna splodzic tekstu o jednym, zupelnie przecietnym zbiorku typu "Powrot do domu" i po co do tego odrebny temat?
 
 
co "ważniejsze" dla mnie :smile: Uznaję je za takie jeżeli lubię szczególnie jakąś historię lub postać i uważam że jest na tyle udana.
A o żadnej komisji nie słyszałem.

hmm... ale skad wiesz, ze lubisz jakas historie, skoro zbierasz pierwsze wydania?
bazujesz na jakis recenzjach, sciagasz skany, czytasz w ksiegarniach?
kupujesz po zapoznaniu sie z komiksem czy " w ciemno"?
a jesli "w ciemno" to czym sie kierujesz oprocz "lubienia postaci"?

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1460 dnia: Styczeń 26, 2013, 11:40:17 pm »
Ja tez uważam, że tematy na forum są często zbyt ogólne. Nie widać np. wątków o konkretnych tytułach. Zamiast tego jest temat "Batman" i 6284734893 stron, albo "Spider-man" i tam 8743848754893. Na szczycie oczywiście temat o WKKM. Nikt nie kusi się o założenie tematu o danym komiksie, bo najwyraźniej takie są tutejsze zwyczaje. Propozycja osobnych tematów o konkretnych tytułach z kolekcji zaowocowała ironiczną odpowiedzią dotyczącą tego żeby założyć również osobny wątek o samych kolorach w komiksach. Cóż... zamiast przejrzenia kilku stron w danym temacie pozostaje przekopywanie 100 w innym w poszukiwaniu czy ktoś już pisał o nurtującej nas sprawie.

No dalej: ironizujcie, piszcie, że forum jest przejrzyste i czepiajcie się czego zdołacie.
____

Co do Narodzin Venoma. Orientuje się ktoś dobrze, czy ta historia rzeczywiście jest tak fatalnie zebrana i pozbawiona spójności? Czy np. ktoś nieznający Venoma w ogóle (o ile istnieje) będzie zadowolony z lektury zeszytów wybranych do tego zbioru przez H?
Forum jest takie, jacy są jego użytkownicy. Chcesz miec konkretny temat, to go załóż. Może się zdarzyć, ze nikt nie będzie chciał z tobą rozmawiać i temat spadnie na jedną z dalszych stron, ale to nie znaczy, że masz się z góry zniechęcać.
Nie ma tu  żadnej grupy trzymającej władzę, która mogłaby Ci to uniemożliwić. A moderatorzy z definicji wolą różne topiki, w których jest mowa nas jeden, konkretny temat od tematów-worków.
Nie marudź. Działaj!!! Baw się dobrze.

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1461 dnia: Styczeń 26, 2013, 11:45:04 pm »

Piotruposz, nie wiem czy będzie zadowolony, bo w oryginale na tę historię składało się 16 numerów, a Hachette ma zamieścić 7 z nich. ,,Birth of venom" liczyła w sumie jakieś 350 stron, więc w wydaniu Hachette będzie dosyć uszczuplona. Poza tym wyczytałem że w wydaniu Hachette będzie tylko około 20 stron narysowanych przez Mcfarlanea,  co mnie osobiście bardzo smuci. Na ogólne pojęcie o postaci nie powinno to jednak wpłynąć. W końcu części wybiera się tak aby stanowiły w miarę spójną całość.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2013, 11:51:15 pm wysłana przez maximumcarnage »

Offline misio141

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1462 dnia: Styczeń 26, 2013, 11:51:25 pm »

hmm... ale skad wiesz, ze lubisz jakas historie, skoro zbierasz pierwsze wydania?
bazujesz na jakis recenzjach, sciagasz skany, czytasz w ksiegarniach?
kupujesz po zapoznaniu sie z komiksem czy " w ciemno"?
a jesli "w ciemno" to czym sie kierujesz oprocz "lubienia postaci"?
Podam przykład, run Millera w Daredevilu mam w kilku trejdach. Po przeczytaniu historii stwierdziłem że fajnie byłoby to w zeszytach w pierwszych wydaniach. Run od Nocetti zamierzam zebrać tylko dlatego że słyszałem że jest fajny, a run Brubakera i Bendisa dlatego że trejd #4 Underboss mnie przekonał, a później podobno jest równie dobrze.
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1463 dnia: Styczeń 26, 2013, 11:51:41 pm »

Co do Narodzin Venoma. Orientuje się ktoś dobrze, czy ta historia rzeczywiście jest tak fatalnie zebrana i pozbawiona spójności? Czy np. ktoś nieznający Venoma w ogóle (o ile istnieje) będzie zadowolony z lektury zeszytów wybranych do tego zbioru przez H?

Hachette tak naprawdę nic tutaj samo nie wybrało, a raczej okroiło oryginalny amerykański zbiór "Birth of Venom" (nie z serii WKKM, tylko wydany już jakiś czas temu). Ten tom miał około 350 stron, a Hachette stara się nie przekraczać 200 w WKKM, więc wyrzuciło po prostu część zeszytów, a cześć przeniosło do innych albumów (np. Secret Wars). Wyleciały m.in. klasyczne już komiksy McFarlane'e, także to, z którego pochodzi okładka (został tylko jeden, pierwszy). Czy to, co zostało jest spójne - zobaczymy po premierze. Chociaż gdzieś widziałem, że to się raczej powinno nazywać Alien Costume Saga, bo Venom jako wróg Spidera jest na sam koniec w jednym zeszycie.

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1464 dnia: Styczeń 26, 2013, 11:58:08 pm »
W końcu części wybiera się tak aby stanowiły w miarę spójną całość.
Nie wierz w to. Już w wypadku "Spider-Mana" widać, ze to nieprawda. W dwóch następnych zeszytach problem, co zrobi ciocia May z wiedzą o tym, że Peter to Spider-Man zostaje rozwiązana. A dalszy ciąg opowieści jest już o czymś innym. "powrót do domu" byłby spójną całością, gdyby był o te dwa odcinki dłuższy. W wypadku mini-serii - jak "Wolverine" można mieć pewność, że będą to zamknięte i spójne całości, ale w wypadku serii on-going raczej tak nie będzie.
 
Cytuj
run Brubakera i Bendisa dlatego że trejd #4 Underboss mnie przekonał, a później podobno jest równie dobrze.
To nie jest jeden run, ale dwa: każdy z autorów ma swój. Przeczytałem całość, uważam, że jest naprawdę dobrze
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2013, 12:04:52 am wysłana przez N.N. »

Offline turucorp

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1465 dnia: Styczeń 27, 2013, 12:05:02 am »
Podam przykład, run Millera w Daredevilu mam w kilku trejdach. Po przeczytaniu historii stwierdziłem że fajnie byłoby to w zeszytach w pierwszych wydaniach. Run od Nocetti zamierzam zebrać tylko dlatego że słyszałem że jest fajny, a run Brubakera i Bendisa dlatego że trejd #4 Underboss mnie przekonał, a później podobno jest równie dobrze.

no tak, czyli bazujesz na probkowaniu i zaslyszanych informacjach, w sumie jest to jakis sposob (chyba lepszy, szczegolnie jesli chodzi o "konsumpcje", niz dobor na podstawie ceny wersji okladki), pozostaja jeszcze kwestie, gdzie "sluchasz o fajnosci komiksow" i dlaczego akurat pierwsze wydania?

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1466 dnia: Styczeń 27, 2013, 12:08:31 am »
Nie wierz w to. Już w wypadku "Spider-Mana" widać, ze to nieprawda. W dwóch następnych zeszytach problem, co zrobi ciocia May z wiedzą o tym, że Peter to Spider-Man zostaje rozwiązana. A dalszy ciąg opowieści jest już o czymś innym. "powrót do domu" byłby spójną całością, gdyby był o te dwa odcinki dłuższy. W wypadku mini-serii - jak "Wolverine" można mieć pewność, że będą to zamknięte i spójne całości, ale w wypadku serii on-going raczej tak nie będzie.
Czytałem, że w kolekcji ma jeszcze zostać wydany ,,Spider-Man Revelations", który jest podobno kontynuacją ,,Coming home". Tam chyba będzie poruszony wątek cioci May.

Offline Piotruposz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1467 dnia: Styczeń 27, 2013, 12:15:05 am »
Po prostu doszedłem do wniosku, że 2/3 czytających ten temat przegląda go z inna motywacją, niż chęć dyskutowania/czytania o zawartości tomów i zwyczajnie dziwię się, że osoby do dyskusji chętne zamiast założyć osobny temat po prostu narzekają na problem z komunikacją i "tonięcie" postów.
To mi się kojarzy z takim atawistycznym strachem przed tutejszym stadem.
"Założył nowy temat, Aaaarrrghhh!"

Jak tylko będę widział w którymś tytule predyspozycje do większej dyskusji (bo we wcześniejszych nie widzę), to pewnie pokuszę się o nowy temat.

Co do Venoma, to waham się, bo jak na razie dobrze bawiłem się tylko przy X-Men i Wolverine, co zaowocowało wątpliwościami czy inwestować w każdy tom kolekcji, czy w wybiórcze, a resztę pieniędzy przeznaczyć na bardziej interesujące tytuły. Postać Venoma jest ciekawa, ale nie wiem na ile fajna będzie w wersji "demo".

Offline misio141

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1468 dnia: Styczeń 27, 2013, 12:18:26 am »
To nie jest jeden run, ale dwa: każdy z autorów ma swój. Przeczytałem całość, uważam, że jest naprawdę dobrze
Wiem, użyłem skrótu myślowego, nie zwróciłem uwagi jak to zabrzmiało :P Cały run Brubakera przeczytałem (tak jakoś wyszło że od środka serii) i też uważam że jest bardzo dobry. Bendisa tylko wspomnianego Underbossa.
no tak, czyli bazujesz na probkowaniu i zaslyszanych informacjach, w sumie jest to jakis sposob (chyba lepszy, szczegolnie jesli chodzi o "konsumpcje", niz dobor na podstawie ceny wersji okladki), pozostaja jeszcze kwestie, gdzie "sluchasz o fajnosci komiksow" i dlaczego akurat pierwsze wydania?

chyba chodzi o wartość symboliczną :smile:
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1469 dnia: Styczeń 27, 2013, 12:19:08 am »

Co do Venoma, to waham się, bo jak na razie dobrze bawiłem się tylko przy X-Men i Wolverine, co zaowocowało wątpliwościami czy inwestować w każdy tom kolekcji, czy w wybiórcze, a resztę pieniędzy przeznaczyć na bardziej interesujące tytuły. Postać Venoma jest interesująca, ale nie wiem na ile fajna będzie w wersji "demo".
Myślę, że postać Venoma jest godna uwagi nawet w wersji demo. Mimo okrojenia wydania sądzę, że będzie to jak dotąd najciekawsza historia wydana w kolekcji.

 

anything