Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA  (Przeczytany 468175 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szewc

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #180 dnia: Sierpień 26, 2012, 09:01:46 pm »
Tu nie chodzi o "nażeranie się" ale zwykłą uczciwość. Chcesz na tym zarobić, jasne Twoja sprawa, możesz je wystawiać nawet po 100 zł za sztukę, ale nie róbmy tego pod otoczką pomocy wszystkim, którzy nie mogą dostać egzemplarzy w swoich miejscowościach. Chcesz pomóc - sprzedaj normalnie, chcesz zarobić - nie kryj się z tym. A koszty przesyłki to już temat rzeka, z tym, że raczej nie powinny się zmieniać w zależności kto ma jak daleko na pocztę. Ja u siebie poczty nie mam, i co mam pobierać dodatkowe 5 zł za dojazd 4 km do sąsiedniej miejscowości? Bądźmy ludźmi. A 20 km jechałeś specjalnie bo wiedziałeś, że na tym zarobisz - proste.

Offline hans

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #181 dnia: Sierpień 26, 2012, 09:08:57 pm »
Ludziska, chłopak chciał pomóc jak fan fanowi, a wy na niego naskakujecie. Drugi raz już chyba tego nie zrobi.
A gdy tydzień byłem w Warszawie, w Centrum Komiksu powiedzieli mi, że będą mieli za tydzień. Na ile to prawda, możecie sprawdzić jutro. Ja bym musiał przejechać połowę Polski :)

Offline nayroth

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #182 dnia: Sierpień 26, 2012, 09:23:02 pm »
Tak jak ktoś wczesniej napisał: jak sie trafi w pobliskim kiosku to kupie, jak nie - żadna strata.

Poważnie ten spider to jedna z najgorszych pozycji w kolekcji moim zdaniem. Rysunki kiepskie, historyjka ledwo daje rade, a cały Morlun to jeden wielki śmiech jedynie cena albumu zachęcająca. Tyle, czekam aż pojawią sie któreś z 20 tytułów które chce miec m.in. Extramis i Disassembled. Do tej pory już sprawa z dostępnością i terminami ucywilizuje mam nadzieję.

A hatchette powinno samo wystawić na Allegro aukcje i prenumerate, żeby dotrzeć z reklamą do setek potencjalnych nabywców. Nie pojmuję jak chcą się promowac poza internetem. Chyba że sa z tych co to dystrybucją się nie parają, ale to juz ich problem, myślę że spokojnie bedzie można za pare miesięcy wyhaczać poszczególne numery jak zresztą wszystko co w kioskach sprzedawane.

Offline clandestino

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #183 dnia: Sierpień 26, 2012, 09:31:04 pm »
@ Hans - dokładnie.
@ Szewc - wyluzuj. Gdyby chłopak chciał zarobić, to wystawiłby te komiksy na allegro po 5 dych sztuka, a jest wokół nich taki hype, że sprzedałyby się bez problemu.

Robicie aferę o to, że ktoś chce mieć kilka złotych za fatygę - ale nie bierzecie pod uwagę, że chłopak traci swój czas, musi ruszyć się z domu, osobno do sklepu i na pocztę, wszystko ładnie zapakować... A to wszystko dla osób, których nie zna. Jeśli ma od komiksu równowartość dwóch piw w knajpie, to super - głupio by zrobił, gdyby sprzedał nieznajomym po kosztach.

I Szewc, nie rozumiem, o co ci chodzi ze 'zwykłą uczciwością'? Co w takim zachowaniu jest nieuczciwego? Czy jeśli ktoś ci pomaga, to mu się za to nic nie należy? Daj spokój. To chyba normalne, że dorzuca się do paliwa znajomym, którzy w środku nocy odwożą cię z imprezy na drugi koniec miasta, albo kupuje się flaszkę sąsiadowi, który przyszedł ci pomóc naprawić hydraulikę, która nawaliła u ciebie w domu. Tak czy inaczej, ja się na pomoc bohuslava załapałem, z chęcią dopłaciłem te kilka złotych i jeszcze podziękowałem, że chce mu się w moim interesie tyłek ruszyć. A ty zaraz zaczniesz kolesia wyzywać od podłych kapitalistów czy innych spekulantów :D

Bądźcie realistami. Takie mamy czasy że wszyscy by wszystko chcieli za darmo...

Offline raurer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #184 dnia: Sierpień 26, 2012, 10:12:11 pm »
Zgadzam się z clandestino. Ma rację co do bohuslava. Nie można tak od razu osobnika osądzać.

W Poznaniu nie ma i nie ma szans na znalezienie. Przynajmniej takie informacje dostałem w KIku (może będzie za tydzień). Szkoda. Kolekcja ma wielki potencjał i taką słabą dystrybucję; chyba że to przedwczesny start. Osobiście to żywię taką nadzieję (taa, pewnie kupię teraz po zawyżonej cenie, a potem sobie odpuszczę). Dowiedziałem się, że szefowa Hachette jest na urlopie, co powiększa szansę na przedwczesny start wydania.



Offline Szewc

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #185 dnia: Sierpień 26, 2012, 10:15:25 pm »
clandestino - bez przesady, moje posty nie były Bóg wie jak oskarżające. Nie najeżdżam na nikogo bo chce zarobić, po prostu ja pomoc rozumiem w taki sposób, że nie oczekuje się za nią nic w zamian. A w uczciwości, o której pisałem chodzi o jasne ustalenie czy robi to, żeby pomóc komuś kto nie może dostać tego komiksu u siebie, czy żeby na nim zarobić. Bo jeśli chce zarobić - ok, ale nie zarabiajmy na ludziach zasłaniając się chęcią pomocy. Poza tym mój pierwszy post to było tylko zwykle podliczenie kosztów, które okazały się niewiele mniejsze od tych przy zamawianiu z wydawnictwa.

Offline clandestino

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #186 dnia: Sierpień 26, 2012, 10:21:39 pm »
Spoko  :wink: Na szczęście mamy wolny rynek i każdy kupuje gdzie, od kogo i za ile chce.

Słuchajcie, mam pytanie a propos prenumeraty od hachette. Na jakimś forum przeczytałem - nie pamiętam na jakim (wykop?) - że ktoś nieźle przejechał się kiedyś na prenumeracie. Mianowicie dostawał on z częstym opóźnieniem zniszczone albo wyblakłe egzemplarze, które były po prostu zwrotami z kiosków.

Od podstawówki nic nie prenumerowałem, może się ktoś wypowiedzieć w tej kwestii? Czy faktycznie dzisiejsze prenumeraty to drugie życie egzemplarzy, które w innym wypadku poszłyby na przemiał?

Offline Quithe

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #187 dnia: Sierpień 26, 2012, 11:27:58 pm »
Odezwałem się do koleżanki z Gdańska, obiecała się rozejrzeć. Jeśli nie znajdzie, to chrzanić ten numer.
W prenumeratę nie będę się bawił, bo mam zbyt duże rozbicie lokalizacyjne w ciągu roku. Będę zbierał na bieżąco co ciekawsze pozycje.

A tak ogólnie, to dzisiaj dwóch młodocianych jęczało, że te 4 dychy to dużo, zbędna kreda i twarda oprawa. A najlepszy był tekst: w 1993 TM-Semic wydawał za 2 zł! Bracia za tyle kupowali Punishery.
...

Offline samurajack

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #188 dnia: Sierpień 27, 2012, 10:00:03 am »
Myśle że jak zobaczycie za ile zeszły te numery które bohuslav wystawil na licytacje to bedziecie sie cieszyc nawet z tych kupionych za 25 zł :) a swoja droga czy ktoś pokusi sie o podsumowanie w jakich miastach jest to dostepne bo jak na razie Gdańsk , Lublin , Olsztyn wiem ze sa na pewno a co dalej...

Offline Raf Fariszta

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #189 dnia: Sierpień 27, 2012, 10:47:23 am »
W Zamościu dostępne w kilku punktach......
Nocy Matko Dnia

Offline uuuu

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #190 dnia: Sierpień 27, 2012, 10:53:45 am »
Myśle że jak zobaczycie za ile zeszły te numery które bohuslav wystawil na licytacje to bedziecie sie cieszyc nawet z tych kupionych za 25 zł :smile: a swoja droga czy ktoś pokusi sie o podsumowanie w jakich miastach jest to dostepne bo jak na razie Gdańsk , Lublin , Olsztyn wiem ze sa na pewno a co dalej...

Wypisywałem sobie z trzech "dyskusji" w internecie i mapa wygląda tak:

JEST:
Gdańsk
Lublin
Olsztyn
Zamość
Ełk
Puławy
Hrubieszów
Władysławowo
Wejherowo
Szczebrzeszyn

NIE MA:
Warszawa
Kraków
Wrocław
Katowice
Poznań (ktoś gdzieś napisał, że podobno ktoś inny widział gdzieś jeden egzemplarz, więc to pominąłem)
Łódź
Białystok
Szczecin
Opole
Toruń
Bydgoszcz
Siedlce
Kalisz
Słupsk
Zabrze
Kielce
Rzeszów
Sosnowiec
Będzin
Tarnów
Rybnik
Leszno
Rawicz
Ruda Śląska
Inowrocław

To oczywiście lista przypadkowa, zależąca od tego co kto (i skąd) sobie pisał, ale jest w tym jakaś zbieżność, bo wg tego mają na pewno tylko trzy województwa:

Lubelskie: 5 miast.
Pomorskie: 3 miasta.
Warmińsko-Mazurskie: 2 miasta.

Podejrzewam, że to właśnie w nich testuje kolekcję Hachette i tam należy (przynajmniej do dziś) szukać.
Oczywiście mam nadzieję, że ktoś sprostuje, jeśli gdzieś się pojawiło.

Offline uzeq

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #191 dnia: Sierpień 27, 2012, 11:36:49 am »
Jakby kogoś to interesowało to dzisiaj udało mi się zakupić ten pierwszy tom w Gdańsku w kiosku Ruchu obok Biblioteki w centrum (przystanek Hucisko). Pani miała jeszcze kilka egzemplarzy.

Oprócz tego wiem, że w Ruchu na dworcu PKS facet miał 10 sztuk, ale wyprzedał i zamówił kolejne. Można też próbować w Ruchu na dworcu PKP (piętro -1) - tam jak gadałem z babką to mówiła, że nie ma tego, ale jest duże zainteresowanie i zamówiła do siebie.

Także powodzenia życzę w poszukiwaniu Spider-Mana, sam udam się delektować nową lekturą :smile:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2012, 12:54:22 pm wysłana przez uzeq »

Offline Barmon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #192 dnia: Sierpień 27, 2012, 12:34:32 pm »
Z tym podlaskim to albo wydawnoctwo dało złą informację albo jest tylko w małych miastach ten I tom. Bo niema go ani w Białymstoku ani w Łomży.

Offline Raf Fariszta

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #193 dnia: Sierpień 27, 2012, 01:22:03 pm »
....Podejrzewam, że to właśnie w nich testuje kolekcję Hachette i tam należy (przynajmniej do dziś) szukać.
Oczywiście mam nadzieję, że ktoś sprostuje, jeśli gdzieś się pojawiło.
...
Jakiekolwiek testy na tym polu bez udziału Wa-wy są bez sensu.....chyba, że już założyli sobie sprzedaż w stolicy i innych większych miastach, na pewnym satysfakcjonującym poziomie....
 
PS. Jutro jadę z Zamościa do Krakowa porannym pociagiem, mogę kupić sztukę bądź dwie i przekazać na dworcu krakowskim (bądź gdzieś na trasie przejazdu np. Rzeszów 9.20)...za dziękuję, bez dodatkowych kosztów.....Chętni niech się zgłoszą na PW tak do 17 - 18....
Nocy Matko Dnia

Offline LBD

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #194 dnia: Sierpień 27, 2012, 01:27:12 pm »
Potwierdzam, że w Łodzi o kolekcji ani widu-ani słychu, sprawdzałem wielokrotnie w ciągu ostatnich 7 dni empik, inmedio, ruch i rozmaite inne sieci i kioski (za to Dowódcy II WŚ w każdym kiosku...).

Złożyłem zamówienie przez telefon w czwartek, usłyszałem standardowe info o 30dniowym terminie realizacji. Ciekawe kiedy zaczną realizować te zamówienia. Dajcie znać jak ktoś otrzyma tą drogą zamawiane...