trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA  (Przeczytany 464276 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bohuslav

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #300 dnia: Wrzesień 03, 2012, 05:36:45 pm »
No niby wszytko ok. 3 województwa. A jakoś kupiłem ze 40 egzemplarzy I tomu w Olsztynie. Raczej 40 egzemplarzy to mrówki nie przeniosły.

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #301 dnia: Wrzesień 03, 2012, 05:43:39 pm »
Coś się temu kierownikowi pomyliły województwa bo na Łódź tego nie dali.

Cytuj
Po zwrotach bieżących numerów, sprawą jaki jest zapotrzebowanie i kolekcja ruszy ponownie
OD NOWA!!.

No i mam taką nadzieję, że za miesiąc albo dwa wystartują od początku w całej Polsce, z informacją na stronie i odpowiednią reklamą w TV. Tylko żeby nie przeszarżowali z nakładem i nie skończyło się jak z DK bo obecnie w tych trzech województwach to pół Polski się zaopatruje.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2012, 05:48:56 pm wysłana przez amsterdream »

Offline Pablos

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #302 dnia: Wrzesień 03, 2012, 07:16:09 pm »
Coś nie tak z tymi trzema województwami. Ja swój pierwszy numer kupiłem na urlopie w Giżycku na Mazurach a w kiosku było ich kilka. Po powrocie nr 2 jest dla mnie niedostępny (Warszawa i okolice). Zdecydowałem się na prenumeratę i wysyłka ma być pod koniec września.


Offline dudi1212

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #303 dnia: Wrzesień 03, 2012, 07:39:31 pm »
Sorry, przeoczyłem ten Lublin.

A co do Mazur - jak kolega mi kupował, to w kioskach w Kętrzynie były, lub się już pokończyły, więc dostawy poszły na całe Mazury.
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #304 dnia: Wrzesień 03, 2012, 08:11:11 pm »
Ale jak kolekcja wystartuje od NOWA? Wstrzymaja wydawanie kolejnych numerow, aby inne wojewodztwa dotrzymaly kroku :) ? Bez sensu. Najwyzej rzuca pierwsze numery na inne wojowodztwa rownolegle z nastepnymi.
Juz sie zaczynaja tworzyc jakies miejskie legendy wokol tej kolekcji. Zaraz ktos napisze, ze nr 1 bedzie gratisowo dodawany do nr 3 w tych miastach, w ktorych kolekcji w ogole nie bylo... :D
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Solmath

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #305 dnia: Wrzesień 04, 2012, 06:41:19 am »
Czyli pierwszą przesyłkę z prenumeraty miałbym otrzymać za prawie 2 miesiące (po wypuszczeniu 3 tomu do kiosków)? Chyba by o tym poinformowali podczas zamawiania...

bidubi

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #306 dnia: Wrzesień 04, 2012, 08:32:38 am »
Koleżanka kupiła mi dzisiaj Spider-Mana w Lublinie :) A w Radomiu wczoraj w Empikach nadal nie było 2 numeru...

Offline Hubert Ronek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #307 dnia: Wrzesień 04, 2012, 08:52:18 am »
Zdecydowanie przychylam się do opinii, że kolekcja wystartuje jeszcze raz na cały kraj (albo całkiem zniknie). Nieco więcej w odniesieniu do tomu 2 skrobnąłem na blogu:
http://mundialman.blogspot.com/2012/09/x-men-wielka-kolekcja-komiksow-marvela.html

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #308 dnia: Wrzesień 04, 2012, 09:14:33 am »
Jezeli jednak Hachette zdecyduje sie na zawieszenie serii i wznowienie jej w calym kraju za jakis czas, to zastanawiam sie co bedzie z prenumeratorami? Byl moze ktos w podobnej sytuacji z inna kolekcja, jak to wyglada od strony praktycznej? Zawieszaja prenumerate, a moze zamykaja i trzeba czekac i raz jeszcze trzeba ja zamawiac od n-tego numeru?
 
Nie wiem jakie jest faktyczne zainteresowanie kolekcja w tej chwili, ale jezeli jest dosc spore to moze restart kolekcji nie odniesc juz sukcesu. Wiekszosc zainteresowanych pewnie juz kupila pierwsze numery lub/i zaprenumerowala nastepne. A jakos nie wierze, ze niedzielni czytelnicy komiskow beda chetnie wydawac 40 zl (a moze w przyszlosci 50zl) za 1 tom.  Dla hardcore'owcow to stosunkowo malo za komiks (w HC : ), ale ilu ich/nas : ) jest?
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline szullder

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #309 dnia: Wrzesień 04, 2012, 09:51:33 am »
To że kupiliście w woj. Warm.Maz. to tylko plus dla was, może jakieś kioski/saloniki współpracują z innymi które otrzymały tomy.
Jednak fakt jest jeden, zagranie dystrybucji, która przeprowadziła sondaż wypuszczając w paru miejscach jest częstym zagraniem w tej branży.
Dlaczego na infolinii nic nie mówią? Nie zwróciliście uwagi w jaki sposób przekazują informacje? "Nie mam takiej wiedzy", "Nikt nam takich informacji nie przekazał" itd. bo się wstrzymują z jakimś oświadczeniem do momentu, gdy "góra" podejmie decyzję czy wchodzą na rynek i w jakiej ilości.
A badają rynek bo oprócz "nas" zrobiło się ostatnio duże "halo" przez filmy, produkcje Marvel, ekranizacjie (Thor, Avengers, Hulki, Iron Man itd) i przypuszczają sporą sprzedaż - moim zdaniem.


ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #310 dnia: Wrzesień 04, 2012, 09:57:50 am »
No nie wiem, mi na informacji wkręcali, że nie jest to żaden test i kolekcja powinna być dostępna w całej Polsce. Przez co jak głupek latałem po wszystkich możliwych kioskach. Mogliby sobie odpuścić takie wprowadzanie w błąd klienta.

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #311 dnia: Wrzesień 04, 2012, 12:34:08 pm »
Problem w tym, ze co tel. do Hachette to ciut inna odpowiedz :) Nie maja do konca ustalonej jednej wersji w kwestii dystrybucji na caly kraj. Byc moze sami jeszcze nie wiedza :P Generalenie wywoluje to tylko niemaly wku...w w srodowisku. 
 
Jakies 20 lat temu to moze i mi sie chcialo biegac po kioskach i wyszukiwac kolejnych wydan specjalnych Tm-Semic, czy wyslac list do redakcji z prosba o numer archiwalny - ach ten dreszyczk emocji :) ale to byly inne czasy. Teraz jak chce kupic nowa ksiazke czy komiks, to albo zagladam do sklepu internetowego albo stacjonarnego i najczesciej znajduje to czego chce, a w przypadku tej kolekcji to jest jakas totalna kicha.
 
Ciekaw jestem jakie musi byc minimum sprzedazy, zeby oplacalo sie wydawnictwu to dalej ciagnac i czy my, najbardziej zainteresowani, jestesmy w stanie to minimum osiagnac.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline freshmaker

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #312 dnia: Wrzesień 04, 2012, 02:10:09 pm »
moze dzieki tej oszczednej dystrybucji i prenumeracie uda im sie nie zbankrutowac / zamknac serii po pol roku. do tej pory wszystkie inicjatywy tanich i dostepnych w kioskach komiksow szlag trafil. osob narzekajacych na tym forum jest moze ze 30 a zeby ta kolekcja sie oplacala pewnie musza sprzedac z 8 - 10 K tych komiksów.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline serhaud

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #313 dnia: Wrzesień 04, 2012, 02:41:36 pm »
prawda jest taka, ze te ich badania to tez nie do konca dobre beda ;)
ludzie prosza innych o zakupienie, zakupuja wiecej sztuk by wystawic na allegro czy tez tak jak ja po prostu znalezli sie w odpowiednim miejsciu w odpowiednim czasie (akurat w delegacji w lublinie bylem :D ).

wiec z tych trzech wojewodztw komiksy wylatuja na reszte polski.
a wiec ten ich 'test' jest o kant d... rozbic ;)

a co do wznowienia w calej polsce to watpie by byl zastoj. raczej w pozostalych czesciach kraju wrzuca wszystkie 3 komiksy na raz by wlasnie takiego postoju nie bylo.

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #314 dnia: Wrzesień 04, 2012, 02:44:26 pm »
zeby ta kolekcja sie oplacala pewnie musza sprzedac z 8 - 10 K tych komiksów.

to raczej nas jest za malo. Marvel to nie Thorgal, w wydatek 40 zl na 2 tyg., to nie 30 zl (Thorgal w HC) raz w roku (w porywach do 3 biorac spin-offy).
Nie wiem jakie standardowo naklady robi egmont, pewnie ok. 1000-3000, reszta wydawnictw ok. 1000-1500, wydawnictwa mangowe 2000-3000 (+ dodruki, co bardzo rzadko sie zdarza w innych wydawnictwach).
Zeby kolekcja miala sens dla przecietnego zjadacza chleba/niedzielnego czytelnika komiksow, czyli zakladanego targetu, koszt jednego numeru musial byc w granicach 20-25 zl.
Jak ktos trafnie wczesniej zauwazyl, ze 10 funtow w przypadku brytyjskiej wersji kolekcji dla zwyklego brytola to prawie darmo. Nie ma porownania.
Buk, Hodor i Dziczyzna

 

anything