trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA  (Przeczytany 463949 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #825 dnia: Grudzień 18, 2012, 09:52:02 pm »
Ja ogólnie nie trawię Iron Mana. Co do Extremisa to historia jest dosyć nudna, a rysunki jak dla mnie zbyt futurystyczne. Chętnie za to przeczytam Iron Man: Demon in a bottle.

Offline Catman

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #826 dnia: Grudzień 18, 2012, 10:25:22 pm »
Extremis jest świetnym komiksem Ellis wprowadził ciekawy wątek, a rysunki Granova są genialne. Można się czepiać że za bardzo komputerowe, ale nadal bardzo ładne.

Offline Piotruposz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #827 dnia: Grudzień 18, 2012, 10:31:24 pm »
Widziałem właśnie zarzut o "komputerowych" rysunkach. Mam przez to rozumieć, że grafiki do tego komiksu są właśnie w ten sposób tworzone, czy po prostu rysownik ma taki styl, że przypomina to renderowaną grafikę?

Offline vision2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #828 dnia: Grudzień 18, 2012, 10:36:54 pm »
Widziałem właśnie zarzut o "komputerowych" rysunkach. Mam przez to rozumieć, że grafiki do tego komiksu są właśnie w ten sposób tworzone, czy po prostu rysownik ma taki styl, że przypomina to renderowaną grafikę?


Przekonaj się sam http://www.adigranov.net/artwork_cover.php
 :smile:
A z tego co można zobaczyć i przeczytać na stronie Granova to koleś po prostu ma taki styl.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2012, 10:41:49 pm wysłana przez vision2001 »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #829 dnia: Grudzień 18, 2012, 10:37:57 pm »
Jeden lubi zapach fiołków, drugi jak mu buty śmierdzą. Ja jestem fanem klasycznej kreski a nie postaci narysowanych jakby były żywo wyjęte z Avatara.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #830 dnia: Grudzień 18, 2012, 10:59:01 pm »
A ja bym chciał, żeby wszystkie 60 tomów było o Spider-manie.

Wasza powyższa dyskusja pokazuje tylko jedno - nie ma co słać jakichś tam "petycji" do wydawnictwa z prośbą o zmianę repertuaru, bo nigdy nie uda się opracować stanowiska, które zadowoliłoby każdego. Mnie tam cieszą wszystkie pozycje, których do tej pory w Polsce nie było. Resztę chętnie bym wymienił na coś nowego, ale są tu też tacy, którym duble nie przeszkadzają. I co teraz? Przecież nie wydadzą osobnych kolekcji dla każdego z nas. Trzeba się cieszyć tym co jest.

Offline dagobert

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #831 dnia: Grudzień 18, 2012, 11:01:50 pm »
Extremis polecam zdecydowanie. Niebanalna kreska, trochę mroczna i nadająca powagi historii. Scenariusz ciekawy, może bez nadzwyczajnej dynamiki, ale z niezłym pomysłem i dialogami. Całość należy też do tych bardziej brutalnych.

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #832 dnia: Grudzień 19, 2012, 06:25:58 am »
Wg strony Kolportera
Drugi numer "Wielkiej kolekcji komiksów Marvela" jest już w kioskach w cenie 29,99 zł.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Catman

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #833 dnia: Grudzień 19, 2012, 06:29:25 am »
Ja tam uwielbiam rysunki Granova jego "komputerowy" styl mi bardzo odpowiada.


Cytuj
A ja bym chciał, żeby wszystkie 60 tomów było o Spider-manie.


Oj boję się że nie znalazło by się tyle dobrych historii. :wink:


Cytuj
Trzeba się cieszyć tym co jest.


Popieram. Jednak skoro nie mozna usunać, to specjalnie dla polskich fanów dodać z dziesięć tomów i każdy będzie zadowolony.  :smile: 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2012, 06:37:45 am wysłana przez Catman »

Offline egnever666

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #834 dnia: Grudzień 19, 2012, 08:09:57 am »
Szczerze to nie bardzo widzę sensu takich dywagacji, ponieważ jak już ktoś wspomniał nie da się możliwie obiektywnie wybrać tych "najgorszych" komiksów bo każdy ma inny gust i lubi innych bohaterów, innych scenarzystów, innych rysowników czy inne uniwersum. Dla jednego komiksy z pod Ultimate mogą wcale nie istnieć, a dla innych będzie to najlepsze co wydał i wydaje Marvel. Tak samo z postaciami czy nawet konkretnymi historiami. Ja na przykład osobiście nie jestem właściwie wcale zainteresowany prawie połową tego co teoretycznie ma zostać wydane, ale nie chcę zmian bo cieszę się, że w ogóle jest możliwość zdobycia takiej ilości komiksów w naszym kraju i mam nadzieje, że to się uda, a nie padnie po 3 miesiącach. Sądzę że na każdy z komiksów, które są w planach znajdą się chętni bo to, że dla mnie She-Hulk nie jest zbyt interesującą postacią nie oznacza, że nie ma osób które uwielbiają komiksy z nią. Dlatego osobiście radzę cieszyć się z tego co jest/będzie i mocno trzymać kciuki, żebyśmy doczekali ostatniego tomu kolekcji.
     

Offline vision2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #835 dnia: Grudzień 19, 2012, 09:12:18 am »
FYI - Dzisiaj od osoby odpowiedzialnej za obsługę kolekcji dostałem informację, że zamówienia od numeru drugiego są już realizowane.
Tajemnicza wypowiedź, bo może chodzi po prostu o przygotowanie do pakowania czy wydrukowanie etykiet na paczki :wink:
Z drugiej strony dobrze to już brzmi - "Zamówienie od nr 2 jest już realizowane". :smile:
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline LBD

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #836 dnia: Grudzień 19, 2012, 09:19:55 am »
No fajnie byłoby dostać paczkę z nr 2 i 3 nie później niż w dniu ukazania się nr 3 w kioskach.

Już i tak niektórzy się pewnie cieszą dwójką i po południu będą tu opinie wpisywać a człowiek musi jeszcze dwa tygodnie czekać :-(

;-)

Offline BRK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #837 dnia: Grudzień 19, 2012, 10:20:39 am »
Bardzo dobra wiadomość dla mnie, tom 5 = Narodziny Venoma!

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #838 dnia: Grudzień 19, 2012, 10:28:20 am »
Dobra, mam już 2gi numer. Akurat wykładali. Jak się okazuje pierwszy numer nadal leży na półkach. O ile pierwszego w chwili wydania było około 10 sztuk, o tyle 2giego sprowadzono tylko 5. Bardzo mnie to martwi w kontekście kontynuowania serii.
Poza tym kolejny numer jest przyklejony do tej tekturki, której istnienia nadal nie rozumiem. Wszystkie informacje na niej zamieszczone można przecież zamieścić na jakiejś kartce włożonej za okładkę komiksu. Ponadto na tekturze nie ma żadnych nowych treści, nadal wymienione są tylko cztery pierwsze numery kolekcji. Gość, który wymyślił to rozwiązanie powinien dostać nagrodę jobla.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #839 dnia: Grudzień 19, 2012, 10:44:33 am »
Poza tym kolejny numer jest przyklejony do tej tekturki, której istnienia nadal nie rozumiem. Wszystkie informacje na niej zamieszczone można przecież zamieścić na jakiejś kartce włożonej za okładkę komiksu. Ponadto na tekturze nie ma żadnych nowych treści, nadal wymienione są tylko cztery pierwsze numery kolekcji. Gość, który wymyślił to rozwiązanie powinien dostać nagrodę jobla.
Ty tak serio? No ale jeżeli tak to Ci wyjaśnię - głównym zadaniem tej tekturki jest  sprawienie aby komiks był bardziej widoczny w kiosku/saloniku.


a co do dywagacji i słania pisma do wydawcy (dyskusja wcześniej), to ma to taki sam sens jak zrobienie ankiety "co nam się w rządzącej partii nie podoba" i wysłanie trzech najwyżej punktowanych odpowiedzi z komentarzem "proszę abyście to zmienili"
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....