Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA  (Przeczytany 470538 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline clandestino

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #885 dnia: Grudzień 19, 2012, 11:03:52 pm »
'Obdarowani' i kolejne tomy AXM tych samych autorów są moimi ulubionymi komiksami o mutantach. Ciekawy scenariusz, niezłe zwroty akcji i genialne rysunki Cassadaya. Skąpe tło w nich mi nie przeszkadza; denerwuje mnie ono natomiast w rysunkach Jae Lee, no ale to już inna historia ;]

Generalnie lubię spójność w obrębie jednego komiksu, a piąty tom kolekcji wydaje się wyjątkowo niespójny.

Polecam zobaczyć sobie trochę tej recenzji:
Ultimate Graphic Novel Collection - Amazing Spider-Man - Birth of Venom

Facet bardzo fajnie to ujął: wg niego Birth of Venom jest ok, każdy komiks w nim zawarty jest w porządku, ale nie funkcjonują dobrze zebrane w całość. Do tego ten tom nie powinien się nazywać 'Birth of Venom'. Podobno nawet redaktorzy przepraszają za taki a nie inny dobór tytułów w tym tomie we wstępniaku... Poczytamy, zobaczymy.

Klimaty Tm-Semica pełną gębą - nie tylko za sprawą szukania komiksu w kioskach, ale równierz dzięki drastycznemu skrótowi historii.

Już wcześniej o tym wspominałem, ale powtórzę się, bo mam ochotę  :wink: Wydaje mi się, że kastracja wynika poniekąd stąd, że w oryginalnym tp mamy zebrane też zeszyty z Secret Wars, które (chyba) wyda też Hachette. Więc zapewne nie chcą się dublować.

Offline vision2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #886 dnia: Grudzień 20, 2012, 12:11:14 am »

W TPB Birth of Venom znajduje się przedruk Marvel Super Heroes #8 w ilości... dwóch stron... Aby nie było niespójności czy też braków komiksy zostały przeplecione krótkimi notkami z informacją, co działo się w międzyczasie.
Ogólnie ciężko się nie zgodzić, że przedstawiona historia może być niespójna i ciężko się będzie ją czytało. Ale jednak wydanie amerykańskie tego komiksu mieści się na 350 stronach. Mam tylko nadzieję, że uda im się jakoś sprawnie wybrnąć z opisem historii, które pominięto.
Przegięciem jest też podpisanie całego komiksu jako tworu Micheline / McFarlane'a. Ale cóż - niektóre nazwiska lepiej się sprzedają :wink:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2012, 12:17:47 am wysłana przez vision2001 »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #887 dnia: Grudzień 20, 2012, 08:03:27 am »
Ja na Venoma się bardzo ciesze.
Zresztą wszystko zalezy jak komiks jest poskładany. Niektóre sceny jak gość podlatuje do budynku przez 5 kadrów nie są tak potrzebne.  W ogóle przecież to świetna historia. Ale nie ukrywam, że mam nadzieję iż będzie grubszy od Spiderka czy X manów. Powinien być.


W X menach wkurzyło mnie powtórzenie okładki w "dodatkach". A można było dać cokolwiek innego.

Part man, part machine - all cybercommando.

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #888 dnia: Grudzień 20, 2012, 09:13:20 am »
Zastanawiajace jest to, ze przy okazji wydania AXM w Hachette, nie mozna juz nabyc tego tytulu od Muchy (wyprzedane). I z Kolekcji wylecial tez Avengers. Nie wesze spisku, ale byc moze w umowie z Hachette Mucha zastrzegla swoje tytuly i nie zobaczymy jej komiksow w Kolekcji. Troche na to licze, choc AXM t.2 chetnie bym kupil taniej :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #889 dnia: Grudzień 20, 2012, 09:39:58 am »
Zastanawiajace jest to, ze przy okazji wydania AXM w Hachette, nie mozna juz nabyc tego tytulu od Muchy (wyprzedane). I z Kolekcji wylecial tez Avengers. Nie wesze spisku, ale byc moze w umowie z Hachette Mucha zastrzegla swoje tytuly i nie zobaczymy jej komiksow w Kolekcji. Troche na to licze, choc AXM t.2 chetnie bym kupil taniej :smile:


Czyli jednak spisek. A się śmiałes.
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline lipaz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #890 dnia: Grudzień 20, 2012, 09:46:55 am »
taniej możesz jeszcze do 22.12 na w sklepie GILDIA kupić, są dużo tańsze teraz... ja sobie zakupiłem kilka braków:)

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #891 dnia: Grudzień 20, 2012, 09:49:19 am »

Czyli jednak spisek. A się śmiałes.
raczej "spisek" :), ale tylko na korzysc czytelnikow (przynajmniej tych muszych).
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #892 dnia: Grudzień 20, 2012, 09:52:30 am »
taniej możesz jeszcze do 22.12 na w sklepie GILDIA kupić, są dużo tańsze teraz... ja sobie zakupiłem kilka braków:)
Ja tez to zrobilem! Ale np. t.2 AXM jest za 45,5 zl, w Hachette zawsze 5 zl do przodu :P i przesylka za darmo :)
Poza tym dawno juz dawno wynegocjowany z malzonka limit miesieczny na komiksy zawsze mocno naginam, wiec niektore tytuly musialem sobie odpuscic :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #893 dnia: Grudzień 20, 2012, 10:01:25 am »
raczej "spisek" :smile: , ale tylko na korzysc czytelnikow (przynajmniej tych muszych).


Naprawdę myślisz, że nie dostaniemy powtórek z Muchy? :)
Chciałbym, ale obawiam się, że nas to nie minie, czego wynikiem jest już publikacja AXM 1. Podejrzewam, że kolejne tomy też się znajdą w kolekcji :(

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #894 dnia: Grudzień 20, 2012, 10:06:22 am »

Naprawdę myślisz, że nie dostaniemy powtórek z Muchy? :smile:
Chciałbym, ale obawiam się, że nas to nie minie, czego wynikiem jest już publikacja AXM 1. Podejrzewam, że kolejne tomy też się znajdą w kolekcji :sad:

Raczej mam tylko taka cicha nadzieje :)
Tom 2 AXm jest juz na wyczerpaniu, wiec wg mojego wczesniejszego wpisu-domyslu raczej sie pojawi w Kolekcji. Niestety czekamy... i nie wierze, ze kiedys zostanie opublikowana jakas lista, bedziemy sie dowiadywac co najwyzej co dwa tyg. o kolejnych tytulach.
 
A jako ciekawostka - ktos zdrowo na glowe upadl: http://allegro.pl/astonishing-x-men-vol-2-dangerous-joss-whedon-i2822972098.html
na bookdepository ten tyul jest za 18 euro z hakiem :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline lipaz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #895 dnia: Grudzień 20, 2012, 10:11:06 am »
gorzej jak się nie doczekasz AXM z kolekcji w końcu może być za 2 lata... ja już mam i mam spokój a kolekcję będę kupował wybiórczo... limit na komiksy od żony, uff jak dobrze nie mieć małżonki tylko kobietę która tez czyta komiksy:)

Offline vision2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #896 dnia: Grudzień 20, 2012, 10:14:47 am »
gorzej jak się nie doczekasz AXM z kolekcji w końcu może być za 2 lata... ja już mam i mam spokój a kolekcję będę kupował wybiórczo... limit na komiksy od żony, uff jak dobrze nie mieć małżonki tylko kobietę która tez czyta komiksy:)


Czyli mrugasz do nas okiem i mówisz: nie żeń się?
;)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline misio141

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #897 dnia: Grudzień 20, 2012, 10:17:18 am »

A jako ciekawostka - ktos zdrowo na glowe upadl: http://allegro.pl/astonishing-x-men-vol-2-dangerous-joss-whedon-i2822972098.html
na bookdepository ten tyul jest za 18 euro z hakiem :smile:
facet w swoich pozostałych aukcjach ma więcej tego typu "ciekawostek", pewnie liczy na czyjąś pomyłkę :smile:
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #898 dnia: Grudzień 20, 2012, 11:03:21 am »
gorzej jak się nie doczekasz AXM z kolekcji w końcu może być za 2 lata... ja już mam i mam spokój a kolekcję będę kupował wybiórczo... limit na komiksy od żony, uff jak dobrze nie mieć małżonki tylko kobietę która tez czyta komiksy:)
Zawsze mozna zupelnic braki angielskim wydaniami, wiec o to sie nie martwie.
A moja malzonka jest wyrozumiala :), a limit wynika z ronych innych wydatkow i byl ustalany wspolnie, poza tym jak pisalem zawsze mocno go naginam - na brak komiksow nie narzekam, nie wszystkie tytuly mnie tez interesuja, a niektore tytuly mam po znajomosci za darmo :). Poza tym jakbym nie mial limitu to chyba kupowalbym wszystko bez opamietania - i pewnie co drugi z nas tak ma :)
 
A co do samego malzenstwa: wg jakichs tam badan jakichs tam naukowcow malzenstwo wydluza facetom zycie, natomiast skraca kobietom.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #899 dnia: Grudzień 20, 2012, 11:08:56 am »
facet w swoich pozostałych aukcjach ma więcej tego typu "ciekawostek", pewnie liczy na czyjąś pomyłkę :smile:
Batmany tez za 1000 zl :) Tylko szaleniec sie skusi na taka okazje :P
Buk, Hodor i Dziczyzna

 

anything