Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA  (Przeczytany 463420 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kelen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1215 dnia: Styczeń 08, 2013, 03:32:50 pm »
W zeszłym roku w wakacje też przejeżdżałem przez Francję i na stacji benzynowej widziałem jeden tom kolekcji, był to akurat Birth of the Venom (strasznie podniszczony swoją drogą, faktycznie w miękkiej oprawie). Design okładek taki jak u nas.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline nx87

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1216 dnia: Styczeń 08, 2013, 04:44:15 pm »
Może troszkę pytanie nie na miejscu (też nie spam) ale chciałem kupić w najbliższym czasie:

Avengers: Disassembled
Elektra żyje!
1602 Czwórka z "Fantastica"
Silver Surfer Requiem 
Marvels
Iron Man Pięć koszmarów
Tajna Wojna
Wolverine Wróg Publiczny
Thor Wikingowie
Ród M 
Wojna Domowa

Jednak ankieta (w osobnym temacie) troszkę mnie zbiła z rytmu, ponieważ...
Czy 1602 WKKM to to samo co 1602 Czwórka z "Fantastica" lub Avengers: Disassembled
to jest to samo co Avengers: Disassembled WKKM? Czy wydawnictwo Mucha ma obszerniejszą historię?


Po prostu pytam czy mi opłaca się kupić podane pozycje jeżeli mam prenumeratę WKKM?

W ankiecie nie wezmę udziału, ponieważ nie czytałem większości pozycji.

Offline pioma10

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1217 dnia: Styczeń 08, 2013, 04:48:31 pm »
Czy 1602 WKKM to to samo co 1602 Czwórka z "Fantastica" lub Avengers: Disassembled
to jest to samo co Avengers: Disassembled WKKM? Czy wydawnictwo Mucha ma obszerniejszą historię?

Po prostu pytam czy mi opłaca się kupić podane pozycje jeżeli mam prenumeratę WKKM?

W pierwszym przypadku - '1602' i '1602: Czwórka z Fantasticka' to dwa różne komiksy.
W drugim przypadku (jeśli się nie mylę) to jest to samo.
Dodatkowo 'Avengers Disassembled' to był cały event:
http://en.wikipedia.org/wiki/Avengers_Disassembled

Offline nx87

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1218 dnia: Styczeń 08, 2013, 04:53:41 pm »
Tego jest tak dużo, że człowiek gubi się. No dobra, to zamówić powyższe tytuły? Czy jednak któryś odpuścić ze względu na prenumeratę WKKM?

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1219 dnia: Styczeń 08, 2013, 05:03:25 pm »
Może troszkę pytanie nie na miejscu (też nie spam) ale chciałem kupić w najbliższym czasie:

Avengers: Disassembled
Elektra żyje!
1602 Czwórka z "Fantastica"
Silver Surfer Requiem 
Marvels
Iron Man Pięć koszmarów
Tajna Wojna
Wolverine Wróg Publiczny
Thor Wikingowie
Ród M 
Wojna Domowa

Jednak ankieta (w osobnym temacie) troszkę mnie zbiła z rytmu, ponieważ...
Czy 1602 WKKM to to samo co 1602 Czwórka z "Fantastica" lub Avengers: Disassembled
to jest to samo co Avengers: Disassembled WKKM? Czy wydawnictwo Mucha ma obszerniejszą historię?


Po prostu pytam czy mi opłaca się kupić podane pozycje jeżeli mam prenumeratę WKKM?

W ankiecie nie wezmę udziału, ponieważ nie czytałem większości pozycji.

Jeżeli masz prenumeratę WKKM i nasza edycja będzie się pokrywać z angielską to możesz sobie odpuścić skreślone komiksy bo to będą duble. Resztę możesz śmiało kupować. Problem w tym, że nie mamy 100% pewności, że nasza edycja będzie dokładnie taka sama jak angielska, w ankiecie dorzuconej do pierwszego numeru nie było z pierwszej dwudziestki Marvels a zamiast tego wskoczyła pozycja nr 21 czyli She-Hulk. Chociaż według mnie prędzej czy później pokryją się wszystkie skreślone komiksy.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2013, 05:19:24 pm wysłana przez amsterdream »

Offline Hazriel

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1220 dnia: Styczeń 08, 2013, 08:45:52 pm »
Mam takie 2 pytania:

1. Czy zamawiał ktoś prenumerate przez internet? Nie bylo z tym żadnych problemów?
2. Czy jeżeli zamówiłem prenumeratę od numeru 3 (czyli przyślą mi numery 3,4,5) to komiksy dostanę dopiero wtedy gdy numer 5 zacznie wchodzić do kiosków?

Offline burberry

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1221 dnia: Styczeń 08, 2013, 09:35:21 pm »
Chciałem coś poczytać, a potem napisać o Iron Man: Extremis, ale w tym temacie opinie o samych komiksach są chyba najmniej pożądane...
Bóg Cię kocha

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1222 dnia: Styczeń 08, 2013, 09:50:49 pm »
Chciałem coś poczytać, a potem napisać o Iron Man: Extremis, ale w tym temacie opinie o samych komiksach są chyba najmniej pożądane...

Napisz w którym kiosku kupiłeś tego Iron Mana, ile sztuk jeszcze zostało? A może prenumerujesz? W samej folii dostałeś komiksy, czy w drewnianej skrzyni? Od razu przysłali, czy musiałeś dzwonić i dowiadywać się?

endriu84

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1223 dnia: Styczeń 08, 2013, 10:57:58 pm »
A kubek byl? W całosci czy rozbity? A jesli w calosci, to czy ucho mial bardziej w prawą czy w lewą?
No i najwazniejsze: pytales innych, czy komuś jeszcze się to zdarzyło? Zadzwon konieczne do Hachette w tej sprawie.

I nie bądź pieniaczem. Napisz koniecznie, czego chcesz bardziej, a czego mniej - niech sobie w Hachette nie myslą, ze w lutym tylko dla jednej osoby przygotują album na specjalne zamówienie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2013, 11:03:25 pm wysłana przez endriu84 »

Offline Piotruposz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1224 dnia: Styczeń 08, 2013, 11:14:04 pm »
A może by tak założyć małe podforum, w którym dodawane byłyby tematy dotyczące każdego tytułu? Jeśli to niemożliwe, to proponuję chociaż dodawać w "Komiksy amerykańskie" osobne tematy typu:
  • "[WKKM] Spider-Man: Powrót do domu",
  • "[WKKM] Astonishing x-Men: Obdarowani",
  • "[WKKM] Iron Man: Extremis"
...i analogicznie o każdym tomie (o ile będzie o czym rozmawiać), konsekwentnie, przejrzyście.
Co o tym sądzicie?

Ten temat zostałby do dyskusji ogólnej o kolekcji i marudzeniu, chwaleniu, wróżeniu, prenumeracie, czyli o wszystkim tym, co było poruszane dotychczas, a o komiksach, historii, rysunkach, kolorystyce, tłumaczeniu dyskutowlaibyśmy w osobnych tematach. Proponuję, żeby pierwsza osoba skłonna do dyskusji na temat danego tomu zakładała taki temat.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1225 dnia: Styczeń 08, 2013, 11:19:14 pm »
To ja założe temat " Kolory w komiksach z Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela"...

Offline Koalar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1226 dnia: Styczeń 08, 2013, 11:20:26 pm »
W Łodzi w kiosku przy Selgrosie przy Pabianickiej są jeszcze numery 2 i 3, a w kiosku przy rogu Dubois/Pabianicka jest jeszcze 3 numer.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Piotruposz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1227 dnia: Styczeń 08, 2013, 11:54:33 pm »
To ja założe temat " Kolory w komiksach z Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela"...

Załóż nawet dwa razy.

Najwidoczniej dla Ciebie dyskutowanie na osobne tematy w osobnych wątkach to coś dziwnego.

endriu84

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1228 dnia: Styczeń 09, 2013, 12:25:59 am »
W kraju i wsrod ludzi absurdu powaga moglaby nas już tylko dobić.

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1229 dnia: Styczeń 09, 2013, 08:34:23 am »
A może by tak założyć małe podforum, w którym dodawane byłyby tematy dotyczące każdego tytułu? Jeśli to niemożliwe, to proponuję chociaż dodawać w "Komiksy amerykańskie" osobne tematy typu:
  • "[WKKM] Spider-Man: Powrót do domu",
  • "[WKKM] Astonishing x-Men: Obdarowani",
  • "[WKKM] Iron Man: Extremis"
...i analogicznie o każdym tomie (o ile będzie o czym rozmawiać), konsekwentnie, przejrzyście.
Co o tym sądzicie?

Ten temat zostałby do dyskusji ogólnej o kolekcji i marudzeniu, chwaleniu, wróżeniu, prenumeracie, czyli o wszystkim tym, co było poruszane dotychczas, a o komiksach, historii, rysunkach, kolorystyce, tłumaczeniu dyskutowlaibyśmy w osobnych tematach. Proponuję, żeby pierwsza osoba skłonna do dyskusji na temat danego tomu zakładała taki temat.


Nie bój się, pojawi się coś naprawde dobrego albo tym bardziej naprawde słabego to temat się otworzy raz dwa.
Na razie widać, że komiksy trzymają równy - wysoki poziom. Przynajmniej 1 i 2 numer, na 3ci muszę  czekać (prenumerata)... choć tu kolega co kupił mnie ostrzegał, że Iron Man jest słaby i arty i fabuła. Także czekanie mnie nie drażni. Gorzej z Wolviem będzie :) To bym sobie już pooczytał. Tyle dobrze, że Venomka będe miał przed innymi.
Part man, part machine - all cybercommando.