Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA  (Przeczytany 469043 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1380 dnia: Styczeń 25, 2013, 12:46:35 pm »
Witam wszystkich
 
Do tej pory tylko czytałem forum, ale uznałem, że czas zabrać głos.
 
W sprawie prenumerat: jestem prenumeratorem tej kolekcji i swoją zamówiem gdzieś w okolicach 14.12. Zamówiłem od numeru pierwszego, czyli zgodnie z opisem na stronie z pierwszą paczką powinienem dostać nr 1-3 + kubek.
31 grudnia zadzwoniłem na infolinię (pracowali sumiennie mimo Sylwestra :smile: ) i zapytałem, czy nr 1-3 są już rozsyłane. Pani uprzejmie sprawdziła moje dane (zamawiałem tylko przez stronę i nie byłem pewnien, czy zaskoczyła) i powiedziała, że tak i moja paczka została przekazana do działu pakowania w miniony czwartek (27.12) i po nowym roku powinienem ją dostać. I faktycznie tak było - równo 02.01 listonosz przyniósł przesyłkę (czyli dostałem ją dokładnie w dniu ukazania się w kioskach nr 3). W środku były numery 1-3 i kubek (nie zgnieciony), przy czym nr 1 i 2 były bez foli, a nr 3 był ZAFOLIOWANY. Czyli jednak się da. Co prawda przez to zostało mi trochę kleju na okładce, ale dało się go ściągnąć.
Co ciekawsze, w środku był list z podziękowaniami i informacją, że następna przesyłka dotrze do mnie za niecały miesiąc. Czyli wniosek jasny - nr 4 i 5 będą wysyłane na koniec stycznia.
Absolutnie nie wydaje mi się realne, aby nr 4 i 5 miały być wysyłane do prenumeratorów z miesięcznym opóźnieniem.
 
Edit: dzwoniłem dla pewności sam także na infolinię i pani powiedziała jasno i krótko, jakby nie pierwszy raz ktoś zadał to pytanie: nr 4 i 5 będą wysłane w dniu ukazania się nr 5, czyli na początku lutego. Nie ma więc sensu robić zamieszania.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2013, 12:59:52 pm wysłana przez Jaxx »

Offline Jaxx

Odp: Odp: WKKM - Najbardziej oczekiwane
« Odpowiedź #1381 dnia: Styczeń 25, 2013, 01:51:40 pm »
Jestem bardzo ciekaw, na ile lista z wikipedii pokryje się z rzeczywistością. Nawet powyżej tej listy jest adnotacja, że zbudowana jest w oparciu o zapowiedzi, bez konkretnych zapewnień ze strony wydawnictwa. Wydaje mi się, że możemy być pewni jedynie tych pierwszych 33, które już się ukazały - raczej nie ma możliwości, aby Hachette u nas wydało coś innego, więc te tytuły będą te same. Oczywiście wszystkie "części drugie" do już wydanych tytułów też na pewno będą. A reszta? Któż to wie, ale osobiście wolałbym, aby ta lista się utrzymała. Może z małymi zmianami - nie znam Black Panthera czy Eternals, ale wydaje mi się, że można byłoby znaleźć lepsze pozycje w ich miejsca.

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: WKKM - Najbardziej oczekiwane
« Odpowiedź #1382 dnia: Styczeń 25, 2013, 02:24:47 pm »

Nie wiem czy mówisz poważnie czy nie maximumcarnage, ale wiele osób
tak właśnie postrzega kolekcjonowanie.


Mówię absolutnie poważnie. Po mnie nie spodziewaj się sarkazmu, gdyż moim zdaniem jest on niemożliwy do wyrażenia w tekście pisanym. Fragsel się stara ale nie bardzo mu to wychodzi. Wracając do tematu, tak jak napisałem wcześniej, kupuję po dwie sztuki każdego numeru właśnie w celu posiadania nienaruszonej kolekcji. Nie dlatego żeby coś na tym zarobić ale żeby mieć to gdzieś u siebie w pokoju i móc się tym cieszyć.

fragsel

  • Gość
Odp: Odp: WKKM - Najbardziej oczekiwane
« Odpowiedź #1383 dnia: Styczeń 25, 2013, 02:41:17 pm »
ponieważ sarkazm mi nie wychodzi więc całkiem poważnie:
- jeszcze jestem w stanie ogarnąć jak ktoś kupuje 17 różnych wersji jednego komiksu i wszystkie je czyta, ogląda, ceni, przytula. Marnotrawstwo, ale jak ktoś ma kasę to nic mi do tego
- jeszcze bardziej jestem w stanie ogarnąć jak ktoś kupuje 17 wersji jednego komiksu jako inwestycje w przyszłość (z czasem zarobi, albo nie, jest ryzyko, ale to biznes)
Ale kupować tylko po to by stało na półce i się kurzyło? Dżiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiizas.

Oblukaj a potem wyjdź trochę do ludzi:

Atomówki 15 Kolekcja Superzły

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1384 dnia: Styczeń 25, 2013, 02:48:55 pm »
Widzę, że niektórzy kupują na allegro Spiderka  (a niektórzy sobie śpiewają za niego już więcej niż 15zł)
liczyłem dzisiaj "powrót do domu" WKKM w empiku w Katowicach i.... 20 sztuk pierwszego numeru ciągle leży :D W dziale "kolekcjonerskie" na samym dole pod Wolviem.


A kończąc temat jeżeli wysyłki będą po wydaniu 6ki to skończy ta prenumerata tak jak Wanda Nowicka.
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: WKKM - Najbardziej oczekiwane
« Odpowiedź #1385 dnia: Styczeń 25, 2013, 02:58:39 pm »
ponieważ sarkazm mi nie wychodzi więc całkiem poważnie:
- jeszcze jestem w stanie ogarnąć jak ktoś kupuje 17 różnych wersji jednego komiksu i wszystkie je czyta, ogląda, ceni, przytula. Marnotrawstwo, ale jak ktoś ma kasę to nic mi do tego
- jeszcze bardziej jestem w stanie ogarnąć jak ktoś kupuje 17 wersji jednego komiksu jako inwestycje w przyszłość (z czasem zarobi, albo nie, jest ryzyko, ale to biznes)
Ale kupować tylko po to by stało na półce i się kurzyło? Dżiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiizas.

Oblukaj a potem wyjdź trochę do ludzi:


Z ,,Atomówek" już wyrosłem, dzięki. A tak na poważnie, to co jest złego w kolekcjonowaniu komiksów? Hobby jak każde inne. Niektórzy kolekcjonują samochody, inni książki, jeszcze inni przedmioty z II Wojny Światowej. I dlaczego mają od razu stać zakurzone? Jest przecież tyle sposobów. Można je trzymać w foliach ochronnych, w kartonach lub po prostu sprzątać w domu, tak aby kurz za bardzo nie osiadał.

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1386 dnia: Styczeń 25, 2013, 03:02:38 pm »
Widzę, że niektórzy kupują na allegro Spiderka  (a niektórzy sobie śpiewają za niego już więcej niż 15zł)
liczyłem dzisiaj "powrót do domu" WKKM w empiku w Katowicach i.... 20 sztuk pierwszego numeru ciągle leży :biggrin: W dziale "kolekcjonerskie" na samym dole pod Wolviem.


Na niektórych aukcjach cena wynosiła nawet 4 dychy, także można sporo zarobić. Nie każdy Empik ma też na stanie WKKM. Ja odwiedziłem 2 w swoim mieście i w obu ani widu ani słychu. Jest za to integral Białego Orła.

fragsel

  • Gość
Odp: Odp: WKKM - Najbardziej oczekiwane
« Odpowiedź #1387 dnia: Styczeń 25, 2013, 03:14:30 pm »
Z bibelotami jest trochę inaczej, ru cel kolekcji jest trochę inny. A komiksy?
Miałem kiedyś taki myk, że kupowałem komiksy, książki albo filmy i stawiałem na półce (podkreślam - po jednej sztuce). I raz przyszedł kolega i zapytał: "O, a o tym słyszałem. Dobre?" I tak sobie pomyślałem: "Cholera, nie wiem. Stoi tu 3 lata a ja tego jeszcze nie widziałem. Po kiego grzyba mi to?" I tak sobie przejrzałem, część sprzedałem od razu, część po obejrzeniu/przeczytaniu. Zostało tego mnóstwo, bo odpowiedź na pytanie: "Wrócisz do tego? Przeczytasz mnie jeszcze kiedyś? Obejrzysz?" wypadła twierdząco. I ile się od razu miejsca zrobiło na Moora i Rosińskiego. I Marvel. Tak, dużo Marvela

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: WKKM - Najbardziej oczekiwane
« Odpowiedź #1388 dnia: Styczeń 25, 2013, 03:17:16 pm »
Z bibelotami jest trochę inaczej, ru cel kolekcji jest trochę inny. A komiksy?
Miałem kiedyś taki myk, że kupowałem komiksy, książki albo filmy i stawiałem na półce (podkreślam - po jednej sztuce). I raz przyszedł kolega i zapytał: "O, a o tym słyszałem. Dobre?" I tak sobie pomyślałem: "Cholera, nie wiem. Stoi tu 3 lata a ja tego jeszcze nie widziałem. Po kiego grzyba mi to?" I tak sobie przejrzałem, część sprzedałem od razu, część po obejrzeniu/przeczytaniu. Zostało tego mnóstwo, bo odpowiedź na pytanie: "Wrócisz do tego? Przeczytasz mnie jeszcze kiedyś? Obejrzysz?" wypadła twierdząco. I ile się od razu miejsca zrobiło na Moora i Rosińskiego
Ja z filmami mam podobnie. Mam kilkaset sztuk, których nawet nie pozbawiłem folii. Większość z nich obejrzałem już jednak wcześniej a kupiłem ze zwykłego sentymentu.

fragsel

  • Gość
Odp: Odp: WKKM - Najbardziej oczekiwane
« Odpowiedź #1389 dnia: Styczeń 25, 2013, 03:23:17 pm »
No własnie wygląda na to, że nie "podobnie", całkiem nie "podobnie". Jeśli mi powiesz, ze kiedyś tę folię zerwiesz to ok. A zerwiesz?

I nic bym się nie czepiał jakbyś mówił, że kupujesz kolekcję Marvela - tez bym kupował, gdybym nie uważał, że oryginalne lepsze i (często) tańsze (a na pewno jeśli już to niewiele droższe i to w ekstremalnych przypadkach). Ale z Twojego kupowania dwóch (jednego do czytania a jednego do stania) to dzisiaj będziemy z żoną lali cały wieczór przy Carlo Rossi. (które będziemy pili a nie oglądali na półce, a nawet jak kupimy dwa, to na pewno oba w końcu "odfoliujemy")
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2013, 03:26:35 pm wysłana przez fragsel »

Offline peta18

Odp: Odp: WKKM - Najbardziej oczekiwane
« Odpowiedź #1390 dnia: Styczeń 25, 2013, 03:31:25 pm »
Ale z Twojego kupowania dwóch (jednego do czytania a jednego do stania) to dzisiaj będziemy z żoną lali cały wieczór przy Carlo Rossi. (które będziemy pili a nie oglądali na półce, a nawet jak kupimy dwa, to na pewno oba w końcu "odfoliujemy")
Dobry tekst, od razu sie humor czlowiekowi poprawia. Dzieki :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1391 dnia: Styczeń 25, 2013, 03:42:26 pm »
A pytałeś się obsługi ? Bo tu na Skargi w Katowicach tez wcześniej nie leżało ich aż tyle. Były ale nie 20 sztuk :D Może przywlekli z zaplecza.
A w "zarabianie" na tym się imho lepiej chłopie nie pakuj, na dworcu w Katowicach to samo widziałem 1ke w 2 różnych miejscach. Jak te zwroty wrócą to będą po 5-7zł na allegro.
Ja już wcześniej kupiłem sobie jeszcze jeden 1szy numer, lezy w folii i tekturce i czeka co mu przyniesie los :smile: Już się czuje jak prawdziwy kolekcjoner. Jeden mam rozfoliowany, drugi ten sam zafoliowany.
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline Koalar

Odp: Odp: WKKM - Najbardziej oczekiwane
« Odpowiedź #1392 dnia: Styczeń 25, 2013, 03:46:23 pm »
Ale z Twojego kupowania dwóch (jednego do czytania a jednego do stania) to dzisiaj będziemy z żoną lali cały wieczór przy Carlo Rossi.

- Słuchaj, no kupuje i w folii trzyma! <smieja_sie>
- Jeden czyta, a drugi stoi na półce? Ale jaja! <smieja_sie>
[po godzinie]
- No nie mogę, no kolekcjoner pełną gębą! <smieja_sie>
- No w foliach, czujesz, w foliach! <smieja_sie>
[po paru godzinach]
- Ej, no jak ten w Atomówkach! <smieja_sie>
- Cały wieczór nam urządził, boki zrywać! <smieja_sie>
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline irisen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1393 dnia: Styczeń 25, 2013, 06:04:16 pm »
Mam pytanie do tych co juz wczesniej mieli do czynienia z hachette, tak z doświadczenia jak to wydawnictwo sprawdza sie z kolekcjami?, ciagną kolekcje do końca ? czy jednak pozostaje jedynie prenumerata jezeli chce sie mieć pewność posiadania całej kolekcji ?.


Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1394 dnia: Styczeń 25, 2013, 06:18:05 pm »
czytając Wasze czarne wizje, również zadzwoniłem do wydawnictwa i Pani zapewniała mnie, że wysyłać będą z dniem ukazania się 5 nr w kioskach (czekam na paczkę z nr 4 i 5), czyli pod koniec stycznia/początek lutego paczka ma być u mnie.
Z tego wynika, że za bardzo panikujecie!

 

anything