Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA  (Przeczytany 469234 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Odp: WKKM - Najbardziej oczekiwane
« Odpowiedź #1410 dnia: Styczeń 25, 2013, 11:29:29 pm »
Ale z Twojego kupowania dwóch (jednego do czytania a jednego do stania) to dzisiaj będziemy z żoną lali cały wieczór przy Carlo Rossi. (które będziemy pili a nie oglądali na półce, a nawet jak kupimy dwa, to na pewno oba w końcu "odfoliujemy")
Powiem tak, dla mnie kupowanie dwóch sztuk, jednej do czytania, a drugiej, żeby stała w folii to głupota. Sam kupuję jedną sztukę, czytam, a potem ładuję do folii, by się nie kurzyła zbytnio, niemniej, do czego zmierzam... To jak się lansujesz na żonę i winko jest żałosne, jakbyś miał kompleksy a "posiadanie" żony i możliwość picia z nią Carlo Rossi było jakimś osiągnięciem.

Offline nayroth

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1411 dnia: Styczeń 25, 2013, 11:53:37 pm »
Na razie nie ma informacji co będzie wydane po 60 tomie, chodza pogloski, ze podobna kolekcja komiksów DC, co nie dziwi mnie w ogóle.

Jeśli kolekcja DC by ruszyła i wyglądała mniej więcej tak ją sobie wyobrażam, to brałbym w ciemno a może nawet podwójnie jak fragsel ;)

1-15
DKR, Azyl Arkham, Rok Pierwszy, Long Halloween 1-2,
Hush 1-2, The Cult, Year100, Alan Moore Stories(Killing Joke, Whatever happened...),
The Man Who Laughs, Black Mirror, Death in the Family, Batwoman Elegy, Nightwing Year One.

16-25
The Man of Steel, Red Son, All Star Superman 1-2, Na wszystkie pory roku,
Secret Identity, For Tomorrow 1-2, Lex Luthor: man of steel, Batman/Superman: Supergirl.

26-35
Kingdom Come, Justice 1-2, New Frontier 1-2
JLA: Origin, JLA: Earth2, JLA: Year One 1-2, JLA vol1

36-42
Crisis on infinite earhts 1-2, Zero hour, Identity crisis, Infinite crisis, Final crisis 1-2

43-51
Szmaragdowy Swit 1-2, Szmaragdowy Zmierzch, Blackest night, Green Lantern:Rebirth,
Kołczan 1-2, Longbow hunters, Green Arrow: Year One

53-60
Wonder Woman: Gods and monsters, WW: Odyssey 1-2, WW: Second Genezis,
Flash: Rebirth, Hawkman: Endless Flight, Aquaman: Sword of Atlantis, LOBO.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1412 dnia: Styczeń 26, 2013, 12:05:58 am »
Mam pytanie do osób, które znają komiksy z listy na wikipedii - czy w którymś z nich pojawiają się może Mystique i Deadpool? Niekoniecznie w jednym komiksie, oczywiście. Słabo znam te dwie postacie z kart komiksów, a chętnie bym ich zobaczył.



Offline Bartzzz87

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1413 dnia: Styczeń 26, 2013, 12:12:57 am »
O, a to bardzo ciekawa konstatacj. Bo ze śledzonych przeze mnie wyników sprzedaży Diamonda, wpisów na Comichronie, raportów ICV2 i kilku innych źródeł można wyczytać wiele rzeczy, ale z pewnością nie fakt, że (jakkolwiek pojmowany) komiks amerykański "od 20 lat przeżywa boom kolekcjonerski". Zresztą, co to za boom co trwa 20 lat. Mógłbyś mi wyjaśnić co masz na myśli rzucając tak śmiałą tezę na forum...

W momencie kiedy ukazał się X-Men Jima Lee i Spider-Man McFarlane'a rozpoczął się boom na różne warianty okładek. Drul był dzielony z poczatku na tyle ile było okladek, później zdecydowano na ratio 1:10, 1:25, 1:50, 1:100 itd, itd.
Kiedy wejdziesz do sklepu z komiksami w UK (jak Forbidden Planet, Orbital albo Gosh!) zauważysz, że druku tzw. Standardowych okladek np. Supt Spider-Man jest od groma, za to warianty Ramosa i Quesady z racji tego, że rzadsze zniknęły z półek w momencie, bo przy dacie wydania sklepy maja je taniej niż później są dostępne na eBayu.
Wiec tylko dlatego, że wyniki sprzedaży są słabe, nie oznaczacto, że rynek kolekcjonerski nie jest ożywiony.
Dla przykładu podam, że w/w Superior Spider-Man #1 wariant Quesady w moim lokalnym sklepie przyszedł jeden egzemplarz w cenie £59.95...
Sprawdz teraz cene na eBayu.

Offline turucorp

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1414 dnia: Styczeń 26, 2013, 12:24:57 am »
Wiec tylko dlatego, że wyniki sprzedaży są słabe, nie oznaczacto, że rynek kolekcjonerski nie jest ożywiony.

ja przepraszam bardzo, ale co ma wspolnego zbieranie roznych wariantow okladek z domniemanym "20 letnim boomem kolekcjonerskim na komiksy amerykanskie"?

Offline Julek_

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1415 dnia: Styczeń 26, 2013, 08:28:01 am »
Wiec tylko dlatego, że wyniki sprzedaży są słabe, nie oznaczacto, że rynek kolekcjonerski nie jest ożywiony.
A ja bym poprosił jakieś mierzalne dowody, cyfry, statystyki, wyliczenia, wyniki sprzedaży świadczące o Twojej tezie o tym, że od czasów , jak piszesz, "X-Men" #1 i "Spider-Man" #1 trwa "boom kolekcjonerski". Konkrety, a nie "sprawdź sobie cenę na e-bay", "patrz ile ukazuje się wariantów" albo "zobacz, pierwszy Action Comics sprzedał się za milion dolarów!". Jak ożywienie (o ile ono ma miejsce) rynku kolekcjonerskiego wygląda? Na co się przekłada i z czym jest związane ( tylko z alternatywnymi wersjami okładek?), dlaczego trwa aż dwadzieścia lat? Na razie to co piszesz to niezborne ogólniki, które nie do końca przekładają się na rzeczywistość...


Offline Dreadnought

Odp: Odp: WKKM - Najbardziej oczekiwane
« Odpowiedź #1416 dnia: Styczeń 26, 2013, 08:52:25 am »
No własnie wygląda na to, że nie "podobnie", całkiem nie "podobnie". Jeśli mi powiesz, ze kiedyś tę folię zerwiesz to ok. A zerwiesz?

I nic bym się nie czepiał jakbyś mówił, że kupujesz kolekcję Marvela - tez bym kupował, gdybym nie uważał, że oryginalne lepsze i (często) tańsze (a na pewno jeśli już to niewiele droższe i to w ekstremalnych przypadkach). Ale z Twojego kupowania dwóch (jednego do czytania a jednego do stania) to dzisiaj będziemy z żoną lali cały wieczór przy Carlo Rossi. (które będziemy pili a nie oglądali na półce, a nawet jak kupimy dwa, to na pewno oba w końcu "odfoliujemy")




Carlo Rossi  akurat jest uznawane za wino dla tych co sie nie znają  :biggrin: Kosztuje 25zł a jest podobne do tych za 10zł. Po prostu jakość nie idzie za "prestiżem marki" nad Wisłą. W każdej branży mamy przykłady takich produktów.
Ja jestem poczatkujący w winach i nie mam zbytnio wyrobionego smaku, ale czasem zdarza mi się przeczytać jakiś artykuł czy coś wypić.

Co do "prawdziwego kolekcjonerstwa" to warto spojrzeć na action figures. Mało, który z kolekcjonerów je odpakowywuje.

Przy czym w PL pewnie mało kto może sobie na to pozwolić.

Part man, part machine - all cybercommando.

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1417 dnia: Styczeń 26, 2013, 09:10:22 am »
Wszystkim kolekcjonerom i niekolekcjonerom polecam serial "Comic Book Men". Jedni i drudzy beda sie dobrze bawili podczas seansu, choc emocje pewnie beda rozne.
Buk, Hodor i Dziczyzna

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1418 dnia: Styczeń 26, 2013, 09:59:33 am »

Carlo Rossi  akurat jest uznawane za wino dla tych co sie nie znają  :biggrin:

Kurcze. No to idę usunąć konto z gildii win.

Offline Szekak

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1419 dnia: Styczeń 26, 2013, 11:20:32 am »
Kurcze. No to idę usunąć konto z gildii win.
Niech ci żona pomoże.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1420 dnia: Styczeń 26, 2013, 12:03:47 pm »
Tak sobie myślę, że jak bym był pracownikiem Hachette, powiedzmy jakimś redaktorem merytorycznym i wszedłbym na to forum (przykładowo), żeby zebrać feedback od klientów z tzw. core targetu, po czym natrafiłbym na kretyńskie dywagacje o winach, żonach, Angliach, foliach, niefoliach i innych pierdołach, to najzwyczajniej w świecie olałbym z góry ciepłym moczem te kilka sensownych i istotnych opinii dotyczących WKKM, które w tym wszystkim się pojawiły. O ile bym do nich kiedykolwiek dotarł, bo przebijanie się przez prawie 100 stron wątku, gdzie może 1/10 stanowi dyskusję na temat, świadczy o tym, że nie ma co takiej grupy Klientów traktować na tyle poważnie, by dokonać radykalnych zmian w wydawanym produkcie.

Sorry, guys. Flame on me.

knypcio

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1421 dnia: Styczeń 26, 2013, 12:10:44 pm »
Wina, żony itepe były w innym temacie, ale nadgorliwy moderator zamodował drobny offtopik i zrobił się z tego mega offtop, który już w tym momencie zasługuje na własny temat, bo jest zbyt pocieszny, żeby go skasować zupełnie. *sugestia dla jakiegoś moderatora*

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1422 dnia: Styczeń 26, 2013, 12:36:42 pm »
Offtopy w tym temacie powinny zostać. Jak pisałem wcześniej bardzo fajnie się to wszystko czyta.
A jeśli Hachette chce zebrać feedback to niech założą fanpage. Zresztą i tak jakiekolwiek informacje jakie chcieli uzyskać, zebrali w ankiecie, a jeśli nie to zrobią nową.

Offline Szekak

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1423 dnia: Styczeń 26, 2013, 12:47:46 pm »
Tak sobie myślę, że jak bym był pracownikiem Hachette, powiedzmy jakimś redaktorem merytorycznym i wszedłbym na to forum (przykładowo), żeby zebrać feedback od klientów z tzw. core targetu, po czym natrafiłbym na kretyńskie dywagacje o winach, żonach, Angliach, foliach, niefoliach i innych pierdołach, to najzwyczajniej w świecie olałbym z góry ciepłym moczem te kilka sensownych i istotnych opinii dotyczących WKKM, które w tym wszystkim się pojawiły. O ile bym do nich kiedykolwiek dotarł, bo przebijanie się przez prawie 100 stron wątku, gdzie może 1/10 stanowi dyskusję na temat, świadczy o tym, że nie ma co takiej grupy Klientów traktować na tyle poważnie, by dokonać radykalnych zmian w wydawanym produkcie.

Sorry, guys. Flame on me.
Jakbym był twoim przełożonym to bym cie z roboty wyrzucił.

Offline oes

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1424 dnia: Styczeń 26, 2013, 12:51:35 pm »
Witam serdecznie, czytam was od dłuższego czasu, ale dopiero teraz postanowiłem coś napisać.
Czytam narzekania o tym, że tu będzie obcięta grafika, a że  80 zł to dużo i rzadko trafiam na komentarz kogoś , kto po prostu jak ja jest szczerze wzruszony możliwością zakupu komiksów po takiej cenie. Z podekscytowaniem czekam na przesyłkę wraz z numerem 3,4,5. Odliczam dni i się cieszę że stać mnie na taki wydatek, chociaż wymagał on pewnych z zmian w hierarchii zakupów, uważam poza tym  że cena jest korzystna i samo wydanie również prezentuje się wyśmienicie. Jestem wdzięczny Hachette za tą kolekcję i liczę na uzbieranie całej. Nawet kiedy trafi się mi coś zdublować to z chęcią podaruję komuś z bliskich w prezencie.
Uważam także, jak ktoś z poprzednich komentarzach, że niektórzy widocznie nie dorośli do tego, by traktować ich jak poważnych konsumentów, skoro zamiast rozmowy konstruktywnej szerzy się dysputa o winach, żonach itp.
A wracając do kolekcji póki co czytałem 1 i 2 numer i byłem wdzięczny losowi , że mogłem sobie wrócić do chwil dzieciństwa i tm-semic, wdzięczny za każdą kartkę.
Kocham komiksy i kibicuję całym sercem hachette.
pozdrawiam

p.s. szczególnie ciekaw jestem "marvel zombies" oraz"punishera"