trawa

Autor Wątek: Horrory postmodernistyczne / meta-horrory  (Przeczytany 7053 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Twardowsky

Horrory postmodernistyczne / meta-horrory
« dnia: Sierpień 22, 2012, 12:13:01 pm »
Jestem na świeżo po "cabin in the woods". Film zrobił na mnie ogromne wrażenie. Już dawno nie widziałem takiej zręcznej zabawy konwencjami. Czy znacie jeszcze jakieś tytułu traktujące horror z poziomu meta, tak jak w CithW?
Pogromca wdów i sierot

Offline m010ch

Odp: Horrory postmodernistyczne / meta-horrory
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 22, 2012, 08:17:50 pm »
Czy znacie jeszcze jakieś tytułu traktujące horror z poziomu meta, tak jak w CithW?

Najbardziej oczywistym przykładem zdaje się być tutaj tetralogia Scream, ale sam chętnie poznam też inne tytuły podobnie bawiące się z konwencją.

Offline spence

Odp: Horrory postmodernistyczne / meta-horrory
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 02, 2012, 10:50:19 pm »
Nie wiem czy to jest panowie i panie drogi temat na tą wrzutę, ale kolega ze strony recenzję napisał "Cabin In The Woods" vel "Domu w głębi lasu" o wdzięcznym tytule "Każdy horror ever na raz":

          Grupa stu­den­tów wyjeż­dża na biwak do umiej­sco­wio­nego w głębi   lasu domku let­ni­sko­wego kuzyna jed­nego z nich. Były już takie   hor­rory. Z reguły fil­mami oka­zy­wały się nie za mądrymi,   a indy­wi­du­alizm każ­dego z nich spro­wa­dzał się do wypo­sa­że­nia   mor­dercy w ory­gi­nalne narzę­dzie zbrodni lub maskę. Każdy obej­rzał   pew­nie przy­naj­mniej kilka. Jeśli nie z nudów, to przy piwie   z przy­ja­ciółmi, czy gdzieś. Jak zare­ago­wać więc widząc zapo­wiedź   kolej­nego filmu, zaczy­na­jącą się tym samym zda­niem co tekst, który   wła­śnie czy­tasz? Uśmiech poli­to­wa­nia? Prze­wró­ce­nie oczami   z cichym wes­tchnię­ciem? Pew­nie w więk­szo­ści przy­pad­ków udało mi   się tra­fić. Nie oce­niaj jed­nak książki przed zacho­dem słońca. Dom w głębi lasu   jest bar­dziej udany niż może się wyda­wać na pierw­szy oka rzut. Jest   jed­nak zupeł­nie inny niż więk­szość ludzi przy­pusz­cza...

Ciąg dalszy na :http://http://kaseta.org/2012/09/02/kady-horror-ever-na-raz/
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline Snowley

Odp: Horrory postmodernistyczne / meta-horrory
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 17, 2014, 01:20:53 pm »
"The Revenent" a.k.a. "Powrót trupa" to świeże (bah, tak naprawdę bardziej folkowe niż u Brama Strokera) i dość cyniczne podejście do tematu wampirów. Bonus dla ludzi orientujących się w temacie wąpierzy. Pierwsza część trylogii "Simon Pegg/Nick Frost przedstawiają", czyli "Wysyp żywych trupów" to angielska komedia o zombie. No i w sumie Evil Dead, Braindead i Drag me to Hell też nie są typowymi horrorami, takie slashery ze świadomością groteskowości slasherów... 

Offline Konik89

Odp: Horrory postmodernistyczne / meta-horrory
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 08, 2014, 10:42:57 am »
"The Revenent" a.k.a. "Powrót trupa" to świeże (bah, tak naprawdę bardziej folkowe niż u Brama Strokera) i dość cyniczne podejście do tematu wampirów. Bonus dla ludzi orientujących się w temacie wąpierzy. Pierwsza część trylogii "Simon Pegg/Nick Frost przedstawiają", czyli "Wysyp żywych trupów" to angielska komedia o zombie. No i w sumie Evil Dead, Braindead i Drag me to Hell też nie są typowymi horrorami, takie slashery ze świadomością groteskowości slasherów...
the Revenant jak już ;)

 

anything