Autor Wątek: Mega Manga z JPF-u  (Przeczytany 56922 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline peta18

Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 15, 2013, 08:13:39 am »
Dzięki za odpowiedź. Wychodzi, że to chyba nie dla mnie. Nie jestem pewien czy to uprawnione porównanie ale nasuwa mi się automatycznie skoro obyczajówka/ wampiry - trochę jak Zmierzchy?
Zmierzc i Klan Poe to dwa rozne swiaty, ten pierwszy to dno, a drugi stoi dosc wysoko. Bardzo klimatyczny komiks (a ogolem nie przepadam za tego typu opowiesciami). Poczatkowo pierwszy tom srednio mi przypadl do gustu poza pierwszymi rozdzialami, natomiast lektura drugiego mocno podreperowala moja opinie na temat calej opowiesci. Generalnie polecam, ale do tego komiksu trzeba sie przekonac, bo na pierwszy rzut oka moze wydac sie kiepski, a taki z cala pewnoscia nie jest.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline horror

Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 15, 2013, 08:56:16 am »
Zmierzc i Klan Poe to dwa rozne swiaty, ten pierwszy to dno, a drugi stoi dosc wysoko. Bardzo klimatyczny komiks (a ogolem nie przepadam za tego typu opowiesciami). Poczatkowo pierwszy tom srednio mi przypadl do gustu poza pierwszymi rozdzialami, natomiast lektura drugiego mocno podreperowala moja opinie na temat calej opowiesci. Generalnie polecam, ale do tego komiksu trzeba sie przekonac, bo na pierwszy rzut oka moze wydac sie kiepski, a taki z cala pewnoscia nie jest.

popieram w całej rozciągłości. klan Poe na początku wydał mi się dość słabą i sztampową opowiastką, ale im dalej w las tym lepiej. duża ilość wątków, bardzo dobrze splecionych, dziejących sie na przestrzeni kilku pokoleń i co najważniejsze wewnętrznie spójna powoduje, że jest to pasjonująca lektura do której trzeba mieć lekkie zacięcie detektywistyczne. Specyfincza pozycja na polskim rynku, czegoś podobnego nie czytałem wśród komiksów.

Offline amsterdream

Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 15, 2013, 02:56:13 pm »
Cytuj
Oto następne w kolejce mangi Junjiego Ito, które chcemy wydać. "Black Paradox" ujrzy światło dzienne jeszcze w grudniu tego roku. Natomiast "Hellstar Remina" planujemy jako bonusową Mega Mangę w roku 2014.



 :biggrin:

Offline peta18

Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 18, 2014, 06:31:07 pm »
Czytaliscie nowa pozycje z serii Mega Manga - "Bylo ich jedenascioro"? Ja wlasnie jestem mniej wiecej w polowie lektury. Historia w gruncie rzeczy obyczajowa (z elementami "azjatycko specyficznie komediowymi"), umieszczona w realiach sf. Komiks jest podzielony na dwie czesci; pierwsza - tytulowa, dzieje sie na statku kosmicznym (10. osobowa grupa kadetow musi przejsc ostateczny test do Akademii Kosmicznej, tylko sie okazuje ze jest ich 11. i dodatkowy czlonek zalogi nie jest ich najwiekszym problemem : ), druga - kontynuacja historii bohaterow z czesci pierwszej, tym razem fabula idzie w kierunku intrygi politycznej, ale jeszcze nie przeczytalem do konca, wiec moze to jakas zmyla : ). Kreska oldschoolowa (w koncu to Moto Hagio) i komiks dosc wiekowy, ale to nie jest dla mnie minus. Dodatkowo komiks porusza takze problem plci kulturowej, czyli "gender", ktory ostatnio za sprawa Kosciola katolickiego urosl do rangi ideologii i przezywa swoj renesans.

Jest jeszcze dodatek w klimatach, na pierwszy rzut oka, komediowych.






Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline adro

Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 18, 2014, 09:51:10 pm »
Fajnie to wyglada, ale myslalem, ze w mangowej medze beda ukazywaly sie komiksy Ito. Czy JPF ma zamiar prowadzic dwa projekty ze specjalnymi mangami?
pzdr i dzieki za odp
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 18, 2014, 09:56:55 pm »
Kolekcja Ito powstała właśnie po to żeby JPF wydawał również inne tytuły w cyklu Mega Manga, a nie tylko horrory. To zupełnie dwa różne projekty.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline maximumcarnage

Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 18, 2014, 10:00:18 pm »
Ale "Hellstar Remina" będzie chyba w Mega Mandze, a nie w kolekcji horrorów.

Offline adro

Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 18, 2014, 10:01:06 pm »
Aha kapuje, dwa rownolegle projekty to w sumie jeszcze lepsze info dla czytelnikow :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline peta18

Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 18, 2014, 10:02:23 pm »
Ale "Hellstar Remina" będzie chyba w Mega Mandze, a nie w kolekcji horrorów.
Tak Remina jeszcze w Mega Mandze i po niej startuje Kolekcja horrorow ITO jako osobna seria, natomiast w Mega Mandze bedzie bardziej zroznicowana oferta komiksowa.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline peta18

Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 14, 2014, 02:09:49 pm »
Mam juz nowy komiks Ito wraz z boxem :)


Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 14, 2014, 02:39:09 pm »
jak przeczytasz, napisz kilka słów o Paradoxie proszę.

Offline peta18

Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 14, 2014, 02:55:10 pm »
jak przeczytasz, napisz kilka słów o Paradoxie proszę.
Postaram sie.

U mnie "Abara" na tapecie, za jakis czas bedzie od JPFu tez :)
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2014, 03:08:05 pm wysłana przez peta18 »
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 14, 2014, 03:25:11 pm »
Peta, czemu jest tyle wolnego miejsca w boxie?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline peta18

Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 14, 2014, 03:30:14 pm »
Peta, czemu jest tyle wolnego miejsca w boxie?
Bo brakuje "Hellstar Reminy", ktora bedzie chyba w maju/czerwcu jakos :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 14, 2014, 03:48:01 pm »
Aaaaa zapomniałem, że jeszcze jeden tom. Miały być trzy i mi się pomieszało. Już myślałem, że coś źle wyliczono heh
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope