trawa

Autor Wątek: Mega Manga z JPF-u  (Przeczytany 56698 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adro

Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 09, 2014, 06:45:56 pm »
Fajnie sie zapowiada, rozumiem, ze Remina ukaze sie przy okazji Targow?
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline peta18

Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 09, 2014, 07:15:56 pm »
Fajnie sie zapowiada, rozumiem, ze Remina ukaze sie przy okazji Targow?
pzdr
Remina w polowie lipca bedzie jakos.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline adro

Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 11, 2014, 12:57:16 am »
dzieki za info :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 27, 2014, 04:08:10 pm »
Jak nie trudno się domyslić nowy komiks z Mega Mangi nie za bardzo przypadł mi do gustu. Nie ma się co temu dziwić, bo nie byłem z pewnością grupą docelową :)

http://jaroslawd.blogspot.com/2014/05/recenzja-riyoko-ikeda-moj-drogi-bracie.html


"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Itachi

Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 27, 2014, 07:57:05 pm »
Ta okładka jest tak okropnie przesłodzona, że podziwiam Ciebie za przeczytanie tej mangi :wink:

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 27, 2014, 08:23:05 pm »
Ta okładka jest tak okropnie przesłodzona, że podziwiam Ciebie za przeczytanie tej mangi :wink:

 :smile: Jest przesłodzona, ale tak jak wspomniałem w tekście, doskonale oddaje klimat i to do kogo jest kierowana. Wystarczy, że spojrzysz na nią i już wiesz czego się spodziewać. W sumie więc w roli "tworzyciela" pierwszego wrażenia sprawdza się, bo tych, do których ma trafic pewnie trafi heh.

Co do samej mangi to przyznaje się bez bicia, że nieco musiałem się zmusić, aby ja dokończyć. Ciekaw jestem jakie wrażenia, po lekturze ma kolega Peta, który widziałem, że też się do niej przymierzał :smile:

Tytuł dla mnie dość nudny, mało wiarygodny - starsze koleżanki traktowane jak największe gwiazdy - lesbijski i dziewczęcy. Na największym chyba portalu z mangowymi recenzjami zdobył jednak maksymalną ocenę więc musi się podobać i w zasadzie mnie to nie dziwi. Grupie docelowej powinien podpasować. Zresztą autorka jest już postacią kultową więc warto choćby z tego powodu rzucić okiem (nie namawiam do czytania  :wink: ). Jako ciekawostka to własnie ona jest autorką pierwszej w historii mangi wydanej w Polsce - "Aż do nieba" o przygodach Poniatowskiego.

Czekam na kolejną Mega mangę, bo wraca mistrz Ito  :evil:
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline peta18

Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 28, 2014, 05:56:06 am »
Skoro zostalem wywolany do odpowiedzi :)
Czytam, jestem w polowie gdzies. Komiks nie jest do mnie skierowany, to typowy romans dla nastolatek. Ale nie jest tez az tak nudny, jakby wydawac sie moglo i mysle, ze potrafi zainteresowac inna grupe odbiorcow. Postaci i w tresci i w rysunku sa dosc wyraziste, a fabula sprawnie ro rozwija, odkrywajac ciagle nowe zawilosci roznych relacji pomiedzy bohaterami. Milosc lesbijska poki co jest platoniczna (nie wiem jak bedzie dalej) i w sumie jest ukazana bardziej jako fascynacja dana osoba. W rysunkach przeszkadza mi jedynie rysowanie profilu niektorych bohaterek, ale przynajmniej autorka jest w tym konsekwentna.
O okladce nie bede sie wypowiadal, bo mi nie wypada :) Mi sie podoba ;) A dlaczego? Kto wie, ten wie.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Seraphim

Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 29, 2014, 01:20:38 pm »
Cześć wszystkim.


Czy ktoś wie czy zapowiedziana na wrzesień ABARA to dobre czytadło?

N.N.

  • Gość
Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 29, 2014, 01:28:45 pm »
Cześć wszystkim.


Czy ktoś wie czy zapowiedziana na wrzesień ABARA to dobre czytadło?
Raczej oglądadło.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 10, 2014, 09:24:40 pm »
"Mój drogi bracie..." - z jednej strony profesjonalna komiksowa robota i poruszane w mandze problemy sprawiają, że lektura jest zajmująca, z drugiej - afektację bohaterek momentami bardzo trudno znieść. Ale w końcu komiks ma 40 lat! Kawał klasyki, która kształtowała rzesze twórców i czytelników (no dobra, "czytelniczek" byłoby tu bardziej na miejscu). A że Riyoko Ikedzie liceum żeńskie w Japonii z drugiej połowy XX w. jawi się raczej jako dwór królewski w Europie sprzed wieku bądź dwóch, to już inna sprawa... :)

Offline peta18

Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 10, 2014, 05:23:26 pm »
Na FB JPFu mozna przeczytac taki oto wpis:

Cytuj
grudniowa MEGA MANGA jest wciąż zagadką. JPF stara się aktualnie o 3 nowe tytuły w tej serii (2 mangi sci-fi oraz klasyczny tytuł autorstwa bardzo znanego pana).

"Klasyczny tytul bardzo znanego pana" - to moze byc tylko jedna osoba - Tezuka!!!  :shock: :cool: :oops: :wink:
Buk, Hodor i Dziczyzna

ramirez82

  • Gość
Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 10, 2014, 05:32:06 pm »
Jakoś nie chce mi się wierzyć w tego Tezukę, ale zobaczymy. Zdaje się, w jakimś głosowaniu na Mega Mangę, z tytułów które JPF podało do wyboru, był też "Domu" Otomo - też pasowałoby na "klasyczny tytul bardzo znanego pana", ale z tego co wiem, tego tytułu nie można u nas wydać...

Offline peta18

Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 10, 2014, 05:50:59 pm »
Jakoś nie chce mi się wierzyć w tego Tezukę, ale zobaczymy. Zdaje się, w jakimś głosowaniu na Mega Mangę, z tytułów które JPF podało do wyboru, był też "Domu" Otomo - też pasowałoby na "klasyczny tytul bardzo znanego pana", ale z tego co wiem, tego tytułu nie można u nas wydać...
Ale to ma byc klasyczny tytul, ja to rozumiem jako klasyke klasyki! A Otomo to w sumie autor wspolczesny.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline adro

Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 10, 2014, 07:18:01 pm »
Ja tez stawiam na Domu Otomo, ale gdyby to byl Tezuka to bylbym wniebowziety  :razz:
Cos ruszyloby sie w sprawie komiksow mistrza :biggrin:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

ramirez82

  • Gość
Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 10, 2014, 07:23:06 pm »
Niewiele kupuje mangi i w sumie jest mi obojętne czy byłby to "Domu", czy jakiś Tezuka, bo mam ochotę na oba. Gorzej jeśli to nie będzie ani "Domu", ani Tezuka...

 

anything