trawa

Autor Wątek: Mega Manga z JPF-u  (Przeczytany 56952 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #90 dnia: Styczeń 26, 2015, 02:18:45 pm »
Zapowiedź nowej Mega Mangi JPFu. Tym razem Hiroki Endo: Krótkie historie.


http://www.mangarden.pl/pl/p/Hiroki-Endo-krotkie-historie-preorder/1779

jaram się niczym gruby dżoint :)

Offline amsterdream

Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #91 dnia: Lipiec 31, 2015, 10:33:52 am »
Cytuj
Naszym październikowym tytułem w Mega Mandze będzie "Pieśń Apolla" (Apollo no uta) Osamu Tezuki

Specyfikacja wydania:
 Mega Manga (niedostępna w empikach)
 2 tomy po 280 stron
 format A5, obwoluta
 Cena: 33,99 zł
 Premiera tomu 1 - 3 października 2015
 Premiera tomu 2 -  styczeń 2016

Cytuj
Poruszająca opowieść o poszukiwaniu miłości przez człowieka, który nigdy w życiu jej nie zaznał. Jedna z najbardziej wzruszających mang w dorobku Osamu Tezuki.

http://manga.tanuki.pl/strony/manga/2427-apollo-no-uta/rec/364

Offline radef

Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #92 dnia: Lipiec 31, 2015, 02:12:47 pm »
Tezuka - biorę.
Jak pojawi się pre-order to zamówię.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

ramirez82

  • Gość
Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #93 dnia: Lipiec 31, 2015, 02:44:38 pm »
To manga bardziej dla starszego czytelnika? Jakiś lepszy tytuł z bibliografii Tezuki?

Offline absolutnie

Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #94 dnia: Lipiec 31, 2015, 03:53:30 pm »
To manga bardziej dla starszego czytelnika? Jakiś lepszy tytuł z bibliografii Tezuki?


To jest manga dla starszego czytelnika. Z okresu, w którym pojawiła się gekiga i mistrz zdecydował się na robienie powaznych komiksów. Wychodziło mu to lepiej lub gorzej i w tym wypadku (moim zdaniem) wyszło gorzej. Niewątpliwie jest to rzecz sprawnie opowiedziana i sprawnie narysowana. Jednocześnie zaś jest to tak naiwne (żeby nie powiedzieć: głupie), że aż zęby bolą).
 
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

ramirez82

  • Gość
Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #95 dnia: Lipiec 31, 2015, 04:12:36 pm »
Dzięki. Na pewno kupię i nawet jeśli jest to słabszy tytuł, to oby ewentualna dobra sprzedaż, przyczyniła się do wydania tych lepszych.

Offline absolutnie

Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #96 dnia: Lipiec 31, 2015, 04:25:45 pm »
Dzięki. Na pewno kupię i nawet jeśli jest to słabszy tytuł, to oby ewentualna dobra sprzedaż, przyczyniła się do wydania tych lepszych.


Na ogół jest jednak tak, że po znakomitym albumie jakiegoś twórcy, ufamy mu na tyle, że kupujemy także słabsze. Po słabym albumie natomiast dwa razy się zastanowimy zanim kupimy coś tego samehgo autora. Tymczasem Tezuka jest u nas reprezentowany tylko przez archaiczne "Metropolis" i teraz przez to.
Kiedyś "Znak" chciał wydawać "Buddę", ale się z tego wycofał i zostaliśmy z niczym.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline peta18

Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #97 dnia: Lipiec 31, 2015, 04:42:16 pm »
A tu robocze obwoluty:



« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2015, 09:42:56 am wysłana przez peta18 »
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline adro

Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #98 dnia: Lipiec 31, 2015, 05:14:34 pm »
czekam na Budde. Ktos musi wydac u nas to arcydzielo  :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #99 dnia: Lipiec 31, 2015, 05:48:21 pm »
[...] Tymczasem Tezuka jest u nas reprezentowany tylko przez archaiczne "Metropolis" i teraz przez to.
Kiedyś "Znak" chciał wydawać "Buddę", ale się z tego wycofał i zostaliśmy z niczym.
Oczywiście trudno się z Tobą nie zgodzić, ale tylko w teorii. Faktem bowiem jest, iż prawdziwi polscy otaku, których reprezentantów jest zresztą niemało na forum mangi i animie, nie tylko nie ograniczają się do mang wydanych w Polsce, ale, jak tuszę, mocno eksplorują i przyswajają zasoby dostępne w sieci, w których nie brak i Tezuki. Wstyd się przyznać, ale ja sam niedawno pochłaniałem w ten sposób Astro Boya. Oczywiście, jest to naruszenie kodeksu Bushido i na swoje usprawiedliwienie mogę jedynie powiedzieć, że, po pierwsze, dopuszczałem się tego procederu w celach para-trala-lala-naukowych, po drugie zaś, zgodnie z honorem samuraja, przysiągłem, że żeby odkupić swój czyn, popełnię seppuku (oczywiście gdy już pochłonę wszystko, co chcę pochłonąć), i w końcu, po trzecie i najważniejsze, zakupię Tezuki wszystko, co ukaże się w Polsce do czasu mojego honorowego zejścia w blasku miecza i zabawnej parastaltyce trzewi.

Życie jest jak skrzydła motyla...

Offline absolutnie

Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #100 dnia: Lipiec 31, 2015, 08:55:32 pm »
Oczywiście trudno się z Tobą nie zgodzić, ale tylko w teorii.


Jak będzie w praktyce, zobaczymy jak ta manga wyjdzie.
Mam nadzieję, że masz rację i że świetna sprzedaż tego komiksu doprowadzi do wydania w Polsce świetnych komiksów Tezuki.

A czy mógłbyś napisać, co Ci się - tak naprawdę - w komiksach Tezuki podoba?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #101 dnia: Lipiec 31, 2015, 10:52:37 pm »
A czy mógłbyś napisać, co Ci się - tak naprawdę - w komiksach Tezuki podoba?
Ponieważ czytałem, a właściwie podczytywałem jedynie Astro Boya, mogę jedynie odnieść się do tego komiksu, a nie twórczości Tezuki jako całości, w szczególności tej z okresu gekigi. Po Astro Boya sięgnąłem przed wszystkim za sprawą Pluto, głównie po to, żeby mieć porównanie tego ostatniego z pierwowzorem oraz, oczywiście, ze względu na ikonę samego autora.

W Astro urzekła mnie przede wszystkim oprawa graficzna. Nie będę pisał, że nie trzeba być znawcą, aby natychmiast dostrzec oczywiste podobieństwa z wczesnym Disney'em, bo inspiracje są tutaj niemalże wszystkim znane. Napiszę, że ogromne wrażenie zrobiła na mnie, przede wszystkim, precyzja rysunków Tezuki - kreska prowadzona jest niczym przy pomocy jakichś narzędzi kreślarskich (być może Tezuka jakichś używał - tego nie wiem), zaś poziom szczegółowości rysunków w obrębie kadru określiłbym nieco enigmatycznie, tak nieco po matematycznemu, jako maxium z minium - rysunki obfitują w szczegóły, ale tylko te niezbędne dla uzyskania wrażenia, iż rysunek jest interesujący nie tylko ze względu na niesioną przez niego treść, ale również pod względem stricte wizualnym (można czerpać przyjemność z samego oglądania obrazków), przy czym "ładność" tych rysunków mogą docenić osoby nie posiadające żadnej wiedzy o technikach graficznych, w szczególności dzieci, do których komiks ten był kierowany. Nadto, rysunki są niezwykle dynamiczne (zapewne kolejny wpływ disney'owskich animacji na warsztat Tezuki), czasem odnosi się wrażenie, że postaci wręcz zaraz wyskoczą z kadrów.

Jednakże największe moje zdziwienie wzbudził fakt, że komiks w wielu miejscach opowiada o zdarzeniach tragicznych, postaci są często bezwzględne i bezlitosne w swoich poczynaniach oraz obfituje w sceny przemocy, co stanowi duży kontrast z buziami postaci rodem z wczesnego Mickey Mouse'a - choć ten, jak wiadomo, na początku był strasznym łobuzem, to jednak nie brał udziału w takich masakrycznych rozróbach, w jakich przyszło brać udział Astro Boyowi. Daje to wiele do myślenia o odmienności japońskiego kręgu kulturowego od naszego, europejskiego.

To tyle, co przychodzi mi teraz do głowy na temat moich "tezukowych upodobań"  :smile:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2015, 11:00:55 pm wysłana przez KukiOktopus »

Offline absolutnie

Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #102 dnia: Lipiec 31, 2015, 11:14:02 pm »
Dziękuję.
Kreska Tezuki w Apollu jest równie (a może nawet bardziej) precyzyjna jak w "Astro Boyu" a wydarzenia podobnie tragiczne. Myślę, że ta manga Ci się spodoba.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #103 dnia: Sierpień 01, 2015, 12:45:57 pm »
W takim razie jestem pewny, że mi się spodoba. Nie ma bowiem remedium lepszego, niż precyzyjna kreska, na bojaźń i drżenie niepewnej egzystencji we wszechogarniającym chaosie zdarzeń, i nic nie poprawia bardziej nastroju niż przyglądanie się, z bezpiecznej odległości, tragediom innych osób, szczególnie wtedy, gdy tragedie te są większe niż twoje własne  :wink:

ramirez82

  • Gość
Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #104 dnia: Sierpień 02, 2015, 09:06:56 am »
http://manga.tanuki.pl/strony/manga/2427-apollo-no-uta/rec/364

W tej recenzji trochę więcej o nadchodzącym komiksie Tezuki.

Fajne są te okładki z wydań anglojęzycznych Verticala, przykuwają moją uwagę krzykliwą kolorystyką.




 

anything