Autor Wątek: Guild Wars 2  (Przeczytany 10979 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Radan

Guild Wars 2
« dnia: Sierpień 30, 2012, 10:33:10 pm »
Gra ktoś?
Dla mnie to pierwsza przygoda z MMORPG (i pewnie jedyna, bo w tych wszystkich Eve czy WoW-ach trzeba płacić jakieś abonamenty- co to, to nie). I jak na razie jestem zachwycony. Świat ogromny, ładna grafika, niskie wymagania sprzętowe (poza tym, że trzeba mieć wolne 25GB na dysku, ale to da się przeżyć) i całkiem przyjemna mechanika. System walki niby polega na klikaniu myszką w przeciwnika, ale różne dodatkowe umiejętności, które zdobywa się w ciągu gry ją urozmaicają. Co prawda cena konkretna, ale w sumie takie chyba są standardy w grach z tego typu. Poza tym, nie ma abonamentów, co skutkuje mniejszymi kosztami i mniejszą czasożernością gry.
Tylko jak na razie wszystkie questy nieco monotonne: zabij, przynieś, pozamiataj. Ale to chyba ogólna bolączka większości RPGów. A poza tym za zwiedzanie świata też się dobrze expi, a to w tej grze całkiem przyjemne zajęcie.

EDIT: W sumie uczepiłbym się jeszcze tych hentaiowych nazw grywalnych ras (Asura, wtf). Ale wystarczy ich w głowie nazywać sobie gnomami, driadami, zwierzoludźmi i krasnoludami na drożdżach i problem znika. A gdyby ktoś po zapoznaniu się np z materiałami na oficjalnej stronie gry bał się, że jest utrzymana w klimatach mangowych, to spieszę uspokoić. Tylko nazwy ras są dziwne.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2012, 10:36:45 pm wysłana przez Radan »

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Guild Wars 2
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 31, 2012, 04:30:56 am »
Pytałem o to w temacie o multi i nikt nie odpowiedział ;( Wniosek jest taki, że niewiele osób z Gildii gra. Osobiście siedzę z Gambitem na Far Shiverpeaks. Level 67, human thief.

Offline Grish

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 309
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • asleep and well hidden
    • Gildia Gier Komputerowych
Odp: Guild Wars 2
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 31, 2012, 09:18:15 am »
Spokojnie, niebawem więcej osób z Gildii będzie grało :)

    

Offline Lord Kupa

Odp: Guild Wars 2
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 31, 2012, 10:10:42 am »
Ja gram na Gunnar's Hold, ale powoli dopuszczam myśl o zmianie serva, bo nie widać u nas zaangażowania w pvp, ani większej gildii która by pociągnęła nas w WvW. No i francuzy nas biją


Jak wygląda sytuacja na Far Shiverpeaks? Jest kultura na czacie? Dajecie radę na WvW?

Offline Radan

Odp: Guild Wars 2
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 31, 2012, 01:06:14 pm »
Ja gram na Blacktide i tutaj jest całkiem przyjemnie. Sporo polskich graczy, a na WvW wymiatamy, póki co. Są chyba nawet całkiem rozbudowane polskie gildie, ale razem z kumplami z uczelni założyliśmy sobie własną, więc tym się za bardzo nie interesowałem. A rozmowy na czacie też raczej trzymają poziom.

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Guild Wars 2
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 31, 2012, 01:41:49 pm »
Jak wygląda sytuacja na Far Shiverpeaks? Jest kultura na czacie? Dajecie radę na WvW?

Kultura jest cały czas. Kilka polskich gildii się znajdzie (IX Kohorta ;s), jest też gildia znana z WAR na przykład (Disorder), czyli nastawiona tylko i wyłącznie na WvWvW ;) Jeśli chodzi o WvWvW, to mamy dominację ;s Prawdopodobnie trafiliśmy słabe serwery, bo ostatnio byłem w stanie jakichś dwóch mózgów atakujących mnie solo zjechać ;o W score wygrywamy masakrycznie: pozostałe dwa serwery mają w sumie 10-15 razy mniej punktów od nas. Screena dołączę później, bo aktualnie na overflow siedzę.

Jak dacie radę się przenosić, to zapraszam.

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Guild Wars 2
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 01, 2012, 10:17:58 am »
Będzie double, ale trudno. Oto world boss z eventu na poziom 62-65:


https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/415157_10151223362338140_725126828_o.jpg 

Offline Grish

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 309
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • asleep and well hidden
    • Gildia Gier Komputerowych
Odp: Guild Wars 2
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 01, 2012, 12:06:15 pm »
Nie zabijaj, bo dostaniesz permbana jeszcze ;)

    

Offline Lord Kupa

Odp: Guild Wars 2
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 01, 2012, 03:45:16 pm »
Na Far Shiverpeaks na razie się nie przeniosę, bo serwer jest pełny :/. Póki co obserwuje sytuacje mojego serweru na WvW i jest dużo lepiej - walka jest bardziej wyrównana i nikt nie dominuje tak jak franzuzy z Jade Sea.

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Guild Wars 2
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 03, 2012, 12:24:29 am »
Wbiłem wczoraj 80 level. Wrażenia? Trochę rzeczy jest z wersji pre-beta, na przykład crafting. W jednej z pierwszych bet wystarczyło posiadać materiały w banku i automatycznie były zliczane do puli itemów na craft. Teraz trzeba je mieć w plecaku, co jest irytujące.

Druga sprawa to testy (a w zasadzie ich brak) oraz błędy. Na mapkach 60+ nie ma po prostu możliwości, żeby coś się nie zawiesiło, nie zbuggowało, nie zablokowało. Przykłady? Proszę bardzo: zbuggowane skill pointy, których nie można zrobić, bo moby wyparowały na spawnie, zbuggowane eventy obronny, gdzie nie spawnują się przeciwnicy. Na koniec zostawiłem kuriozum, czyli zbuggowaną kampanię. Podczas jednej z misji osoby do eskorty wbiegły w ścianę i uznały, że w niej zostaną. Relog i restart. Podczas kolejnej NPC uznali, że zapolują na żółte moby. 3 zgony i 11 srebra na naprawę sprzętu po misji. Kolejna misja i kolejny błąd - random spawny mobów na graczu, bo na serwerze trwał event akurat w tym miejscu, w którym była misja. Skończyło się na spawnie veterana i kilku nieprzewidzianych mobów dokładnie na mojej twarzy.

Dlatego też doradzam: nie pędźcie z poziomami!

Z innej beczki: Shatterer i Sunless polegli już z mojej ręki kilka razy :wink:

Offline Lord Kupa

Odp: Guild Wars 2
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 03, 2012, 05:48:01 pm »
Z levelowaniem to ja się nie śpieszę. Mój złodziej jest dopiero na 20 lvlu. Powoli zaczynam się rozglądać za jakąś gildią, co by mieć z kim do dungeonów i na pvp latać. A jak u was sytuacja? Jesteście w jakiś fajnych gildiach?

Z bugów najbardziej drażni mnie ten z (nie)naliczaniem punktów do survivora. Za to bardzo zadowolony jestem z optymalizacji gry. W porównaniu do SWTORa to sam cud, miód i orzeszki :razz: .


Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Guild Wars 2
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 03, 2012, 07:27:56 pm »
A jak u was sytuacja? Jesteście w jakiś fajnych gildiach?

Z bugów najbardziej drażni mnie ten z (nie)naliczaniem punktów do survivora. Za to bardzo zadowolony jestem z optymalizacji gry. W porównaniu do SWTORa to sam cud, miód i orzeszki :razz: .

Gildię mamy na FS ;) Całkiem zacna i jest co i jak robić.

Survi jest zbuggowany w specyficzny sposób. Otóż: logout = strata xp, zmiana mapy = strata xp, zmiana instancji (overflow na serwer) = strata xp. Downed nie zeruje XP, dopiero defeted. Zrobiłem august w całości, to dawał jedynie 20 Mystic Coins i trochę srebra ;)

Offline Lord Kupa

Odp: Guild Wars 2
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 03, 2012, 08:05:37 pm »
Miesięczny achiw to jedno, a Lifetime Survivor to drugie, gdzie tier 1 to 200.000 expa bez śmierci, a tier 2 to 500.000. Cały bezpieczny exp zdobyty na craftingu już niestety nie pomoże :/.

Gildię mamy na FS :wink: Całkiem zacna i jest co i jak robić.
Wyjawisz nazwę? Polska gildia, czy międzynarodówka? I ogólnie jaki macie profil? : ).

Swoją drogą, wzięło mnie na gildiowe wspominki i wygrzebałem na necie nasz mamuci marsz :biggrin: :
mammoth march in dalaran
Troche, mi szkoda, że w GW2 nie ma mountów.

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Guild Wars 2
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 03, 2012, 08:17:42 pm »
Miesięczny achiw to jedno, a Lifetime Survivor to drugie, gdzie tier 1 to 200.000 expa bez śmierci, a tier 2 to 500.000. Cały bezpieczny exp zdobyty na craftingu już niestety nie pomoże :/.

Normalny survi jest zbuggowany i w ogóle się nie liczy. Nic, null, zero totalne. Niezależnie, że wbijam SP bez zgonu (254k XP), niezależnie czy robię go na eventach czy przez eksloparację, bo porostu mam cały czas 0/100k.


Wyjawisz nazwę? Polska gildia, czy międzynarodówka? I ogólnie jaki macie profil? : ).

Night Fury na FAr Shiverpeaks. Polska gildia, chociaż nie wiem czy nie skończymy bardziej międzynarodowo.

Offline Lord Kupa

Odp: Guild Wars 2
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 05, 2012, 03:26:10 pm »
Wczoraj na chwilkę zajrzałem na Blacktide. Niestety sytuacja na czacie, była do przewidzenia. Komuś zachciało się pytać po Polsku "kto odrobi za mnie zadanie z matmy?", co zapoczątkowało ponad półgodzinną ostrą dysputę, o używaniu języków innych niż angielski, na /map. Ehhh...