trawa

Autor Wątek: Licencja na odtwarzanie filmów Anime  (Przeczytany 4710 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline RT-Virus

Licencja na odtwarzanie filmów Anime
« dnia: Wrzesień 07, 2012, 07:56:25 am »
Witam
Ostatnio zmagam się z problemem jak uzyskać licencje na odtwarzanie filmów Anime na festiwalu filmowym. Czy wiecie gdzie mogę się odezwać w tej sprawie? Jakieś konkretne instytucje?

Offline Sir_Ace

Odp: Licencja na odtwarzanie filmów Anime
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 07, 2012, 10:10:39 am »
Wydawca?
I'd like to be a tree

Offline RT-Virus

Odp: Licencja na odtwarzanie filmów Anime
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 07, 2012, 10:37:38 am »
Ok, a jakich mamy wydawców, bo wiem że Anime-Gate padło Anime Virtual też nie ma

Offline Lord Kupa

Odp: Licencja na odtwarzanie filmów Anime
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 07, 2012, 10:49:41 am »
Ja bym się skontaktował z ZAIKSem. Na pewno są lepiej zorientowani w temacie niż my : ).

Offline Hunter Killer

Odp: Licencja na odtwarzanie filmów Anime
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 07, 2012, 10:56:19 am »
Jeśli były wydane w Polsce to trzeba by poszukać kto obecnie ma prawa do tychże tytułów. Jeśli nie były wydane w Polsce, to prawa nadal ma Japoński wydawca i to do niego trzeba wtedy kierować pytanie.

O ile w Polsce trzeba by poszukać najlepiej chyba naczelnika wydawnictwa z którego było anime, o tyle w Japonii może być problem. Pomocy można szukać oczywiście w ambasadzie Japonii. Ale nie liczyłbym na to, że wydawca niezależnie jaki zgodzi się na wyświetlanie jego produktu za darmo. Nastawiałbym się na koszta i to spore, ewentualnie jakieś umowy współpracy/niewielkie opłaty. Z tym że to musiało by spowodować wypromowanie produktu, zatem "impreza" na której miałoby zostać wyemitowane anime powinno mieć zasięg co najmniej ogólnokrajowy, jeśli nie na całą Europę Środkową powiedzmy.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Sir_Ace

Odp: Licencja na odtwarzanie filmów Anime
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 07, 2012, 11:29:34 am »
Ok, a jakich mamy wydawców, bo wiem że Anime-Gate padło Anime Virtual też nie ma

To byli bardziej dystrybutorzy. Prawa do filmów/serii wciąż do kogoś należą (celowałbym w Vision). Tak czy siak - zdarzały się już konwenty z pokazami pobłogosławionymi przez wydawców/dystrybutorów, więc to wykonalne.
I'd like to be a tree

Offline RT-Virus

Odp: Licencja na odtwarzanie filmów Anime
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 07, 2012, 12:06:47 pm »
Dzięki za pomoc.
Jestem świadomy kosztów, także mam przygotowaną ofertę do negocjacji. Próbowałem się bezpośrednio kontaktować ze studiami w Japonii, jednak nie dostałem żadnej odpowiedzi. Może są jacyś europejscy przedstawiciele?

Offline Hunter Killer

Odp: Licencja na odtwarzanie filmów Anime
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 07, 2012, 03:17:05 pm »
Można próbować jeszcze przez USA, tam sporo anime trafia. Być może uda się coś załatwić, lub dojść do Japońskich wydawców.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


 

anything