trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Komiksowe  (Przeczytany 425034 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pawel.M

Odp: Wydawnictwo Komiksowe kończy działalność
« Odpowiedź #1485 dnia: Marzec 17, 2019, 09:28:30 am »

Pojawiły się komentarze, że zakończenie działalności Wydawnictwa Komiksowego oznacza początek kryzysu rynku. A jak Ty na to patrzysz?
WSz: Pojęcia nie mam, ja rezygnuje bo mi się zwyczajnie nie chce tego dalej robić.

Cóż, mamy dopiero marzec, a już zwinęły się WK i Okami (Okami nieładnie). Coś mi się zdaje, że ten rok będzie weryfikacją dla małych wydawców - młyn Egmont może wszystkiego by nie zmielił, ale dwa młyny (Egmont i NSC) mielą skuteczniej.
seczytam.blogspot.com

Offline absolutnie

Odp: Wydawnictwo Komiksowe kończy działalność
« Odpowiedź #1486 dnia: Marzec 17, 2019, 10:02:53 am »
Cóż, mamy dopiero marzec, a już zwinęły się WK i Okami (Okami nieładnie). Coś mi się zdaje, że ten rok będzie weryfikacją dla małych wydawców - młyn Egmont może wszystkiego by nie zmielił, ale dwa młyny (Egmont i NSC) mielą skuteczniej.


Wydawnictwo Okami publikuje (publikowało) mange, czyli coś, czego nie mają w ofercie ani Egmont, ani Non Stop Comics. W dodatku od lat miłośnicy mangi manifestacyjnie wyrażali swój brak zainteresowania innymi odmianami komiksu. Jaki zatem widzisz związek pomiędzy zwinięciem się działalności tego wydawnictwa a ofertą Egmontu i NSC, skoro oferty tych wydawnictw są diametralnie inne i do innych odbiorców kierowane?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline nayroth

Odp: Wydawnictwo Komiksowe kończy działalność
« Odpowiedź #1487 dnia: Marzec 17, 2019, 10:53:13 am »
Podziękowania dla wydawnictwa za cykle Wież Bois-Maury i Kota rabina. Oraz za świetne nowele: Reporter, Miejsca, Stwórca. I jeszcze za to że wydali best of Wilq. Szkoda ze nie dokończą już Azymutu i że kończą z wydawaniem komiksów, bo to jedno z niewielu wydawnict któremu kibicowałem i szczerze lubiłem.

Offline chmiel

Odp: Wydawnictwo Komiksowe kończy działalność
« Odpowiedź #1488 dnia: Marzec 17, 2019, 11:42:02 am »
Żenujące jest to żeby w podziękowaniach dla autorów pomylić imię jednego z nich.

To mówi wszystko o profesjonalizmie niektórych z zawodników, którzy tam pracowali.

A do historii polskiego komiksu WK przejdzie za okładkę "Ekspedycji". Pełna profeska!

Offline absolutnie

Odp: Wydawnictwo Komiksowe kończy działalność
« Odpowiedź #1489 dnia: Marzec 17, 2019, 12:12:24 pm »

A do historii polskiego komiksu WK przejdzie za okładkę "Ekspedycji". Pełna profeska!


Niespecjalnie mam w tej kwestii ochotę bronić WK, ale uczciwość każe mi przypomnieć,że kiedy pojawił się pomysł, by wydać "Wiedźmina" z alternatywną okładką Truścińskiego, to zaprotestował Polch i wydawnictwo musiało wycofać się z tego pomysłu.
Podejrzewam zatem, że i w tym wypadku ostatnie słowo należało do autora komiksu.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline freshmaker

Odp: Wydawnictwo Komiksowe kończy działalność
« Odpowiedź #1490 dnia: Marzec 17, 2019, 12:24:28 pm »
polch chciał inna okładkę do ekspedycji własnego projektu. pasek na którym jest fragment twarzy z oczami. wk wybrało własna wersje.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline amsterdream

Odp: Wydawnictwo Komiksowe kończy działalność
« Odpowiedź #1491 dnia: Marzec 17, 2019, 02:01:04 pm »

Wydawnictwo Okami publikuje (publikowało) mange
Nie tylko. Mieli też w ofercie amerykańskie zeszytówki.

Offline Pawel.M

Odp: Wydawnictwo Komiksowe kończy działalność
« Odpowiedź #1492 dnia: Marzec 17, 2019, 02:56:39 pm »

Wydawnictwo Okami publikuje (publikowało) mange, czyli coś, czego nie mają w ofercie ani Egmont, ani Non Stop Comics. W dodatku od lat miłośnicy mangi manifestacyjnie wyrażali swój brak zainteresowania innymi odmianami komiksu. Jaki zatem widzisz związek pomiędzy zwinięciem się działalności tego wydawnictwa a ofertą Egmontu i NSC, skoro oferty tych wydawnictw są diametralnie inne i do innych odbiorców kierowane?
Widzę taki związek, że większość oferty Okami to nie były mangi, tylko - jak już wyżej napisano - amerykańskie zeszytówki (Grimm Fairy Tales, Dragon Age czy Radiant), a zdarzyło się nawet coś polskiego (Hexenberg).

I o ile jest faktem, że nie wszyscy otaku czytają komiksy i nie wszyscy komiksiarze czytają mangi, o tyle pisanie o "diametralnie" różnych grupach odbiorców jest nadużyciem. Daleko nie szukając, ja czytam i komiksy, i mangi, i jeszcze książki, a budżet jeden.
seczytam.blogspot.com

Offline absolutnie

Odp: Wydawnictwo Komiksowe kończy działalność
« Odpowiedź #1493 dnia: Marzec 17, 2019, 06:45:26 pm »
Widzę taki związek, że większość oferty Okami to nie były mangi, tylko - jak już wyżej napisano - amerykańskie zeszytówki (Grimm Fairy Tales, Dragon Age czy Radiant), a zdarzyło się nawet coś polskiego (Hexenberg).
Wiesz, amerykańskich zeszytówek nie wydaje ani Egmont, ani NSC. Praktycznie nikt w Polsce ich nie wydaje.


Cytuj
I o ile jest faktem, że nie wszyscy otaku czytają komiksy i nie wszyscy komiksiarze czytają mangi, o tyle pisanie o "diametralnie" różnych grupach odbiorców jest nadużyciem. Daleko nie szukając, ja czytam i komiksy, i mangi, i jeszcze książki, a budżet jeden.


W sumie ja też i komiksy, i mangi, i książki, ale nie uważam tego za wystarczający powód, żeby na tej podstawie uogólniać. I dlatego uogólniam na podstawie tego, co deklarują czytelnicy mangi, co widzę na spotkaniach z wydawcami i tego, co mówią wydawcy.


Gdybym zaś miał wyciągać wnioski na podstawie własnego przykładu, to musiałbym powiedzieć, że kupuję mało komiksów NSC i bardzo wybiorczo traktuję ofertę Egmontu, a z tego, co wydało Okami, nie kupiłem nic, bo uważam, że nic ciekawego (dla mnie) nie wydawali. I to własnie niewłasciwa oferta wydawnicza jest przyczyną ich upadku, a nie konkurencja ze strony wielkich graczy.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

 

anything