Autor Wątek: Wydawnictwo Komiksowe  (Przeczytany 425160 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 19, 2013, 01:55:54 pm »
 Jedyny interesujący mnie komiks (A Drifting Life) zniknął z zapowiedzi :doubt:
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2013, 02:50:29 pm wysłana przez amsterdream »

Offline wojtekzk

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 21, 2013, 11:58:11 pm »
Nie wypadł, po prostu nie chcemy podawać konkretnej daty na tym etapie prac nad komiksem. Za trzymanie kciuków - dziękujemy.
sklep.gildia.pl / Wydawnictwo Komiksowe / gildia.pl

Offline Koalar

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 22, 2013, 11:27:21 pm »
Jakie są wyniki konkursu stypendialnego?

Czy zapowiadana sensacyjna zapowiedź to Kot Rabina?
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline wojtekzk

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 23, 2013, 12:03:03 am »
Wygrał Skrobol, a zapowiedź to oczywiście "Kot".
sklep.gildia.pl / Wydawnictwo Komiksowe / gildia.pl

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 28, 2013, 07:58:05 pm »
"Ostatnie dni Stefana Zweiga" - edytorsko to piękny album, Wydawnictwo już pierwszym komiksem pokazało, że do sprawy podchodzi z powagą, odpowiedzialnością i pietyzmem. No i świetnie - na razie kupiłem od nich prawie wszystko. Graficznie też jest dobrze, Guillaume Sorel warsztatowo to dla mnie lepsza wersja Kasprzaka, do tego świetnie uzupełnia rysunki malarskim tłami. Natomiast problem polega na tym, że nie czuję w "Ostatnich dniach..." dramatu. Nie zadziałała ta specyficzna komiksowa alchemia, dzięki której scenariusz i rysunki zamieniają się w zajmującą opowieść. Szczególnie zawiniła - tak mi się wydaje - literacka proweniencja dialogów, ale ta literackość jako taka w ogóle słabo współdziała. Wszystko tu biegnie dwoma nurtami - w czasie lektury otoczyły mnie obrazy, podczas gdy szum drugiego nurtu próbował coś tłumaczyć... Niemniej ani się nie zasmuciłem, ani nie współczułem... W każdym razie nie za bardzo...     

Offline Nawimar

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 28, 2013, 08:32:25 pm »
Ja z kolei podczytałem dziś rano "Teczkę". Muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczony. Umiejętnie generowana interakcja między parą uczestników tej kameralnej, zwięzłej fabuły, a przy tym z dużą swobodą kreślone ilustracje Colina Wilsona (weterana "2000AD"). Ależ facet jest rozrysowany! Wszystko na swoim miejscu (oprócz butów postaci kobiecej do czego zresztą sam się przyznaje). Miła, w swojej klasie unikatowa rzecz.

Offline nx87

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 29, 2013, 07:51:31 am »
Cytuj
"Ostatnie dni Stefana Zweiga" - edytorsko to piękny album
Skoro tak piszesz to muszę to sprawdzić. Dzisiaj zamówię.

Offline adro

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 04, 2013, 12:15:43 am »
Krotko i zwiezle swietne zapowiedzi WOW
Oby tylko na zapowiedziach sie nie skonczylo
Paru rzeczy w ogole nie kojarze, ale to tym lepiej, szykuje sie pare niespodziewajek :razz:
pzdr
PS Szkoda, ze praktycznie wszystkie tytuly maja pojawic sie dopiero w 2014 roku :sad:
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline melee

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 04, 2013, 11:20:18 am »
@Dariusz, a ja właśnie zaskakująco się przejąłem tą historią, może właśnie dzięki tej umowności i niewielkim zabiegom, aby coś wyłożyć czytelnikowi, gdzie musi sam dopowiedzieć sobie stan umysłu bohatera, w pewnym momencie zaczyna współodczuwać. Piękny album, doskonale wydany, dla mnie duże zaskoczenie.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 04, 2013, 08:08:58 pm »
@Dariusz, a ja właśnie zaskakująco się przejąłem tą historią, może właśnie dzięki tej umowności i niewielkim zabiegom, aby coś wyłożyć czytelnikowi, gdzie musi sam dopowiedzieć sobie stan umysłu bohatera, w pewnym momencie zaczyna współodczuwać. Piękny album, doskonale wydany, dla mnie duże zaskoczenie.
To dobrze, melee. Myślę, że tak pięknie prezentujący się komiks zasługuje na sporą rzeszę admiratorów. :) Z drugiej strony pomyślałem sobie jeszcze, że we mnie jest bunt wobec postawy Zweiga, tym bardziej, że wciągnął w to żonę. Nie rozumiem go, wręcz mnie odrzuca. A do komiksu mam pretensję, że nie pomaga mi zrozumieć. Rysunki sugerują za dużo, a scenariusz - za mało. W konsekwencji zaczyna mnie nurtować tajemnica niejasnego przekazu, zamiast wyborów Zweiga.   

Offline melee

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 04, 2013, 08:25:18 pm »
Spoiler:


Spoiler: pokaż
Tak, straszny jest ten moment, gdy żona prosi go o wypowiedzenie dwóch słów, których nigdy nie usłyszała. Od tego momentu jakby zmienia się jej postawa, nie chce już uciec, gotowa jest wciągnąć się w szaleństwo męża, które jest przecież tak bardzo widoczne, przynajmniej powinno być widoczne dla jego otoczenia, komiks nie daje żadnej wskazówki, czy ktokolwiek próbował zareagować..
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2013, 07:26:04 pm wysłana przez melee »

Offline nx87

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 08, 2013, 08:37:27 am »
Cytuj
Skoro tak piszesz to muszę to sprawdzić.
Wczoraj przeczytałem. Obrazki fajne. Ogólnie komiks OK.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 09, 2013, 09:58:49 pm »
Przeczytałem dzisiaj 2 album wydany przez "Wydawnictwo komiksowe" - "Dawny komiks polski tom 1 - Warszawa w roku 2025. Pan Hilary i jego przygody".

Szczególnie spodobał mi się drugi komiks z tego zbiorku "Pan Hilary". Świetne rysunki Mackiewicza uzupełnione są bardzo fajnymi dwu-wierszowymi rymowankami (Antoniego Bogusławskiego). Dzięki przypisom znacznie łatwiej zrozumieć jest ten komiks, który bardzo dużo nawiązuje do ówczesnej sytuacji polityczno-gospodarczej w Polsce.
Pierwszy komiks "Warszawa w roku 2025" spodobał mi się znacznie mniej. Oczywiście zabawnie jest dowiedzieć się jaka przyszłość wyobrażali sobie nasi pradziadkowie, ale rysunki Aleksandra Świdwińskiego podchodzą mi znacznie mniej. rymowany czterowiersz Hertza tez czyta się gorzej niż w "Panu Hilarym".
Generalnie jednak świetna pozycja. Polecam każdemu. Skoro to tom 1 - to czekam na drugi.
Zgadzam się, że "Pan Hilary i jego przygody" są lepsze niż "Warszawa w roku 2025", ale i ta opowieść ma w sobie magię, która pozwala poczuć aurę dawno minionych czasów. Świetna robota Adama Ruska, chociaż nie rozumiem, dlaczego aż tak szczegółowo streszcza historyjki we wstępach. Dodatkowo lektura komiksów była szczególną przygodą z językiem polskim, kilka razy musiałem też sięgnąć po słownik. Naprawdę godna pochwały i wsparcia inicjatywa Wydawnictwa Komiksowego. Czekam na więcej. 

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 08, 2013, 01:10:56 pm »
Otrzymałem dzisiaj bardzo ładnie wydaną "Córkę Mendla" i nie wątpię, że wszytko w środku jest jak trzeba, ale w związku z tym, że w albumie jest ponad trzydzieści stron niezadrukowanych, chciałbym się tylko upewnić: czy tak faktycznie ma być? 

Offline wojtekzk

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 08, 2013, 01:35:29 pm »
Jeżeli mowa np. o stronie 40 - w ten sposób rozdzielone są kolejne opowiadania bohaterki.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2013, 06:07:10 pm wysłana przez wojtekzk »
sklep.gildia.pl / Wydawnictwo Komiksowe / gildia.pl

 

anything