Autor Wątek: Wydawnictwo Komiksowe  (Przeczytany 427656 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline peta18

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #330 dnia: Czerwiec 26, 2014, 05:16:01 am »
Donjon jest w kręgu bardzo daleko zaawansowanych zainteresowań :smile:
Super, to chyba wstrzymam sie z zakupem wersji angielskiej na razie. Ale kto wie :) Cena 30/35 zl za wydanie 2-tomowe zacheca :P
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Nawimar

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #331 dnia: Czerwiec 26, 2014, 07:10:56 am »
Ładne te zapowiedzi:

http://www.komiks.gildia.pl/news/2014/06/zapowiedzi-wydawnictwa-komiksowego
 
Najbardziej cieszę się oczywiście z biografii Moore'a. Być może to kolejny krok by wyciągnąć go z zamczyska w Northampton i sprowadzić np. do Łodzi albo Warszawy.
 
Pozostałe tytuły również brzmią zachęcająco.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #332 dnia: Czerwiec 26, 2014, 10:37:11 am »
Mnie najbardziej jarają oczywiście Wieże Bois-Maury, komiksy duetów Janusz-Gawronkiewicz i Blain-Sfar, biografia Alana Moore`a i Pewnego razu we Francji.
To są takie rzeczy, które mam ochotę przeczytać właśnie teraz, w tym momencie, ale nie mogę podejść do półki, bo jeszcze ich nie mam.

Offline adro

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #333 dnia: Czerwiec 26, 2014, 09:03:06 pm »
dobre rzeczy sie szykuja, wk ladnie sie rozwija :biggrin:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #334 dnia: Czerwiec 29, 2014, 11:43:45 am »
O, Pewnego razu we Francji jest w twardej i kosztuje 4 dychy.
Jeśli już i tak płacę te 38 zł za pojedynczy tom frankofona (co jest ceną kosmiczną), to faktycznie wolę dać te 2 zł więcej za twardą (a tak naprawdę, to ze zniżkami wychodzi maksymalnie 1,50 zł więcej). Problem jest tylko z miejscem na półce, takie Wieże zajmują 2,5 raza tyle, co Koziorożce.  :smile:

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #335 dnia: Czerwiec 29, 2014, 12:48:27 pm »
O, Pewnego razu we Francji jest w twardej i kosztuje 4 dychy.
Jeśli już i tak płacę te 38 zł za pojedynczy tom frankofona (co jest ceną kosmiczną), to faktycznie wolę dać te 2 zł więcej za twardą (a tak naprawdę, to ze zniżkami wychodzi maksymalnie 1,50 zł więcej). Problem jest tylko z miejscem na półce, takie Wieże zajmują 2,5 raza tyle, co Koziorożce.  :smile:
coś w tym jest ;) Mnie najbardziej spodobało się rozwiązanie Ongrysa w Hawkerze: pojedyncze tomy na miękko i zbiorówka w twardych. no i oczywiście te dodatki!!! to dopiero można nazwać ekskluzywnością.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline pioma10

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #336 dnia: Czerwiec 29, 2014, 01:05:41 pm »
Mnie najbardziej jarają (...) Pewnego razu we Francji.

Mnie też jarały dopóki nie miałem okazji ich przeczytać i... już przestały.
Komiks dobry, ale nie tego oczekiwałem i chyba dlatego się zawiodłem.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #337 dnia: Czerwiec 29, 2014, 01:14:28 pm »
Tak to już jest, że jak ma wyjść jakiś stary klasyk, to zawsze okazuje się super, a jak jakiś wydawca chwali się, że ma nową serię, która aktualnie zbiera dobre recenzje, to często okazuje się maksymalnie średnim/dobrym komiksem.
Kiedyś w tej Francji robili lepsze komiksy.
Zresztą tak samo jest z filmami (najczęściej z USA). Kiedyś scenariusze były lepsze.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #338 dnia: Czerwiec 29, 2014, 01:37:56 pm »
Problem jest tylko z miejscem na półce, takie Wieże zajmują 2,5 raza tyle, co Koziorożce.  :smile:

Właśnie to mnie wkurza w tych cienkich albumach w HC. Fajnie mieć Wieże na twardo, ale te kilka komiksów zajmuje dużo miejsca, w pojedynczych albumach wolałbym w miękkiej, niezależnie od tego czy to niezłe Skorpion i Murena, czy znakomite Wieże, Durango, czy Koziorożec.

Mnie też jarały dopóki nie miałem okazji ich przeczytać i... już przestały.
Komiks dobry, ale nie tego oczekiwałem i chyba dlatego się zawiodłem.

Napiszesz coś więcej? Czego oczekiwałeś, a co dostałeś? Bo też bardzo nakręciłem się na Pewnego razu we Francji.

Offline melee

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #339 dnia: Czerwiec 29, 2014, 03:33:23 pm »
Serio wolelibyście cienkie, pojedyncze albumy? One mają przecież jedną podstawową wadę - nie da się ich odnaleźć, gdy akurat są potrzebne. Wystarczająco trudno jest znaleźć albumy z napisami na grzbiecie.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #340 dnia: Czerwiec 29, 2014, 04:14:46 pm »
Ja tam nie mam problemu z odnajdywaniem pojedynczych albumów - frankofońskie serie trzymam obok siebie na półce. Jedyny minus takich wydań, to właśnie jak ustawia się większą ilość takich wydań na półce - te końce z grzbietami zajmują znacznie więcej miejsca, niż te przeciwległe... słabo to się ustawia.

Offline pioma10

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #341 dnia: Czerwiec 29, 2014, 07:47:22 pm »
Napiszesz coś więcej? Czego oczekiwałeś, a co dostałeś? Bo też bardzo nakręciłem się na Pewnego razu we Francji.

Co otrzymałem?
Spoiler: pokaż
Historię człowieka, który (przynajmniej według mnie) by zdobyć pieniądze i uratować życie był gotowy na wszystko. A jednocześnie historię człowieka, który widząc to co się dzieje w kraju w którym mieszka (chodzi mi o czasy gdy Francja była okupowana przez wojska niemieckie) zdecydował się na pomoc ruchowi oporu wiedząc, że może mu za to grozić  nawet śmierć. Historię ładnie narysowaną i dosyć ciekawie opowiedzianą (z tego co dowiedziałem się o głównym bohaterze, to Nury dosyć dokładnie przedstawił jego dzieje).

A czego się spodziewałem?
No właśnie... Teraz, po przeczytaniu, to nie wiem. Może tego, że nie potrafiłem w żaden sposób polubić Joanovicia, może tego,
Spoiler: pokaż
 że za wyjątkiem jego nemezis (który do ostatniej chwili czekał na jego śmierć)
postępowanie pierwszoplanowych postaci, zarówno Francuzów, jak i Niemców budziło we mnie... nie wiem czy to dobre słowo, ale niesmak.
Może spodziewałem się bardziej historii wojennej, niż biograficznej.
Po prostu czegoś mi w tej historii zabrakło (tak jak w 'Stacji 16' - i z tego co czytałem na forum nie tylko mnie).
Może się powtórzę, ale uważam, że jest to komiks dobry, ale... chyba nie wydam okładkowych 200 zł za całą serię.

Offline peta18

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #342 dnia: Czerwiec 29, 2014, 08:04:56 pm »
Mi z kolei "Pewnego razu we Francji" podobal mi sie bardzo. Spodziewalem sie jakiejs historii wojennej, a tu bardzo ciekawa historia czlowieka i jego przemiany. Czytalem tylko pierwszy tom i w dodatku nie po polsku, ale chetnie nabede wersje w rodzimym jezyku.

"Stacja 16" tez mi sie podobala, nie jest to moze komiks wybitny, ale bardzo klimatyczny. Przypomnialy mi sie czasy jak za mlodu ogladalem film "Cos". Historia oczywiscie inna, ale klimat horrorow z lat '80 podczas lektury mi sie udzielil.
Buk, Hodor i Dziczyzna

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #343 dnia: Czerwiec 29, 2014, 08:11:07 pm »
Co otrzymałem?

Dzięki. Jak dla mnie brzmi ciekawie, zobaczymy co z tego będzie jak już seria wyjdzie u nas w całości. A co do Stacji 16, to i mi czegoś w niej zabrakło.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #344 dnia: Lipiec 17, 2014, 06:03:42 pm »
Ech, znowu obsuwa, w Sklepie Gildia "Życie. Powieść graficzna" z datą premiery 12 sierpnia...