trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Komiksowe  (Przeczytany 425064 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #405 dnia: Listopad 07, 2014, 01:49:53 pm »
czy ktoś z Was czytał już i chciałby się podzielić opinią o Barze u Starego Francuza ?

Offline maximumcarnage

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #406 dnia: Listopad 07, 2014, 02:09:07 pm »
czy ktoś z Was czytał już i chciałby się podzielić opinią o Barze u Starego Francuza ?

Zerknij tutaj http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,28478.msg1279365.html#msg1279365

Offline skil

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #407 dnia: Listopad 07, 2014, 04:17:39 pm »
Fabuła "Baru..." jest bardzo prosta, z gatunku tych do przeczytania i zapomnienia. Niewątpliwym plusem albumu jest narracja, dzięki której lektura wciąga i historia wydaje się czymś więcej niż faktycznie jest. Cieszy też niebanalne zakończenie. Komiks jako całość jest solidnie zrealizowany, nie jest to jednak żadne wielkie dzieło i za miesiąc nie będę o nim już pamiętał. W mojej (dosyć mocno krytycznej) skali dałbym 6/10, no może z plusikiem.

Na marginesie uważam, że "Bar" powinien zostać wydany tak, jak "Deogratias" od Egmontu - mniejszy format, okładka ze skrzydełkami i, przede wszystkim, niższa cena. W obecnej formie ciężko byłoby mi chyba z czystym sumieniem polecić ten komiks komukolwiek.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #408 dnia: Listopad 07, 2014, 05:23:23 pm »
czy ktoś z Was czytał już i chciałby się podzielić opinią o Barze u Starego Francuza ?
To bardzo dobry komiks, który w czasie lektury może momentami irytować i wymykać się ocenie, ale zyskuje pod sam koniec, sprawiając, że inaczej patrzymy na to, co było wcześniej. W każdym razie tak było w moim przypadku.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #409 dnia: Listopad 07, 2014, 05:44:15 pm »
To jest coś w stylu 8. tomu Sandmana (Koniec światów), czyli jest sobie bar/karczma i dostajemy wiele małych historii tam opowiadanych?
Bo jak kiedyś czytałem o Barze starego Francuza, to tak mi się wydawało. A taki komiks by mi się pewnie spodobał.

Offline skil

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #410 dnia: Listopad 07, 2014, 07:13:10 pm »
To jest coś w stylu 8. tomu Sandmana (Koniec światów), czyli jest sobie bar/karczma i dostajemy wiele małych historii tam opowiadanych?

Nie, to jest jedna historia chłopaka i dziewczyny opowiadana przez starego Francuza, historia momentami przez niego podkolorowana i mocno fragmentaryczna, ale to właśnie największy plus komiksu. Tytułowy bar tak naprawdę pojawia się dopiero gdzieś w połowie komiksu.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Tomasz 66

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #411 dnia: Listopad 08, 2014, 09:07:03 am »
 Bar Starego Francuza mi bardzo przypadł do gustu. Spokojna, nastrojowa opowieść z narracją tytułowego Francuza w tle – opowieść o marzeniach i ideałach młodzieńczych skonfrontowanych z rzeczywistością, o determinizmie i powielaniu pewnych życiowych schematów – ale wszytko opowiedziane z wyczuciem i bez zbędnego moralizatorstwa. Rysunki też piękne – charakterystyczny styl z grubą kreską i nastrojowymi malarskimi plenerami.
Pozycja dla osób którzy szukają czegoś więcej w komiksie niż prostej rozrywki – daje do myślenia.
Jak dla mnie na pewno w pierwszej 10-ce wydanych w tym roku.

Offline chch

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #412 dnia: Listopad 11, 2014, 03:16:24 pm »
Wg strony WK 1 grudnia ma się pojawić książka Magiczne słowa. Niezwykłe życie Alana Moore'a (http://www.wydawnictwokomiksowe.pl/2010/06/lance-parkin-magiczne-sowa-niezwyke.html). Niestety nie widzę strony w sklepie gildii dla tej pozycji, żadnej zapowiedzi, ceny, nic. Pytanie do wydawcy: czy coś się zmieniło? Wiadomo jaka będzie cena tej publikacji? Oraz pytanie do osób, które czytały już tę książke w oryginale - warto? Mam wywiady Bakera i druga częśc książki mi się podobała (pierwsza o magii mniej).
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #413 dnia: Listopad 11, 2014, 03:33:12 pm »
Wg strony WK 1 grudnia ma się pojawić książka Magiczne słowa. Niezwykłe życie Alana Moore'a

Jeśli rzeczywiście premiera będzie 1 grudnia, to ten grudniowy pakiet WK będzie masakra: "Magiczne słowa", "Kiedy Dawid stracił głos", oraz "Gigantyczna broda będąca złem". Patrząc na wszystkie najbliższe premiery, można odnieść wrażenie, że w grudniu szykuje się jakiś duży festiwal komiksowy.

Offline adam and arluk

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #414 dnia: Listopad 17, 2014, 04:44:43 pm »
W 2015 Styx Andreasa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
za FB

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #415 dnia: Listopad 17, 2014, 04:48:33 pm »
W 2015 Styx Andreasa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
za FB

Wydawnictwo Komiksowe rządzi, nie ma co.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #416 dnia: Listopad 17, 2014, 04:58:59 pm »
W 2015 Styx Andreasa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
za FB
jestem pod wrażeniem, nie spodziewałem się Andreasa z tej strony :) Dzięki!!
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #417 dnia: Listopad 17, 2014, 05:01:44 pm »
Bardzo dobra wiadomość. Wielki plus dla Wydawnictwa komiksowego. Andreasa nigdy nie za wiele. Ciekawe co ma "na oku" Egmont? W sumie zbyt wiele prac Andreasa nie zostało. Coutoo, Cyrrus-Mil??
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline Motyl

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #418 dnia: Listopad 17, 2014, 06:18:49 pm »
Wg strony WK 1 grudnia ma się pojawić książka Magiczne słowa. Niezwykłe życie Alana Moore'a (http://www.wydawnictwokomiksowe.pl/2010/06/lance-parkin-magiczne-sowa-niezwyke.html). Oraz pytanie do osób, które czytały już tę książke w oryginale - warto? Mam wywiady Bakera i druga częśc książki mi się podobała (pierwsza o magii mniej).

Myślę, że warto, tutaj masz kilka słów o angielskim wydaniu - http://paradoks.net.pl/read/22796

Offline wilk

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #419 dnia: Listopad 17, 2014, 08:21:14 pm »
W 2015 Styx Andreasa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
za FB
Bardzo fajna wiadomość z tym że jak wiadomo album ten powstał w kooperacji z Philippem Foersterem i to zdaje się zarówno pod względem scenariusza jak i rysunków. Coś kiedyś na temat tego albumu czytałem ale już nie pamiętam co i gdzie ale coś takiego mi świta.  :doubt:  Zapewne dostaniemy okładkę z reedycji z 2012 r.: okładka i przykładowe plansze


Bardzo dobra wiadomość. Wielki plus dla Wydawnictwa komiksowego. Andreasa nigdy nie za wiele. Ciekawe co ma "na oku" Egmont? W sumie zbyt wiele prac Andreasa nie zostało. Coutoo, Cyrrus-Mil??
Jeszcze trochę zostało np: Coutoo, Aztekowie, Quintos, Revelations Posthumes, Mobilis, Cyrrus-Mil, La caverne du souvenir.
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2014, 08:26:50 pm wysłana przez wilk »

 

anything