Autor Wątek: Wydawnictwo Komiksowe  (Przeczytany 427330 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #360 dnia: Sierpień 08, 2014, 07:54:21 pm »
Te przesunięcia mają swój klimat. Czytając Wieże czułem się jakbym wracał do czasów dzieciństwa, kiedy pierwszy raz wchłaniałem tak drukowane komiksy z Orbity, czy Pegasusa.
Nie dość, że Wieże to retro komiks, tak jak np. Tetfol, czy Ian Kaledine, to dodatkowo ma taką właśnie jakość druku.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #361 dnia: Sierpień 08, 2014, 07:56:20 pm »
Nie dość, że Wieże to retro komiks, tak jak np. Tetfol, czy Ian Kaledine, to dodatkowo ma taką właśnie jakość druku.

To jakość druku, czy jakość materiałów? Nie znam się na tym, pytam z ciekawości.

Offline nexus6

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #362 dnia: Sierpień 08, 2014, 08:02:30 pm »
Swego czasu szukałem po internecie w celach porównawczych tych plansz, do których miałem w naszym wydaniu najwięcej zastrzeżeń i moje wnioski są takie, ze to chyba wina drukarni.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #363 dnia: Sierpień 08, 2014, 08:03:00 pm »
To jakość druku, czy jakość materiałów? Nie znam się na tym, pytam z ciekawości.
Skoro są przesunięcia, to chyba druku, nie? Tak mi się wydaje. Co ma jakość materiału do przesunięć?  :smile:

Offline Kokosz

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #364 dnia: Sierpień 12, 2014, 08:52:07 am »
Jasne cienie w wyniku przesunięć matryc

To nie błąd drukarni ani złe materiały, to błąd przy składzie polskiej edycji.

W skrócie: w oryginale zapewne kreska jest w osobnym pliku wysokiej rozdzielczości, dzięki temu jakość jest lepsza, a pliki mniejsze. Przy składzie trzeba je nałożyć na siebie.

Problem wynikł stąd, że programy do składu przy nakładaniu czarnego na kolory domyślnie robią pod tym czarnym białą dziurę - w sumie nie mam pojęcia po co. Trzeba przestawić tryb obrazka z "normalny" na "mnożenie" - wtedy w danym miejscu jest i niebieskie niebo, i czarna kreska. Wtedy nie ma takiego "świecenia".

Gdyby w druku wszystkie kolory pasowały idealnie, to nie byłoby widac różnicy, ale przesunięcia czasem są nie do uniknięcia. Drukuje się na raz 1000 arkuszy i nawet, jak przy pierwszym wszystko jest ustawione idealnie, przy 700 może już odrobinę się rozjechać. Tak jest i już.

Gdyby grafik zrobił dobrze, nie byłoby tematu, a jak grafik spaprał i drukarnia trochę rozjechała, no to efekt jest jaki jest...

Kolejnym mankamentem trybu "normalny" jest to, że kreska czasem jest dość blada, jaśniejsza, niż sąsiedni ciemny kolor.

I niestety jest to bardzo częste w albumach wydanych w Polsce.

Postaram się przygotować i wrzucić jakiś obrazek jak to wygląda...

Offline brown777

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #365 dnia: Sierpień 12, 2014, 09:11:08 am »
" Problem wynikł stąd, że programy do składu przy nakładaniu czarnego na kolory domyślnie robią pod tym czarnym białą dziurę - w sumie nie mam pojęcia po co" - pewnie po to, że jakby znajdował się w tym samym miejscu czarny i inne kolory to nałożone by było tyle farby że nigdy by nie wyschło.

A teraz zmieniając temat, nie wiem czy ktoś zauważył, że jak była prenumerata w zeszłym roku na Wieże..., to informowano że nabywąjąc ją będziemy uprawnieni do "możliwość nabycie kolejnych części serii po preferencyjnych warunkach" - hmmm... z tego co sprawdzałem (gildia.pl) nie widać żadnego udogodnienia dla nabywców prenumeraty - ktoś coś wie? przecieki? hipotezy? domysły?

źródło http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/wieze-bois-maury/prenumerata

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #366 dnia: Sierpień 12, 2014, 10:49:44 am »
Na to najlepiej byłoby spuścić zasłonę milczenia. Komentarz z Gildii dotyczący pierwszego tomu Jeremiaha:

"Szkoda, że w miękkiej oprawie. Seria jest genialna i gdyby została wydana jak te przez Amber Komiks czyli w twardej oprawie, to bym kupił. A tak? Żal pupę ściska bo czekałem na tą serię z utęsknieniem i nie kupię. Dlaczego nie? Bo może wydawcy myślą że nam komiksiarzom nie robi różnicy czy miękka czy twarda okładka, ale się mylą. ROBI! wystarczy pójść do "pika pika" i zobaczyć jak wygląda komiks w miękkiej oprawie na półce. Zagięte rogi i połamany grzbiet. A w twardej oprawie mniejsze szanse na to są. I w dodatku ślicznie się prezentuje. Szkoda..."
Jest też komentarz pod Pewnego razu we Francji:

"A mogło być tak pieknie...
Dlaczego? Bo seria i owszem świetna, ale można było ją wydać jako integral wszystkie 6 tomów razem, albo niechby nawet 3 w jednym tomie. A tak? 40 zł za jeden album razy 6 albo i więcej w przyszłości, to ja wolę kupić coś innego.
Ps. Ocena dotyczy wydania, nie samego komiksu. Do oceny za komiks trzeba dodać minimum 1.5 gwiazdki".

I tylko dwie gwiazdki, a w komentarzu na temat Jeremiaha mimo tych "niedogodności" było 5. :wink:

Też bym wolał integrale w HC, ale nie płaczę z tego powodu pod każdym komiksem.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2014, 11:44:58 am wysłana przez Death »

Offline peta18

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #367 dnia: Sierpień 12, 2014, 07:57:11 pm »
I niestety zapowiadana na 15 sierpnia premiera "Zycia" zostala przesunieta na 29. Smierdzialo mi to juz wczesniej, jak na FB poszla informacja, ze komiks do druku zostal oddany tydzien przed planowana premiera. Ja wiem, ze druk jest mozliwy w tym czasie, ale tylko w wersji optymistycznej, czyli jak ma sie uzgodnione terminy z drukarnia i nic sie po dordze nie spieprzy. Nie lepiej byloby od razu dac zapowiedz na koniec sierpnia i jakby przyjechalo wczesniej to bylaby wieksza radosc oczekujacych? A tak jest kicha i zawod.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Kokosz

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #368 dnia: Sierpień 14, 2014, 11:08:10 am »
pewnie po to, że jakby znajdował się w tym samym miejscu czarny i inne kolory to nałożone by było tyle farby że nigdy by nie wyschło.

Może i jest to jakieś wyjaśnienie... Tak czy siak - w przygotowaniu komiksów to się nie sprawdza...

Tak jak zapowiadałem - poniżej próbka jak wyglądają materiały do druku, w zależności od tego, czy kreskę na kolor nakłada się w trybie normalnym, czy trybie mnożenia...



Jak widać po rozjechaniu kolorów w druku przy trybie mnożenia obraz jest jedynie nieco nieostry, przy trybie normalnym dodatkowo spod kreski i liter strasznie "świeci" biały...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2014, 11:11:46 am wysłana przez Kokosz »

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #369 dnia: Sierpień 14, 2014, 12:25:49 pm »
dzięki, bardzo interesujące porównanie. pytanie: czy przy idealnym dopasowaniu (brak rozjechania kolorów) efekt będzie taki sam dla obydwu trybów?
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #370 dnia: Sierpień 14, 2014, 02:57:18 pm »
Tak jak zapowiadałem - poniżej próbka jak wyglądają materiały do druku, w zależności od tego, czy kreskę na kolor nakłada się w trybie normalnym, czy trybie mnożenia...
Jak widać po rozjechaniu kolorów w druku przy trybie mnożenia obraz jest jedynie nieco nieostry, przy trybie normalnym dodatkowo spod kreski i liter strasznie "świeci" biały...
Bardzo interesujące info. Mam jeszcze pytanie: Czy tryb "normalny" polega na nałożeniu addytywnym kreski i kolorów (w odróżnieniu od - jak tuszę - nałożenia multiplikatywnego, które ma miejsce w trybie mnożenia)?


EDIT: Tytułem uzupełnienia. Czy proces nakładania ma coś wspólnego z alpha blendingiem?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2014, 03:20:49 pm wysłana przez KukiOktopus »

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #371 dnia: Sierpień 16, 2014, 12:09:09 pm »
Chciałem tylko powiedzieć, że jestem po lekturze komiksu Ethel i Ernest i uważam, że jest to jeden z najlepszych tegorocznych komiksów.

Niezwykle ciepła, rodzinna,a  przy tym zabawna, a czasami wzruszająca opowieść o zwykłych szarych ludziach. Ludziach, który losy toczyły się wtedy, gdy na świecie dochodziło do niezwykle ważnych wydarzeń jak II WŚ czy trafienie pod strzechy domostw telefonów i tv. Przyjemnie sie obserwuje reakcje ówczesnych ludzi na takie rzeczy.

Bardzo zręcznie prowadzona akcja, trzyma nas w zaciekawieniu do ostatnich mocno wzruszających i skłaniających do refleksji stron.

Do tego równiez bardzo przyjemna warstwa graficzna (mi osobiście przypominająca nieco kadry Smudji) "malowana kredkami" kreska autora dodaje jej kolorytu.

Rzecz naprawdę godna uwagi i polecenia wszystkim tym, którzy od komiksu oczekują czegoś innego niż walki superbohaterów. Czytalo się to naprawde dobrze.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Julek_

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #372 dnia: Sierpień 16, 2014, 01:18:22 pm »
Zgadzam się z Jarkiem.

Świetny komiks, choć dla mnie z nieco innych względów, ale nie można mu odmówić tego, o czym pisze przedmówca. Briggs wielkim komiksiarzem jest. Ale raczej fanom WKKM się nie spodoba.

Offline vision2001

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #373 dnia: Sierpień 16, 2014, 02:23:22 pm »
Darmowy komiks czekający na swoją premierę w Łodzi!




źródło: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.687227704704471.1073741859.384258278334750&type=1
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #374 dnia: Sierpień 16, 2014, 07:31:34 pm »
Chciałem tylko powiedzieć, że jestem po lekturze komiksu Ethel i Ernest i uważam, że jest to jeden z najlepszych tegorocznych komiksów.

Czytałem i też uważam, że to jeden z najlepszych tegorocznych komiksów. Prosta, urzekająca i wzruszająca historia.

Darmowy komiks czekający na swoją premierę w Łodzi!

Takie darmowe komiksy to ja rozumiem! W zeszłym roku Tardi, teraz Hermann - światowa ekstraklasa!

 

anything