trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Komiksowe  (Przeczytany 434077 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #690 dnia: Lipiec 19, 2015, 10:36:54 pm »
Uno momento...przecież drugi tom Pewnego razu we Francji dopiero co wyszedł w lutym. Ja wiem, że Koziorożec i Jeremiah wychodzą w jakimś kosmicznym cyklu, ale raczej normalne jest wydawanie 1-2 tomów rocznie, a wy jesteście strasznie rozpuszczeni. :)
Swoją drogą od dawna mam oba i jeszcze nie czytałem. :)

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #691 dnia: Lipiec 19, 2015, 10:55:31 pm »
WK wspominało o "Comanche" na swoim FB



Wydawnictwo Komiksowe: 11-15 oczywiście, a Comanche - myślimy wciąź o tym i się boimy.

[/size]3 listopada 2014 o 04:35


11-15 dotyczyło pytania odnośnie Bois-Maury


Tutaj (w innym miejscu) okładka i dyskusja
https://www.facebook.com/WydawnictwoKomiksowe/photos/a.386782994748945.91688.384258278334750/768840169876557/?type=1&theater


Tutaj cała seria na BD
http://www.bedetheque.com/BD-Comanche-Tome-1-Red-Dust-28854.html
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2015, 10:59:30 pm wysłana przez Archelon »
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline nocny

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #692 dnia: Lipiec 19, 2015, 11:17:45 pm »
Na FB jakiś czas temu odpowiedzieli mi, że Comanche przeniesione na 2016.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #693 dnia: Lipiec 19, 2015, 11:42:10 pm »
Uno momento...przecież drugi tom Pewnego razu we Francji dopiero co wyszedł w lutym. Ja wiem, że Koziorożec i Jeremiah wychodzą w jakimś kosmicznym cyklu, ale raczej normalne jest wydawanie 1-2 tomów rocznie
Twoja teza znajduje potwierdzenie w Wieżach, a już szczególnie w ich "niewieżowej" kontynuacji.  :roll:
Cytuj
Swoją drogą od dawna mam oba i jeszcze nie czytałem. :smile:
No to masz szczęscie, bo byś się teraz wkurzał na brak info o terminach wydania kolejnych części.

Offline Sokratesik

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #694 dnia: Lipiec 19, 2015, 11:57:35 pm »
"Pewnego razu..." - a mogli wydać intergral... a mogłem nie kupować dwóch pierwszych części... ehh.... Też mnie to denerwuje :shock: Chcę ciąg dalszy. A miałem już nie ufać wydawcom i nie kupować czegokolwiek, jak nie będzie całości - jak zrobiłem np. z WEST

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #695 dnia: Lipiec 20, 2015, 04:02:32 am »
Tutaj (w innym miejscu) okładka i dyskusja
https://www.facebook.com/WydawnictwoKomiksowe/photos/a.386782994748945.91688.384258278334750/768840169876557/?type=1&theater

Na FB jakiś czas temu odpowiedzieli mi, że Comanche przeniesione na 2016.

To może wyciągam zbyt daleko idące wnioski... Oby!

A miałem już nie ufać wydawcom i nie kupować czegokolwiek, jak nie będzie całości - jak zrobiłem np. z WEST

Ale takie postępowanie na pewno nie jest z korzyścią dla rynku. Gdyby wszyscy kupowali serie, dopiero jak wyjdzie całość, to żadna z nich nie ukazałaby się w całości.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2015, 04:08:10 am wysłana przez ramirez82 »

Offline bosssu

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #696 dnia: Lipiec 20, 2015, 07:17:47 am »

Teraz jak pojawiła się wzmianka o możliwości dodruku to już się zaczyna gadka o zawyżaniu cen. Cena za jaką był wystawiony komiks "Krwawe Gody" była adekwatna do cen ostatnio osiąganych przez ten komiks. Przez ostatni okres około roku komiks ten pojawiał się w śladowych ilościach max. 3-4szt więc można mówić o jego unikatowości na rynku.


Sam ostatnio wywaliłem ponad 150zł za BLACKSAD- Czerwona Dusza i nie żałuję bo w końcu po 2-ch latach skompletowałem tą serię. (wiem, że chodzi po ponad 250zł, ale tylko w marzeniach sprzedawców :roll: )
 
Co do zasadności wznowienia uważam, że znajdzie on swoich nabywców, bo jest to po prostu świetny komiks i nie ma co go porównywać do Stacji czy Bez Przebaczenia (przez wzgląd m.in na scenariusz van Hamme).
Co do czasu sprzedaży to na pewno będzie dużo dłuższy niż nowości wprowadzanych na rynek (jak widać po wznowieniach Egmontu np. Indiańskie Lato komiksy te nie schodzą tak szybko)
Z tego co widać WK chce sobie w jednolitej szacie graficznej i dużym formacie A+ wydać wszystkie pojedyńcze albumy Hermanna.


Offline blackwaterpark

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #697 dnia: Lipiec 20, 2015, 11:13:05 am »
Teraz jak pojawiła się wzmianka o możliwości dodruku to już się zaczyna gadka o zawyżaniu cen. Cena za jaką był wystawiony komiks "Krwawe Gody" była adekwatna do cen ostatnio osiąganych przez ten komiks. Przez ostatni okres około roku komiks ten pojawiał się w śladowych ilościach max. 3-4szt więc można mówić o jego unikatowości na rynku.

To ja kupiłem ten Twój komiks Krwawe Gody.
I nie żałuję, bo niby dlaczego?
Wyjdzie wznowienie, to wyjdzie - koniec świata po tym nie nastąpi; słońce, jak wschodzi, wschodzić będzie dalej.
A jak wznowienia z jakiegoś powodu nie będzie, to może musiałbym w przyszłości zapłacić 150 zł (a więc jestem 50 zł ''do przodu'').  :lol:

Co do wznowień, to widzę pewien haczyk, który mógłby zadziałać: wydawca powinien koniecznie starać się dołożyć kilka nowych stron (szkice, wywiady), nieco większy format, ewentualnie nawet zmienić okładkę (vide: Kot rabina) - może spowodować to, że zagorzały fan danego tytułu kupi go po raz drugi.

PS. Idę dalej szukać na Allegro tytułów, które mieć muszę...  :wink: (Księżycowa Gęba, Reduktor Prędkości, Marta Washington, Dallas Barr, Świat Edeny, Dziadek Leon - powoli, powoli to jakoś wszystko poskładam do kupy).

Offline Kokosz

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #698 dnia: Lipiec 20, 2015, 11:33:11 am »
Co do wznowień, to widzę pewien haczyk, który mógłby zadziałać: wydawca powinien koniecznie starać się dołożyć kilka nowych stron (szkice, wywiady), nieco większy format, ewentualnie nawet zmienić okładkę (vide: Kot rabina) - może spowodować to, że zagorzały fan danego tytułu kupi go po raz drugi.

Po raz kolejny (ostatnio było to przy dyskusji o zasadności podwójnego wydania Bruce'a Hawkera pojedynczo i w integralu) jestem zaskoczony, że czytelnicy komiksu sami proponują wydawcy, aby wydoił ich i wcisnął im po raz drugi ten sam album.

To nie do końca dotyczy "Krwawych godów", bo tu jest nowy wydawca i wcale się nie dziwię, że chciałby pokazać, że potrafi zrobić to lepiej niż Egmont. Dziwię się czytelnikom, że sami zachęcają wydawców to sprzedawania im tego samego po kilka razy.

Offline Koalar

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #699 dnia: Lipiec 20, 2015, 11:53:38 am »
Mam Krwawe gody i dla mnie to nic specjalnego, szału sprzedażowego się nie spodziewam. Jak jeszcze są jakieś na podobnym poziomie komiksy Van Hamme'a albo Hermanna (niekoniecznie obu tych autorów jednocześnie), to oczywiście wolałbym coś niewydanego u nas (jest chyba potencjalnie więcej nabywców).
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline blackwaterpark

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #700 dnia: Lipiec 20, 2015, 01:40:21 pm »
To nie do końca dotyczy "Krwawych godów", bo tu jest nowy wydawca i wcale się nie dziwię, że chciałby pokazać, że potrafi zrobić to lepiej niż Egmont. Dziwię się czytelnikom, że sami zachęcają wydawców to sprzedawania im tego samego po kilka razy.

Nie masz nawet pojęcia, jak chciałbym, ażeby wydawca komiksów Kajko i Kokosz (Egmont), wypuścił na rynek w limitowanej, ekskluzywnej edycji, twardookładkowe integrale = już słyszę te ''potępiające'' głosy ''oburzenia'', wezwania do bojkotu takiego wydania, a nawet deklaracje podjęcia głodówek  :wink: ( coś à la rotacyjna głodówka Michała Boniego w Europarlamencie  :lol: ).

* * *

Pytanie do wszystkich fanów komiksu Wieże Bois-Maury: ta 5-księgowa kontynuacja o nazwie Bois-Maury jest godną kontynuacją, czy też skokiem na kasę?

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #701 dnia: Lipiec 20, 2015, 03:06:53 pm »
Pytanie do wszystkich fanów komiksu Wieże Bois-Maury: ta 5-księgowa kontynuacja o nazwie Bois-Maury jest godną kontynuacją, czy też skokiem na kasę?
Akurat kupiłem wczoraj oba tomy, jak przyjdą i przeczytam, to coś skrobnę w odpowiednim temacie. :smile: Na razie kup sobie Wilczą gontynę, to komiks na poziomie Wież Bois-Maury. Dwie klasy lepszy od Romowe. Spróbuję wieczorem napisać coś więcej w temacie Lux in tenebris w komiksach polskich.

Offline blackwaterpark

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #702 dnia: Lipiec 20, 2015, 04:45:05 pm »
Akurat kupiłem wczoraj oba tomy, jak przyjdą i przeczytam, to coś skrobnę w odpowiednim temacie. :smile:

Ja - tradycyjnie - zakupię dopiero, jak wyjdzie już całość (co nastąpi chyba szybko).

Na razie kup sobie Wilczą gontynę, to komiks na poziomie Wież Bois-Maury. Dwie klasy lepszy od Romowe. Spróbuję wieczorem napisać coś więcej w temacie Lux in tenebris w komiksach polskich.

Kurde, fajnie że podałeś mi namiar na coś takiego - pierwsze słyszę o tym komiksie. Już trafił do schowka na Gildia.pl  :smile:
Ciekawostka: wczoraj, przed pójściem spać, wrzuciłem sobie ''zaległość'' do obejrzenia: wykład genialnego prof. Andrzeja Nowaka ''FILARY POLSKOŚCI: Mieszko i Bolesław'' (Polecam wykłady Pana profesora każdemu, nawet osobom w minimalnym stopniu interesującym się historią! Cudowny człowiek, o głębokiej wiedzy, którego można słuchać i słuchać...)
https://www.youtube.com/watch?v=QovVLT2fitc

Dziwi mnie tylko trochę, dlaczego komiks jest tak nietypowo wydany: 60 stron / 80 stron?
Ile woluminów ma mieć całość??

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #703 dnia: Lipiec 20, 2015, 09:26:38 pm »
Kurde, fajnie że podałeś mi namiar na coś takiego - pierwsze słyszę o tym komiksie. Już trafił do schowka na Gildia.pl  :smile:
Obiecana opinia o Wilczej gontynie (zero spoilerów): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,35324.msg1308512.html#msg1308512
Polecam kupić oba tomy i sobie machnąć na jeden raz, tak jak zrobił Itachi.

Dziwi mnie tylko trochę, dlaczego komiks jest tak nietypowo wydany: 60 stron / 80 stron?
Ile woluminów ma mieć całość??
Na okładce Romowe było napisane, że kontynuacja to Wilcza gontyna. Na tym drugim tomie nie ma żadnego info. Na razie nie wiadomo czy będzie kontynuacja, autorzy dopiero się za to zabiorą. Osobiście uważam, że będzie. :) Oba tomy to zamknięte historie. Jest jakaś ciągłość fabularna i pojawiają się niektóre postacie z pierwszego tomu, ale generalnie można przeczytać spokojnie bez znajomości Romowe. Ale po co, skoro można od razu mieć oba. :)

Jeśli szukasz jeszcze czegoś w tych klimatach, to polecam Święte królestwo: http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,36937.msg1298777.html#msg1298777
Niestety obecnie można kupić ten komiks tylko w jednym miejscu, u autora, na stronie coryllus.pl Wart każdych pieniędzy. Romowe mi się podobało, a Wilczą gontyną i Świętym królestwem jestem wręcz zachwycony. Mam nadzieję, że 5-tomowa kontynuacja Wież Bois-Maury przynajmniej otrze się poziomem o główny cykl, oraz o wspomniane Wilczą gontynę i Święte królestwo.

Ciekawostka: wczoraj, przed pójściem spać, wrzuciłem sobie ''zaległość'' do obejrzenia: wykład genialnego prof. Andrzeja Nowaka ''FILARY POLSKOŚCI: Mieszko i Bolesław'' (Polecam wykłady Pana profesora każdemu, nawet osobom w minimalnym stopniu interesującym się historią! Cudowny człowiek, o głębokiej wiedzy, którego można słuchać i słuchać...)
https://www.youtube.com/watch?v=QovVLT2fitc
No dobra, będę musiał obejrzeć, średniowiecze to mój konik. :)

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #704 dnia: Lipiec 24, 2015, 05:58:29 pm »

 

anything