trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Komiksowe  (Przeczytany 433992 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hans

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1110 dnia: Marzec 25, 2016, 06:41:50 pm »
Ja nie oceniłbym Azymutu tak nisko, jak recenzent Alei, ale dobrze wypunktował komiks. Jest pięknie narysowany, ma sporo fajnych, oryginalnych pomysłów i ciekawe postacie. Niestety pierwszy tom wnosi tak mało, że nie wiemy nawet, kto jest głównym bohaterem i jaka będzie główna oś fabularna cyklu. Mi się komiks podobał i kupię drugi tom, ale czuję się trochę oszukany tym, że jeden album to zaledwie zarysowanie świata i charakterów postaci.

Offline pyetya

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1111 dnia: Marzec 30, 2016, 08:29:38 am »
Recenzja jest bardzo surowa, "Azymut" bardzo pozytywnie wyróżnia się na tle przeciętnego frankofona. Co prawda tej serii nie postawię wyżej od np. oryginalnego cyklu "W poszukiwaniu ptaka czasu" a na pewno nie od "Składu Głównego", ale jest o kasę - dwie lepszy od średniej (a średnia to dla mnie np. Largo Winch). Rysunki, które można podziwiać w powiększonym formacie, klimat, ciekawe pomysły / nawiązania - brać, nie marudzić.
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2016, 08:48:51 am wysłana przez pyetya »

Offline Epekeina

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1112 dnia: Marzec 30, 2016, 09:14:33 am »
Miałem podobne obawy, co koledzy wyżej. I pierwszy tom na pewno ich nie rozwiał - piękne rysunki fantastycznie prezentujące się w powiększonym formacie, intrygujący i "szalony świat" i w sumie tyle. Ciężko mi było polubić bohaterów, intryga zarysowana, ale nie na tyle, aby wywołać palpitacje serca i ta wrażenie, że może dostaliśmy ładne i pstrokate jajko, tylko, że puste w środku. Na szczęście drugi tom wypada lepiej: historia ładnie płynie, postacie się indywidualizują, a rysunki i "świat" trzymają poziom wyznaczony w pierwszym tomie. Co więcej, drugi tom wydobywa do jawności opowieści swoistą dla baśni "głębie" czy "substancje": pojawia się baron smutek żywiący się odgłosami cierpienia i śmierci, bogowie związani ze światem i czasowością, zmetaforyzowana utrata wszelkich punktów oparcia w świecie, a tym środkom towarzyszą bardziej filozoficzne dialogi czy deklaracje niektórych z bohaterów. Podsumowując: jest dobrze, jeśli utrzyma poziom będzie bardzo dobrze.


Co ciekawe o ile na Alei komiks został oceniony blado, to na innych serwisach (jakieś blogi, dzikabadna i chyba paradoks) kosmit został oceniony bardzo dobrze. Zdecydowanie wybija się ponad średniego frankofona.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1113 dnia: Marzec 31, 2016, 08:49:42 pm »
My tu sobie kręcimy nosami, a pierwszy Azymut chyba kończy przemarsz przez księgarnie... W sklepie G. ma ponownie pojawić się za miesiąc --- czyżby szybki dodruk?
Jednak siła reklamy jest nieoceniona heh.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline tomb

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1114 dnia: Kwiecień 01, 2016, 12:02:32 am »
Mnie powyższe opinie przekonały, żeby nie kupować przed przeczytaniem. Jakoś specjalnego entuzjazmu nie wyczytuję, może raczej obronę wydanych pieniędzy. A może sam się bronię przed następną serią?
Chyba wybiorę Ekho.

fragsel

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1115 dnia: Kwiecień 01, 2016, 06:14:38 am »
Mnie powyższe opinie przekonały, żeby nie kupować przed przeczytaniem.

Ale tak serio: po co kupować komiks po przeczytaniu?

Offline bosssu

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1116 dnia: Kwiecień 01, 2016, 06:55:31 am »
Ale tak serio: po co kupować komiks po przeczytaniu?
Empikowi skrytożercy.... :roll: , przeczyta a później i tak kupi przez neta.

Offline Mati29

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1117 dnia: Kwiecień 01, 2016, 07:31:35 am »
Ale tak serio: po co kupować komiks po przeczytaniu?
Nigdy tak nie miałeś? :)
Mi zdarzyło się, przeczytać pożyczone i tak się zachwycić by kupić własny egzemplarz jako rzecz absolutnie niezbędną w domowej kolekcji

Offline Jaxx

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1118 dnia: Kwiecień 01, 2016, 07:49:06 am »
Ale tak serio: po co kupować komiks po przeczytaniu?

Chociażby po to, aby móc do niego wrócić po jakimś czasie, jeżeli się spodobał. A także po to, aby dać go rodzinie/przyjaciołom do przeczytania. No i tak czystko po ludzku - żeby mieć go w swojej kolekcji. Sam tak robię z książkami i filmami, więc dlaczego komiksy miałyby być wyjątkiem. 

fragsel

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1119 dnia: Kwiecień 01, 2016, 08:32:56 am »
Oczywiście macie rację...
Ale chyba czasem kupujecie jednak coś, czego jeszcze nie czytaliście?

{bo z komentowanej przeze mnie wypowiedzi wynika, że tomb już nie będzie tak robił}

Offline Jaxx

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1120 dnia: Kwiecień 01, 2016, 08:41:34 am »
Oczywiście macie rację...
Ale chyba czasem kupujecie jednak coś, czego jeszcze nie czytaliście?

{bo z komentowanej przeze mnie wypowiedzi wynika, że tomb już nie będzie tak robił}

No ja nawet nie czasem, ale praktycznie zawsze :) 95% moich zakupów to zakupy "w ciemno" - albo się spodoba, albo nie.

Offline starcek

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1121 dnia: Kwiecień 01, 2016, 09:05:00 am »
Ja odkąd czytam to forum, nie mam zakupów w ciemno.  :smile: Co nie oznacza, że nie ma rozczarowań - choć najczęściej dotyczy to tytułów, co do których miałem obawy, ale jednak chciałem je mieć u siebie.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Koalar

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1122 dnia: Kwiecień 01, 2016, 10:10:46 am »
{bo z komentowanej przeze mnie wypowiedzi wynika, że tomb już nie będzie tak robił}

Raczej chodzi o tą konkretną serię - żeby nie kupować Azymutu przed przeczytaniem (tak odczytuję po całym poście i poprzednich).
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

fragsel

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1123 dnia: Kwiecień 01, 2016, 10:15:49 am »
no tak... racja...

no to przepraszam...

Offline pyetya

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1124 dnia: Kwiecień 01, 2016, 10:30:52 am »
Wczoraj dokończyłem drugi tom Azymutu i pomysły oraz klimat są super! No i rysunki - miodzio! Czekam na trzeci tom!

Jeżeli komuś to pomoże: lubię Loisela, Andreasa, Toppiego, Hermanna, Bilala
Nie lubię: 99,9% trykotów (poza perełkami w stylu Azyl Arkham czy Zabójczy Żart), przeciętnych frankofonów (dla mnie to np. Largo Winch), japonii nie tykam.

Jeśli ktoś ma mniej więcej podobny gust - Azymut nie powinien go zawieść.

ps mam dubel I tomu Składu Głównego -> info w "giełdzie"