Autor Wątek: Wydawnictwo Komiksowe  (Przeczytany 425093 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawimar

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1200 dnia: Październik 05, 2016, 07:33:14 pm »
Tymczasem zapoznałem się z trzecim tomem "Dawnego komiksu polskiego". Świetny album! Czyta się niczym wspomnieniówki pechowców, którzy mieli okazje zaznać "dobrodziejstw" sowieckiego raju na Ziemi. Do tego całkiem nieźle rozrysowane jak na przedwojenną prasówkę. Trochę się natomiast rozczarowałem wstępniakami Adama Ruska zupełnie niepotrzebnie nadużywającego nietrafionej terminologii. Niemniej z niecierpliwością wyczekuję lektury tomu czwartego. Zwłaszcza że będzie co czytać - ponad 400 stron!!!

Offline Bobo

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1201 dnia: Październik 05, 2016, 08:46:58 pm »
Pojawił się 4 tom Krucjaty (w Łodzi nie było). Według fb wydawnictwa jest to ostatni tom, który zostanie wydany przez WK. Zostanie w ten sposób zakończony cykl pierwszy.
WK cyklu 2 nie wyda. W ramach przypomnienia okładki:
http://www.bedetheque.com/BD-Croisade-Tome-1-Simoun-Dja-68391.html
Kurcze, coś nie iskrzy na linii WK i frankofony. Krucjata, Rani, Dawno temu we Francji - wszystkie bardzo rzadko wydawane, a teraz jeszcze to.
Szkoda każdej porzuconej serii, a Krucjaty szkoda mi tym bardziej, bo bardzo lubię historie Dufaux :(  Łudzę się, że WK zwolni licencję i jeszcze dostaniemy ten tytuł od Taurusa, Ongrysa albo Elementala. Trzymam kciuki i mimo wszystko kupuję Krucjatę, bo nie jestem 100% komplecistą, a lepszy rydz niż nic :)

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1202 dnia: Październik 05, 2016, 08:56:04 pm »
Trzymam kciuki i mimo wszystko kupuję Krucjatę, bo nie jestem 100% komplecistą, a lepszy rydz niż nic :smile:

albumy 1-4 tworzą zwartą historię, także to nie jest tak, że coś się urywa
Dufaux po prostu rzadko lubi powiedzieć sobie dość ;)

ja się cieszę, że WK nie skończyło tej serii po dwóch tomach!

Offline wasilmw

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1203 dnia: Październik 12, 2016, 12:36:12 pm »
Właśnie dotarła do mnie paczka z 3 i 4 częścią Dawnego Komiksu Polskiego. Pierwsze wrażenie po rozpakowaniu i ujrzeniu tomu 4 - WOW!!! Niezły grubasek (chociaż wydanie bardzo niestandardowe) w sensownej cenie - ciekawy egzemplarz do kolekcji. Jeżeli jeszcze komiksy wewnątrz trzymają poziom - a liczę, że tak właśnie jest - to naprawdę bardzo udany zakup i polecam. Tylko jak to na półkę zmieścić? Grzbietem do dołu?  :lol:

Offline Kokosz

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1204 dnia: Październik 12, 2016, 12:39:41 pm »
Tylko jak to na półkę zmieścić? Grzbietem do dołu?  :lol:

Z czasem podrapie się. Już lepiej grzbietem do góry.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1205 dnia: Październik 14, 2016, 02:12:29 pm »
"Mooncop"
Że sympatyczny, to było wiadomo. Mnie przy tym podobał się bardziej od "Goliata".
Rysunek, mający w sobie coś z dawnej grafiki książkowej i gazetowej, dostosowany do realiów sci-fi, podąża drogą, którą lata temu wytyczył np. Daniel Mróz ilustrując "Cyberiadę". Sytuacje są nie tylko melancholijne i lekko zabawne (co stale podkreśla się przy twórczości Gaulda), ale też naznaczone Kafkowskim absurdem.
Tyle tylko, że jest to taki drobiażdżek, że czytelnik prawie nie ma szansy wejść w tę rzeczywistość głębiej, utrwalić ją sobie i przetrawić. Myślę, że komiks miałby lepszy rezonans, gdyby równolegle wydano np. trzy albumiki tegoż autora (niekoniecznie w integralu).
A tak jest to pozytywna rzecz, ale niestety - do zapomnienia...
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline gobender

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1206 dnia: Październik 14, 2016, 02:24:53 pm »
"Mooncop"
A tak jest to pozytywna rzecz, ale niestety - do zapomnienia...

Jestem podobnego zdania. Byłoby genialnie dostać zbiór takich (co by nie powiedzieć jednak) shortów. Jako stand alone, odrobinę za mało.

Offline kas1

Odp: Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1207 dnia: Październik 14, 2016, 03:38:19 pm »
Kurczę... Rozpakowałem paczkę z gildii i wyciągnąłem jakąś cegłę o tytule "Przygody bezrobotnego Froncka". Ktoś ma pomysł jak to czytać? Próbowałem różnych wariantów i nie będzie lekko :)

Offline kenji

Odp: Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1208 dnia: Październik 14, 2016, 04:20:41 pm »
Chyba jakas nowa seria z WK

https://www.sklep.gildia.pl/szukaj/seria/nowy-komiks-polski

Jestem bardzo na Tak!

Kolejne wydawnictwo ktore stawia na polski komiks. Bardzo dobra informacja

Offline turucorp

Odp: Odp: Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1209 dnia: Październik 14, 2016, 04:27:37 pm »

Kolejne wydawnictwo ktore stawia na polski komiks. Bardzo dobra informacja

eeeeee... przeciez caly czas wydaja, tylko teraz to nazwali "seria"
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2016, 04:43:45 pm wysłana przez turucorp »

Offline graves

Odp: Odp: Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1210 dnia: Październik 14, 2016, 07:11:00 pm »
Kurczę... Rozpakowałem paczkę z gildii i wyciągnąłem jakąś cegłę o tytule "Przygody bezrobotnego Froncka". Ktoś ma pomysł jak to czytać? Próbowałem różnych wariantów i nie będzie lekko :)
Też tak dzisiaj miałem. To tylko trochę ponad 400 stron, ale papier jest na tyle gruby, że komiks ma grzbiet na 5 cm.
Jest tak gruby jak ryza zwykłego papieru do drukarki :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline kenji

Odp: Odp: Odp: Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1211 dnia: Październik 14, 2016, 09:25:30 pm »
eeeeee... przeciez caly czas wydaja, tylko teraz to nazwali "seria"

Jasne ze wydają. Ale teraz gdy wlasnie nazwali to odrębnie jako "seria" , tego wydawania bedzie jeszcze wiecej.

Hmmm. Chyba niektorzy wstali dzis lewą nogą. Czy moze taki charakter ?

Peace

Offline chch

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1212 dnia: Październik 15, 2016, 11:19:46 pm »
Czy mi się zdaje, czy Magiczne słowa mają znowu przesuniętą datę premiery o rok? Mam nadzieję, ze to błąd w systemie. Ktoś z wydawnictwa może się wypowiedzieć?


https://www.sklep.gildia.pl/literatura/275197-lance-parkin-magiczne-slowa

EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

mgnesium

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1213 dnia: Październik 15, 2016, 11:33:36 pm »
Czy mi się zdaje, czy Magiczne słowa mają znowu przesuniętą datę premiery o rok?

https://www.sklep.gildia.pl/literatura/275197-lance-parkin-magiczne-slowa

masakra. pan szot czyta i okazjonalnie wypowiada się na forum, więc może zabierze głos w tej sprawie. sytuacja przestała być śmieszna już jakiś rok temu, a takie przesuwanie daty po cichu jest przejawem lekkiego braku szacunku dla klientów.
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2016, 11:36:45 pm wysłana przez mgnesium »

Offline Bobo

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1214 dnia: Październik 25, 2016, 10:38:29 am »
W sklepie Gildii pojawiły się zapowiedzi Rani 3-5 (od stycznia jeden tom miesięcznie). W ten sposób w marcu zrównamy się z tą serią z Francją.
Świetne info.