trawa

Autor Wątek: Znikające miejsce na dysku C  (Przeczytany 41481 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Znikające miejsce na dysku C
« dnia: Maj 04, 2013, 02:17:45 pm »
Witam, od kilku dni mam pewien problem, cały czas gdzieś znika mi pamięć na dysku C. Nic nowego nie instalowałem, a nawet usunąłem kilka plików i gier i ciągle to samo. W tej chwili mam 2,86 GB wolnego miejsca, a jeszcze dwa dni temu było ponad 5 GB. Może wiecie co jest powodem tego problemu, mam Windowsa XP i nigdy nie miałem takiej sytuacji. Proszę o pomoc!

Deg

  • Gość
Odp: Znikające miejsce na dysku C
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 04, 2013, 02:39:06 pm »
Sprawdziłeś ustawienia pliku wymiany? Może być skonfigurowany tak, że zmienia wielkość w zależności od zapotrzebowania, chociaż aż 2 GB nie powinien przytyć.
Jeśli używasz hibernacji, to też może być powodem.
Przeanalizuj też dysk jakimś programem czyszczącym, np. darmowy Ccleaner - pokaże ile masz niepotrzebnych plików na dysku.
Przyczyna przypuszczalnie jest banalna, jak jedna z wymienionych powyżej, ale możesz też zapytać na jakimś forum ukierunkowanym na rozwiązanie problemów z komputerem, polecam PCFormat i Elektrodę.

Offline Modry

Odp: Znikające miejsce na dysku C
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 04, 2013, 03:00:12 pm »
    Zerknij proszę do C:\WINDOWS\Installer i sprawdź ile zajmuje  ten folder (standardowa objętość o jakieś  500 MB chyba). Jeżeli będzie  ważył powyżej 1 GB warto wyczyścić jego zawartość (WAŻNE nie wolno usuwać  folderów z tego katalogu, kasuj tylko pliki). Warto też zerknąć w folder  C:\WINDOWS\Temp.
 

Offline Itachi

Odp: Znikające miejsce na dysku C
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 04, 2013, 03:38:21 pm »
Dzięki panowie. Znalazłem świetny poradnik: http://wydajnykomputer.pl/czyszczenie-dysku-zwalnianie-miejsca-w-windows-xp. Teraz mam, aż 24 GB wolnego miejsca i zobaczę jak teraz będzie wyglądała sytuacja. Na pewno skorzystam z waszych porad.Pozdrawiam.

Offline Corran Horn

Odp: Znikające miejsce na dysku C
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 05, 2019, 10:46:59 pm »
Witam, od kilku dni mam pewien problem, cały czas gdzieś znika mi pamięć na dysku C. Nic nowego nie instalowałem, a nawet usunąłem kilka plików i gier i ciągle to samo. W tej chwili mam 2,86 GB wolnego miejsca, a jeszcze dwa dni temu było ponad 5 GB. Może wiecie co jest powodem tego problemu, mam Windowsa XP i nigdy nie miałem takiej sytuacji. Proszę o pomoc!


Temat stary ale ja i tak się wypowiem  :D Wiele lat upłynęło, nie wiem, czy autor cytowanej wypowiedzi jeszcze żyje, a jeśli żyje to czy jeszcze na to zacne forum zagląda. W każdym razie w obecnych czasach, w których dyktaturę w UE mamy coraz większą, a ACTA2 i TERREG praktycznie wzięły nam na smycz internet legalny (póki co) jest program Cclenaer, który ma wielu zwolenników i przeciwników. Program ten potrafi zdziałać cuda i zwolnić sporo miejsca na dysku. Poza tym w systemie szpiegowskim operacyjnym Windows10 są wbudowane całkiem niezłe mechanizmy zwalniania miejsca w pamięci.


Jeśli mimo czyszczenia dysk sam się zapełnia to musi się na nim bez wiedzy właściciela coś instalować /pobierać U siebie zauważyłem, że wbudowana w system przeglądarka Edge sama z siebie się łączy z internetem. Nawet jak w swojej zaporze założyłem jej blokadę to i tak co jakiś czas mam ostrzeżenie, ze "Zablokowano próbę połączenia Edge z internetem". Edge nie może się pogodzić z tym, że wolę Firefoxa, Brave i Operę.
"Człowiek bez wrogów, to człowiek bez honoru" - bośniackie przysłowie

"Pieniądze, kiedy odchodzą, mają setki nóg, kiedy przychodzą, tylko dwie" - bośniackie przysłowie.

Offline fanter92

Odp: Znikające miejsce na dysku C
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 23, 2019, 09:15:04 am »
Ja od razu obstawiałbym tempy, brak usuwania śmieci z kosza, albo punkty przywracania systemu. XPki lubiły je tworzyć na potęgę, zamiast nadpisywać. Przejedź OSTROŻNIE Ccleanerem, bo on lubi tylko więcej gigabajtów na dysku, nie szczędzi też ważnych rzeczy  :lol:

Offline Corran Horn

Odp: Znikające miejsce na dysku C
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 30, 2019, 07:49:58 pm »
Ccleaner usuwa tylko zbędne śmieci, ciasteczka i historię wyszukiwania. Ma wady, nie widzi np. wyszukiwarki Brave (zupełnie jej nie rusza). Gadanie o tym, że Cclenaer usuwa ważne pliki jest jakimś nieporozumieniem. No chyba, że ważne są dla kogoś np. hasła zapamiętane przez przeglądarkę internetową to wówczas faktycznie Cclenaer takie kasła usunie razem z historią wyszukiwania.
"Człowiek bez wrogów, to człowiek bez honoru" - bośniackie przysłowie

"Pieniądze, kiedy odchodzą, mają setki nóg, kiedy przychodzą, tylko dwie" - bośniackie przysłowie.

Offline fanter92

Odp: Znikające miejsce na dysku C
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 07, 2019, 06:39:42 pm »
Szczerze mówiąc, nawet niektóre ciasteczka mogą być ważne, szczególnie jeśli w przeglądarce mamy pozapisywane hasła do stron z MFA.