Autor Wątek: Żywiecka grupa - TZPG  (Przeczytany 8820 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kajtus

Żywiecka grupa - TZPG
« dnia: Październik 01, 2012, 02:59:26 pm »

Siema. Nazywam się Kajtuś von Rzywiec i chciałbym Wam przedstawić żywiecką grupę fantasy, a mianowicie TZPG. Organizujemy LARPy, RPG, PBFy. Nie obca nam dobra zabawa. Swe LARPy organizujemy na terenie Żywca i okolic, a ostatnio planujemy zacząć masowo organizować LARPy w Bielsku-Białej i najbliższych okolicach. Zarówno do B-B, jak i do Żywca, jest dobry dojazd PKP i PKS, więc gdyby ktoś chciał się kiedyś wybrać, to zapraszamy. :smile:
Na dole podałem link do naszego forum i strony na FaceBooku, ale gdyby ktoś tam nie dotarł, bo zraziłaby go ściana tekstu, a byłby zainteresowany, to podaję linki już tutaj: https://www.facebook.com/tarczownicyzpodgrojca i www.tzpg.fora.pl.Tarczownicy z pod Grojca to żywiecka grupa larpowa, której początki sięgają roku 2007. Na początku na LARPy przychodziło zaledwie kilkanaście osób, najczęściej bez strojów, a nacisk przede wszystkim kładziono na walkę i dobrą zabawę. Nie zawsze skupiano się na odgrywaniu roli. Były to jednak dopiero początki, a z czasem umiejętności graczy zaczęły się rozwijać.
[/size]Dzisiaj nasze LARPy stoją na naprawdę przyzwoitym poziomie.[/size]Filmiki z naszych larpów:Bitwa o Półwysep Dłoni - BLARP Bitwa o Polwysep by JoHnyW Ziemia - LARP: Nowa Ziemia kolejne lata 2008-2009 LARPy na Żywcu naprawdę rozkwitły. Możemy tutaj nie tylko o licznych LARPach fantasy, które nie miałyby jeden z drugim nic wspólnego, ale także nawet o serii LARPów w autorskim świecie - Demonicu. Przypieczętowane zostały one dwoma naprawdę świetnymi LARPami w ramach konwentu Tarczon 2010. Jeden z LARPów odbył się na Zamku Żywieckim, a osoby, które na nim były [bądź też nie, ale słyszały o nim od znajomych] nie mogą się doczekać kontynuacji.Filmiki z LARPów w świecie Demonic:Na Ratunek Przyszłości - http://www.youtube.com/watchv=_xibqTQxCd4&playnext=1&list=PLB1192EDEBCA53CE9&feature=results_videoWyspa paproci - Prolog - LARP: Wyspa Paproci, Tarczon Invitation Trailerł, Maska i Półksiężyc - Tarczon 2010 żywiec grudnia 2011 roku możemy mówić o kolejnych światach LARPowych, a mianowicie wtedy powstało kolejne uniwersum fantasy - Świat Kajtusia, w którym rozegrały się liczne LARPy. Pojawiło się na nich wiele osób, które zjechały się tak naprawdę ze wszystkich miast województwa śląskiego. Wcielały się one w elfów, krasnoludy, gobliny, faerie, magów, wojowników, szlachciców, biedaków i złodziejów, były też smoki [no dobra, tylko jeden] i wampiry [cholera, też tylko jeden], a na każdym LARPie nie brakuje karczmy z pysznym jedzonkiem, więc tak naprawdę jest wszystko, czego dobry LARP fantasy wymaga.TZPG to nie tylko fantasy. Od niedawna możemy podziwiać szybko rozwijającą się serię LARPów "New Home", która stawia na klimaty postapokaliptyczne. Jest to okazja do wybawienia się dla wszystkich tych, którzy znudzeni są fantastyką, a także dla wszystkich związanych ze środowiskami historycznymi i ASG.

Organizowaliśmy także wyżej wspomniany konwent Tarczon. Przybyło na niego blisko dwieście osób, a główny nacisk kładziono na LARPy. Nie chcemy, aby zabrzmiało to zbyt arogancko, jednak wszyscy, którzy byli na Tarczonie, bardzo miło go sobie wspominają. Atmosfera była naprawdę świetna, a atrakcje przedstawi Wam poniższy filmik.Tarczon 2010 - podsumowanie z pod Grojca zapraszają na LARPy, do rozgrywek RPG, PBF i wspólnej zabawy.Nasze forum - www.tzpg.fora.plStrona na FaceBook'u - https://www.facebook.com/tarczownicyzpodgrojca