trawa

Autor Wątek: Czy lubicie antologie?  (Przeczytany 10911 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marek Dzunga

Czy lubicie antologie?
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 04, 2003, 06:17:42 pm »
Rozmawialem kiedys z Andrzejem Janickim na jakims z konwentow. Oto, co sie wtedy dowiedzialem...
Ponoc problemy sa z pewnym sk*****nem z bylego KAWu, ktory zwyczajnie przywlaszczyl sobie wiekszosc prac Wroblewskiego i nie zamierza ich oddac nawet rodzinie.
MD
azywam sie Marek, nie Mareczek

Offline mykupyku

Czy lubicie antologie?
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 04, 2003, 08:10:42 pm »
Cytat: "pookie"
Mnie zdziwił w tym spisie treści brak pracy Adlera, nad którą dłubał już ponoć od dłuższego czasu. Ciekaw jestem, kiedy (przy takim podejściu autora-vide Overload, Piekielne Wizje, przesuwanie 48 stron) zobaczymy jego kolejne komiksy.



Kołodziejczak zapewne rzekł: "Adler ty leniu przebrałeś miarkę, drukujem bez ciebie"
opyright by mykupyku

Offline mykupyku

Czy lubicie antologie?
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 04, 2003, 08:19:49 pm »
Cytat: "Marek Dzunga"
Rozmawialem kiedys z Andrzejem Janickim na jakims z konwentow. Oto, co sie wtedy dowiedzialem...
Ponoc problemy sa z pewnym sk*****nem z bylego KAWu, ktory zwyczajnie przywlaszczyl sobie wiekszosc prac Wroblewskiego i nie zamierza ich oddac nawet rodzinie.
MD



przecież te prace musza byc czyjąś własnością - a skoro tak, to właściciel może się o nie upomnieć

policja, sąd itd. mogą byc pomocne gdyby ten pan nie chciał oddać
opyright by mykupyku

Offline Marek Dzunga

Czy lubicie antologie?
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 04, 2003, 08:47:47 pm »
To juz jest opcja dla rodziny rysownika. Byc moze istnieja jeszcze jakies okolicznosci o ktorych nie wiem, nie wie Janicki... Byc moze rodziny nie stac na postepowanie sadowe... Nie mam pojecia.
azywam sie Marek, nie Mareczek

N.N.

  • Gość
Czy lubicie antologie?
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 04, 2003, 11:01:42 pm »
Facet z KAWu może miec prace, ale nie prawa do nich. W ostatczności można byłoby zreprodukować komiksy z tego, co wydrukowane i tylko podrasować kolory. Może i żmudna robota, ale - sądząc po zainteresowaniu fanów - opłaciłoby się.

Offline Marek Dzunga

Czy lubicie antologie?
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 05, 2003, 01:58:49 am »
Jest to opcja. Tak, jak w przypadku Kleksow, ktore Skladanek skanowal ze Swiata Mlodych i jego robota byla fachowa.
azywam sie Marek, nie Mareczek

Anonymous

  • Gość
Czy lubicie antologie?
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 05, 2003, 07:16:10 am »
ej ale wiecie ze antologia wrzesien ma co prawda taki tytul, ale to wcale nie znaczy, ze traktuje o tym wrzesniu jedynie. jak ktos oczekuje kilkunastu komiksow opisujacych pompatycznie kleske wrzesniowa to sie rozczaruje, bo temat byl ogolnowojenny z zaznaczeniem polskich akcentow. wiec to o calej wojnie bedzie, z wyroznieniem jakich polskich klimatow. no.
m

Offline jax

Czy lubicie antologie?
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 05, 2003, 07:41:46 am »
1. generalnie nie lubię antologii różnych autorów i jeszcze żadna mi się nie podobała - główne problemy: zróżnicowanie poziomu prac, prace na zamówienie, tendencyjność, podporządkowanie się pod zadany temat
2. co innego z antologiami 'sprawdzonymi' typu Best of Relax (popieram to absolutnie) czy antologia jakiegoś znanego komiksiarza X
3. Wrzesień jest bardzo ryzykowny i podzielam obawy Komboja - obyśmy się mylili.  Naprawdę trudno być niesztampowym w tak ogranym temacie, narzucającym bardzo mocno swe ramy.  Niezbyt przekonuje mnie uspokojanie, że będzie o wojnie w sposób uniwersalny - to niczego nie gwarantuje, bo temat też był wałkowany miliardy razy (okrucieństwo, bezsens, bohaterstwo itd. itp.)  Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze krótka forma - cokolwiek można by jeszcze wycisnąć z tematu w długiej formie, ale w krótkiej?  Nie wyobrażam sobie tego.  Jeszcze raz powtórzę: obym się mylił i był złym prorokiem (bo życzę polskiemu komiksowi dobrze - ale takie projekty mogą go zabijać zamiast rozwijać).  Pożyjemy, zobaczymy.
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

N.N.

  • Gość
Czy lubicie antologie?
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 05, 2003, 07:51:22 am »
Robienie antologii zawsze wiąże się z tym, że zawarte w niej prace będą prezentować rózny poziom, ale jednocześnie daje czytelnikowi możliwość rozejrzenia się po rynku. Kilka lat temu "Stripburger" stworzył antologię prac rysowników z Europy Wschodniej (nosiło to tytuł "Stripburek"), rok temu zrobił drugą taką antologię, a teraz wydał opasły tom pod tytułem "Warburger" i są tam prace Polaków: Dąbrowskiego, Skutnika, Misiaka, Serkowskiego, Frąsia i Turka).
Wychodzi na to, że Słoweńcy lansują Polaków za granicą, a na miejscu nie ma wydawnictwa, które zechciałoby ich polansować w kraju.

Anonymous

  • Gość
Czy lubicie antologie?
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 05, 2003, 10:04:16 am »
no właśnie na to wychodzi :-)

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Czy lubicie antologie?
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 05, 2003, 10:10:03 am »
Ja chyba mieszkam w jakiejs innej Polsce.  :D

Od stycznia do czerwca (jest taki topic na forum) ukazalo sie 37 albumow. To wiecej niz 6 na miesiac. Rynek jest zalany rodzimymi komiksami, wiekszosc z nich nie reprezentuje poziomu, ktory by to uzasadnial.

Ktos moglby wyciagnac opinie, ze nasi wydawcy zbytnio faworyzuja polskich tworcow...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

N.N.

  • Gość
Czy lubicie antologie?
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 05, 2003, 10:54:56 am »
Cytat: "xionc"
 Rynek jest zalany rodzimymi komiksami, wiekszosc z nich nie reprezentuje poziomu, ktory by to uzasadnial.

A czy są wśród tych wydawnictw albumy Skutnika, Misiaka, Serkowskiego, Frąsia i Turka?
W antologii "Komiks" najbardziej podobały mi się prace Jezierskiego, Szłapy i Czubek. Gdzie można kupić ich albumy - chyba jedynie "w innej Polsce".
Moim ulubionym komiksem w "piekielnych wizjach"  jest "Bestia pośpiechu" Minkiewicza. Czy ktoś wydał jego album, albo zamierza wydać?

Antologie dają nam możliwość zorientowania się, jakie są możliwości polskich rysowników i domagania się (nadaremnie, bo nadaremnie, ale może kiedyś ktoś nasze głosy usłyszy) tego, co nam się naprawdę podoba.

Offline jax

Czy lubicie antologie?
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 05, 2003, 11:00:25 am »
N.N., tu jest raczej mowa o lansowaniu Polaków w ogóle - a nie tych, którzy akurat podobają się Tobie czy osobie X (żeby zaspokoić gusty wszystkich czytelników, wszystkich rysowników z antologii trzeba by wydać we własnych albumach - wystarczy spojrzeć na totalnie sprzeczne głosy na temat prac z Piekelnych Wizji, jednemu najbardziej podobalo się coś co innemu najmniej, i na odwrót; jest ten temat gdzieś na forum Gildii)
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Czy lubicie antologie?
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 05, 2003, 11:02:20 am »
To Frąś jeszcze rysuje jakies komiksy?  :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

N.N.

  • Gość
Czy lubicie antologie?
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 05, 2003, 11:07:37 am »
Cytat: "jax"
 (żeby zaspokoić gusty wszystkich czytelników, wszystkich rysowników z antologii trzeba by wydać we własnych albumach - wystarczy spojrzeć na totalnie sprzeczne głosy na temat prac z Piekelnych Wizji, jednemu najbardziej podobalo się coś co innemu najmniej, i na odwrót; jest ten temat gdzieś na forum Gildii)

Właśnie o to mi chodzi: nie wszystko, co się podoba mi lub panu Y, ma szansę zaistnieć w osobnym albumie, ale gdzieś jednak powinno zaistnieć.
Totalnie sprzeczne głosy na temat "Piekielnych wizji" niespecjalnie zaszkodziły temu albumowi w sprzedaży...

 

anything