Autor Wątek: Egmont 2013  (Przeczytany 297945 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fragsel

  • Gość
Odp: Egmont 2013
« Odpowiedź #1155 dnia: Grudzień 29, 2013, 11:43:36 am »
Moim zdaniem teraz, jak Egmont ma już zalążek swojego sklepu internetowego, ciekawym PR-owsko krokiem mógłby być następujący projekt:

Biorą jedną z serii o których tu największy jęk (np. Potwór z Bagien tom 3, o ile oczywiście mają na niego jeszcze licencję. jak nie mają to jakiś inny tytuł po którym jest "żałoba")
Kalkulują ile by kosztowało wydanie go w jakiejś określonej, dla nich wygodnej (minimum opłacalnej), ilości.
A następnie za pośrednictwem swojego sklepu prowadzą przedsprzedaż. Oczywiście mówią: "jak w trzy miesiące zamówicie _________ (tu wstawiają ilość) to my wam to przetłumaczymy, złożymy, wydrukujemy i po 9 miesiącach wyślemy wam do domu"

I wtedy stanie się jedna z dwóch rzeczy:

Pierwsza: zbierze się odpowiednia ilość chętnych, którzy potem, poza kupieniem ukochanego komiksu otrzymają dodatkowy zysk w postaci możliwości puszenia się i wypisywania Egmontowi "A NIE MÓWIŁEM" na wszystkich forach i blogach w Polsce

Druga: Tych kilkudziesięciu świadomych i wiernych klientów, którzy zechcą kupić ukochany komiks nie patrząc na promocje po 5 latach w taniej książce (i którym naprawdę zależy na kupowaniu komiksów a nie tylko na pisaniu jakie by to oni sobie kupili komiksy a nie mogą) okaże się zbyt małą ilością by projekt został zrealizowany. Zyskiem dla Egmontu jest w tym wypadku pokazanie, że to jednak oni mieli rację (bo o badaniu rynku nie ma co mówić, oni rynek swoich klientów znają od lat, na jego podstawie - a nie widzimisie Kołodziejczaka - planują ruchy od lat)

Nie powiem, która opcja wydaje mi się realniejsza, ale pewnie z tonu mojej wypowiedzi domyślicie się...

Offline Szekak

Odp: Egmont 2013
« Odpowiedź #1156 dnia: Grudzień 29, 2013, 12:34:44 pm »
http://www.komiks.gildia.pl/news/2013/12/podsumowanie-roku


Komiksowe top 50 gildii. Jak widać Egmont rządzi. New52 też świetne wyniki.




I komiks grudnia:
http://www.komiks.gildia.pl/news/2013/12/sklep-grudzien


O, i znów ten "słaby" Batman pierwszy. Damn!

Offline bosssu

Odp: Egmont 2013
« Odpowiedź #1157 dnia: Grudzień 29, 2013, 12:39:45 pm »
Jak się orientuję SIDECA zrobiła dokładnie tak samo, sam brałem udział w ankiecie czy bym wolał RORKA w integralu czy numer 0 jak pojedynczy. Jako prawdziwy fan jestem w stanie zrobić nawet przedpłatę 50% a nawet 100% aby mieć pewność że za 6-9 miesięcy będę komiks w ręku. Ciekaw jestem kto i kiedy (pewnie Egmont) wyda integral Piotrusia Pana...na allegro już widziałem ponad 350stron z PIĘEEEEEKNĄ okładką.

Offline Itachi

Odp: Egmont 2013
« Odpowiedź #1158 dnia: Grudzień 29, 2013, 02:24:54 pm »
Egmont szaleje, w kolejnym roku czekamy na więcej :wink:

Offline nx87

Odp: Egmont 2013
« Odpowiedź #1159 dnia: Grudzień 29, 2013, 08:47:05 pm »
Gratulacje dla Egmont za wysokie pozycje. Zastanawia mnie jednak dlaczego "Portugalia" nie ma swojego miejsca w TOP-50. Chyba nie tylko mi ten komiks nie przypadł.


8 tytułów w TOP-10 to piękny wynik  :smile:

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2013
« Odpowiedź #1160 dnia: Grudzień 29, 2013, 08:51:21 pm »
Zastanawia mnie jednak dlaczego "Portugalia" nie ma swojego miejsca w TOP-50. Chyba nie tylko mi ten komiks nie przypadł.

Niekoniecznie. "Charakterystyczne jest to, że w top 50 nie pojawiło się kilku bardzo lubianych przez czytelników wydawców. Trochę na to wpływ ma fakt, że sami sporo sprzedają na festiwalach i targach (Timof zwłaszcza), co zmniejsza późniejszą sprzedaż tytułów w Sklep.gildia.pl.". Zatem nie ma nic Timofa, nic Centrali, raptem jeden komiks z KG i żadnych Fistaszków.

Offline radef

Odp: Egmont 2013
« Odpowiedź #1161 dnia: Grudzień 29, 2013, 08:57:57 pm »
Widać też pewien trend, że tańsze serie (np. "Lucky Luke" czy nowy "Asteriks") są raczej kupowane w innych sklepach, ponieważ taki LL był rok temu koło 30. pozycji, a teraz wypadł z listy. A jak sami widzicie LL stał się jedną z najlepiej sprzedających serii Egmontu. Dlaczego? Tomy się wyprzedają po ponad 2 latach (bez wyprzedaży) i są wydawane regularnie co rok (wolno, ale regularnie).
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Shinue

Odp: Egmont 2013
« Odpowiedź #1162 dnia: Grudzień 29, 2013, 09:00:40 pm »
Pełny obraz mielibyśmy gdyby swoją listę opublikował Empik.

Offline janjedlikowski

Odp: Egmont 2013
« Odpowiedź #1163 dnia: Styczeń 02, 2014, 01:24:07 pm »
Swoją drogą czy ktoś jest w stanie ocenić/oszacować jaki procent komiksów sprzedaje się w Empiku? a jaki np w sklepie gildii? Zakładam, że w empiku sprzedają głównie asteriksy i thorgale, a prawdziwi fani kupują raczej w gildii, no ale ciekaw jestem na ile to zestawienie top50 odpowiada rzeczywistej popularności i sprzedaży komiksów

Offline Itachi

Odp: Egmont 2013
« Odpowiedź #1164 dnia: Styczeń 02, 2014, 02:13:00 pm »
a prawdziwi fani kupują raczej w gildii

Ciekawa teza, naprawdę ciekawa...

Offline turucorp

Odp: Egmont 2013
« Odpowiedź #1165 dnia: Styczeń 02, 2014, 02:23:58 pm »
Ciekawa teza, naprawdę ciekawa...

no co, ja raz kupilem na Gildii i teraz moge sie juz uwazac za rasowego fana komiksu a nie jakiegos sezonowego amatora.

Offline Itachi

Odp: Egmont 2013
« Odpowiedź #1166 dnia: Styczeń 02, 2014, 02:26:30 pm »
To zaraz pojawią się licytacje, kto ile razy kupił i kto jest większym fanem :lol:

Offline turucorp

Odp: Egmont 2013
« Odpowiedź #1167 dnia: Styczeń 02, 2014, 02:30:28 pm »
To zaraz pojawią się licytacje, kto ile razy kupił i kto jest większym fanem :lol:
ide plakac do kata, bo z jednorazowym zakupem nie mam startu :(

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Egmont 2013
« Odpowiedź #1168 dnia: Styczeń 02, 2014, 02:36:47 pm »
Gdzie Kupuje Ogarnięty Człowiek? - Okruchy Ogarniętości
 :wink:

Sformułowane może trochę niefortunnie, ale jeśli "fan" = "osoba orientująca się w rynku komiksów", a "gildia" = "księgarnie internetowe, komiksowe i specjalistyczne" to twierdzenie jest właściwie prawdziwe.  :razz: