Autor Wątek: Komiksy historyczne  (Przeczytany 7164 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline fjtk

Komiksy historyczne
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 08, 2003, 08:45:41 pm »
Bardzo chciałbym przeczytać dobry polski komiks osadzony w realiach XVII wiecznych.  Czyli nasz dziki wschód.  Mógłby być nieco przepleciony  jakimiś elementami fantastycznymi coś jak "Dzikie Pola". Generalnie wisi mi czy komiks jest historyczny czy nie - liczy się tylko opowieść.  Za niedługo startuje Clarence z Josephine w Afryce (czyli w sumie historyczny komiks)
Umysł jest jak spadachron- najlepiej działa otwarty.

Offline DevilRed

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 971
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Digital Sin Team/DNN Squad
    • profil MySpace
Komiksy historyczne
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 08, 2003, 08:58:23 pm »
2dope ma rację co do tematu hehe
a skorpion się łapie nie?
i liga? to też historia hehe - Zjednoczonego Królestwa  :D
a tak od siebie to chcę "300" Millera bo lubię historię starożytną. i Path z CrossGen...
http://www.myspace.com/digitalsin1 - "we keep disco evil"

http://www.myspace.com/dnnpl - "we say dance Dance DANCE!"

Offline Błendny Komboj

Komiksy historyczne
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 08, 2003, 09:16:35 pm »
Cytat: "fjtk"
Bardzo chciałbym przeczytać dobry polski komiks osadzony w realiach XVII wiecznych.  Czyli nasz dziki wschód.  Mógłby być nieco przepleciony  jakimiś elementami fantastycznymi coś jak "Dzikie Pola".

Naprawdę chciałbyś taki komiks jak "Dzikie Pola"? To może przejdźmy do topicu "Najgorsze komiksy PRL-u" i tam porozmawiajmy, bo jest o czym ;)
Chociaż Pola wydali chyba już w latach 90.
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Offline fjtk

Komiksy historyczne
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 08, 2003, 09:25:54 pm »
Cytat: "Błendny Komboj"
Cytat: "fjtk"
Bardzo chciałbym przeczytać dobry polski komiks osadzony w realiach XVII wiecznych.  Czyli nasz dziki wschód.  Mógłby być nieco przepleciony  jakimiś elementami fantastycznymi coś jak "Dzikie Pola".

Naprawdę chciałbyś taki komiks jak "Dzikie Pola"? To może przejdźmy do topicu "Najgorsze komiksy PRL-u" i tam porozmawiajmy, bo jest o czym ;)
Chociaż Pola wydali chyba już w latach 90.


eh, chodzi mi o system RPG "Dzikie Pola" który według mnie nie jest zły - przymajmniej ma dobry klimat i jest w miare solidnie opracowany- Komiksu PRL-owego o tym samym tytule nie znam niestety :?
Umysł jest jak spadachron- najlepiej działa otwarty.

Offline Błendny Komboj

Komiksy historyczne
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 08, 2003, 09:35:17 pm »
Żałuj.
A znasz "Bitwę pod Legnicą"? To coś w tym stylu, chyba nawet ten sam rysownik.
Lord of the Rings" is a piece of crap.

N.N.

  • Gość
Komiksy historyczne
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 09, 2003, 01:13:40 am »
Chyba wszyscy się trochę zapędzili. Miedzy komiksem historycznym a fantazjami na temat  historii jest jednak pewna róznica, nie chcę się jednak spierać o detale. Z komiksem historycznym i osadzonym w realiach historycznych jest ten problem, że u nas mało komu chcialoby się wykonywać mrówcza robotę dokumentacyjną - szukać wyglądu miejsc, strojów itp. Tym bardziej, że komiksu nie da się narysować posługując się fotografiami paru zabytków. Tam musi być widać i zaplecze tych zabytków (tak było w "Historii Francji", o której pisałem wczesniej, tak jest w ogóle we Francuskich komiksach historycznych). A u nas... Szkoda gadać.
Kiedyś w "Komiksie Fantastyki" opublikowali czterostronicowy komiks o obaleniu pomnika Dzierżyńskiego. Tam - na jednej (dokładnie na pierwszej) stronie byli milicjanci stojący kordonem wokół pomnika (to miał być 68. czy 70.) rok. Mój ojciec raz rzucił okiem na ten obrazek i powiedział - takie mundury milicja zaczęła nosić dziesięć lat później...
Idealne do topicu: "Ale plama".l

Offline pookie

Komiksy historyczne
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 10, 2003, 12:48:03 pm »
To była ta praca Polcha do jakiejś niemieckiej antologii?
 for Pookie

Offline graves

Komiksy historyczne
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 10, 2003, 02:01:30 pm »
Cytat: "pookie"
To była ta praca Polcha do jakiejś niemieckiej antologii?

Zapewne mowa o Erlangen Polcha i Parowskiego -był na okładce Yans: Prawo Ardelii,
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Komiksy historyczne
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 10, 2003, 04:12:48 pm »
Byl.

I w Krakersie tez ktoryms byl, bo nawet go mam. Tyle, ze cz-b.  :cry:
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline perro

Komiksy historyczne
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 15, 2003, 05:41:05 pm »
Cytat: "N.N."

Kiedyś w "Komiksie Fantastyki" opublikowali czterostronicowy komiks o obaleniu pomnika Dzierżyńskiego. Tam - na jednej (dokładnie na pierwszej) stronie byli milicjanci stojący kordonem wokół pomnika (to miał być 68. czy 70.) rok. Mój ojciec raz rzucił okiem na ten obrazek i powiedział - takie mundury milicja zaczęła nosić dziesięć lat później...
Idealne do topicu: "Ale plama".l


Obalenie pomnika Dzierżyńskiego w 68 lub 70 roku?
NSICHTBAR

N.N.

  • Gość
Komiksy historyczne
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 15, 2003, 09:07:35 pm »
Cytat: "perro"
Obalenie pomnika Dzierżyńskiego w 68 lub 70 roku?

Komiks miał cztery strony (chyba). Na początku była mowa o tym, że po II wojnie światowej Polska znalazła się w sferze wpływów Moskwy, a symbolem owych wpływów był pomnik Dzierżyńskiego w Warszawie (upraszczam -w komiksie nie wyglądało to aż tak głupio). I Polacy protestowali, a milicja ich pałowala. Pierwsze kadry komiksu pokazują milicję w owym 68 czy 70 roku, broniaca pomnika przed słusznym gniewem Polaków. Koniec komiksu pokazuje, ze wreszcie w 1989 roku Dzierżyńskiego zrzucvono z cokołu, co autorzy (Parowski i Polch) zestawiaja ze zburzeniem muru berlińskiego. Czy teraz jasne?

Offline Błendny Komboj

Komiksy historyczne
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 16, 2003, 10:37:20 am »
Głupie i tendencyjne. Ręce opadają.
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Offline sqty

Komiksy historyczne
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 16, 2003, 01:43:57 pm »
Pięknym przykładem komiksu historycznego(a przynajmniej osadzonego mocno w takich realiach) są Prince Valianty Hala Fostera.Mistrzowski realizm tych rysunków do dzisiaj zdumiewa.Mam jeden album z Francji i podziwiam od 10 lat.Wątpię,by ktoś w Polsce to wydał,ze względu na archaiczność sposobu przedstawiania(brak dymków-tylko podpisy,przynajmniej w tym albumie ,który ja mam).W temacie historycznej przygody Foster nie miał sobie równych.Do bólu precyzyjne to było.I piękne.
lt;<<<<<<<<<<St@y R3b3l>>>>>>>>>>>>

N.N.

  • Gość
Komiksy historyczne
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 16, 2003, 05:12:43 pm »
"Prince Valiant" to był znakomity komiks - rzeczywiście z tekstami pod spodem. Specjalnie, żeby nie psuć rysunków dymkami. I wszelkie historyczne szczegóły były w nim odrobione cudnie. Było tylko jedno "ale" - z akcji wynikało, że mamy wczesne średniowiecze (akcja toczyła się na dworze króla Artura), a na obrazkach było widać późne (miejscami nawet renesans).

Offline Rzezbiarz.wg

Komiksy historyczne
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 18, 2003, 09:26:51 am »
Może chociaż Wieże z Bois Maury Egmont wyda...

Albo zacznijmy akcje "wymuszania" na Gastonie żeby TK się za to wziął....

 

anything